Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:43:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: SA KOJIH MENAČNICA POVUĆI NOVAC i KAKO  (Read 284 times)
slocker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 14, 2018, 11:56:53 AM
Last edit: November 18, 2018, 09:28:35 AM by slocker
Merited by RegulusHr (1)
 #1

Pozdrav svima, ako nije mesto ovome ovde slobodno obrisite, ali mislim da nam svima ovde sa Balkana treba jer jako puno ima da pitaju za ovo.

Mislim da svi treba da znaju koja banka sa kojim menacnicom radi u kojoj zemlji sto nam je u blizini ili komšiluku. Mislim da napravimo tabelu sa svim bankama i menjačnicama koje su preko tih banaka i da se ljudi malo informisu po tom pitanju.



Lista menjačnica i banaka KOJE PROVERENO RADE



Značenje boja
* ima dodatno objasnjenje


|
Država
|
Menjačnica
|
Banka
|
Dnevni limit SLANJE
|
Dnevni limit PODIZANJE
|
Brzina transakcije
|
Potrebno
|
NAPOMENA
|
|MAĐARSKA|BITTREX|OTP BANKA|2000 EUR|15000 EUR dnevno|INSTANT|Važeći pasoš|Uzima se KREDITNA KARTICA *|
|SRBIJA|CEX.IO|TELENOR BANKA|20000 EUR|NEMA|INSTANT|Lična karta/Važeći pasoš||



Dodatna objašnjenja

Za

OTP BANKA - Mađarska
Ova banka je među onima koje ne dozvoljavaju primanje bitcoin ili neceg drugog na racun i odma vrse proveru, i ukoliko se utvrdi da je na vas devizni račun stiglo sa bilo koje manjačnice stopiraju transfer.  Zato se traži u banci kreditna kartica i na nju se salju jer ne vrse proveru odakle dolazi novac, ali je dnevni limit samo 2000 EURA.


Unos PROMENA / IZMENA

Code:
14-Nov-2018: Obacene OTP Banka - Mađarska i Telenor banka - Srbija 
14-Nov-2018: Napravljena Tema



1714052630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714052630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714052630
Reply with quote  #2

1714052630
Report to moderator
1714052630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714052630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714052630
Reply with quote  #2

1714052630
Report to moderator
1714052630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714052630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714052630
Reply with quote  #2

1714052630
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714052630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714052630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714052630
Reply with quote  #2

1714052630
Report to moderator
slocker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 14, 2018, 11:58:25 AM
 #2

Verujem da ima u svakoj dryavi sa koje menjacnice ide na koju banku pa bih da mi javite i da napravimo jednu za balkan tabelu. Poslom idem i u Hrvatsku i Sloveniju pa i madjarsku pa da napravimo nelu listu svima ce dobro doci.
ovcijisir
Sr. Member
****
Online Online

Activity: 1487
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
November 14, 2018, 04:37:30 PM
 #3

Odlična ideja, da imamo sve na jednom mjestu!

Za Hrvatsku mogu spomenuti https://bitcoin-mjenjacnica.hr , od njih sam više puta kupovao ETH,a može se kupovati i BTC.

Ima također nekoliko bankomata...

Jedna preporuka, bilo bi dobro da imaš još dvije rubrike u tablici - 1. link na web stranicu 2. link na bitcointalk temu (jer je o dosta mjenjačnica već bilo govora na forumu)

Ovdje možeš vidjeti koje su se mjenjačnice spominjale..

marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
November 14, 2018, 06:19:15 PM
 #4

Ja sam mislio da će ova tema biti puna mjenjačnica kad ono samo dvije...

Inače, jedna tema o bitkonan-u ako se ne varam bankovni transfer unutar hrvatske na sve banke, e pa sad spomenuste OTP, nije mi baš najjasnije ovo:

Quote
Ova banka je među onima koje ne dozvoljavaju primanje bitcoin ili neceg drugog na racun

Zar ima neka banka koja prima bitcoin ili sam generalno neupućen?  Undecided
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1206



View Profile
November 14, 2018, 08:04:20 PM
 #5

Odlična ideja, da imamo sve na jednom mjestu!

Za Hrvatsku mogu spomenuti https://bitcoin-mjenjacnica.hr , od njih sam više puta kupovao ETH,a može se kupovati i BTC.

Ima također nekoliko bankomata...

Jedna preporuka, bilo bi dobro da imaš još dvije rubrike u tablici - 1. link na web stranicu 2. link na bitcointalk temu (jer je o dosta mjenjačnica već bilo govora na forumu)

Ovdje možeš vidjeti koje su se mjenjačnice spominjale..


Može se puno više valuta kupiti kod Bitcoin mjenjačnice. Ne znam kad su dodali, ali večeras sam iskoristio pad svih kripto valuta pa sam ušao s malo fiat-a. Uglavnom, u ponudi imaju BTC, ETH, BCH, LTC, USDT, DASH, TRX, ETC, ZEC, LSK i DPP. Kad odete na stranicu https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#exchange, samo kliknite na ikonu BTC-a i dobijete popis podržanih valuta.

Sam proces kupnje je vrlo jednostavan - odredite koju valutu ćete kupiti, upišete iznos koji ćete uplatiti, adresu walleta, OIB i e-mail adresu. Nakon toga imate 15 minuta da uplatite i kliknete na gumb Plaćeno. Ako se unutar tih 15 minuta tečaj promijeni, jednostavno ponovo ispunite polja i imati ćete novi tečaj. Još nisam dobio ETH, ali pretpostavljam da čekaju da im lova sjedne i onda prebacuju ETH tako da će to vrlo vjerojatno biti sutra.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
slocker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 15, 2018, 08:06:14 AM
 #6

OTP u Madjarskoj ne dozvoljava ako stigne preko menacnice na racun (devizni), odma stopiraju, dok na njihovu kreditnu karticu (inace ne vrse proveru uplata na kreditnoj kartici) moze, ali je limit koji oni dozvoljavaju 2000 eura dnevno da se posalje (mislim da moze i vise ali na iznos ispod 2000 ne proveravaju ostalo proveravaju).


Zar ima neka banka koja prima bitcoin ili sam generalno neupućen?  Undecided

Sto se ovog drugog tice da ima ih. Neke banke u Češkoj i Slovačkoj ne daju i zabranile su sve vrste isplata bilo kojih crypto valuta, zasto to samo oni znaju. Za jos neke znam sigurno da ne dozvoljavaju ali nisu u Evropi.


Cilj je da napravimo listu ta menjacnica na tu banku u kojoj drzavi. Lokalne varijatne bas i ne bi stavio ili da se i to napravi samo ispod ovih. Verujem da u svakoj ima bar jedna inace ne bi bilo tako. Realno na balkanu koliko znam preko 20% snage u rigovima imamo. Odakle nam pare nego sa menjacnica. Ima jos jedna banka kod nas ali nju ne stavljam jer treba mesec dana da ti oni proknjize dok oni ne provere jos ti i traze neke silne racune od svega toga, uzas za mesec dana mogu i da umrem. Ne znam kako je kod vas bilo ali kod nas je bilo samo dva lika koja su uzima proviziju 10% pre i daju ti odma kesh na ruke, sad kao ne rade tj rade samo te teraju kao pazi moras ovo ili ono posto im nema provizije (inace tada po btc-e bio otkup koji ima inace najmanju cenu a kad je prodavao uzme po bitrexu ili nekoj koja ima najvecu i to jos izimao). Medjutim zadnje tri godine svi idemo preko telenora odma stigne na bankomat podigni evre i gotovo. Svaki grad ima bar jedan njihov bakomat i gde god da odes super. Najvise stranaca je podizalo za vreme Exita bas sa telenor bankomata je do pre par meseci bit jedini koji dozvoljava podizanje evra.
Fico23
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 1


View Profile
November 17, 2018, 07:59:47 PM
 #7

Evo i još jednog načina na Radničkoj u konzumu (bivši Merkator centar) postoji crypto bankomat odmah u predvorju kada se udje sa parkinga koji mijenja BTC i ETH i po mojem znanju najpovoljniji je u ZG.

Kod prodaje Bitcoina naknada je 3.9%, a kod kupnje Bitcoina 0.9%,
Ether je moguće samo kupiti, a naknada kod kupnje 2%
NEMA dodatne naknade za rudarenje.
UZ PROMO KOD : m1 ili M1 , ostvarujete dodatnih 25% popusta kod kupnje i prodaje !!!!
Evo im i stranice na fejsu

https://www.facebook.com/cryptobankomat/
slocker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 18, 2018, 09:33:48 AM
 #8

Evo i još jednog načina na Radničkoj u konzumu (bivši Merkator centar) postoji crypto bankomat odmah u predvorju kada se udje sa parkinga koji mijenja BTC i ETH i po mojem znanju najpovoljniji je u ZG.



Mogu i da napravim i za bankomate listu pored ove ali mi trebaju neke informacije o tome jos cu da vidim ali mislim da i to moze da se namesti sa lokacijom i gradom mozda adresa i tako to koje valute u sta menja.



Jedna preporuka, bilo bi dobro da imaš još dvije rubrike u tablici - 1. link na web stranicu 2. link na bitcointalk temu (jer je o dosta mjenjačnica već bilo govora na forumu)


O ovome ozbiljno razmisljam da dodam samo linkove menjacnica i mozda i link banke samo, razmisljao sam i da dodam mozda koliki je fee za prebacivanje sa menjacnice na racun recimo kao primer.
Zirnitra
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 178
Merit: 7


View Profile
November 27, 2018, 03:25:11 AM
 #9

Neznam zasto nitko ne doda na popis Bitpandu. Osim vrhunskog review-a korisnika sa svih strana dobivanje zlatne clanarine je besplatno. Kupnja je instantna (preko kreditne i debitne kartice zaracunava se mali fee, ovisno o kolicini i dnevni je limit za kupnju u tom slucaju 2,500 eur), dok je na bankovne depozite 0 fee, nema limia a mjesecni limit isplate je 300,000 eura.
Vrijedi napomenti da osim online, imaju fizicka prodajna mjesta diljem Austrije gdje su nastali, na preko 1,000 lokacija u postanskim uredima. Lagani su za koristenje i nude pristojan izbor kripta.

 *Image Removed*  (https://signals.network/join/13CA82)
slocker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 27, 2018, 11:42:26 AM
 #10

Neznam zasto nitko ne doda na popis Bitpandu. Osim vrhunskog review-a korisnika sa svih strana dobivanje zlatne clanarine je besplatno. Kupnja je instantna (preko kreditne i debitne kartice zaracunava se mali fee, ovisno o kolicini i dnevni je limit za kupnju u tom slucaju 2,500 eur), dok je na bankovne depozite 0 fee, nema limia a mjesecni limit isplate je 300,000 eura.
Vrijedi napomenti da osim online, imaju fizicka prodajna mjesta diljem Austrije gdje su nastali, na preko 1,000 lokacija u postanskim uredima. Lagani su za koristenje i nude pristojan izbor kripta.

Nije problem mozes neki link samo da ostavis i recimo da li si povlacio sa njih i na koju banku. Cilj mi je da napravim tako da neko ko je nov zna i ima vec neku viziju gde moze i sta moze sa koje menjacnice.
Ako nije problem i jos bolje ako imaju ovde temu samo mi posalji limk u PM pa cu pogledati i postaviti.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!