Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:47:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'e Fazla Güvenilmemeli !  (Read 1001 times)
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
November 19, 2018, 03:12:46 PM

Bu piyasada mutlak güven diye bir şey yok zaten ama dalgalanmaların geçmişi de araştırılmalı ve ona göre pozisyon alınmalı. İllaki piyasada kaybedenler olacak ama biz kazanan olmak için sıkı takip edip hemen pozisyon alacağız.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
November 19, 2018, 08:50:23 PM

Zaten bu piyasaya girilmeden önce bu piyasanın riskli olduğu söylenmedi mi. 2009'dan bu zamana kadar hep böyle düşüşler ve güven sarsmaları yaşatmıştır Bitcoin ama yine de ayağa kalkmıştır.

bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
November 20, 2018, 09:01:09 AM

kimseye bu devirde güvenmeyeceksin. eski mesajlarımda hayal meyal hatırlıyorum. 6000 altı görüldüğü zaman zararı sınırla ve çıkmasını bil. işte satmayan hala hold edenin hali ortada. bitcoindeki sıradaki destekler 3600 ve 3000 dolar. 3000 özellikle en çok güvendiklerim arasında.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
November 20, 2018, 11:07:13 AM

Hepimiz sanırım bir sürenin ardından aynı noktaya geldik yada getirildik. 6000 savunulacak son noktaydı derken altına indik. Şimdi bir alt kademede destek arıyor ve break-out (kırılma) bekliyoruz ama gücü çok az. Acil pozitif haberlere ihtiyacımız var.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 20, 2018, 12:01:39 PM

Gördüğünüz üzere 3-5 zibidinin lafıyla zararın dibine vurduk gene ama onun dışında birşey farkettim.Bu piyasa bu kadar boktanmıdır ki 2 kelime ile yamuluyor ? Aylardır taban yaptığı yeri 2 tane aptalın lafıyla yıktı geçti.Şimdi bu ipneler toplulugu yarın %51 saldırısıyla da tehdit eder gene düşürürler.Bence bu coinden bi bo.. olmayacak.Ether daha mantıklı gelmeye başladı şuan bana arkadaşlar.
Şu lafa ister inanın ister inanmayın 10 yıl sonra veya 1 ay sonra bilemiyorum ama Bitcoin gün gelecek patlayacak ve yanında çok insanı , şirketi dibe götürecektir.Yapan belli değil , kim topluyor belli değil , güç 2 zibidinin elinde , tüm baskanlar dikkat edin patlar diyor , bunlar hepsi patlayacak güne kadar insanları oyalamaktadır!!

Patladıgında diyecekler biz demiştik abi kimin belli olmayan bir coini ne diye aldınız bu kadar güvendiniz ? Kime neye göre güvendiniz bu kadar ? Bu düşüş bunları görmeme sebep oldu artık bitcoine güvenmiyorum ethere geçiyorum hiç olmasa yapanı belli yol haritası belli hız desen daha hızlı fikir desen btc'den daha mantıklı...Allah akıl fikir versin hepimize ne diyim Smiley

Yatırım tavsiyesi değildir Hayal ürünüdür

Bitcoin e güvenmemeli  derken ,  buna sadece  kâr / zarar ve yatırım  açısından bakınca öyle.  Bu açıdan ben güvenmem   Smiley

Yoksa sistem olarak gayet iyi çalışıyor.  Vücut organlarımı blockchain e  bağlayabilsem belki  daha uzun  yaşayabilirim o derece yani. Bu açıdan güveniyorum ve uzun yaşayacağını düşünüyorum bu sistemin.  Wink

Ama bu sistemin esas amacı  bir  alternatif "ödeme" aracı olması.   Borsalarda  fakiri zengin, zengini fakir etmesi değil çıkış nedeni.  Bunun böyle olmasını  biz sağladık. Daha zengin olma hayallerimiz ve zaaflarımız birileri tarafından fark edildi ve  masumca  çalışan bu sistemi kendilerine köle ettiler. Dolayısı ile bizi de .

Neden güvenmem?  Nedeni ise zaten  belli,  deli  gibi  fiyatı şişirilmiş bir şeye neden güveneyim ki?  Fiyatı hiçbir sebep olmadan yükselen  (Dünyada ki tüm insanların BTC ye ihtiyacı varmış sanki de ondan yükseliyormuş gibi)  yüzlerce dolarlardan,   binlerce  dolarlara  fırlayan bir yapıya yatırım amaçlı güvenmek çok mantıklı değil.

Mal güzel evet.  Ama ederi bu değil normalde. BTC  5  sene öncede aynı işi görüyordu bugünde  aynı işi görüyor.

İnanın  yarın tuvalet kağıdı fiyatı  paketi 5 TL den   15 e  sonra da  50  ye  200 e çıkmaya başlasa  insanlar   tuvalet kağıdı  HODL  etmeye başlar. Nedensiz ve  sebepsiz yere. Sadece daha fazla değerleneceğini hayal ettikleri için, ve birgün ellerinde ki o aslında  değersiz olan  şeyi  yüksek  fiyattan  başkalarına  kaktırabileceklerini  düşündükleri için .

Oysa ki tuvalet kağıdının görevi bellidir.  

Sadece  göt silmeye yarar.
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 20, 2018, 12:44:26 PM

Kesinlikle sadece bitcoin değil bu piyasada olan hiç bir coine %100 güvenmemek gerekiyor neyin ne olacağı belli olmuyor hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil aslında bir sürü sorunları var ama biz mükemmel diyoruz hepsine Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
November 20, 2018, 05:33:33 PM

bizim millet çekişmeyi çok seviyor. illa diyecekler yani ben demiştim demeyi. kimseye çok kulak asmamak gerekiyor bu dönemlerde.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
November 20, 2018, 07:36:24 PM

Bitcoinde sular  durulmuyor ,her ne kadar büyük çıkışlar sonrası büyük düşüşlere gebe olsada bu kripto piyasasında başrolde olmaya devam ediyor ve edecektir de ,bakasanıza bitcoin düşse altlar resmen çöp haline geliyor.

dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 20, 2018, 10:22:42 PM

Gündem ve piyasa allak bullak resmen. Artık ne olacağını öngöremiyoruz. Bitcoinle beraber altcoinlerde erimiş durumda. Bundan sonra bize güven veriri mi bilemiyoruz.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
November 21, 2018, 01:55:59 AM

Bugünlerde psikolojiler böyle, zararı kurtarsam piyasadan çıkarım bir daha semtine uğramam diye düşünenler çok fazlalaştı. Kripto geçen yıl yükselirken teknolojiye inananları bu yılki düşüşler neticesinde kaybettik. Mal canın yongası sonuçta canı yanan insana fazla bir şey denmez ama bugünlerin er geç biteceğini düşünerek sakin kalmalıyız.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
November 21, 2018, 06:17:45 AM

Bence yeni başlayacaklar için veya alım yapıp yapmayacağına güven meselesi duyanların şu an tamda alım yapacakları yapmaları gerektiği bir zaman diye düşünüyorum. Zaten kaybedecekleri birşey olmadığından tam dalış zamanıdır yükseliş yakındır.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 21, 2018, 06:21:14 AM

Benzer şeyler borsalarda, forex piyasalarında sürekli olup duruyor. Mantık belli doldur- boşalt; her iki yöne de para kazanma imkanına ulaşıyorsun.

chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
November 21, 2018, 06:39:17 AM

Bitcoinin geleceği maalesef 2019 yılına kaldı gibi geliyor bana . Bu durgunluk bu yılı böyle tamamlar ama yeni yıl çok şeylere gebe bence az daha sabredelim arkadaşlar.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 21, 2018, 07:13:49 AM

sadece bitcoin'e değil bütün piyasaya fazla güvenilmemeli. sonuçta hiçbir şekilde denetim yok. normal piyasalarda bile her ne kadar denetim, kanun vs. olsa da her türlü manipülasyon yapılıyorken bu piyasada bizim bir yerlerimizden kan alırlar. o yüzden eth daha mantıklı falan gibi bence hiç düşünmeyin. hepsi aynı tırtlıkta.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 21, 2018, 07:30:20 AM

Takvim ile   BTC fiyatının nasıl bir alâkası var ?  Bunu  biri bana açıklayabilir mi?
Yani neden 2019 da yeni yılda  BTC fiyatının yükseleceği ön görüsü var?  Ne oluyor yani yeni yıla girince veya yaklaşınca?

cihan2421 (OP)
Newbie
*

Activity: 174
Merit: 0

View Profile
November 21, 2018, 10:11:23 AM

Takvim ile   BTC fiyatının nasıl bir alâkası var ?  Bunu  biri bana açıklayabilir mi?
Yani neden 2019 da yeni yılda  BTC fiyatının yükseleceği ön görüsü var?  Ne oluyor yani yeni yıla girince veya yaklaşınca?

Bende onu çözemedim herkes 2019 diyor  Grin Acaba balinalar aramızda mı , psikolojik olarak bizi yükselişemi hazırlıyorlar Smiley
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 21, 2018, 06:23:37 PM

Gördüğünüz üzere 3-5 zibidinin lafıyla zararın dibine vurduk gene ama onun dışında birşey farkettim.Bu piyasa bu kadar boktanmıdır ki 2 kelime ile yamuluyor ? Aylardır taban yaptığı yeri 2 tane aptalın lafıyla yıktı geçti.Şimdi bu ipneler toplulugu yarın %51 saldırısıyla da tehdit eder gene düşürürler.Bence bu coinden bi bo.. olmayacak.Ether daha mantıklı gelmeye başladı şuan bana arkadaşlar.
Şu lafa ister inanın ister inanmayın 10 yıl sonra veya 1 ay sonra bilemiyorum ama Bitcoin gün gelecek patlayacak ve yanında çok insanı , şirketi dibe götürecektir.Yapan belli değil , kim topluyor belli değil , güç 2 zibidinin elinde , tüm baskanlar dikkat edin patlar diyor , bunlar hepsi patlayacak güne kadar insanları oyalamaktadır!!

Patladıgında diyecekler biz demiştik abi kimin belli olmayan bir coini ne diye aldınız bu kadar güvendiniz ? Kime neye göre güvendiniz bu kadar ? Bu düşüş bunları görmeme sebep oldu artık bitcoine güvenmiyorum ethere geçiyorum hiç olmasa yapanı belli yol haritası belli hız desen daha hızlı fikir desen btc'den daha mantıklı...Allah akıl fikir versin hepimize ne diyim Smiley

Yatırım tavsiyesi değildir Hayal ürünüdür

Kimsenin lafıyla dibe vurulmaz. Dibe vurulma zamanı gelmiştir. zibidileri konuştururlar. Piyasa yapıcı terimini duymuşsunuzdur. Bu dansın kareografisini onlar yapıyor. Kimin nerede kendini yere atacağı, kimin dansöz olacağı onların senaryosunda yazılı. Nasıl bu kadar piyonlaşıyoruz? Çok basit aslında . Bu piyasa hala inanılmaz sığ bir piyasa. Ne zaman ki bir değerin yüzde 30 dan fazlası küçük yatırımcının uzun vadeli yatırımı haline gelecek, o zaman ne böyle volatilite ne de bu kadar dansöz çıkmaz ortaya...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 21, 2018, 06:52:19 PM

kazanırken iyi kaybedince mii kötü kaka oldu Cheesy güvenmemeliymiş ticaret bu ticaret yapmayı bilmiyorsanız bırakın
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
November 21, 2018, 07:39:29 PM

Bu 3-5 zibidi piyasayı maniple etmek için uğraşıyor, ne düşüşler ne de yükselişler kalıcıdır. Panik havası az ya da çok hepimizde var ama önemli olan umudu kaybetmemek. Daha önümüzde göreceğimiz güzel günler olacak.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
November 21, 2018, 07:47:45 PM

%51 saldırısı ihtimali ve artan madencilik maliyeti bitcoinin önünde ki en büyük engel haliyle teknolojik olan bir şeyin ayakta kalmak adına çok fazla enerji tüketmek zorunda olması biraz ironik. Ama tüm bunlar bitcoinin bir devrim olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yapanın ortaya çıkmamasının nedeni vizyonu.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: