Bitcoin Forum
June 15, 2024, 04:46:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ysign Projesine Dİkkat edin  (Read 350 times)
byzlm (OP)
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 1

View Profile
November 15, 2018, 04:24:21 PM

4 hafta önce büyük umutlarla katıldığım Ysign macerası hüsranla sonuçlanmış bulunuyor.
Niye mi? İşte sebebleri
1-  Adamlar ilk başta 6 hafta sürecek kampanya sonunda 12.000.000 token dağıtacaklarını vaad etmişlerdi. Sonra kampanya 4 haftaya düşürdüler ve sadece 400.000 coin dağıtacaklarını açıkladılar. İtiraz ettik ama ödül miktarı da dahil kurallarda istedikleri gibi değişiklik yapma hakları olduğu ve bunu kampanya sırasında açıkladıklarını söylediler.  Atlamışız dedik sineye çektik.
2- Kampanya bitti stakeler açıklandı ve isabet eden coin miktarlarının açıklanmasını beklerken bu seferde dağıtım oranlarında değişikliğe gittiler. Hadi bu  benim açımdan kötü olsa da diğer twitter ve facebook kampanyasına katılanlar için güzel bir gelişme olduğu için sorun etmedim. (Ama ne olursa olsun kampanyada vaadedilen her ne ise uyulması gerekirdi. Değişeceğini bilsem bir vk ve linkedin kampanyalarına katılmazdım)
3- Şimdide form doldurmazı ve form dolduran sayısı 5000 e ulaştığında bounty ödüllerinin dağıtılacağını açıklamışlar.

Telegramdaki admin ise yapılan değişiklikler hakkındaki itirazlarımıza ''me too, but life goes on Cheesy '' diyerek dalga geçiyor..

Kısaca adamlar bounty ödüllerini vermek istemiyorlar.  
Bu adamlara da projelerine de güvenim kalmadı.
Olur ya karşınıza bir yerlerde çıkar dikkat edin.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 15, 2018, 04:42:54 PM

Ben de bunun imzasına girmiştim, Ceo yapılan reklamdan memnun kalmamış. Sanırsın adamın projesi dünyayı değiştirecek bir proje. Yalnız son günlerde bu bounty mızıkçılığı artmaya başladı, birbiri ardına çamura yatan projeler duyuyoruz. Bounty meselesi de yavaş yavaş tarihin tozlu raflarına kalkıyor gibi.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
November 15, 2018, 05:00:27 PM

Acayip kıl olmaya başladım bu tür dangalaklara. Sen hem marketin kurumuş olduğu dönemde ico&bounty yapacaksın, hem de aldığın yatırım sana az gelince yapılan reklamdan memnun kalmadım diyeceksin. Ulan gerizekalı dangalak! SADECE boğa beklentisi sebebiyle ico&bounty açarsan işte böyle a... a... tersten görürsün!! Ayrıca hangi mantığa dayanarak aldığın yatırımı 2017 boğasındakilerle kıyaslayabilirsin??? Ya şunlar temizlenecekse eğer ben BTC için 3-4K'ya bile razıyım gerçekten, yeterki artık hiçbirşeyin 2017'deki gibi olmadığını ve olmayacağını o minicik beyinlerine soksunlar ve bundan sonra gerçekçi ico ve bountyler düzenlesinler!!!!
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
November 15, 2018, 05:03:28 PM

Son zamanlarda ICO ların hiç birinde hayır yok zaten . Çoğu yatırım bile toplayamıyor aralarında tokatcılar çıkıyor .
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
November 15, 2018, 05:06:21 PM

Bende bunun bounty kampanyasina katilmiştim. Fakat  hafta görevleri yaptım, sonra spreadsheetde adım çıkmadı  Grin

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 15, 2018, 06:11:51 PM

Bende katılmıştım ama malesef adamlar sözlerinde durmuyorlar. Sürekli bahane sürekli istediğimi yaparım havası. Sürekli kural değişikliği, Açıkcası benimde güvenim gitti. ysigne karşı. Madem ekibine finansına güvenimiyorsun ne bok yemeye bounty yapıyorsun. Ben bunların çıkardığı mesajlaşma uygulamasını da indirip telefonuma kurmam şu dakikadan sonra. Ne olur ne olmaz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
November 15, 2018, 06:20:38 PM

Yapamayacakları sözleri vermeseler millet de umutlanmaz.Ico lar için sıkıntılı bir dönem.Icoları bırakın sağlam coinler bile dibe gömülmüş.Neo 12 dolar olmuş.Şu dönemde kim takar Ico'yu.Dağıtsa bir türlü dağıtmasa bir türlü.Dağıtsa zaten gömüp geçerler tokeni.Dağıtmasa adı dolandırıcıya çıkar kimse borsa da almaz.Piyasa biraz açılsa bu dediklerimin hiç biri yaşanmaz da artık güzel dönemleri bekleyeceğiz.Bounty işi de artık şansa döndü.Güzel para toplayanlar dağıttığında sıkıntı olmuyor.Toplayamazlarsa sıkıntı başlıyor.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 15, 2018, 06:40:57 PM

Artık çok sıktı bu olaylar ya, hiç kimseye güven olmuyor. Birilerinin bu adamları  bir şekilde kontrol etmesi lazım. O kadar zaman emek veriyosun vakit harcıyosun olanlara bak.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
November 15, 2018, 06:45:17 PM

Artık çok sıktı bu olaylar ya, hiç kimseye güven olmuyor. Birilerinin bu adamları  bir şekilde kontrol etmesi lazım. O kadar zaman emek veriyosun vakit harcıyosun olanlara bak.

Zamanında 4 ay emek verip beş krs para alamadığımızda biliyorum hadi bizim gibilerin emeği gitti kimilerinin ise paraları kim bilir nasıl uzulmuşlerdir.
Ben pskolojik olarak kötüydüm.

coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
November 15, 2018, 06:57:55 PM

Piyasada bu bounty işlerinde haksızlık yapanları güzelce ifşa eden bir oluşum olmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar.

Aslında şöyle tüm piyasaya hitap eden bir site olsa ve projeler bounty kampanyalarında haksızlık yaptığı zaman o sitede ifşa edilse bu bir nevi caydırıcı etken olur. En azından adamların üzerinde istediğimiz gibi at koşturamayız baskısı oluşur ama öyle bir oluşum da yok. Bu yüzden onca emek yöneticilerin insafına kalıyor.
elcezireex
Full Member

Merit: 151

View Profile
November 15, 2018, 07:20:58 PM

Benim şuan imzasını taşıdığım projede imza süresini 1 ay uzattı fakat dağıtılan miktarda değişme olmadı tabi adamları bağlayan birşey olmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar kural değiştiriyorlar
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 15, 2018, 07:49:43 PM

Malesef son zamanlarda bounty işlerinde hep bir çakallık, uyanıklık peşinde koşmaya başladı projeler. Proje devam ederken her şey çok güzel, bitince önce uzun bir süre sessizlik, devamında kampanya başında belirtilmemiş olmasına rağmen KYC isteme ki bunu da bir şok insan görmesin de bu tokenleri de vermeyelim çabası. Bunun gibi tokenlerin üstüne yatmak için swap yapıp kısa bir tarih verip insanlar fark etmeden o tokenlere de çökme çabası. Verecekleri 3 kuruşluk token onun bile üstüne yatmaya çalışıyor artık bir çoğu.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 15, 2018, 09:00:07 PM

Çoğu proje bountyden kırpmalara devam ediyor böyle halbuki bu projenin itibarını zedeliyor her bounty katılımcısı aldığı miktarı şak diye satmıyor ki ama böyle haksızlık yapınca ister istemez kinlenip satıyor keşke bunları düzenleyen bir yönetici falan olsa yada baştan belirlenip sonradan değiştirilemez bir contrata yazılsa stakeler ama şuan bundan uzağız gibi
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 15, 2018, 09:22:23 PM

ceo yapılan reklamdan memnun kalmamış ne demektir yahu. ne yapılmasını istiyor amuda kalkıp öyle mi yorum kassın istiyor insanlar. görende çok süper bişey sanacak
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 15, 2018, 10:08:13 PM

benim yazmış olduğum makale spreadsheetten silinmiş görünüyor Smiley enteresan..

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hisarardi
Member
**

Merit: 12

View Profile
November 16, 2018, 05:20:47 AM

Artık bounty işi bitti gibi birşey . Çoğu bounty ya scam çıkıyor ya da sonunda kazandığın tokeni vermiyor. Ya da verecekse bin dereden su getiriyor

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
redsilentstorm
Member
**

Merit: 10

View Profile
November 16, 2018, 06:14:50 AM

SEN ilk değilsin, son değilsin  , yalnız değilsin. Bunu yapan YSIGN ilk değil , son değil , tek değil. Kampanyaların hepsinde belirttiğin şart var yani istedikleri gibi değiştirebilirler. Bu doğal mı ?? HAYIR ama yapacak bir şey yok.  Bu gibi durumlara eğer hep beraber tepki koymazsak arkadan gelenler de aynı şeyi yapacak.
zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
November 16, 2018, 07:08:27 AM

Benim şuan imzasını taşıdığım projede imza süresini 1 ay uzattı fakat dağıtılan miktarda değişme olmadı tabi adamları bağlayan birşey olmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar kural değiştiriyorlar

Benim de katıldığım bir bounty programı. İmzasında değilim ama sosyal medya kampanyalarına katıldım.

Kampanyayı uzattılar ve bunun karşılığında da ödenecek coin miktarını değiştirdiler.
Kampanyayı 4 hafta uzattık diye tam 1 milyon coin artırıma gittiler. İlk gördüğümde bende şaşırmıştım. Böyle adamlar kaldı mı diye Smiley

İşte açıklamaları:

In light of the bounty campaign coming to an end on the 15th of October, we have decided to push it out until the 30th of November. Full anounce in the following post. Don't leave our campaign!
We're adding another 1 million tokens to the extended Bounty campaign
Bounty konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4862980.0
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
December 04, 2018, 02:26:35 PM

Şu başlığa yardırın arkadaşlar. Bunların ICO devam ediyor. Oradan gelecek ödül de bir bok etmez bu saatten sonra.

ySign: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5076414.msg48263330#msg48263330
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
December 04, 2018, 02:54:51 PM

Bu şekilde olması saçmalıktan başka birşey degil. Senin reklamını sosyal medyada yapacak insanların emeğine saygın olmak zorunda. Böyle davranmaları sonucunda huntelar kısmı da neye katılacagını şaşırmış durumda. Umarım emeğinin tam karşılığınıalırsın.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: