Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:53:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: SONRADAN KURAL DEĞİŞTİREN PROJELERİ MİMLİYORUZ.BU SAHTEKARLIKTIR.  (Read 1001 times)
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 18, 2018, 09:28:29 PM

Bu parazitlerin sonu gelmezler. Herkes üçkağıt peşinde para kazanmaya çalışıyor. Burada bu adamların sahtekarlıklarını engellemek yerine organize olmalıyız ve hiçbirinin icosuna katılmamalıyız. Hiç biri para kazanamasın. Çünkü bu piyasa artık kolay yoldan para kazanma piyasası oldu.
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714744403
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714744403
Reply with quote  #2

1714744403
Report to moderator
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 18, 2018, 09:45:23 PM

Bu parazitlerin sonu gelmezler. Herkes üçkağıt peşinde para kazanmaya çalışıyor. Burada bu adamların sahtekarlıklarını engellemek yerine organize olmalıyız ve hiçbirinin icosuna katılmamalıyız. Hiç biri para kazanamasın. Çünkü bu piyasa artık kolay yoldan para kazanma piyasası oldu.

bounty yapan projelerin zaten amac lari bu sekilde cok kisiye ulasip dolandirmak, tabi bu ise arac olan bountyci arkadaslarda bunlarin yardimcisi oluyor.
adamlar bakti birsey gelmiyor, tabi kapatiyor...aslinda birbirlerini iyi buluyor bounty ve scam icolar.
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
November 18, 2018, 11:54:31 PM

Bu aralar sonradan kural değiştirmeyen proje neredeyse yok gibi. Ben de anlamış değilim niye böyle bir yola başvururlar. Ancak daha çok küçük hesaplar peşindeler gibi duruyor. Bize dağıtacak oldukları tokenları veya daha öncesinden dağıtımını yaptıkları tokenları kişinin haberi olmadan cüzdanda çöp haline getirmenin çabası bunlar. Ellerine ne geçer? Eğer bir de hiç bir başarı elde edememişse, kötü şöhretten başka bir şey değil.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
November 19, 2018, 02:44:02 AM

Bunların en babası Digital Ticks ağzımı bozmak istemiyorum telegramdan dahi banladılar ödülleri sorunca. Çeviriyi yaptırırken hava hoş sonra it gibi bekletiyorlar aylardır, yazık günah insanlara.

1881 - 193∞
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
November 19, 2018, 04:46:33 AM

Valla çok haklısın kardeşim bu konuda. Çünkü biz kyc olduğunu bilsek mesela boşuna girmedik bountye. Ama ilk başta herşey normal ama sıra ödül dağıtımına gelince ne yapacağını sasiriyorlar. Kaç kişiyi elebilirsek kar diyorlar bence. Yani bu gerçekten de sahtekarlık bı nevi buda dolandiriciliktir.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
November 19, 2018, 05:57:47 AM

Neredeyse 2 ay boyunca imzasını taşıdığım ve sonra ICO yapmaktan vazgeçen proje ile karşılaştıktan sonra şaşırmıyorum artık.

Bounty'den kazandığımız tokenleri de kendi platformlarına tanımlayacaklarını ve oradan bir şekilde değerlendirileceğini söylemişlerdi ama hala ses seda yok. Bu bounty piyasasında nasılsa unutuluyor diye yöneticiler kafalarına göre davranıyorlar. Sylon'un o kadar projesi patladı. Bugün yeni bir tane başlatsa yine millet akın edecek nasılsa. Kolektif bilinç yaygınlaşmadıkça bu böyle sürüp gider.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 19, 2018, 10:55:29 AM

Bu tür kural değişikliği yapan bounty kampanyalarını hızlı bir şekilde boykot edeerek sonuca ulaşabilir miyiz? Mesela jinbi için çok vakit harcandı arından her vurdukları gol oldu yöneticilerin. Yaktılar resmen katılanları.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
November 19, 2018, 11:14:44 AM

Artık değiştirmeyen ya da aylar sonrasına tokenleri yollan bountylerle doldu dağıtan olsa bile para etmiyor. İfşa etseniz mimleseniz ne olur

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
November 19, 2018, 12:16:04 PM

Bende artık kesinlikle sylona karşı önyargı ile hareket edeceğim ve şuanki imzam son oalcak gibi duruyor yetti artık ya ne yapacağız biz böyle halimiz çok yaman gerçekten kyc yaptık adamlar tınlayıp bakmıyor bile ne bi bilgi var ne bişey
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 19, 2018, 01:44:12 PM

Eeeee ifaş etttik mimledik ne olacak bütün piyasa aynı anda hareket etmez ise bunların hiç bir işe yaramaz ve onlarda bu komununity nin bunu yapmayacağını varsayarak bunları yapıyorlar.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
November 19, 2018, 03:16:19 PM

W12 de aynısını yaptı, yav arkadaş bu bountycilerden ne istiyorsunuz da KYC yi zorunlu tutuyorsunuz, üstelik bunu daha sonra kural getirerek yapıyorsunuz. Bakalım sonu nereye varacak.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
November 19, 2018, 04:36:49 PM

Takıldınız bir sylonun peşine aldığı ico ve ödül konusu iflah olmuyor. Halada bu adamın yönettiği kampanyalara yöneliyorlar. Adamda suç var mı yok. Bunun güvenilir olduğunu bilenler kampanyaları buna veriyorlar reklam olsun diye ama olmuyor artık.

PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 19, 2018, 04:42:43 PM

Mimleseniz nolur mimlemeseniz nolur bu saatten sonra 200 doları geçen bounty alan oldu mu son zamanlarda? Ya da bountylerden token alabilen?

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 19, 2018, 05:47:17 PM

Bounty0x üzerinden Vertexin kampanyasına katıldım. Bounty0x Kampanyaya başlamadan evvel KYC yapılacak projeleri söyler. Sizde ona göre hareket edersiniz. Fakat vertex bounty'si bittikten sonra bir mail atarak KYC yapmayanlara token gönderilmeyeceğini söyledi. Ve gönderilmedi. Ben zaten  kyc yapmayacak projeleri seçiyorum sonradan kural değiştirmek hırsızlıktır, sahtekarlıktır.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
November 19, 2018, 06:10:11 PM

Herkes birbirini kullanıyor bu piyasada. Sanki millet su hala akıyorken ne toplarsak karmış der gibi davranıyor bu da geleceğe dair umutları zedeliyor. Neyi tutsan elinde kalıyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 19, 2018, 06:12:55 PM

bu toplu hareket etme olayı sadece local değil globale yayılmalı aslında.işte o zaman herkes birlik oldumu bişeyler elde edilebilir ve birilerine söz geçirilebilir.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 19, 2018, 08:26:22 PM

Ysign projeside malesef ilk baştaki kurallarına uymadı. Bir kerede değil 3 kere kural değişikliğine gitti. Bana hiç güven vermiyor artık. Lütfen dikkat edin..
Adamların bir dediği bir dedğini tutmuyor...

Ysign bounty konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5043505.0

Forumda daha önce açılmış olan şikayet konusundan alıntıladım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5069860.0
1-  Adamlar ilk başta 6 hafta sürecek kampanya sonunda 12.000.000 token dağıtacaklarını vaad etmişlerdi. Sonra kampanya 4 haftaya düşürdüler ve sadece 400.000 coin dağıtacaklarını açıkladılar. İtiraz ettik ama ödül miktarı da dahil kurallarda istedikleri gibi değişiklik yapma hakları olduğu ve bunu kampanya sırasında açıkladıklarını söylediler.  Atlamışız dedik sineye çektik.
2- Kampanya bitti stakeler açıklandı ve isabet eden coin miktarlarının açıklanmasını beklerken bu seferde dağıtım oranlarında değişikliğe gittiler. Hadi bu  benim açımdan kötü olsa da diğer twitter ve facebook kampanyasına katılanlar için güzel bir gelişme olduğu için sorun etmedim. (Ama ne olursa olsun kampanyada vaadedilen her ne ise uyulması gerekirdi. Değişeceğini bilsem bir vk ve linkedin kampanyalarına katılmazdım)
3- Şimdide form doldurmazı ve form dolduran sayısı 5000 e ulaştığında bounty ödüllerinin dağıtılacağını açıklamışlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
November 19, 2018, 09:24:21 PM

Bounty0x üzerinden Vertexin kampanyasına katıldım. Bounty0x Kampanyaya başlamadan evvel KYC yapılacak projeleri söyler. Sizde ona göre hareket edersiniz. Fakat vertex bounty'si bittikten sonra bir mail atarak KYC yapmayanlara token gönderilmeyeceğini söyledi. Ve gönderilmedi. Ben zaten  kyc yapmayacak projeleri seçiyorum sonradan kural değiştirmek hırsızlıktır, sahtekarlıktır.

Hocam ben artık Bounty0x'den vazgeçtim.
Kyc ise kyc, wallet ise wallet, update ise update herşey tamam ama gel gör ki ödül göndermeye gelince birşey yok.
Hesapta şeffaflık raporu yayınlanıyor ama dağıtım sırasındaki aksaklıklar için hep bir bahane sunuyorlar. Ben sıkıldım ordan.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 21, 2018, 07:04:02 PM

Arkadaşlar bunun için kime gitmeliyiz ? Bir proje eğer başlangıcında kyc isteyeceğini belirtmiyorsa veya token tarihini belirtmiyorsa bunlara forumda izin vermemeliyiz.Bunun için ne yapmamız gerekiyorsa yapalım.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
November 21, 2018, 07:11:27 PM

Bu piyasada uzatan uzatana skynette uzattı stakelerimi alıp çıktım çünkü 9 ay olcak bounty bitimi yeni uzatma ile, 27 gün vardı dün bugün oldu 87 gün iyikide çıktım başka imzalara girerim 9 ay ne demek ya 1 sene nerdeyse üzücü valla.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: