Bitcoin Forum
June 15, 2024, 05:54:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Her yer yangın yeriyken ne yapılır? (ilginç istatistik!)  (Read 767 times)
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
November 21, 2018, 07:49:04 PM

Analizler büyük ölçüde tutmuyor, piuasadaki aniplasyon ve spekülasyon daha çok iş görüyor, burda önemli olan grafiklerden fikir alıp kendimize belli bir yön vermek olmalı.
prrlc
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
November 21, 2018, 08:03:18 PM

Grafikler daha istikrarli yatirim araclari icin daha faydali olur. Bu piyasanin etkilendigi risk faktorleri cok fazla. Bugun petrol fiyati bile dogalgaz fiyati bile bir gunde 5% ayda 50% hareket edebiliyorsa, bu piyasada daha ciddi inis cikislarin olmasi normal.

Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 21, 2018, 08:35:06 PM

Ben grafiklerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.  Çünkü bugün grafiği incelediğimde sanki tüm sonuçlarıyla  bizi doğru yola yönlendirecek gibi görünse de tam tersi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. En güzeli farklı kaynaklardan araştırma yaparak beyin grafiği oluşturmak bence

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
November 21, 2018, 08:39:36 PM

Grafiklerde indikatörlerde çoğu zaman isabetli çalışır. Biz hep artmasını istediğimiz için düşüşleri farketmeyiz.
bmgs
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
November 21, 2018, 09:16:46 PM

Ben açıkçası düşüşün bittiğini düşünmüyorum. Global olarak hala ciddi bir dolar talebi var. Be trend devam ettiği sürece bitcoine boğa piyasası geleceğini düşünmüyorum.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 21, 2018, 10:19:46 PM

Evet grafikler herşey değil ancak pek çok şeyi de anlatabiliyor. Üçgenler içerisinde çok yol aldı coinler şuan beklemek lazım yatırım için dönüş işaretleri görülmeli yada risk alıp kademeli alım yapılabilir.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
November 22, 2018, 03:53:29 AM

Bir coine yatırım yapan topluluğun hareketlerinin grafiğe dökülmesi inceleme açısından ne derece etkili olabilir ki. Küçük yatırımcı ne kadar etkilerse etkilesin grafiği asıl grafiği balinalar çizmiyor mu onlar çizdiği sürece ister grafiğe uydurur yükselişi ister uydurmaz yanılıyo muyum?

creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
November 22, 2018, 08:00:58 AM

Kardo güzel bir paylaşım olmuş boş boş yazanlar yerine seni dinleseler yeter. Tebrik ediyorum kardo.
Dontcry. (OP)
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 22, 2018, 10:42:37 AM

Kardo güzel bir paylaşım olmuş boş boş yazanlar yerine seni dinleseler yeter. Tebrik ediyorum kardo.

eyvallah canım dinleme değilde sadece ben bu durumun psikolojik oldugunu sanıyorum bu forumu bırakanlar oldukca bence kazanacağız cunkı kucuk yatırımcıya para kazandırmıyorlar.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 22, 2018, 01:04:58 PM

Bu piyasada grafiğin yeri var tabi ama destekleyici konumda sadece taban konumda değil. Bizim yapmamız gereken şey analiz yapmak ama buna bağlı kalmamak spekülasyonlara dayalı bir borsada işlem gerçekleştiriyoruz bu kadar grafik seviyorsanız normal borsada işlem yapabilirsiniz.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Dontcry. (OP)
Full Member

View Profile
November 23, 2018, 03:14:42 PM

Bu piyasada grafiğin yeri var tabi ama destekleyici konumda sadece taban konumda değil. Bizim yapmamız gereken şey analiz yapmak ama buna bağlı kalmamak spekülasyonlara dayalı bir borsada işlem gerçekleştiriyoruz bu kadar grafik seviyorsanız normal borsada işlem yapabilirsiniz.

cok dogru söylüyorsun risk ne kadar yüksekse kar da o kadar yüksektir o yüzden herkes bunu bilerek giriş yapmalı lazım bu piyasaya bunu parayla öğrenenlere yazık oldu.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 23, 2018, 03:30:58 PM

Evet grafikler herşey değil ancak pek çok şeyi de anlatabiliyor. Üçgenler içerisinde çok yol aldı coinler şuan beklemek lazım yatırım için dönüş işaretleri görülmeli yada risk alıp kademeli alım yapılabilir.
Bu uyarıyı dikkate almak gerek . Evet çok iyi düştü kademeli alım yapılabilir artık. Bu düşünceye katılıyorum. Ancak alım için kullanacağınız paranın kaynağına dikkat çekmek istiyorum. Çok fazla kaybettiğinizde sabırsızca alttan alıp fiyat düşürürüm derdine size gereken bir parayı ya da kısa sürede gerekecek bir parayı bu borsalara atarsanız çok acı çekersiniz uyarayım arkadaşlar. Lütfen hızla düştü hızla çıkar gibi boş inanlar geliştirmeyin. Bakın grafikler hala al vermiyor. Bu düşüşün nereye dek gideceği şimdilik tahmin dışı. Bu durumda sadece çok uzun vadede unutabileceğiniz bir paranız varsa o da kademeli olmak koşulu ile alıma başlayabilirsiniz. (Bu yazdıklarım kendi düşüncelerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.)
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
November 23, 2018, 04:02:01 PM
Last edit: November 23, 2018, 04:13:37 PM by Vispilio

2017'nin başlarında ETH 10 dolardı, NEO ise sadece 0.10 dolardı, yani uzun vadede bakıldığında birçok altcoin hala ciddi prim yapmış durumda,

sağlam projeler tekrar yükselişe geçecektir ama "bu seviyeler artık diptir herkes battı" vs gibi yorumlar doğru olmaz, bu psikolojide olan ve

son 1 yıl içerisinde giren yatırımcılar pastanın en küçük dilimini oluşturuyor çünkü en yüksek seviyelerden en düşük yüzdeyi satın almış oldular...  

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 23, 2018, 10:32:15 PM

Bugun Linkedin profilime bakarken bir tablo gördüm ve dedimki bu resim ''MARKET CAP'ın AYNISI''.. (ASLINDA SADECE PROFILIMI ZIYARET EDENLER SAYISI) Smiley

Bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama benim aklımdaki grafiğin aynısını göstermesi açısından çok şaşırtıcı bulup paylaştım.

Linkedin profimi paylaşsam acaba bu tam bir boğa demek olur mu Smiley yoksa Ben mi yanlış düşünüyorum Smiley

https://www.linkedin.com/in/serthan-topal-8a4bb195/

Bu arada bu forumda en çok ''GRAFİK HİKAYE'' diye ben bas bas bağırmıştım! Sözüm ona teknik analizlerle birsürü yatırım yaptınız ama bu bir teknik analiz değil  ''GRAFİĞİN RESMİ'' =)

Bence gayet eğlenceli bir yaklaşım olmuş, rastlantı da benim yüzümü güldürdü

Umarım profiliniz çok görüntülenir, market hacmi de bu rastlantı gibi olur, sizin de yüzünüz güler Smiley
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
November 23, 2018, 11:59:36 PM

İlginç bir rastlantı olmuş tabii buna bakarak pozisyon alıyorsanız daha ilginç olur ama benim umudum kalmadı boğa moğa gelecek gibi durmuyor aylar oldu her seferinde boğa dedik boynuzu taktı gitti.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
November 24, 2018, 02:02:49 AM

grafik üzerinden gidecek olsaydı eğer ocak ayından bu yana bitcoinin 20 bin doların altına inmemesi gerekirdi ama ne yazık ki öyle değil.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Dontcry. (OP)
Full Member

View Profile
November 24, 2018, 11:19:06 AM

Bugun Linkedin profilime bakarken bir tablo gördüm ve dedimki bu resim ''MARKET CAP'ın AYNISI''.. (ASLINDA SADECE PROFILIMI ZIYARET EDENLER SAYISI) Smiley

Bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama benim aklımdaki grafiğin aynısını göstermesi açısından çok şaşırtıcı bulup paylaştım.

Linkedin profimi paylaşsam acaba bu tam bir boğa demek olur mu Smiley yoksa Ben mi yanlış düşünüyorum Smiley

https://www.linkedin.com/in/serthan-topal-8a4bb195/

Bu arada bu forumda en çok ''GRAFİK HİKAYE'' diye ben bas bas bağırmıştım! Sözüm ona teknik analizlerle birsürü yatırım yaptınız ama bu bir teknik analiz değil  ''GRAFİĞİN RESMİ'' =)

Bence gayet eğlenceli bir yaklaşım olmuş, rastlantı da benim yüzümü güldürdü

Umarım profiliniz çok görüntülenir, market hacmi de bu rastlantı gibi olur, sizin de yüzünüz güler Smiley

güzel temennileriniz için teşekkürler . gerçekten türkiyede herkes birine çatmanın peşinde espri olsun diye birşey paylaşalım dedik bulup öldürmedikleri kaldı Smiley)
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
November 24, 2018, 03:56:22 PM

bitcoindeki düşüş atağının bitmesini beklemeden alınan her bitcoin bana göre zarar. 2011 tarihinden itibaren nette grafikler var. bloomberg ht bitcoinin aşırı düştüğü zamanları değerlendiren bir makale, grafik falan hazırlamış. yani demem o ki. şu andaki paramı sadece dolar olarak bankada tutmayı doğru buluyorum. kriptolarda hareketlenme görmek için gelecek senenin sonlarını bile beklememiz gerekebilir.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
November 24, 2018, 05:22:36 PM

Şu anki durum grafik falan sallamıyor. Artık balina savaşları bunlar. Balinalar açık şekilde savaş yapıyorlar  Smiley

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
November 24, 2018, 05:36:42 PM

her yer yangın yeriyken tek yapmak gereken tether yada usd olarak kenarıda bekleyip düşüş trendinin düşmesini ummak yada kademeli alım emri girip beklemek
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: