Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:13:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Fiyatı Tüm Dünyada Sabitlenseydi ?  (Read 321 times)
cihan2421 (OP)
Newbie
*

Activity: 174
Merit: 0

View Profile
November 22, 2018, 10:55:30 AM

Evet arkadaşlar bunun imkansız oldugunu biliyorum ama merak ediyorum.Btc fiyatı tüm dünyada sabitleşseydi bunu bir şekilde başarsalardı diye düşünelim.
Bu durumda siz küçük ve büyük alışverişlerde ne kullanırsınız ? Geleneksel banka sistemi ve nakit mi yoksa bitcoin ve türevleri mi ?
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 22, 2018, 03:33:15 PM

başlangıçta yaygınlaşma adına kripto paralar dolar, altın vs göre daha cazip yaklaşacağı için kripto kullanırım her türlü fakat bu mantık işlemez hocam.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 22, 2018, 05:56:54 PM

Ütopik bir durumdan bahsetmişsin. Böyle bir durum olsa zaten Bitcoin tüm dünyada tanındı ve kabul edildi anlamı çıkar. O durumda tabii ki imkanım oldukça Bitcoin kullanmayı tercih ederim  Smiley
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
November 22, 2018, 07:20:08 PM

Piyasa bu durumdayken bu konu hakkında fikir beyan edemeyeceğim,o zaman gelsin de öyle düşünürüm ;/

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
November 23, 2018, 08:00:51 PM

Böyle bir şey imkansız ancak varsayalım ki böyle birşey var. İşletmeler en çok hangi türevi kullanırsa ona geçerdim. Bitcoin zaten dediğiniz gibi olsa o teknoloji çağına ulaşacağımız için ortada banka sistemi nakit vs. kalmaz diye düşünüyorum.

beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
November 23, 2018, 08:03:45 PM

Sabitlenmekten kastınız volalitenin düşmesi sanırım. O durumda alışveriş için kullanılmasının önünde sadece teknolojisinin geliştirilmesi kalır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
November 23, 2018, 08:34:43 PM

Böyle bir durumda tabii ki de Bitcoin kullanılırdı. Hem merkezsiz hemde hızlı ve masrafsız. Alışverişlerde de rahatlıkla kullanılabilecek duruma da gelecek zaten.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
November 23, 2018, 08:47:07 PM

Tabiki de herkesin tercihi Bitcoin olurdu.Ama böyle birşey belkide ileride olabilir sonuçta Kripto paralara bu kadar rağbet olacağına bile ihtimal verilmiyordu.Ne demisler Hayaller olmazsa hayatlarda bu kadar güzel olmazdı Smiley
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 23, 2018, 08:52:07 PM

Bahsettiğiniz zaman tamamen herşeyin teknolojik olduğu zamana denk geliyor  Grin O zamanda da bitcoin kalır mı veya bitcoinin yerini alacak başka alternatif olur mu bilinmez ancak dijital paraya geçişin kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorum. O dijital paranın bitcoin olacağını varsayarsak tabiikide bitcoin türevini kullanırdım

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
November 24, 2018, 03:41:05 PM

fiyatı sabitlenmesi gibi bir aşamada olan hangi yatırım aracı var. stabilcoinlerde bile zaman zaman oynamalar oluyor, eski yerine geliyor. ama düşünelim yine de. bitcoin fiyatı sabitlenmiş olsaydı bir yatırım aracı olmaktan çıkardı.yatay gezer, altlarda ondan farkı olmazdı. ama işte imkansız.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 24, 2018, 04:19:01 PM

Böyle bir durumda bitcoini kullanmamak için bir sebep kalmıyor. Aslında harcamalarda kullanmak için fiyatın sabitlenmesine gerek yok. Sadece biraz stabilleşsin belirli bir aralıkta kalsın yeter

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
November 24, 2018, 08:59:16 PM

Nerdeyse Önünü kesmek için bir çok devlet toplantılar bile yapar. Böyle bir şeyi zor görüyorum öyle olsa bile alıp başını gider bitcoin kimse tutamaz.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 24, 2018, 09:10:53 PM

Xlm kullanırdım çünkü daha hızlı ve komisyonu çok düşük. Dediğin şey ütopik çünkü hisselerde dahi sabitleme olmazken BTC ve türevleri sabitlenemez. Neden sabitlensinki?
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
November 24, 2018, 09:46:51 PM

Bitcoin fiyatının sabitlenmesi gibi bir durum pek söz konusu olamaz gibi duruyor. Sonuçta hangi devlet yada kurum arkasında duracak ki? Yada talep olunca fiyat elbet oynayacaktır.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 24, 2018, 10:23:03 PM

Bitcoinin fiyatının gerçek değerine ulaşmasından sonra ve devletlerce kabul edilebilen bir para haline gelebilirse bitcoin sabitlenebilir ve böyle bir durum söz konusu olduğunda dünyanın en güvenilir değerli emtiası olurdu ve herkes bitcoini kullanmak isterdi .
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 25, 2018, 09:54:08 PM

Hangi para birimine göre sabitlenecek ki? Zaten sabitlenme durumu da olacak bir iş değil 100k dolar olacak ihtimallerini tartışmak daha mantıklı geliyor bana
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 02, 2018, 08:45:04 PM

Yakın bir zamanda belki de o olacak. Baksanıza fiyatı sabit kalacak dijital para birimleri çıkmaya başladı. İşte bu tarz olaylar bu piyasanın sonunu getirir maalesef

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
December 07, 2018, 08:46:51 PM

Sabitlenmeden kastınızın volalitenin azalması olmalı. İleride kaçınılmaz son bu ama işte daha çok zaman var daha ona. Bu olduğunda bitcoin altın misali karşılık olarak yer edinir piyasada.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
superleggera
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
December 08, 2018, 10:10:45 AM

Mejbur kalmadığım sürece bitcoin kullanmam bazı sitelere kart bilgilerimi vermemek için bitcoinpay ile ödeme yapıyorum ödemeyi en yüksek fee  ile göndermeme rağmen bazen 10 dakikada ödemem onaylanırken bazen 3-4 saatte bile ödemem onaylanmıyor bu şartlarda günlük hayatta bitcoin kullanmak tam bir saçmalık örnek olarak Türkiye'de internetten bir ürün alacaksınız ödemeyi hiç beklemeden banka veya kredi kartınızı kullanarak mı ödeme yapmak istersiniz yoksa bitcoin mi kullanırsınız bu şartlarda kimse bitcoin kullanmaz

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
December 08, 2018, 09:31:32 PM

sabitlenme mantıklı birşey değil kimin parasına göre sabitleyeceksiniz dolar euroda sabit değilki sonuçta. ayrıca parayı nasıl sabit tutacaksınız arkasında duran nasıl bir güç oluşturmayı düşünüyorsunuz bence olacak şey değil

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: