Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:25:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin yazılarım  (Read 277 times)
Nomad88 (OP)
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
November 23, 2018, 07:25:44 AM
Last edit: January 12, 2019, 04:56:26 PM by Nomad88
Merited by Blacknavy (4)

Merhaba,

Hem eski yazılarımı hem de yeni yazılarımı medium üzerinde derlemeye başladım bir süre önce. En temel giriş bilgilerinden başlayarak, en derin teknik konulara girerek geniş bir Türkçe kaynak oluşturmayı umut ediyorum. Özellikle Bitcoin teknolojisinin altyapısını merak edenlere faydası olacağını düşünüyorum.

https://medium.com/@ahmetseyhan

Herkese selamlar.

"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714638332
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714638332
Reply with quote  #2

1714638332
Report to moderator
1714638332
Hero Member
*

Ignore
1714638332
Reply with quote  #2

1714638332
Report to moderator
1714638332
Hero Member
*

Ignore
1714638332
Reply with quote  #2

1714638332
Report to moderator
tokenexpert
Jr. Member
*

Activity: 128
Merit: 1

View Profile
January 03, 2019, 01:11:08 PM

Selamlar, hesabınızı takibe aldım. Yazılarınızı beğendim, belki bazı makaleleriniz biraz daha resimle desteklenebilir. Merak ettiğim şey, yabancı kaynaklardan Türkçe çeviri mi yapıyorsunuz yoksa tamamen orijinal kendi yazılarınız mı?
Nomad88 (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 03, 2019, 09:13:46 PM

Teşekkür ederim. Kendi yazılarım.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 08, 2019, 11:33:50 AM

Devam ederseniz ve daha teknik konulara girerseniz çok iyi olur. Şu anki haliyle giriş seviyesi bir kripto meraklısına yeter düzeyde. Ama ileri aşamalar için zayıf gelebilir.
Elinize sağlık. Takibe aldım.
Steemit'ten de yayınlayabilirsiniz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Nomad88 (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 08, 2019, 02:33:45 PM
Merited by EFS (2)

Teşekkürler ilginiz için.

Steemit Türkiye eski kuratörüyüm. Artık orada yazı paylaşmıyorum.

Teknik alandaki makaleler insanların ilgisini çekmiyor malesef. İnsanlar daha ziyade nasıl hızlıca para kazanırım, pump-dump coin haberleri ve anlamsız grafik çizimleri seviyorlar. Ne yazıkki benim yazdığım konular pek popüler değil. Bu nedenle bu alanda Türkçe içerik oluşturma çalışmalarıma bir süre ara verdim.

Özellikle ulaşan kişilere ve ekiplere elimden geldiğince vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım topluluğun ilgisi biraz daha bu alanlara kayar ileride.

icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 2

View Profile WWW
January 13, 2019, 12:17:31 AM

Hocam öncelikle başarılar. İçerikler gerçekten güzel, fakat ben paylaşım aralıklarında bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. 1 günde 2-3 yazı yazıp 1 hafta bekletmek yerine, 2-3 günde 1 yazı yazarsanız sizin ve takipçileriniz için daha iyi olur diye düşünüyorum.
MecZPasha
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
January 24, 2019, 01:50:19 PM

Emeğinize sağlık. Bilgilendirici içerikler olmuş
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 13, 2019, 03:01:34 PM

Merhaba,

Hem eski yazılarımı hem de yeni yazılarımı medium üzerinde derlemeye başladım bir süre önce. En temel giriş bilgilerinden başlayarak, en derin teknik konulara girerek geniş bir Türkçe kaynak oluşturmayı umut ediyorum. Özellikle Bitcoin teknolojisinin altyapısını merak edenlere faydası olacağını düşünüyorum.

Herkese selamlar.

Açtım baktım ve hemen "Brute Force ile Private Key bulmak mümkün mü?" başlıklı son makalenizi okudum. Anlatım dili gayet iyi. Örneklerinizi de çok beğendim Smiley Gördüğüm kadarıyla uzun zaman ara vermişsiniz yazılara. Devamını dilerim. Başarılar.
Nomad88 (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 15, 2019, 10:26:00 PM

Merhaba,

Herkese selamlar.

Açtım baktım ve hemen "Brute Force ile Private Key bulmak mümkün mü?" başlıklı son makalenizi okudum. Anlatım dili gayet iyi. Örneklerinizi de çok beğendim Smiley Gördüğüm kadarıyla uzun zaman ara vermişsiniz yazılara. Devamını dilerim. Başarılar.

Okuyan kitle her geçen gün azalıyor ülkemizde malesef. Vlog'lar, blog'lara nazaran daha fazla ilgi görüyor. Elimden geldiğince yazı eklemeye çalışıyorum. Özellikle bu alanda Türkçe kaynak olmaması başlama sebebim olmuştu. Şimdi en azından bu konuda araştırma yapanlar bazı kaynaklara ulaşabiliyorlar.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 16, 2019, 12:02:21 AM

Merhaba,

Herkese selamlar.

Okuyan kitle her geçen gün azalıyor ülkemizde malesef. Vlog'lar, blog'lara nazaran daha fazla ilgi görüyor. Elimden geldiğince yazı eklemeye çalışıyorum. Özellikle bu alanda Türkçe kaynak olmaması başlama sebebim olmuştu. Şimdi en azından bu konuda araştırma yapanlar bazı kaynaklara ulaşabiliyorlar.

Ben senin yazılarının tamamını okudum. Bu mesajimda bahsettiğim cryptoguru adlı siteyi de senin Medium’undaki makalenden buldum. Ayrıca, SHA256 hakkındaki örnek linki de bir başka makalenden bulmuştum. Şu an ne Türk ne de yabancı bölümde okuyan bir tane adam olmadığı için beyin fırtınası yapmak çok zor, forumdaki merit sistemi ise kaliteli mesajlar için değil Eurovision gibi kullanılıyor. Soru sorabileceğimiz tek kişi EFS kalmıştı, o da bir çok soruyu cevaplamıyor, eskiler de forumu bıraktı artık konuşabileceğimiz kimse kalmadı. Bir iki güncel makale at da okuyalım yemin ederim piyasada adam kalmadı.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: