Bitcoin Forum
June 21, 2024, 09:03:04 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk sitesine erişim problemi ve sebebi  (Read 690 times)
Nomad88 (OP)
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
November 23, 2018, 10:04:38 AM
Last edit: November 23, 2018, 10:19:11 AM by Nomad88
Merited by EFS (20)

Konuyu hepimiz biliyoruz diye tahmin ediyorum. Daha önce defalarca tartışıldı. Resmi bir engelleme olmamasına rağmen böyle bir sorun yaşanıyor. Sebebi de tam olarak ortaya çıkmış değil. Tabi çoğumuz Türkiye'de internet kullanıcısı olduğumuz için bu sorunu çok kafamıza takmıyoruz zira farklı çözümler üzerinde deneyimliyiz. Fakat hem kişisel merakımdan hem de olurda birileri bir gün sıradan bir kullanıcı olarak "Neymiş bu Bitcoin?" diye arama yapıp bu sitenin linklerine giremeyince vageçer diye bu konuyu biraz araştırmaya karar verdim. Aşağıdaki dilekçeyi cimer, BTK ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na gönderdim. Faydalı bir bilgiye ulaşabilirsem sizler ile paylaşacağım.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 23, 2018, 12:27:52 PM

dns ayarları yaparak iyi kötü giriyoruz en azından, eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak misali umuarım vpn kullanmak durumunda kalmayız, öyle bir sıkıntı olursa hesapların banlanmaması düşünülemez.

antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
November 23, 2018, 02:55:53 PM

bugun bu konuya bakmistim oylesine.diyanetin kripto paralar haram fetvasi ile es zamanli olarak bitcointalk a erisim yasagi kondugunu okudum.Allah cumlemizi affetsin ne diyeyim

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 23, 2018, 08:18:03 PM

Tesekkur ederim kendi adima baglanti sorunu yasiyorum. Ve sacma sapan dns proglamlari kullaniyoruz. Ve hesabimizin banlanma riski var belki bu yasak kalkarsa biraz olsun icimiz rahat edecektir. Ne kadar sacma bir ulkede yasiyoruz anlamiyorm
teknonix
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 23, 2018, 08:58:22 PM

Teşekkürler başkan, superonline ile sorun yaşamıyorum ama mobilden bağlanamıyorum bende. mecburen vpn kullanmak zorunda kalıyorum. girişimini destekliyorum.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 23, 2018, 10:41:03 PM

Başlık için çok teşekkür ederim, ben de mobil'den giremememin sebebini merak ediyordum.

Ancak arkadaşım iphone kullanıyor, yurtdışından getirtmişti, bazen foruma bakmak için onun telefonundan inceliyorum, belki de onun girebilmesi o yüzdendir.

Ayrıca yolladığınız dilekçe için de teşekkür ederim.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
November 24, 2018, 04:00:43 PM

mobilde, pc de google dns ayarı yapmadan foruma giriş yapılamıyor. yasaklı bir site olsa karşımıza mahkeme kararını içeren bir sayfa gelmesi lazım diyeceğim ama öyle de değil. en azından 1 senedir google dns ile ben sorun yaşamadım.

psikolog
Member
**

Activity: 210

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 24, 2018, 04:16:47 PM

Dns değiştirmeyen kimse giremiyor sanırım foruma. Bende bu sorunla karşılaşınca dns değiştirip girmiştim halende öyle giriyorum. Belkide forumun sunucularıyla alakalıdır sebebi açıklanmadığı sürece bilemeyiz

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
timbereagle
Hero Member

Activity: 881
Merit: 502

View Profile
November 24, 2018, 04:59:07 PM

Turktelekom dan girilmiyor ama turkcell LTE ile sorunsuz giriyor.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
November 24, 2018, 05:23:56 PM

İş yerinde kullandığımız TTnet üzerinden girilmezken evde Dsmart net üzerinden  girebiliyorum. Bu nasıl bir duruma işarettir bilemiyorum.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 24, 2018, 07:59:00 PM

Konuyu hepimiz biliyoruz diye tahmin ediyorum. Daha önce defalarca tartışıldı. Resmi bir engelleme olmamasına rağmen böyle bir sorun yaşanıyor. Sebebi de tam olarak ortaya çıkmış değil. Tabi çoğumuz Türkiye'de internet kullanıcısı olduğumuz için bu sorunu çok kafamıza takmıyoruz zira farklı çözümler üzerinde deneyimliyiz. Fakat hem kişisel merakımdan hem de olurda birileri bir gün sıradan bir kullanıcı olarak "Neymiş bu Bitcoin?" diye arama yapıp bu sitenin linklerine giremeyince vageçer diye bu konuyu biraz araştırmaya karar verdim. Aşağıdaki dilekçeyi cimer, BTK ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na gönderdim. Faydalı bir bilgiye ulaşabilirsem sizler ile paylaşacağım.

Üstad işallah tamamen engellemezler bu başvurudan sonra. Benimde aklıma gelmişti ama dedim şimdi yazarım birisi tutar da komple yasaklarsa VPN ile uğraşır dururuz diye ellemedim. İşallah çözülür mesele.
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 24, 2018, 08:49:31 PM

DNS ile sorunsuz giriliyor. Ama mobil internette sıkıntı yaşanıyor bilgisayarla dns ayarı yapılırsa sorunsuz bir şekilde giriliyor. Dns değiştirmeyi denesin site girişinde zorlananlar.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
November 24, 2018, 09:14:16 PM

Cimer'den herhangi bir cevap gelirde yasak kalkmazsa change.org'dan ufak bir imza kampanyası düzenleyebiliriz, gerçi wikipedia'yı kapatanlardan bahsediyoruz ama olsun belki itidalli sağduyulu bilişim teknolojisi uzmanlarına ulaşabiliriz.
Peno2
Member
**

Activity: 263

Para Basan Adam

View Profile WWW
November 25, 2018, 11:17:20 PM

Belkitamamen kapanır kaygısıyla uzakta durmaktansa çözüm olabilecek bir adım atmışsınız. Tebrikler.

Bence bunu seriye takıp hepimiz yapmalıyız

daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 26, 2018, 05:42:29 AM

Türkiye’de bir zamanlar YouTube yasaktı böyle şeyler normal gelmiyor mu artık size
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
November 26, 2018, 07:23:44 AM

Türkiye’de bir zamanlar YouTube yasaktı böyle şeyler normal gelmiyor mu artık size

Youtube yasaklandı evet ama bununla ilgili bir karar vardı. Bitcointalk.org ile alakalı herhangi bir yasaklama kararı bulamadığını konuyu açan kişi söylemiş. Bende merak ettim şimdi cimerden gelecek cevabı.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406

View Profile
November 26, 2018, 12:36:11 PM

Turkcell mobil internet üzerinden ve işyerinin kendi sunucuları üzerinden rahatlıkla giriyorum fakat vodafone, türk telekom ve turknet ile giriş yapamıyorum. Biz kendi çapımızda çözüm yolları buluyoruz ama sıkıntısız rahat rahat girebilmek tabiki en güzeli. Güzel bir konuya değinmişsiniz tebrikler.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504

View Profile
November 26, 2018, 01:24:07 PM

Bir dönem ben de giriş yapamadım. Dns ayarları da dahil yapılması gereken her şeyi yaptım. En sonunda internet servis sağlayısını aradım ve güvenli.org üzerinden herhangi bir engelleme olmadığı ve aile koruma şifresi kullanmadığım halde neden 1 haftadır bitcointalk'a erişim sağlayamadığımı sordum. Onlarda bana aile koruma şifresinin halen aktif olduğunu ve iptalin gerçekleşmesi ile eğer engelli siteler arasında yer almıyorsa erişimin bir süre sonra açılacağını belirttiler.

Nitekim, güvenli internet hizmetini sonlandırıp modemi resetledikten sonra sorunsuz olarak bitcointalk'a giriş yapabildim ve artık sorun yaşamıyorum.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
November 28, 2018, 06:00:21 AM

maalesef siteye karşı uygulanan zımni bir kesinti işlemi var herhangi bir uygunsuzluğu olmamasına rağmen. aslına bakarsanız bu sitenin kolay erişilebilir olması gerekiyor ki insanlar ne idüğü belirsiz sitelere gidip eksik ve yanıltıcı bilgi edinmesin diye ama bizde işler hep tersten yürüyor ne yazık ki.

bu sitenin ne gibi bir sakıncasını görmüşler çok ilginç. burayı yasaklayınca insanlar Bitcoinden uzak mı duracaklar sanıyorlar nasıl bir düşünce yapısıdır bilmiyorum.

bu yüzden başvurunuz bir çözüm olur umarım bu saçma uygulamanın kaldırılması için.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
November 28, 2018, 08:54:49 AM

Olurda dns değişikliği yaparakta giremezsek vpn kullanmak sıkıntı yaratıyormu. Bazı arkadaşlar vpn yüzünden ban yediklerini söylemişlerdi.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: