Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:34:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: s9 lardaki th/s yükseltme olayını inceleyen oldumu  (Read 389 times)
Anceluss (OP)
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
November 24, 2018, 07:52:33 PM

merhaba,

s9 lara oc yapıp 17-18 th/slere yükseltenler var ücretli yazılım vs diyip duruyorlar

panele bakınca tek yüksek olan Frequency degeri tek etken bu ise zaten ssh ile yapılabiliyorum dosyada değişiklik yaparak

deneme yapıcam önce foruma sormak istedim varmı inceleyen deneyen test eden
1714613691
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714613691
Reply with quote  #2

1714613691
Report to moderator
1714613691
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714613691
Reply with quote  #2

1714613691
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Cracqer
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 11, 2018, 02:47:08 PM

merhaba,

s9 lara oc yapıp 17-18 th/slere yükseltenler var ücretli yazılım vs diyip duruyorlar

panele bakınca tek yüksek olan Frequency degeri tek etken bu ise zaten ssh ile yapılabiliyorum dosyada değişiklik yaparak

Farkettiğiniz üzere sadece frekans ve voltaj yükselterek oc edebiliyorsunuz lakin hw hataları fazlalaşıyor.
Ücretli değil ama %1,5 fee ile çalışan bir yazılım ile oc yaptım, Orjinal psu ile 16 th görebiliyorum  17+ th a çıktığımda cihaz bazen kapanabiliyor  ek olarak kullandığım yazılım chip durumlarını da sürekli takip ederek gerekli yerde voltaj ve frekans ayarlarını kendi yaparak hw hatalarını azaltmakta.

Buna ek 1 cihazımı deneme amaçlı 21 th a çıkartmayı başardım (Sıvı soğutma içerisinde) lakin 21 th güçte cihaz 2600 watt enerji çektiği için geri 1,6 th a düşürüp çalıştırmaya devam ettim.
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
January 03, 2019, 12:16:04 AM

Benimde merak ettiğim bir konu idi. Test etmek için bir cihazı kobay edebilirim

LordSinik
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 03, 2019, 01:03:03 PM

merhaba,

Farkettiğiniz üzere sadece frekans ve voltaj yükselterek oc edebiliyorsunuz lakin hw hataları fazlalaşıyor.
Ücretli değil ama %1,5 fee ile çalışan bir yazılım ile oc yaptım, Orjinal psu ile 16 th görebiliyorum  17+ th a çıktığımda cihaz bazen kapanabiliyor  ek olarak kullandığım yazılım chip durumlarını da sürekli takip ederek gerekli yerde voltaj ve frekans ayarlarını kendi yaparak hw hatalarını azaltmakta.

Buna ek 1 cihazımı deneme amaçlı 21 th a çıkartmayı başardım (Sıvı soğutma içerisinde) lakin 21 th güçte cihaz 2600 watt enerji çektiği için geri 1,6 th a düşürüp çalıştırmaya devam ettim.

Chiplerin çok ısınıp yanma ihtimali vardır diye düşünüyorum ama %10 %20 lik bir oc nin zararı olamayacağını düşünüyorum (elektrik sarfiyatı hariç?)
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
January 10, 2019, 08:08:56 PM

demekki böyle ciddi seviyede OC mümkündü ama ancak şimdilerde gündeme geldi. Birileri kaymağını önceden yemiş olmalı
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 21, 2019, 07:15:13 AM

demekki böyle ciddi seviyede OC mümkündü ama ancak şimdilerde gündeme geldi. Birileri kaymağını önceden yemiş olmalı
Üstad gpudaki gibi tdp düşürüp memory artırma gibi değil bu oc.
Gücü yükselterek oluyor.doğal olarak aslında işimize gelmeyen bir oc oluyor Smiley
Ancak s9ların board sayısı artırılabilir. Ben ufaktan incelemiştim ve sanırım 3-4hashboard daha takılabiliyordu.

...
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
February 19, 2019, 12:51:38 PM

eywallah ama sende biliyorsun ki OC ile hash yükseltme imkanını genele yaydığın zaman yani genel olarak insanlarda bilsin dediğinde hash yükselir bu da birim başı maliyeti arttırır. Bu işin olabilitesini ortaya çıkaranlar önce kaymak yemiş sonra bu durumu halka yaymış olmalı. Neden S9 yeni çıktığında böyle bir muhabbet dönmüyordu dimi
Anceluss (OP)
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
February 21, 2019, 01:07:32 AM

eywallah ama sende biliyorsun ki OC ile hash yükseltme imkanını genele yaydığın zaman yani genel olarak insanlarda bilsin dediğinde hash yükselir bu da birim başı maliyeti arttırır. Bu işin olabilitesini ortaya çıkaranlar önce kaymak yemiş sonra bu durumu halka yaymış olmalı. Neden S9 yeni çıktığında böyle bir muhabbet dönmüyordu dimi

bu düşüncene bağlı bence ben cihazı alır almaz düşündüm bunu fabrikasyon bir çıkış var kullanıcı aşırtma yapıbilirmi

chip atılan araba canavar gibi üreticisi beygiri yükseltip daha pahalıya satabilir neden yapmıyor bi sebebi var öyle düşünmek gerek

hayatım boyunca önüme sunulan bi çok şeyi sunulduğu gibi kullanmadım isteklerim doğrultusunda restore etmişimdir bu cihazı alınca ana başlıklı konuyu açtım mesela s9 hydo çıkmadan önce yağlı sistem yapan kişiler vardı globalde

amaç kaymak yemekse bunu ön görmek gerek göremedik diyelim ortaya çıkıncada kaymagı yenmiştir deniliyorsa o kaymak hiç bir zaman yenilemeyecek anlamındadır üstüne bişey katmak gerek
Cracqer
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
March 11, 2019, 07:42:11 AM

Şuanda bütün cihazlarım sıvı soğutma içerisinde 17.2 th ile çalışmakta,
Yazılım arkadaşlarında dediği gibi 1,7 fee ücretiyle çalışıyor üzerinde biraz uğraşılırsa fee kaldırılabilir,
Ama özellikle antpool da cihazlar verimli olmuyor (Otomatik diff olayından kaynaklı) Lakin slush pool, btc.com gibi havuzlarda verimlilik süper oluyor.
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
April 02, 2019, 07:45:07 PM

Hangi yaIlımı kullanıyorsunuz, birde Slush un ürettiği bir yazılım var ücretsiz diye biliyorum

serhanni
Full Member

Activity: 686

View Profile
April 29, 2019, 10:13:04 AM

Hiveos'ta da var benzer bir firmware. Standart psu ile 16.4TH/s sıvı soğutma ile 25TH/s'ye kadar performans alınıyormuş.

Asic cihazım yok, ancak incelemek isteyenler https://hiveos.farm/asic adresinden bakabilir.
tufanpoyraz
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
May 17, 2019, 03:06:18 PM

s9 almak istiyorum ama sahibinden dekilere güvenemiyorum, var mı sıfır hiç açılmamış ürün satan? yada başka cihaz önerisi olan?
Ugur7
Newbie
*

Activity: 78

View Profile
May 17, 2019, 07:32:16 PM

s9 almak istiyorum ama sahibinden dekilere güvenemiyorum, var mı sıfır hiç açılmamış ürün satan? yada başka cihaz önerisi olan?
kaç adet lazım size sahibindekilere neden güvenmiyorsun bir çogumuz o platformu kullanıyoruz genellikle yüz yüze alışverişi yaptgın zaman sorun yok öbür türlü her zaman sıkıntı
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 18, 2019, 03:03:00 PM

Hocam çok ayrıntılı araştırmadan alma, bütün sorunlarını, sıkıntılarını vs araştır öğren al. bu araba almaya benzemez. araba alırken bile 50 türlü kopillik var, görüyorsun. bu asic işin de de türlü türlü var, önemli olan, makinaları tanıman bilmen. ya da adama senin gördüğün makinayı en az 1 hafta çalıştıracak gözünün önünde.  yoksa gider sağlam makinayı çalıştırır, sen gelirken biraz sıkıntılı olanı takar internete devam ettirir kazmaya.  türlü türlü dolandırıcı gördüm 3 senede
tufanpoyraz
Newbie
*

View Profile
May 18, 2019, 05:09:18 PM

kaç adet lazım size sahibindekilere neden güvenmiyorsun bir çogumuz o platformu kullanıyoruz genellikle yüz yüze alışverişi yaptgın zaman sorun yok öbür türlü her zaman sıkıntı

hocam kesinlikle haklısınız kurunun yanında yaş da yanıyor. adam 3 aylık cihaz diyor bakıyorsun 2 senedir çalışmış, tamir görmüş cihazı 1 aylık diye satmaya çalışanlar var, bunlar etraftan duyduklarım, dolayısıyla sıfır kutusu açılmamış gümrük evakı olan yani geliş tarihini görebileceğim cihaz arıyorum, 3 kuruş fazla verim sağlam olsun,

ilk etapta bir tane alacağım denemek için sonrasında büyük yatırım planlarım var, 10 - 20 - 30 kademeli olarak...

s9 olmak zorunda değil en çok o var türkiyede diye s9 yazdım, üst modellerde olur. yeter ki düzgün cihaz olsun,
tufanpoyraz
Newbie
*

View Profile
May 18, 2019, 05:24:45 PM

Hocam çok ayrıntılı araştırmadan alma, bütün sorunlarını, sıkıntılarını vs araştır öğren al. bu araba almaya benzemez. araba alırken bile 50 türlü kopillik var, görüyorsun. bu asic işin de de türlü türlü var, önemli olan, makinaları tanıman bilmen. ya da adama senin gördüğün makinayı en az 1 hafta çalıştıracak gözünün önünde.  yoksa gider sağlam makinayı çalıştırır, sen gelirken biraz sıkıntılı olanı takar internete devam ettirir kazmaya.  türlü türlü dolandırıcı gördüm 3 senede

hocam piyasanın sıkıntısı genellikle bu yapacak bir şey yok, elektronikçi değiliz hiç birimiz cihaza bakınca anlamayız, o yüzden sıfır ürün arıyorum,
otto_diesel
Hero Member

View Profile
May 18, 2019, 05:58:22 PM

Hocam çok ayrıntılı araştırmadan alma, bütün sorunlarını, sıkıntılarını vs araştır öğren al. bu araba almaya benzemez. araba alırken bile 50 türlü kopillik var, görüyorsun. bu asic işin de de türlü türlü var, önemli olan, makinaları tanıman bilmen. ya da adama senin gördüğün makinayı en az 1 hafta çalıştıracak gözünün önünde.  yoksa gider sağlam makinayı çalıştırır, sen gelirken biraz sıkıntılı olanı takar internete devam ettirir kazmaya.  türlü türlü dolandırıcı gördüm 3 senede

hocam piyasanın sıkıntısı genellikle bu yapacak bir şey yok, elektronikçi değiliz hiç birimiz cihaza bakınca anlamayız, o yüzden sıfır ürün arıyorum,

usta 0 dan da bahsediyorum. sıfır alacaksan da böyle al.  Bu apple storedan aldığın sıfır iphone değil.  2. eli sıfırı öyle kolay ayırt edemezsin, 6 ay çalışmışla 0 ı kolay ayırt edilmez. Zaten gerek de yok ayırt etmeye. Önemli olan benim dediklerimi yapman. Sıfır diye satılanların %80-90 ı da zaten çalıştırılıyor

Eğer bu işleden ben anlamam bana sıfır satın dersen, %90 çarparlar hocam benden söylemesi. Türkiyede bitcoin elektronik cihaz ticaret ahlakı, ahlaksızlık üzerine kuruludur.
tufanpoyraz
Newbie
*

View Profile
May 19, 2019, 08:05:10 AM

Hocam çok ayrıntılı araştırmadan alma, bütün sorunlarını, sıkıntılarını vs araştır öğren al. bu araba almaya benzemez. araba alırken bile 50 türlü kopillik var, görüyorsun. bu asic işin de de türlü türlü var, önemli olan, makinaları tanıman bilmen. ya da adama senin gördüğün makinayı en az 1 hafta çalıştıracak gözünün önünde.  yoksa gider sağlam makinayı çalıştırır, sen gelirken biraz sıkıntılı olanı takar internete devam ettirir kazmaya.  türlü türlü dolandırıcı gördüm 3 senede

usta 0 dan da bahsediyorum. sıfır alacaksan da böyle al.  Bu apple storedan aldığın sıfır iphone değil.  2. eli sıfırı öyle kolay ayırt edemezsin, 6 ay çalışmışla 0 ı kolay ayırt edilmez. Zaten gerek de yok ayırt etmeye. Önemli olan benim dediklerimi yapman. Sıfır diye satılanların %80-90 ı da zaten çalıştırılıyor

Eğer bu işleden ben anlamam bana sıfır satın dersen, %90 çarparlar hocam benden söylemesi. Türkiyede bitcoin elektronik cihaz ticaret ahlakı, ahlaksızlık üzerine kuruludur.

Teşekkürler hocam, sizin var mı tanıdığınız bu işi ahlaklı yapanlar? Smiley Grin
otto_diesel
Hero Member

View Profile
May 21, 2019, 10:47:57 AM

sizin düzgün galerici tanıdığınız var mı  Smiley ben de arabayı değişecem.  s9 satan düzgün tanıdığım yok Cheesy

Pages: [1]
  Print  

Jump to: