Bitcoin Forum
June 07, 2024, 10:30:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Neden düştük - Şahsi analiz içerir.  (Read 432 times)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 26, 2018, 08:19:59 PM

Sonuç olarak mantıklı diyebiliriz. Kimse başkasının 20 binlere çıkardığı bir coini gelip almak istemez. Şu Roger kardeşler bile yeni para gelmesi için bu tarz şeyler düşünüyor olabilirler. Neyse artık komplo teorilerinden çok yakında ne olduğunu net şekilde anlarız.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
November 27, 2018, 08:03:47 AM

Bende bu seviyelerde sürekli kalmayacağını düşünüyorum.Elbet birgün Bitcoin tekrar 20K $ seviyelerini görecek ve market yükselecek ama umarım çok fazla zaman almaz.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 27, 2018, 08:07:14 AM

Hadi bakalım umarım dediğin gibi olur. Ancak çoğumuza Bitcoinin 20k olmasından sa elimizde tuttuğumuz altların yükselmesi işimize gelir. Zira Bitcoin 20k hedeflerine harekete başladığında yine altlar düşmeye başlayacak. YA bunu biliyorum da niye hala altlardayım onu bilmiyorum.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
November 30, 2018, 11:52:40 AM

Çok mantıklı hocam, şuan gözümüz kulağımız kurumsal yatırımda piyasa yapıcılar dünya geneli borsalarda ki sallantılarıda görüyor bu sebeple biraz daha geç girişebilirler bu işe, uzun süre beklemeyiz inşallah
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
November 30, 2018, 03:36:49 PM

Hold you on ancak bir anda 20.000 dolar olmasını beklemek iyimserlikten polyyannacılıktan başka birşey olmaz üzgünüm. azıcık realist olacaksak bitcoinin tekrar 20 bin usd yı bulması için ya çok ciddi bir atılım olacak yahutta piyasaya geçen seneki gibi 600-700 milyar dolar para girecek.
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
November 30, 2018, 03:52:01 PM

Öyle bir zaman gelecek ki şu an konuştuğumuz 20k gibi rakamları bile komik bulacağız, Öncelikle piyasaya daha fazla güven verici gelişmelerin yaşanması lazım ve gündelik kullanıma uygun coinlerin daha fazla yaygınlaşması gerekiyor.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 30, 2018, 03:57:44 PM

Dostum yazını okudum sonuna kadar ama 8 merit alacak kadar etkili bir yazı değil. Diğer hesap ya senin ya da bir tanidigin hesap. Çok cömert davranmış. Hadi versin 2 -3 merit. 8 tane ne demek. Bana garip geldi doğrusu

ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
November 30, 2018, 05:33:39 PM

20 bini görürüzde ne zaman görürüz onu Allah bilir. Bu yıl çok yatırımcı kaçırdı bu düşüşler. İnsanların piyasaya olan güveni azalıyor. Bunlar hep eksi olarak dönüyor.

freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
November 30, 2018, 05:49:38 PM

oldukça iyi bir paylaşım olmuş fakat ben sın sonuna dığru o kadar çok artış olacağını düşnmüyorum açıkcası bu seviyelerde girecektir . fakat bilemeyiz tabiki
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
November 30, 2018, 06:37:18 PM

Bitcoin sonu geldi bu seviyeden düşüyoruz. Adamlar ağır ağır çakacaklar tabiik. Sırf bu yüzden yavaş yavaş indiriyorlar. Arada sırada yükseltiyorlar ki daha fazla yatırımcı gelsin

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
November 30, 2018, 06:58:25 PM

20.000 dolar seviyesinin geleceğine bende kesinlikle inanıyorum. Bu piyasanın genel iniş çıkışları tam bir silkeleme üzerine kurulu. Çok yüksek oynaklık bu iş yürüyor. Yeniden 20k gelir 50k gelir oradan 8k lara düşer herşey dahil ona göre zirve zamanı kar reelizesi yapan rahat eder NET!
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 30, 2018, 08:15:23 PM

Gelecek ama ne zaman. Benim tahminim Mart ayından önce boğa sezonu gelmez. Çok bekledik kasimda Aralık'ta derken 2018 tam bir fiyasko yılı oldu. Umutla 2019 yılına kaldı

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 30, 2018, 09:16:22 PM

Şu anki ortam aslıda kurumsal yatırımcıların girişi için gayet uygun görünüyor. Ocak ayındaki 20,000 dolarlık fiyat yatırımcıları ürkütmüştü ve şirketler beklemeye geçmişti. Çünkü 5,000 dolar seviyesinden birkaç ayda çok hızlı bir yükseliş olmuştu. Elbette ki bu hızlı yükselişin düşüşü gelecekti. Şimdi 3,000 altına inmesi ve hatta 2,000 doları görme ihtimali konuşuluyor.

Kurumsal yatırımcılar bunu bekliyor olabilirler. Buna göre pozisyon aldılarsa eğer 2,000 dolar seviyelerine düştüğü anda çok güçlü alımların gelmesi muhtemel. Ellerinde milyarlarca dolarlık portföyü bulunan büyük yatırım şirketlerinin bu düşük fiyatlardan saldırabileceğini düşünüyorum. İşte o zaman gerçekten boğa gelebilir.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 30, 2018, 09:25:25 PM

Bu düzeltmenin zaten yeni babalar için yapıldığını düşünüyorum fakat 20 bin dolara çıkışı desteksiz olmuştu. Bakkt, sec, nasdaq derken bu sefer sanırım destekli bir çıkış olacak.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
November 30, 2018, 09:29:59 PM

Bu kadar düşeceğini tahmin etmiyorduk.19k dan düşen btc'yi bu seviyelerden alan yatırımxıyı bulmak biraz zaman alacaktır.Piyasanın tekrar güven bulması lazım.Biraz zaman alacak gibi.

████████████         AVXChange         ████████████
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 30, 2018, 09:52:38 PM

Şimdi biraz amatörce bir beyin fırtınası yapalım... (Özellikle piyasaya yeni giren arkadaşlar mutlaka okusun)

2017 de piyasa resmen dünyaya açıldı ilk 6 ay madencilik iyice popüler olmaya başladı.

Ethereum market hacminde neredeyse Btc ye kafa tutacak hale geldi.

Ethereum fiyatı 400 dolarları vurdu.

Sonra Fork muhabbetleri ile btc ''düşecek mi, yok mu olacak'' diye beklerken altlara bir balyoz indirdi ve fiyatlandı.

Ve o muhteşem yıl sonu rallisi.... Artık kriptopara piyasası 1 trilyon dolar hacime dayandı.

Sonra yaşananlar; Regülasyon ve kurumsal yatırım söylentileri başladı.

İŞTE ŞİMDİ BENCE EN ÖNEMLİ NOKTA

DİKKAT!!

Neredeyse her ay SEC den gelecek onay beklentisi ile artık fiyatlanacak artık kabul gelecek derken bitcoin fiyatı ''kazanda kaynatılan kurbağa misali haşlandı! ''

Peki kurumsal yatırım gelecek m?

Benim fkrim evet gelecek. Zaten fiyat o yüzden düştü. Piyasada 1-2 yıl tecrübesi olanlar bu durumu istemede bence ön görüyordu.

ÇÜNKÜ;

Klasik borsalara ve kağıtlara yatırım yapmış olan kurumsal sermayeler 2 yıl içerisinde neredeyse 40x yapmış bir btcye nasıl yatırım yapacaklar ki?

Yapmazlar arkadaşlar adamlar için 2 yılda 40x korkunç bir yükseliş. Kaldı ki altcoinlerdeki 1000x lere girmiyorum bile...

Şimdi kıvama geldi gibi piyasa düşüncem şu yılbaşına 5000 dolar civarında gireriz ve Bakkt işlemleri başlar önce büyük babalar sonrada klasik borsalardan orta halli yatırımcılar piyasaya çekilir. Bitcoin yükselişe başlar..

Altın fiyatlarının grafiğini bir inceleyin benzer bir durum gözünüze çarpacaktır.

Gelelim sonuca: Benim gibi küçük yatırımcılar bu dalgalanmalara güç yetiremez zaman zaman kar almak lazım, kar alıp tekrar girmek değil karı altın yada dolar olarak nakit bekletmek lazım. Bu gibi yüzde 75 düşüşlere dayanabilmek için.

Bitcoin'in yeniden 20.000 dolar seviyesini göreceğine inanıyorum.

Hodl mode on
Eğer tespitiniz doğruysa ki doğruluk payı yanıldığınızla oranlarsanız kesin daha fazla. Yani genel piyasa koşullarına bakarsanız. Bu yeni girecek olanlara girilebilecek fiyat yaratmaksa amaç, Daha bekleriz biz. çünkü böyle bakıldığında bitcoin üzerinde hala ciddi bi kâr marjı var. Yani demem o ki beklediğimiz formal borsacıların kripto borsalarına yeni girmeleri ise fiyatı yedi kat yerin dibine çakmadan gelmez onlar..
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
November 30, 2018, 11:42:37 PM

Nokta... Gerçekten doğru bir tespit. Bu piyasadan para kazanmış olan insanların istedikleri bir şey var. O da daha fazla para kazanmak. Ayrıca piyasaya girecek olan yeni oyuncular da elde edecekleri karın oran olarak çok daha büyük olmasını isterler. yani sözün özü BTC istedikleri noktaya kadar düşmediği sürece  yeni yatırım da almaz, yükseliş de gerçekleşmez. Şuan balinaların piyasayı adeta sinema izler gibi büyük bir keyifle izledikleri "PANİK" zamanı.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 01, 2018, 06:13:54 AM

Ben bu kadar yüzeysel olduğunu olabileceğini düşünmüyorum. Dünyadaki dolar kıtlığı diğer piyasalardaki düşüş vs birçok farklı etken netcesinde bu noktadayız.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
December 01, 2018, 08:45:51 AM

Bu düşüşün Hash savaşları yüzünden yaşandığını yazıyorlar.Belli bir gücün elindeki yüklü Bitcoinler ile belli aralıklarla dumplar yaptıkları yazılıyor.Umarım kısa sürede bu dumplar biter.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 01, 2018, 12:30:00 PM

Hmm şahsi analiz severim. Grafik analizci üçkağıtçılarıysa hiç sevmem Smiley

Dediklerin akla mantığa yatkın şeyler. Ancak çoğu yatırımcıda 3x ile btc ye girmeyip daha düşük değerlilere yanaşıp 3 yerine 1k katlayacaktır.

...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: