Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:50:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bazı borsalar kasıtlı olarak aldatıcı hacimler mi gösteriyor?  (Read 729 times)
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
December 01, 2018, 01:03:27 PM

Dün idax ta işlem yaptım AENCO ile bildiğin tek alış satış yapan bot, normal alıcı satıcı bulmanın imkanı yok ne değer girsem altına üstüne işlem koyup kendi alıp satıyor çok can sıkıcı omaya başladı..
1715219424
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715219424
Reply with quote  #2

1715219424
Report to moderator
1715219424
Hero Member
*

Ignore
1715219424
Reply with quote  #2

1715219424
Report to moderator
1715219424
Hero Member
*

Ignore
1715219424
Reply with quote  #2

1715219424
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
HakanYAZICI (OP)
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
December 01, 2018, 04:36:47 PM

Botları anlamak yine mümkün fakat hiç olmamış işlemleri varmış gibi gösterilmesi bana göre tamamen sahtekarlık.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
December 02, 2018, 12:44:42 AM

Bazı borsalar sahte hacim yaratmak için bot kullanıyorlar. Sistemkoin bu konuda kör göze parmak davrananlardan. Borsalar iyice güvenilmez hale geldi.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
December 03, 2018, 01:44:27 PM

Listede bulunan diğer borsaları bilmem ama sistemcoin tamamen şişirilmiş bir hacme sahip. Yahu yılların borsalarından nasıl hacimin fazla olur, sana kim güvenipte işlem yapıyorki. Bir inceleyin forumu sitem coin hakkında onlarca şikayet. El insaf !!!
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 03, 2018, 03:00:54 PM

Dikkatimi çeken hususlar hakkında sizden bilgi ve görüş alacağım. Bugün yeni bir proje için doğru veri elde etmek adına hacimlere ve API'lere bakarken dikkatimi çeken bir nokta oldu. Ülkemizde aktif olan bazı borsaların trafikleri ve web istatistikleri ile hacimleri arasında uyumsuzluklar fark ettim.

Burada amacım herhangi bir borsayı karalamak veya başka birini övmek değil sadece sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Hatta bu borsalarda görev yapan veya ortak olanlar bizi aydınlatırsa herkes için iyi olur.

Ekledim görselde pratik bir biçimde bir eşleştirme yaptım. Tahmini trafik için WEB'de bulunan araçları kullanabilirsiniz. Bu konuda bir çok istatistik web sitesi de var. İsterseniz siz de benzer kanalları deneyebilirsiniz.

Aceleyle bir görsel de yaptım ve konuya ekledim.

Ayrıca ülkemiz ve dünya kripto para piyasasını doğru bir biçimde takip etmek için hangi borsaları referans almalıyım, bu konuda sizin görüşleriniz neler?

Sistemkoin ile ufak bir maceram oldu. Kısaca anlatayım. Docademic (MTC) yi belki duymuşsunuzdur. Bir airdrop olayı var. ETH cüzdanında tuttuğunuz MTC'nin bir kısmı kadar airdrop ile takviye geliyor. Biraz MTC aldım sistemkoin'den 2 ay boyunca sabırla bekledim cüzdanı çekmeye açmadılar. Desteğe her yazdığımda en kısa sürede deyip salladılar. Haliyle aylarca para kaybettim. En sonunda dedim ki aldığım fiyata satayım. Satışa çıkardım. 1 aydan uzun süre de öyle satış emiri açık bekledim. Bir gün yine kontrol için girdiğimde bir baktım ki benim satışa çıkardığım fiyatın üstüne çıkmış fiyatı. Satıldı ve paramı çekebileceğim diye hemen giriş yaptım. Bir baktım benim MTC'ler duruyor. Fiyat benim koyduğum rakamın üstünde satış-alış görmesine rağmen benim bütün MTC'ler beklemede.

Desteğe yazdım olmaz öyle şey falan bir inceleyeyim dedi. Sonra aniden bir baktım satış gerçekleşti. Canlı yardımda ki kişiye hemen nasıl oldu bu dedim, özel yatırımcılarımız var onlara söyledim aldılar dedi. Düpedüz sistemde oynuyorlar. Paranızı yatırmadan iki kez düşünün derim. Ben anladım sizin hakkınızda söylenenler doğruymuş dedim ve hesabımı kapattı aniden canlı yardımdaki. Bir gün sonra telefonla arayarak açtırdım zorla ve hemen paramı çektim. Sakın bulaşmayın!
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
December 04, 2018, 04:59:09 PM

Eger borsalarda alis ve satisa arada kademe birakmadan emir girerseniz botlarin durdugunu goreceksiniz. Ama aksi durumda kademeler arasinda bosluk varken surekli el degistiren islemler oluyor.
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
December 04, 2018, 05:35:25 PM

Sahte hacim olayı kesinlikle var; geçenlerde bi kripto para %100 arttı ve satamadım. Her emrimde göstermelik alt kademeden alış gösterdiler. Muhtemelen botlarla yapıyorlar. Hem borsalar hem de bazı kripto paralar bunu yapıyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 04, 2018, 06:53:46 PM

Yazılımla manuel uğraşma gerektirmeksizin yapıyorlar bu tarz botları sadece borsa değil balinası da kullanıyor orta büyüklükte yatırımcı da.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
December 04, 2018, 09:12:04 PM

Sahte hacimli borsalar var, bu sistemkoin de çok büyük ihtimalle öyle. Yüksek hacim yaratıp coin listelemek için icolara mesaj atıp btc istiyorlar duyduğum kadarıyla Cheesy kazanç yolunu böyle bulmuşlar ama keşke dürüst olsalar.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 05, 2018, 11:27:13 AM

tabiki aldatıcı hacim gösterebilir bundan kolay bişey yok... botlar ile işlem yaptırıyorlar ne de olsa...ve işin altyapısında yazılım var sonuçta istedikleri gibi kod yazabilir manipülasyon yapabilir bunda bişey yok.. sistem koin denen borsa gerçekten çok fason duruyor
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
December 05, 2018, 12:07:12 PM

Fake veri göstermeyen borsa yok gibi. Otomatik botlarla yapıyorlar ya herşeyi. Sonra da biz birşey yapmıyoruz kullanıcılarımız yapıyorlar bu hacimleri alış satış emirlerine göre AOI'lerimizi kullanarak deyip suçu kullanıcıya atıyorlar. Kanıt var mı, yok tabi ki... Yersen...
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 05, 2018, 12:57:55 PM

Borsaların bir çoğu sahtekar zaten,  milleti dolandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Piyasada 3-5 tane güvenilir borsa var, ben onların bile iş çevirdiklerini düşünüyorum. En güzel yöntem işini bitirip bir an önce çıkmak.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
December 21, 2018, 11:58:07 AM

En son araştırmalarda binance ve bitfinex dışında tüm borsaların hacimlerinin yanıltıcı olduğu belirlendi. Çoğu borsa işlem hacmini şişirerek apiler yoluyla cmc ye yolluyor. Aslından gördüğümüz toplam marketcap değeri gerçekçi değil

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
December 21, 2018, 05:13:04 PM

Bazı borsalar aldatıcı hacimler gösteriyor değil piyasadaki bir çok borsa kasıtlı olarak aldatıcı hacimler gösteriyor, Bazı borsalar gerçekci hacim gösteriyorsa ne mutlu  Shocked

absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
December 21, 2018, 07:22:34 PM

Malesef bu tip spekülasyonlar oluyor, büyük borsalarda dahi görülmekte. Botlar kendi aralarında sürekli alış veriş yapıyor, çok dikkatli olmak gerek.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
December 23, 2018, 11:04:33 AM

botlar bu konuda çok tehlikeli. ortalarında biryelerde kalırsanız sizi de çok fazla etkiliyorlar haliyle. ufak çaplı fomo etkisi bile yaratıyorlar. bot olduğunu düşündüğünüz anda o an trade yapmaktan vazgeçin mutlaka.
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
December 23, 2018, 01:13:59 PM

Tüm borsaların bu hileyi yaptıklarını tahmin ediyorum, hacimlerle oynuyorlar. Yerli borsalarda btcturk daha sağlam diye biliyorum.
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
December 28, 2018, 08:35:46 PM

Sistemkoinin her şeyi fake. Türk borsalarında bence 1. sırada btctürk 2. sırada bitexen var.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
December 29, 2018, 05:02:23 PM

sistemkoin artık işlemlerde yaptığı fake hacimlerle meşhur olmuş durumda. ne kadar daha faaliyet içerisinde olacaklar hepberaber göreceğiz. aslında doğru düzgün işlerini yapsalar iyi yerlere gelmemeleri için hiçbir sebep yok..
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
December 31, 2018, 10:36:29 AM

api desteği ile sırf toplamdaki borsa hacmini artırmak adına fake hacimler coinlerde yapılıyor. 10K doların olsa ufak ufak sürekli kendi, kendine alıp satarak bile netice elde etmen mümkün. ama hepsi fake hacim üretiyor demek yanlış olur.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: