Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:54:54 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Fiyatının Düşme Sebepleri [Video]  (Read 335 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
November 28, 2018, 07:09:24 PM

https://www.youtube.com/watch?v=I1ZIf9bZBXg

absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 28, 2018, 08:22:16 PM

Özellikle madencilerin maliyeti, ve Btc mining algortiması konusunda gayet açıklayıcı ve bilgilendirici değerlendirmeler olmuş. Kulaktan dolma bilgilerle fikir edinmemek gerektiğini tekrar hatırlattı.
CinErik
Member
**

Activity: 188
Merit: 84

View Profile
November 28, 2018, 08:31:44 PM

Merhaba;

Diline sağlık.

İyi dileklerimle

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
November 28, 2018, 09:24:07 PM

Alp kardeşimiz olayı çok güzel bir şekilde özetlemiş. Piyasada konu hakkında zerre bilgisi olmadan sürekli fikir ortaya atanlar var. Ben elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum bu arkadaşlara. 6000 USD Bitcoin'in değeriyken madenciler maliyetleri karşılayamayacağı için fiyatların daha aşağıya inmesine izin vermeyeceğiydi bu dedikodu. Bu video'da o noktaya değinmiş. Algoritma madencilerin kontrolünde değil. Ve denge durumuna gelmesi için özel bir düzen kurulmuş durumda. Satoshi'nin zekası burada da kendini çok belli ediyor.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
November 30, 2018, 07:12:27 AM

Bence en büyük iki sebebi geçen sene zengin olanların piyasayı yatırımla değil margin ile manipüle etmesi ve yeni büyük yatırımcıların olabildiğince düşük fiyattan almak istemesi.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 30, 2018, 03:29:07 PM

Düşüşlerin herhangi birin dış müdahalesi ile olması imkansız zaten, tüm dünya genelinde mevcut olan arz talep ve stok dengesini şuan böyle ilerliyor, bir süre sonra işler tersine dönebilir ve mutlaka yükseleceği günler gelecektir, düşüş oldu diye kimse moralini bozmasın ve sabredip beklesin bence

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
November 30, 2018, 05:30:35 PM

Piyasada alıcı çıkmayınca düşüse geçti . Fork muhabbetleride belirsizliğe yol açtı ve düştü işte .
natureltiqqy
Full Member

Merit: 100

View Profile WWW
November 30, 2018, 06:52:32 PM

düşüşlerin sebebi bizim gibi zengin olma hayali kuran küçük ve orta sermayeli insanların geçen sene kazandıklarıyla yetinmeyip aç gözlülüklerimiz sayesinde elimizdekileri de para babalarına kaptırmamız. ve bu döngü yine devam edecek.

kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 01, 2018, 08:39:32 AM

Alp beyin bir çok videosu ve görüşlerini anlattığı yer var. Hepsinde de görüşleri güzel.

Ancak ben madenci maliyetlerine falan inanmıyorum. Bu işi yapan adamlar zaten Bitcoin'in geleceğine yatırım yapıyor. Ve bir çoğu 20K'ya giderken büyük karlar etti. Şimdi akıllı olanları yıllarca yetecek sermayeye sahip.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
December 03, 2018, 05:13:09 PM

Video gerçekten güzel, değerli bilgiler paylaşmışsınız.

Elbette mining hususunda katılıyorum ancak bu belirttiğiniz btc yani sha256 kazan antminer s9 gibi cihazları kapsayan bir durum.

Şuanda hiç mining işine girmeseydim ben de uygun fiyata s9 satın alıp mining yapabilirdim.

Ancak elbette her algo için bu durum söz konusu değil gibi, en azından ben bu durumu göremiyorum. Arkadaşla ortak aldığımız ve sözde fork olan segwit2x kazmaya başlamış, daha sonrasında maliyeti karşılayamadığımızdan 3 ay sonrasında cihazı komple kapatmıştık. Elimizde sadece 1 adet cihaz var.

Mining ile ilgili yaptığınız yorumu eğer bilginiz var ise konu ile ilgili olmasa da X11 algo kazan cihazlar için de yapabilir misiniz rica etsem ? Benim hesapladığım kadarıyla maliyet çıkmamakta, pool pool deneme çekip hesap yapmaktan sıkıldım. Otomatik calculatorlerde profit negatif gözüküyor.

Benim amacım sadece cihazın maliyetini çıkarabilmek.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 05, 2018, 12:31:48 PM

btc nin düşme sebepleri arasında dünya piyasalarında yaşanan gerilim etkili. en başında bu geliyor bunun haricinde panik ve korku havası yayarak balinaların bilinçli fiyat düşürmeleri de etken.hatırlayın soros falan bu piyasaya girmişti...bunlar ceplerini iyice doldurana kadar fiyat çöp olmaya devam edecek gibi duruyor

bir de habire yükseliş beklentisinde hayalperest başlıklar da tehlikeli
iskendercnr
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
December 05, 2018, 02:20:00 PM

İyimser bakacak olursak bitcoindeki potansiyeli farkeden büyükler fiyatı baskılayıp alttan topluyorlar. Kötü yönden bakacak olursak 3-5 kişinin elinde oyuncak olduğu için düşüyor. Objektif olursak bu iki nedenin yanına dünya piyasalarını eklemek lazım.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
December 05, 2018, 02:39:54 PM

valla sebepler belli, hep konustugumuz seyler.ama artik gercekten bikkinlik getirdi.seytan durtuyor ne var ne yok sat gir dolara kafa rahatlasin.ama biliyorum ki cikar cikmaz piyasa cosacak Smiley

Silica NeXus                 
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
December 05, 2018, 05:32:59 PM

Sebep aramayı bırakalı çok oldu . Sanki 11 aydır sinir hapı içiyorumda , tüm duygularım kripto konusunda alınmış gibi .
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
December 05, 2018, 06:47:03 PM

Balinalar alttan topluyor, küçük yatırımcılar panik satışları yapıyor, dünya çapında piyasaya olan güven azaldı. Sahte icolar dolandırıcılık hikayeleri bunda etkili oldu. Her ne olduysa oldu sonuçta bu duruma geldik. Olan olmuş bundan sonra önümüze bakmalıyız. Eninde sonunda bu piyasa tekrar düzelir.
iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 11, 2018, 08:46:37 PM

Videoda değinilen şeylerin çoğu doğru fakat sadece bunlarla sınırlı değil çok daha fazlası var. Garip olan çıkması için de bir o kadar sebep var ama ısrarla düşüyor.

Silica NeXus                 
veli1459
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 07, 2019, 04:33:59 PM

Daha fazla düşmez umarım.
sagul
Jr. Member
*

View Profile WWW
January 07, 2019, 05:33:48 PM

Bitcoin'in ve kripto borsalarının düşüş sebeplerinden en büyüğü de bu fork muhabbetleri oluyor. Çok zarar veriyor piyasaya.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 07, 2019, 05:54:43 PM

Özellikle madencilerin maliyeti, ve Btc mining algortiması konusunda gayet açıklayıcı ve bilgilendirici değerlendirmeler olmuş. Kulaktan dolma bilgilerle fikir edinmemek gerektiğini tekrar hatırlattı.

Sanki bu konu artık tarihe karıştı. Madenci maliyeti 5K üstünde artık deniliyordu. 5K'nın altında fiyatlarsa madenci kalmaz deniyordu. Bir aydan uzun süredir 3k seviyelerindeyiz ve halen madenciler işinin başında. Emin olun Bitcoin 10K'ya çıksın, madenci sayısı daha önceki ATH'sini bile geçer.
iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
January 10, 2019, 03:20:26 AM

popülerliği çok fazla arttı piyasaya en fazla katılım bile 2017 yılında gerçekleşti. 2 yıl daha insanları bezdirip sonrasında yeni oyunu kuracaklar.

Silica NeXus                 
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: