Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:37:51 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Goldman Sachs Kurumsal Yatırımcıların“Kripto Para Gözetimi” İhtiyacını Vurguladı  (Read 141 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
November 28, 2018, 08:45:45 PM

Bankacılık devi kripto para gözetiminin kurumsal yatırımcıların en çok talep ettiği şey olduğunu öne sürdü. Goldman Sachs dijital değerleri saklama hizmetinin kripto para işinde ilerlemek adına önemli bir yeri olduğunu belirtti.
Wall Street’in bankacılık devlerinden Goldman Sachs’ın kripto para ürünleri oluşturma planları bulunuyor. Bankanın dijital değerler piyasası yöneticisi Justin Schmidt katıldığı bir konferansta muhabirlere şu açıklamayı yaptı:

Bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi “Coin’lerimizi saklayabilir misiniz?” oluyor. Ben de saklayamayacağımızı söylüyorum. Düzenlemeler açısından bakılırsa şu anda üzerine düşünülmesi gereken bir konu. Henüz yeterli düzenleme olmadığı için çalışma şeklimizi de ona göre ayarlamamız gerekiyor.

Goldman Sachs kripto para ile alakalı girişimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay diğer bankalarla birlikte BitGo Holding’e yatırım yapmıştı. BitGo CME ve CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemlerini sunan ilk girişimlerden bir tanesiydi. BitGo kripto para işlemleri yapmak için yeni bir departman oluşturmuştu.

Scmidt sunabilecekleri hizmetlerin kısıtlı olduğunu dile getirdi ancak müşterilerinin kripto paralar hakkında oldukça meraklı olduğunu ekledi. Kurumsal yatırımcıların temkinli olmayı seçtiğini ifade eden Scmidt, Bakkt ve Fidelity’nin bu konuda boşluğu doldurabileceğini belirtti. Goldman Sach’ın da pastadan pay almak istediğini yineledi:

Gözetim vazgeçilemez yapı taşlarından bir tanesi. Bütün sistemin içi içe geçmesi ve parçaların uyumlu çalışması gerekir. Bir araya gelen bütün parçalara da güvenmeniz gerekiyor, basit bir alım-satım işleminin yanı sıra bunu uzun vadeli ve güçlü bir yatırıma çevirmeniz bekleniyor.

Diğer yandan Scmidt gözetimin tek başına yetmeyeceğini de ekledi. Kripto para borsalar ve siber saldırılara dair endişelerin devam ettiğinin altını çizdi. Kripto para ürünleri ve hizmetlerinin gerekli olduğunu bu yüzden ayı sezonunun aslında faydaları olduğunu, yıl içerisinde spekülasyonların giderek azaldığını söyledi. Böylece şirketlerin kurumsal düzeyde hizmet vermeye başlayabileceklerini belirtti. Schmidt’in olumlu değerlendirmeleri Goldman Sachs’ın kripto dünyasına adım atmasının yakın zamanda gerçekleşebileceğini gösteriyor olabilir.

Haber linki: https://coin-turk.com/goldman-sachs-kurumsal-yatirimcilarin-kripto-para-gozetimi-ihtiyacini-vurguladi

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
November 28, 2018, 08:51:26 PM

Dünyanın en büyük manipülasyonunu yapan firmalardan birisi bu firma. Güvenilmezler kesinlikle. O filmlerdeki kötü firmalar vardır ya para kazanmak için herşeyi yaparlar. İşte o firmalardan birisi.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
November 30, 2018, 10:14:30 AM

Zaten spekülatif bir yatırım aracı olan bitcoin Goldman Sachs ile çok daha spekülatif bir hale geldi.

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 30, 2018, 10:18:14 AM

Goldman Sachs piyasanın şu halinde bile ellerini üzerimizden çekmedi. Tamamen birbirine ters açıklamaları ardı ardına yapıyorlar ve açıkçası bu durum can sıkmaktan başka da bir işe yaramıyor..
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
November 30, 2018, 01:51:05 PM

Kurumsal firmalar hisse senedi, tahvil vb araçlar dururken kripto paraları cazip kılan bir dizi yasal denetimleri istiyorsa bunlar gerçekleşmeden sahaya inmelerini beklemeyin. bu haber bile halen yatırımcı kanadını kriptolara ilgi çekici düzeyde alabilecek düzeyde olmadıklarının kanıtı.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
November 30, 2018, 02:55:30 PM

Goldman Sachs piyasanın şu halinde bile ellerini üzerimizden çekmedi. Tamamen birbirine ters açıklamaları ardı ardına yapıyorlar ve açıkçası bu durum can sıkmaktan başka da bir işe yaramıyor..

can sıkmayı geçtim artık herşeyden nem kapar hale gelmiş bir piyasa için çok sıkıntı yaratıyorlar kimse bu adamların konuşmasını istemiyor aslında kendileri en büyük spekülatif rolü üstleniyor eskiden daha sert etkileri olurdu artık daha az etkili oluyorlar

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
December 01, 2018, 11:46:36 AM

Bir organizasyon komite izleme vs ne amaçla kurulacaksa yapılacaksa bunun hiç bir unsurunda kurumsal firmalar fonlar bankalar vs olmamalı bağımsız kişiler yönetimi denetimi yapmalı.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: