Bitcoin Forum
April 16, 2024, 02:56:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: DOLAR 4 TL YE DÜŞER Mİ?  (Read 14086 times)
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
November 30, 2018, 11:20:47 AM

Dolar git gide düşüyor 5.15 seviyelerine kadar geriledi ? Ekonomistler 4.80 - 4.50 hatta 4 ün bile mümkün olabileceğini söylüyorlar sizce bu mümkün mü ? Dolar 4 leri görebilir mi ?

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713279402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713279402
Reply with quote  #2

1713279402
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 30, 2018, 11:48:51 AM

düşmesi için bir sebep yok illaki bir şeylerden taviz verdik sadece yukselişi geciktirdik ileride ekonominin durumu daha da kotu olabilir
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
November 30, 2018, 12:10:35 PM

Göremez. Önümüzde seçim var ve seçim yatırımları yapılacak. Bu da devletin bütçesini sarsacak, fazla harcama yapacak. TL bolluğu nedeniyle dolar yine değerlenecektir.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
November 30, 2018, 12:17:01 PM

hep aynı hikaye. yükselirken hızlı, düşerken yavaş. 4 liraya düşme ihtimai yarı yarıya 3 lira ise %1 anca. pek çok kişi farkında değil. dolar senelerdir geçemediği bir çizgiyi aştı. onun altına da sarkmak istemeyecektir. ne kadar ağırdan alırsa ulaşacağı üst zirve bir o kadar yükseliyor.
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
November 30, 2018, 03:44:03 PM

4TL seviyeleri bile kötü, erken seçim diye tutturmasalar, rahip olayını kaşımasalar belki oralarda dolanacaktı döviz kuru. Ama ekonomik daralma da tetikledi bunu yani kısacası ben artık çok fazla düşeceğine ihtimal vermiyorum.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 30, 2018, 03:52:36 PM

5,00'ın altına düşebilir ama 4,50'yi göreceğini sanmıyorum. 4,00 imkansız bence. boşu boşuna 7 liraya gitmedi dolar. o andaki kafesin üst basamağıydı. onun alt basamağı ise 4,70. bence en en fazla buradan tepki gelir. tabi bu fiyat her gün yukarı yönlü hafif hafif yükseliyor.
Dogan86
Full Member

Merit: 140

View Profile
November 30, 2018, 03:58:31 PM

Düşmesini kesinlikle isterdim ama düşmesi için bir neden yok. Üretim artmadı, ihracat artmadı ekonomistlerin söylediği hiç bir önlem alınmadı haliyle şuan siyasi bir olarak bir sıkıntı yok o yüzden sakinledi. Atilla Yeşiladayı takip ediyorum genelde ve kendisi seçime kadar 7 Lirayı görebileceğimizi söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=-dR9s3AFvNE

Bitcoin / Ethereum / Monero
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
December 01, 2018, 06:51:18 AM

Ben tekrar 7 lirayı zorlayacağını düşünüyorum ama fed faiz kararları ve seçim sonucu göreceğimiz ülke durumu belirler gidişatı.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 01, 2018, 08:43:21 AM

En çok etkilenen biz oluyoruz sanırım.Bitcoinin fiyatı düşüyor,altcoinlerin fiyatı düşüyor.Dolar türk lirası karşısında değer kaybedir.Herşey bombok oluyor.Tabi dolar düşsün isterim.Alım gücümüz artar her türlü ama zor görünüyor.Doların düşmesi için hiçbir ekonomik gelişmemiz yok.
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
December 01, 2018, 08:46:55 AM

Düşeceğini hiç sanmıyorum.Belki kısa süreler için aşağıya çekilmesi mümkün, cazip faiz ortamlarını değerlendirmek ya da çeşitli tavizler sonucu düşüş olabilir. Ancak bunlar genel gidişatı değiştirmez.

mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
December 01, 2018, 12:47:49 PM

Düşeceğini hiç sanmıyorum.Belki kısa süreler için aşağıya çekilmesi mümkün, cazip faiz ortamlarını değerlendirmek ya da çeşitli tavizler sonucu düşüş olabilir. Ancak bunlar genel gidişatı değiştirmez.

Yerel secimlere kadar suni bir düsüs var, artiranlar da düsürenlerde bunun bilincinde,, TL satip euro alip fiyati tepeye getirenler, euro satip tl zengini oluyor suan,,,, disardan bakan icin kücük olsada bunu 500mn$ ile düsünün 1-2 ay icinde...secimler bittimi, seneye yaz aylarina 9-10TL olacak Dolar.
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 01, 2018, 01:15:57 PM

Çoğu ekonomistte o ürkütücü rakamlardan bahsediyor.işte seçimlerden sonra tekrar 7 seviyelerine hatta 8 bile zorlanılır diyorlar.Bu türk lirasına duyulan değeri düşürmez mi? neden insanlar dövizini tl ye çevirsin.zaten dövizde durunca tl olarak katlıyorlar.neden yatırım yapsınlar ülkeye ?

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
mahmuterdem
Jr. Member
*

View Profile
December 01, 2018, 01:27:57 PM

Çoğu ekonomistte o ürkütücü rakamlardan bahsediyor.işte seçimlerden sonra tekrar 7 seviyelerine hatta 8 bile zorlanılır diyorlar.Bu türk lirasına duyulan değeri düşürmez mi? neden insanlar dövizini tl ye çevirsin.zaten dövizde durunca tl olarak katlıyorlar.neden yatırım yapsınlar ülkeye ?

Olay aslinda baska:
Merkez bankasi yüksek faiz verince olay ortaya cikiyor:
Ali amca almayadan 200.000€ yani bu yaz euro 7 iken 1.4mn TL bankaya yatirsa.
Banka amcaya 25% faiz veriyorum dedi, vergilerden sonra aylik eline gecen...27.000TL
Ali amca her ay aldigi TL faiz gelirini EURO ya ceviriyor...
Agustos:4150€
Eylül:4320€
Ekim:4500 €
Kasim:4500€
Aralik:4500€
Ocak: 5000€
Subat:5200€
Mart: 5400€

Ali Amca, Mart ayinda iptal diyor bankaya ve 1.4Mn TL yine Euro istiyorum diyor, bu ona kur 5TL dersek = 280.000€ ve faiz geliri 8 ayda:29.000€
toplam: 309.000€ yani 54% faiz getiriyor...simdi seneye mart sonu tr euro/dolar ile olacak lari siz düsünün!
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
December 01, 2018, 02:39:44 PM

bir yerde dengelenecek. ama bu tutup 2 liraya kadar süremez. en ufak abd den doları güçlendirici açıklama, veri geldiği zaman en fazla etkilenen ülke belki biziz. o nedenle dolardaki boğa rallisi uzun senelerdir devam ediyor ve bitmeye de niyeti yok.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Dogan86
Full Member

Merit: 140

View Profile
December 01, 2018, 05:49:55 PM

En çok etkilenen biz oluyoruz sanırım.Bitcoinin fiyatı düşüyor,altcoinlerin fiyatı düşüyor.Dolar türk lirası karşısında değer kaybedir.Herşey bombok oluyor.Tabi dolar düşsün isterim.Alım gücümüz artar her türlü ama zor görünüyor.Doların düşmesi için hiçbir ekonomik gelişmemiz yok.

Aynı şeyi düşünüyorum bu aralar. Kripto piyasası bir yıldır çöküş eğiliminde ve madencilik durdu en azından benim adıma. Yatırımlarımız eridi ve birde üstüne ülkenin durumu hızla kötüye gidiyor. Bazen her şey üst üste geliyor diye düşünüyorum.

Bitcoin / Ethereum / Monero
mahmuterdem
Jr. Member
*

View Profile
December 01, 2018, 06:05:03 PM

Aynı şeyi düşünüyorum bu aralar. Kripto piyasası bir yıldır çöküş eğiliminde ve madencilik durdu en azından benim adıma. Yatırımlarımız eridi ve birde üstüne ülkenin durumu hızla kötüye gidiyor. Bazen her şey üst üste geliyor diye düşünüyorum.

üst üste getiriliyor olabilinir Cheesy sonusta iran'da rial'in düsmesi e ambargolar btc alimini yükseltmisti ve suan binance ve bazi sirketler ambargo üye oldu, sen düsün artik
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 01, 2018, 06:55:52 PM

Doların dört tleye düşmesi çok zor açıkçası. Dolar şu an düzeltme hareketi yapıyor sadece. Ekonomi ve faizler bu seviyede olduğu sürece dolar on tleye bile çıkar. Şu an dolar çok ucuz bence

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 01, 2018, 07:02:24 PM

Bu dövüzdeki dalgalanma olmadan önce zaten 4.70 civarında stabil bir şekilde seyrediyordu açıkçası ben 4.70 altına düşmez diyorum, ama bi 7.5TL atagı görebiliriz yerel seçimden sonra.

Sağdan soldan boç ile hazineyi dolduruyoruz, elbet bir gün borç alacak kişiye verecek paramız kalmadıgı zaman fabrikaları, arsaları, hatta illeri bile satabiliriz.

Elin adamı savaşmadan parası ile bizim ülkemizi parsel parsel alıyor, baştaki kuklalarda günü kurtarma peşinde oldugu sürece dövizin ebelerinin amlarına kadar gideri var. Ülkemizin kaynaklarını sülük gibi emen milyonlarca mülteci var sırtımızda yük.

Bize gelince Elektriğe zam, suya zam, doğal gaza zam, emlak vergisine zam, motorlu taşıta zam zam amuna kodumun zam. Hep bizim göte giriyor.Böyle söyleyince bana dönek, hain, diyen ak troller çıkar şimdi onalrın da ta amına koyayım.
Hani başkanlık gelince ekonomi iyi olacaktı hani her şey iyi olacaktı.
Suriyeye ayar vericem derken Türkiyenın ayarını bozdu reisck.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 01, 2018, 07:46:36 PM

Dolar 4 falan düşse bile zamlar kesilmez ülke ekonomisi dolara bakmıyor kısaca yoksa çok şey değişirdi 1-2 olduğu zamanlarda bile zamlar vardı. O yüzden şu anda seçim var ondan sonrasında tekrardan bir ivme yakalayabilir.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 01, 2018, 08:59:11 PM

Bu saatten sonra doların bu seviyelere gelmesi bence pek mümkün görünmüyor.Belkide yeni bir dolar operasyonu için dolar rezervi yapılıyor,çünkü ABD den uzun zamandır bi bozgunculuk haberi gelmyor tam manada yakında patlak verir,bu sessizlikte uşaklar USD topluyor olabilirler.Zaten ülkemizde verilen zam dolar düssede alınmıyor geriye esnafta bunu bekliyodur
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: