Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:25:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dünyaca Ünlü Şirketin Baş Ekonomistinden Kripto Para Değerlendirmesi  (Read 150 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
December 01, 2018, 07:32:06 PM

Mohamed El-Erian geçtiğimiz günlerde katıldığı etkinlikte önemli açıklamalar yaptı.

Allianz Baş Ekonomisti Mohamed El-Erian katıldığı etkinlikte kripto paraların durumu hakkında konuştu. El-Erian piyasalardaki mevcut düşüşten çıkılacağını, ardından ana akım benimsenmenin başlayacağını düşünüyor. Kriptoların hayatta kalmaktan öte, kurumsal yatırımcıların sektöre girişiyle büyüyeceğine ve daha fazla benimseneceğine inanıyor.
El-Erian konuşmasında, perakende yatırımcıların ayı piyasası sebebiyle yatırım yapmaktan çekinmesine rağmen önde gelen yatırımcıların çeşitli kripto para projelerine katılımının sürmesinin en nihayetinde sektörün bütünü için olumlu olduğunu kaydetti. El-Erian’ı dinleyelim:

Bence kripto paralar var olacak, çok daha yaygınlaşacaklar ancak bir ekosistemin parçası olacaklar. Kripto paraları ilk benimseyenlerin düşündüğü kadar dominant olmayacaklar. Bir rotasyonun gerçekleşmesine şahit oluyoruz – şayet hoşunuza gidiyorsa perakende daha makul bir hale geliyor. Coşku kapımızda bekliyor, kurumlar kazıklarını çakmaya başladı ve bu uzun vadede iyi bir şey.

El-Erian aynı zamanda söz konusu “kurumsal yatırımcıların liderlik ettiği benimsenme” tahmininin tutup tutmayacağını kendince test etmek için 400 dolar değerinde BTC aldığını açıkladı. Hemen ardından tüm özellikleriyle değerlendirildiklerinde kripto paraların “para birimi” olarak değil “emtia” olarak sınıflandırılmasının daha iyi olduğunu ekledi.

Bu düşüncesini kripto paraların para biriminin “gerçek özelliklerinden” yoksun olmasına bağladı. Dolayısıyla kripto paraların (itibari) paranın yerini almasının zor olduğunu ifade etti.

Sonuç itibariyle El-Erian, kripto paraları ilk benimseyenlerin düşündüğü gibi “kriptolar parayı kökünden devirir” felsefesinin hayata geçmesi yerine kriptoların parayla bir “tandem içinde” ve mevcut finansal sistemin bir parçası olacağını düşünüyor.

Kaynak: btcmanager.com

▔▔▔▔▔
1715365527
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715365527
Reply with quote  #2

1715365527
Report to moderator
1715365527
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715365527
Reply with quote  #2

1715365527
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 01, 2018, 08:35:20 PM

Pek elle tutulur bir açıklama gelmedi bana sanki ufacık bir yorum yapmış ve bizim piyasaya büyük yansıtılıyor yine yani genel bir durum var zaten ufacık bir banka yada ne biliyim bir şirket btc diyor hoop burada dünyalar konuşuluyor.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
December 01, 2018, 11:49:13 PM

Ben olumlu açıdan bakıyorum ve açıklamalarına katılıyorum. Şu anda yavaş yavaş kurumlarda yatırım yapma kararı alıyor bu piyasaya. İlerleyen dönemlerde yatırım yapan kurum ve yatırmcılar arttıkça marketcap büyüyecek ve haliyle BTC'de artışa geçecektir.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 02, 2018, 01:09:06 PM

Bu adamlar sürekli aynı minvalde açıklama yapıyorlar. Ama olumlu bir yanını görmedim fiyatlara. Herkes teknoloji güzel diyor onda hem fikiriz zaten.

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
December 03, 2018, 09:36:57 AM

bu adamların açıklamalarının ehemmiyeti illa ki vardır. bugün fiyata yansımaması adamların boş olduklarını göstermez ki zaten öyle de değil.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
December 03, 2018, 10:45:21 AM

El Eriyan kim arkadaş ya, belki çok ünlü biridir ama ben tanımıyorum. Her gün başka birinin enteresan analizlerini görmekten sıkıldım artık. Önüne gelen yorum yapıyor milleti yönlendiriyor. Önünüze gelen herkesin yorumlarını ciddiye almayın arkadaşlar. Hatta kendi yorumunuzu kendiniz yapın, az bir bilgiyle kendi çapınızda yaptığınız yorum bile bu adamlarınkinden daha kıymetli.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 03, 2018, 10:52:59 AM

Ben katılıyorum adama. Bu kadar illet bir dönemde bile kopmayan sadık bir yatırımcı kitlesi var o veya bu şekilde ilerleyip büyüyecek.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
December 04, 2018, 07:03:39 PM

Böyle adını sanını bilmediğimiz adamları sürekli uzman diye önümüze koyuyorlar yeter ki iyi bir şey söylesin. Hemen uzman oluyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1]
  Print  

Jump to: