Bitcoin Forum
November 23, 2020, 08:13:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin’deki son düşüşün sorumlusu kim? Kripto para topluluğu aynaya bakmalı  (Read 85 times)
karakan77
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 2


View Profile WWW
December 03, 2018, 09:34:25 PM
 #1

Kripto para piyasalarındaki son düşüşlerin sorumlusu ne regülasyonlar ne de spekülatörler. Kripto para topluluğu, bunun için aynaya bakmalı. Dibe vurduk! Bitcoin sadece buradan çıkabilir. 6,000$… Hayır… 5,000$ mı? Tamam, 3,000$ kesin bir engel. Sadece buradan yukarı çıkabilir. Sadece bekle. 2019, kripto paraların yılı olacak. Bir ayı ihtiyatlı bir şekilde yıl sonu tahminini 25,000$’dan 15,000$’a düşürdü.

Bütün bunlar çılgınca mı geliyor? Çünkü öyle.

Kripto para piyasası, Kasım 2018’de değerinin yüzde %80’ini kaybetmeden önce 2017’nin sonunda 20,000$’lara ulaşarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çektiğinden beri, piyasanın geleceği hakkındaki hararetli tartışmalar devam ediyor. Neredeyse her gün başka bir kripto para evanjelisti, benzeri görülmemiş bir yükselişin sadece birkaç hafta uzakta olduğunu söylüyor ve bu artık problem olmaya başladı.

Kripto para piyasasındaki durgunluğun ve düşüşün en büyük sorumlusu olarak iki faktör gösteriliyor: İlki belirsiz düzenlemeler, diğeriyse spekülatörlerin elindekileri satması. Analistler, kripto para piyasasının geleneksel finans piyasalarına entegre olması için hükümetler tarafından somut bir yasa koyulduğunda, fiyatların aya kadar gideceğini söylüyorlar. Düzenleme, kripto para birimlerinin yasallığı hakkında daha az belirsizlik ve büyük bir benimsenme anlamına geliyor.

Spekülatörlerin satışları, yükseliş zamanında kripto para piyasasına giren ama gerçekten ne satın aldıklarını anlamayan yatırımcıların çöküş sonrası zararlarını azaltmalarını sağladı. Bu, belki yılın başındaki düşüşü açıklayabilir ama Kasım çöküşünde hala itiçi bir güç olması pek de muhtemel değil.

Öyleyse Bitcoin ve kripto paralar için yakıt ikmali yapmak neden bu kadar zor? Acı gerçek şu ki kripto para topluluğu ve bu işe gerçekten inanan insanların çoğu bundan sorumlu olabilir.

Piyasa liderleri kendi ayaklarına sıkıyorlar
Piyasa liderleri kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyor. Görünen o ki Tether ve Bitfinex gibi büyük aktörler, geçtiğimiz sene yükseliş döneminde Bitcoin fiyatını manipüle ettiler. Sahte faaliyetleri harekete geçirerek fiyatları çok yukarılara çektiler. Sayısız ICO dolandırıcılığı ve Bitcoin’in illegal aktiviteleri fonlamada kullanılmasıyla birlikte, kripto para piyasasının son ihtiyacı, meşru aktörlerin yasa dışı bir düzene girmesi.

Büyük aktörler, aç gözlü iç çatışmalarla kripto para alanını yasa dışı kılıyorlar. Ağ güncellemeleri konusunda felsefik tartışmalar ortaya çıktığında, nadir görülen çatallanmalar bir anlam ifade ediyordu. Ancak, son BCH çatallanması gereksiz bir şekilde çocukça ve şiddetliydi. Her iki taraf da karşı tarafı yok etme tehdidiyle kripto para biriminin geleceği konusunda bir savaşa girdi.

İki problem: Parçalanma ve güçlü bireyler
Bu durum, kripto para topluluğuyla ilgili 2 problemi vurgulamaktadır: ilki parçalanma diğeriyse çok fazla güce sahip bireyler. Farklı fonksiyonlar için arada sırada olan ağ çatallanmaları kabul edilebilir ancak, bireysel kazanç uğruna ya da karşı ağla bir savaş üzerine yapılan çatallanma endişe verici ve meşru değildir.

Eğer kripto para topluluğu, piyasayı düzenleyecek ya da bozacak olan eli kulağında hükümet düzenlemesinden gerçekten edişe duyuyorsa, uygulamalarını herkesi kapsayacak şekilde payanda ile desteklemeliler. Piyasa, dolandırıcılık ve bencil iç çatışmalarla biçimlendirilirse hiçbir kripto para birimi uygun şekilde düzenlenemez.
Belirsizlik belirsizlik doğurur. Fiyat düşüşü ne kadar az olursa, o kadar fazla gözü kara büyük aktörler gelir. Bunlar da karanlık aktiviteleri cazip hale getirir. Daha fazla dolandırıcılık; daha az elverişli düzenleme, daha az benimseyen insan ve değerini kaybetme manasına gelir.

Kripto para evanjelistleri genellikle yılan yağı satıcılarına benziyorlar. Manipülasyonlar güvensiz ağlara yol açıyor. Kripto para yaygın kullanım ve olumlu bir şekilde benimsenmesi için umut vermeden önce, kripto para topluluğu kendine çekidüzen vermeli.

Kripto para topluluğunun övündüğü merkezsizleşme, belki bunu zorlaştırabilir. Olumlu değişiklikler yapma gücüne sahip kimseler sürdürülebilir şekilde bir davranış için teşvike ihtiyaç duyar. Korumacı bir pozisyon, değer kaybına ve daha fazla borsayı ve şirketi batırabilecek bir başka düşüşe sebep olur. Bitcoin’in merkeziyetsizlikle ilgili bir diğer problemi de pazarın çoğunun bir avuç hesap tarafından kontol edilmesidir.

Balinaların piyasa üzerinde çok büyük etkisi vardır. Bu da piyasadaki kripto paraları ideal bir değer saklama aracı olmaktan uzaklaştırıyor.

Nihayetinde, kripto para topluluğunun, Bitcoin ve kripto paraların gelecekte ilerlemesini sağlamak için uygulamalarıyla ilgili uzun ve sıkı bir değerlendirme yapmaları gerekiyor. Hükümet kripto para alanıyla ilgili sert düzenlemelere gitmeden önce kripto para topluluğu, güvensiz bir çevreyi teşvik eden üç kağıtçı kripto para evanjelistlerinin durumunu ele almalıdır. Eğer kripto para topluluğu potansiyelini aç gözlülükle tüketmezse, kripto paralar global finans sistemi üzerinde devrim yapma gücüne sahiptir.

Artık evanjelistlerin 500,000$’ları iddia etmeyi bırakmaları gerekiyor. Bitcoin bu değere ulaşacak olsa bile, şu anda yapmamız gereken konuşmalar bunlar değil. Mevzuata uygunluk, sürdürülebilir büyüme, istikrar ve teknik sorunlar… Bunları konuşmalıyız. Düzenlemeler ve dış dünyanın ilgisi gelecekte kripto paraların değerini tayin edecektir. En sonki düşüşün neden kaynaklandığıyla alakalı ilgili sorulara, kripto para topluluğu aynaya bakarak yanıt aramalıdır.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-dusus-aynaya/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
1606162415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606162415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606162415
Reply with quote  #2

1606162415
Report to moderator
1606162415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606162415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606162415
Reply with quote  #2

1606162415
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1606162415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1606162415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1606162415
Reply with quote  #2

1606162415
Report to moderator
ziya1453
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1148
Merit: 186View Profile
December 04, 2018, 08:31:08 AM
 #2

bu piyasanın en büyük sıkıntısı çok önceden neredeyse sıfır maliyetle piyasaya girenler. adamın adamın  btc başı maliyeti 1 dolardan az ha 1000 dolara satmış, ha 100 bin dolara hiç fark etmiyor , en ufak ters durumda başlıyor eldekini satmaya oda bu sefer yüksek maliyetli panikçileri tetikliyor sonra kıyamet kopuyor.
sectorim
Member
**
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 14


View Profile WWW
December 05, 2018, 01:25:11 PM
 #3

yarın bir gün sırf etkili soğutma için magaraların içi ve sırf bedava elektrik için güneş gören bir mağaranın tepe noktalarını seçerler ise ortada maliyet falan kalmaz. o nedenle her zaman bitcoin kazımına devam etmek isteyen birileri oluşur. yeter ki madenciler arasındaki çekişme son bulsun. klonun, klonunu yaptılar. 1 sene sonra bir tane daha olmayacağı ne malum.

ferhat1242
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 672
Merit: 277


CAT.EX Exchange


View Profile
December 05, 2018, 01:36:21 PM
 #4

İtiraf ediyorum düşüşün sorumlusu benim  Grin Şaka bir yana gerçekten bence en önemli rollerden biri bitcoin cash ve diğer fenomen grup ve kişiler ce bitcoin bu duruma düşürüldü ve tabi mtgox ve hack olayları
|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
eller55
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 1


View Profile WWW
December 05, 2018, 04:07:56 PM
 #5

Kripto piyasasında yaşanan bu düşüşlere sebep olarak gösterilen nedenler sadece bunlar ,bu yaşananların hiçbiri olmasaydı o zamanda düşüş için başka sebepler koyarlardı önümüze.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
adamdamdandusen
Member
**
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 10


View Profile
December 05, 2018, 04:39:44 PM
 #6

Piyasanın bu halde olmasının en büyük sorumlusu ico lar şahsi düşüncem çünkü üzerine vazife olmayanlar bile ivo yapyı kimi dolandırdı güven sarstı kimisi dolandırmasa bile çıkarttığı proje bi halta yaramadı bir diğer sorumluda ethereum platformu çünkü bu kadar ico onun ağında çalışıyor buna bir zorluk getirmeliydiler.
newguy05
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1316
Merit: 503


Someone is sitting in the shade today...


View Profile WWW
December 05, 2018, 05:01:39 PM
 #7

Bitcoin fiyat istikrarının sağlanamaması ve fiyatların düzensiz aralıklarla geniş spektrumda dalgalanması tamamen kripto para çıkarcılarının eseri bunda da başı bence balinalar alıyor.

         ▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████      ███████████████████████████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................


█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>


▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
cosgun61
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 1


View Profile WWW
December 05, 2018, 05:15:59 PM
 #8

Yükselişin sebebi ne. Düşüşün sebebi ne. Bırakın bunları kardeşim. Gerçeğe bakın gerçeği. Bitcoin şu an nerede.3000 $ civarlarında. Gerçek olan bu işte

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Prott
Member
**
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 32


View Profile WWW
December 05, 2018, 06:48:00 PM
 #9

Eskiden yine hodl yapanlar çoğunluktaydı bu son boğadan sonra hodl muhabbeti ile dalga geçen traderlar türedi. Herkes trend takip edip al sat yaparda sadece para kazanmaya bakar, kimse para yatırmazsa ne olacağını düşünen olmadı tabi.

semihbalkanli
Member
**
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 11


View Profile WWW
December 05, 2018, 11:42:52 PM
 #10

Sebep aramanın ne alemi var anlamış değilim. Sebep apaçık ortada değil mi? Yükselişi de düşüşü de BTC lerini ufak yatırımcıların ellerindeki BTC leri almaya çalışarak arttırmak isteyen balinalar gerçekleştiriyor. Psikoloji yönetimini iyi yapan veya dönemsel psikolojik analizi iyi yapan herkez bu piyasadan iyi paralar kazanır. Güçlü yükselişler de güçlü düşüşler de bu kişiler için olmazsa olmazdır.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!