Bitcoin Forum
May 21, 2024, 06:38:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: HSBC Siber Saldırıya Uğradı !  (Read 113 times)
nefsim (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
December 04, 2018, 10:40:36 AM

Londra merkezli HSBC, Ekim ayında siber saldırıya uğradıklarını ve ABD’deki bir kısım müşterilerinin hesap numaraları ve işlem geçmişi de dahil olmak üzere bir kısım verinin sızdırıldığını açıkladı.

Saldırganların erişebileceği belirtilen diğer ayrıntılar ise, müşterilerin tam adları, hesap bakiyeleri, ikamet ve e-posta adresi, telefon numaraları olarak belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Tesco Bank, gerekli güvenlik görevlerini almadığından dolayı İngiltere Finansal İdare Kurulu tarafından 16.4 milyon Sterlin para cezasına çarptırıldı.

Kaynak -->> www.isr.com.tr
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
December 04, 2018, 10:55:27 AM

Teknoli ilerledikce hic birseyimiz guvende degil. Aslinda iyi mi oluyot kotu mu oluyor teknolojinin ilerlemesi bilemiyorum. Bu ve benzeri kuruluslar herhangi bir onlem aldiginda hackerler daha farkli bir sekilde hackliyor. Kurum ve kuruluslara buyuk zararlar veriyorlar.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
December 04, 2018, 11:52:35 AM

Siber saldırı hacker gibi şeylerden çok korkuyorum ama çok da ilgi duyuyorum gerçekten bazen bunlar gibi hacker olmak isterdim diyorum bazende ne gerek var diyorum ama gerçekten gizemli ve havalı bir iş ama yakalanınca herşeye nokta koymak zorunda kalırsın.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 04, 2018, 02:09:40 PM

HSBC veya bunun ayarında hiç bir bankada devasa türde bir siber hırsızlık ben hatırlamıyorum. hani geçmişte sms doğrulama olmadığı günlerde pishing yapanlar vardır belki.

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 04, 2018, 04:08:45 PM

Hackerler kendilerini geliştiriyorlar buna bağlı olarakta yazılım güvenliğini sağlayanlarda kendi yazılımlarını geliştirmeliler. Böyle bir saldırıyı bile önleyemiyorlarsa yarın müşterilerinin parasını da kaptırırlar.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 04, 2018, 07:34:18 PM

Sadece HSBC değil tüm bankalar siber saldırıya uğruyorlar ayrıca devletlerde bunlar normal şeyler eğer HSBC gelen saldırıda zarara uğradıysa bu şu anlama gelir bütceden biraz daha güvenliğe pay ayırmak ve sistemlerini güçlendirmek durumundalar .
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 04, 2018, 09:19:03 PM

Abi senden de hep hacker haberleri geliyor. Smiley  Bak ama ne güzel kendini koruyamayanlara cezaları yapıştırmışlar.Böyle olması lazım aslında.Her şey denetlenmeli burada açık var diyip uyardıktan hemen sonra cezayı yapıştıırcaksn bankasın sen mk.
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
December 04, 2018, 09:47:51 PM

Siber güvenlik uzmanları ve yazılımcıları çok yakın bir gelecekte en çok aranan meslek dallarından olacak. İnternete bulaşmayan alış veriş yapmayan ya da fatura ödemeyen modern çağ insanı yok.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
December 04, 2018, 09:50:14 PM

güvenliği yeterince önemsemiyorlar.

aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
December 04, 2018, 10:32:17 PM

Yalnız işin en ilginç kısmı gerekli güvenlik önlemlerini almayan Tesco Bank'a ceza verilmiş olması. HSBC'de büyük ihtimal bu cezayı alacak. Bizde körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde işliyor.
nefsim (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
December 06, 2018, 06:13:18 AM

Abi senden de hep hacker haberleri geliyor. Smiley  Bak ama ne güzel kendini koruyamayanlara cezaları yapıştırmışlar.Böyle olması lazım aslında.Her şey denetlenmeli burada açık var diyip uyardıktan hemen sonra cezayı yapıştıırcaksn bankasın sen mk.

Hack olayları artık yaşantımızın bir parçası haline geldi, kazandığımız tokenleri basit numaralarla kaybetmemek için böyle haberleri gördükçe paylaşmaya çalışıyorum.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
December 06, 2018, 04:00:00 PM

yalnız dikkat etmek lazım hsbc hala dünyanın en dev bankalarından biri buda demek oluyorki güvenlik konusunda hiçbir banka yeterince güvenli olmayabilir yani ne varsa kripto paralarda var hard walleta at kafan rahat etsin Cheesy

brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
December 06, 2018, 08:08:56 PM

Guvenlik için biraz daha pay ayırmak gerekiyo demektir. Bizi vurmadıgı surece bu tarz olaylar hoşuma gitmiyor değil Cheesy Cheesy
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 06, 2018, 08:29:11 PM

Bu tarz haberler aslında şunu gösteriyor, sizin çok değerli eşyalarınız ya da hazineniz var. Bunların tutulduğu mekanın ve çevresinin güvenliğini fazla para vermemek için daha uygun fiyatlı yöntemlerle korumaya çalışıyorsunuz ve neticede değer verdikleriniz çalınıyor. Adama demezler mi; bire ahmak madem o kadar paran var da bunun güvenliğini sağlamak için niye kesinti yapıp düzgün bir koruma sağlamıyorsun diye...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: