Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:12:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Vertcoin (VTC) %51 saldırısına uğramış  (Read 548 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 05, 2018, 06:43:19 AM

Geçtiğimiz hafta başlayan %51 saldırısı, Vertcoin işlemlerini yeniden düzenledi ve 300’den fazla blokta çifte harcamaya neden oldu. Çifte harcamalar, ağda 100,000$’ın üzerinde bir kaybı da beraberinde getirdi.

Detaylar linkte
https://uzmancoin.com/kripto-para-saldiri-vertcoin/

Vtc geçen yıl çok popülerdi sürekli konuşulurdu burda. Ben de bir ara kısa bir süre almıştım yükselince elden çıkarmıştım. Baya iyiydi ekip falan ama %51'i engelleyememişler demek ki.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
1715458335
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715458335
Reply with quote  #2

1715458335
Report to moderator
1715458335
Hero Member
*

Ignore
1715458335
Reply with quote  #2

1715458335
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715458335
Hero Member
*

Ignore
1715458335
Reply with quote  #2

1715458335
Report to moderator
1715458335
Hero Member
*

Ignore
1715458335
Reply with quote  #2

1715458335
Report to moderator
1715458335
Hero Member
*

Ignore
1715458335
Reply with quote  #2

1715458335
Report to moderator
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
December 05, 2018, 07:00:13 AM

Kime maşallah dediysek elimizde kalıyor şaşırmıyorum artık. Piyasanın bu durumunu kötüye kullanıp fırsat bilen bir çok insan var umarım kendilerini kısa sürede düzeltirler. Uzun vadeli sepetimde bir miktar var fakat önemli olan tekrar sistemlerini güvenilir hale getirmeleri.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
December 05, 2018, 07:43:10 AM

Bir ara elimde vardı ve vertcoin için çok iyi düşüncelerim vardı. Sonra düştükçe düştü. Artık hiç yaklaşmıyorum bile.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 05, 2018, 08:01:56 AM

Geçen sene sağlam ilgi görmüştü.Bu senede aynısının süreceğini düşünmüştüm ama saldırıya uğraması sıkıntı doğurmuş.Kripto piyasasında şu çok iyi dediğin beğendiğin belli süre sonra bir bakmışsın yamulmuş.O yüzden takip önemli böyle durumlarda değer kaybetmeden elden çıkarmak için.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 05, 2018, 08:34:32 AM

Şu yüzde 51 saldırısına yönelik Komodo platformunun oldukça basit bir çözümü söz konusu, dPow ile bu saldırının önüne geçmiş durumdalar. Çoğu projenin bu çözüm hakkında  hiçbir bilgisi yok. Ne zaman ki saldırıya uğruyorlar ondan sonra ne yapabilirizin telaşı başlıyor.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 05, 2018, 09:08:28 AM

Şu yüzde 51 saldırısına yönelik Komodo platformunun oldukça basit bir çözümü söz konusu, dPow ile bu saldırının önüne geçmiş durumdalar. Çoğu projenin bu çözüm hakkında  hiçbir bilgisi yok. Ne zaman ki saldırıya uğruyorlar ondan sonra ne yapabilirizin telaşı başlıyor.
Nasıl bir şey bu bilgi verebilir misiniz?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
December 05, 2018, 09:19:35 AM

evet hocanında dediği gibi geçen dönemlerde baya popüler olmuştu bir çok kişiye de birşeyler kazandırmıştı şimdi böyle haberlere konu olan bir coin haline gelmiş bakalım. ne olacak.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 05, 2018, 09:31:33 AM

Böyle bir şey olması çok ilginç. Yani şu aklıma geliyor artık bazı projeler acaba blockchain kullanmıyorda başka bir sistem mi kullanıyor. Yani bunun olması nasıl mümkün. Blockchain güvenli bir sistem değil mi? Ben mi yanlış biliyorum.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 05, 2018, 11:36:46 AM

Vertcoin’de Lyra2Rev2 algoritmasini kullaniyor diye biliyorum. Bugun GPU algoritmasini kullanan ne kadar kriptopara varsa en fazla iki sene içerisinde %51 saldırısına uğramış olacaklar çünkü GPU algoritmaları birer birer kırılıyor ve bizim haberimiz dahi yokken arka planda kazmaya başlıyorlar.

Vertcoin’den önce Hdac’da %51 saldırısına uğramıştı.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 05, 2018, 11:41:36 AM

demek ki iyi değilmiş. Bu tip saldırılarda zarara uğrayan koinlerden bir daha hayır gelmiyor. Bir sonra ki aşamada ne olur merak ediyorum. Çoğu proje gibi bu projeyi de umarım sahipsiz bırakmazlar.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
December 05, 2018, 12:34:46 PM

Çok fanatik ve geniş bir topluluk bu projeyi 1 sene boyunca destekledi, fakat ekibi, yetenekli developerlar içermesine rağmen, tecrübesiz ve biraz da amatör ruhlu arkadaşlardan oluştuğu için beklenen patlamayı yapamadı ve muadil hatta daha yüksek teknoloji projelerin gelişmesiyle şu an için arka planda kaldı Vertcoin...

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 05, 2018, 12:49:57 PM

Bu tür haberler sadece vertcoini etkilemiyor sıkıntı orda tüm paraların anası ağlar bu haber iyice duyulsun.Şuan pek fazla kişinin haberi yok bende senden duydum hocam.İnsanlar artık güvensiz bir ortam olarak görecekler
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 05, 2018, 12:53:30 PM

Bu %51 saldırıları artarsa piyasa çok sıkıntıya girer. Bildiğim kadarıyla bu ağların en büyük handikapları bu %51 olayı. Benim mantığıma yatmayan şey ise bu kadar yatırım almış ve göz önünde bulunan projelerin bu olaya nasıl çare bulamadığı.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 05, 2018, 12:59:51 PM

Piyasanın suyunu çıkarmaya devam ediyorlar vampirler hiç doymuyor kana ve doymayacaklar %51 mt gox ve daha bir çok farklı nedenden dolayı piyasa bu halde
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
December 05, 2018, 01:52:24 PM

Bana kalırsa %51 saldırısının önüne geçilmesinin en geçerli yolu proje sahiplerinin projenin başına geldikten sonra değil gelmeden önce hatta projeye başlarken bu sorunu göz önünde bulundurmaları.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
December 05, 2018, 02:19:07 PM

İlerde btc yerine milletin vtc alacağı konuşuluyordu,  bir ara sağlam çıkış yaptı. Sonra btc düşüşü ile o da nasibini aldı,  ancak gelinen nokta çok vahim olmuş,  2018 yılı kadar boktan bir yıl olmayacak gibi
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 05, 2018, 02:50:08 PM

Emin hocanın yeni projesinde %51 işi hayal olucakmış anlatılana göre 2/3 gibi bir çoğunluk yakalanması gerekiyormuş. Bu adama güvenim var bakalım ne olucak.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 05, 2018, 03:07:27 PM

Emin hocanın yeni projesinde %51 işi hayal olucakmış anlatılana göre 2/3 gibi bir çoğunluk yakalanması gerekiyormuş. Bu adama güvenim var bakalım ne olucak.

E onda da %66,7 saldırısı ihtimali olacak bu bir çözüm değil ki sadece öteleme. Elimde game credits vardı %51 e uğradı daha sonra komodo platformuyla anlaşarak sorunu aştılar ama ekip içinde çıkan çatlaktan dolayı bir türlü kendine gelemedi. Lanet olsun ki elimde Vtc'de vardı bir miktar, bu piyasa hakkaten "mıknatıs gibiyim belayı çekiyorum" hissiyatı yaratmada en iyisi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
December 05, 2018, 03:12:25 PM

Bu %51 saldırısına uğrayınca tam olarak ne oluyor? Benim anladığım kadarıyla o projenin iflah olmaması lazım ama yoluna devam eden bir sürü proje var bu saldırıya uğradıktan sonra.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 05, 2018, 03:23:45 PM

Bu kişiyi ne zaman görsem sürekli insanlara yeni bir kripto parayı pazarlıyor oluyor.

PoW algoritması 2009’da Bitcoin tarafından kullanılsa da günümüzde PoS, dPoS hatta dPoW gibi algoritmalar var. PoS algoritmasinda elinde tuttuğun token sayısı kadar güce sahip oluyorsun. Bu durumda aynı zamanda bir yatirimci olduğun için kripto paranin geleceğini riske atacak herhangi bir adımda bulunmuyorsun fakat PoW algoritmasinda madenciler sadece arz fazlasına ve yüksek enflasyona sebep oluyor. Bir madenci Nvidia ve AMD şirketlerine para kazandırırken oluşturduğu arz fazlasını borsada satıyor. Bu aynı bir arsanin hisse sahibi olmak gibi, sürekli yeni hissedarlar çikiyor aslinda PoW algoritmasinda sürekli birileri senin cebinden para çaliyor.

PoS’un iki çeşidi var.

Biri PoS diğeri dPoS

PoS algoritmasini yukarida anlattim. dPoS ise yanlis hatirlamiyorsam delegate PoS olmasi gerekiyor. Yani delegeler seçiyorsun sadece onlar kripto para hakkinda söz sahibi oluyor. Şu an en hizli ve güvenli sistem dPoS gibi görünse de dPoS’un bana göre Amerikan merkezli swift sisteminden hiçbir farkı yok. dPoS algoritması kötü ellerde sistemi merkezileştiriyor. Bu yüzden milletin lafına bakmayın zaten şu an elimizde PoS gibi kullanilabilir bir algoritma var.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: