Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:00:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Analiz - Bitcointalk Hesapları - Kayıt Dönemleri ve Son Aktiflikleri (Detaylı!)  (Read 377 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 05, 2018, 11:03:20 AM
Merited by teramit (3), Aqualung89 (3), EFS (2), gospodin (1), yussuf89 (1), AlyattesLydia (1)

1. Giriş
Yabancı forumda oldukça popüler olan @Piggy nickli üyenin paylaştığı bilgiler neticesinde birkaç ilginç istatistiklere denk geldim. Yabancı konudan yapacağım çeviriler neticesinde forum hakkında birkaç ilginç detayı ve çeşitli bilgilendirmeleri sizlerle paylaaşcağım. Bu istatistikler hakkında kısa detaylar vermek gerekirse hesapların kayıt dönemleri, son aktif oldukları tarihler ve mevcut rütbeleri hakkında birçok bilgiye göz atacağız. Bu istatistikler sayesinde de hangi üye rütbelerinin foruma ne zaman veda ettiğini ve bu üyeliklerini de ne zaman açtıklarını öğrenmiş olacağız. Konu içeriğinin anlaşılır olabilmesi için tüm veriler tablo içeriği ile hazırlanmıştır ve grafiklere göre daha az göz yorucu olmuştur. Kemerlerinizi bağlayın, uçuşa geçiyoruz!

2. Kayıt Dönemleri vs Son Aktivite (Last Activity)

Yorumlama;
- Örnek vermek gerekirse 2012 yılında 27.846 hesap foruma üye olmuş fakat toplamda 19.017 adet hesap sahibi açılan bu üyeliklerine tekrar giriş yapmamış. Bu aktif olmayan üyeliklerin tamamının yıllara dağılmış bir şekilde foruma giriş yapmadığını, tüm üyelerin aynı zaman içerisinde aktiflikten çıkmadığını da belirtmeden geçmek istemiyorum. Bir diğer yandan açılan bu üyeliklerin 8.829 tanesi 2018 yılı içerisinde hesaplarına giriş yapmış ve bu üyeliklerin bir kısmı da üyeliklerini aktif olarak kullanıyor.
- 2018 yılına ait sütuna odaklanmak gerekirse 2009 yılı içerisinde açılmış hesapların %54.55'lik kısmının hesabına giriş yaptığını görebiliyoruz. Yine bu üyeliklerin de bir kısmının aktif olarak kullandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
- 2011 yılında oluşturulmuş hesapların ise rekor giriş oranına sahip olduğunu ve bu yıl içerisinde oluşturulmuş hesapların %46.88'lik kısmının 2018 yılı içerisinde hesabına giriş yaptığını görebiliriz. (2009 yılında üye olan kullanıcı sayısı az olduğu için 2010 yılında oluşturulan üyelikler rekor olarak sayılıyor.)

3. Legendary Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Legendary üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Legendary rütbesindeki üyelikler 2013 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2014 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2013 yılında üye olmuş 795 Legendary üye, 2014 yılında ise üye olmuş 628 Legendary üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin çok büyük bir kısmı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 2.215 hesabın 1.996 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Legendary üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 146 adet Legendary üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- En fazla Legendary üyelik 2015 yılı içerisinde oluşturulmuş.

4. Hero Member Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Hero üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Hero Member rütbesindeki üyelikler 2013 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2014 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2013 yılında üye olmuş 1.189 Hero Member üye, 2014 yılında ise üye olmuş 985 Hero Member üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin çok büyük bir kısmı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 4.097 hesabın 3.169 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Hero Member üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 482 adet Hero Member üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- Güncel olarak Hero Member rütbesinde bulunan üyeliklerin en çok 2017 yılı içerisinde foruma katıldığı görünüyor. (Sadece 4 adet)

5. Senior Member Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Sr. Member üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Sr. Member rütbesindeki üyelikler 2014 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2013 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2014 yılında üye olmuş 2.108 Sr. Member üye, 2013 yılında ise üye olmuş 2.050 Sr. Member üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin çok büyük bir kısmı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 9.007 hesabın 6.596 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Sr. Member üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 1.237 adet Sr. Member üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- Merit sisteminin etkisi burada fark edilmeye başlandı. 2018 yılı içerisinde oluşturulan sadece 5 hesap Sr. Member seviyesine ulaşmayı başardı.

6. Full Member Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Full Member üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Full Member rütbesindeki üyelikler 2017 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2014 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2017 yılında üye olmuş 7.426 Full Member üye, 2014 yılında ise üye olmuş 3.381 Full Member üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin çok büyük bir kısmı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 18.158 hesabın 12.997 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Full Member üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 2.361 adet Full Member üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- Güncel olarak Full Member rütbesinde bulunan üyeliklerin en çok 2018 yılı içerisinde foruma katıldığı görünüyor. (Sadece 27 adet)

7. Member Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Member üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Member rütbesindeki üyelikler 2017 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2014 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2017 yılında üye olmuş 12.631 Member üye, 2014 yılında ise üye olmuş 4.861 Member üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin çok büyük bir kısmı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 28.299 hesabın 19.587 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Member üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 3.199 adet Member üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- Güncel olarak Member rütbesinde bulunan üyeliklerin en çok 2018 yılı içerisinde foruma katıldığı görünüyor. (Sadece 1.289 adet)

8. Jr. Member Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Jr. Member üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Jr. Member rütbesindeki üyelikler 2018 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2017 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2018 yılında üye olmuş 4.499 Jr. Member üye, 2017 yılında ise üye olmuş 3.391 Jr. Member üye bulunuyor.
- Bu üyeliklerin neredeyse tamamı 2018 yılında tekrar aktif olmuş ve hesabını güncel olarak kullanıyor. 8.595 hesabın 8.465 tanesi 2018 yılı içerisinde aktif olmuş.
- 2017 yılında ise en çok Member üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 3.199 adet Member üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.

9. Newbie Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Newbie üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Newbie rütbesindeki üyelikler 2018 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2017 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2018 yılında üye olmuş 205.985 Newbie üye, 2017 yılında ise üye olmuş 161.086 Newbie üye bulunuyor.
- 2017 yılında ise en çok Newbie üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 91.779 adet Newbie üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- Paylaşılan diğer verilere göre 4 adet Newbie üyeliğinin de 2018 yılı öncesinde oluşturulduğu ve günümüzde bu rütbede kaldıkları belirtiliyor.

10. Brand New Üyelikler vs Son Aktivite (Last Activity)

Yukardaki grafikte gösterilen verilerin Brand New üyelikler ile sınırlı olduğunu hatırlatarak bazı istatistikleri de yorumlamak istiyorum.

- En fazla Brand New rütbesindeki üyelikler 2018 yılında oluşturulmuş. Bu istatistikleri ise hemen ardından 2017 yılı takip ediyor. Paylaşılan verilere göre 2018 yılında üye olmuş 680.255 Brand New üye, 2017 yılında ise üye olmuş 434.487 Brand New üye bulunuyor.
- 2017 yılında ise en çok Brand New üyelerin aktif olmadığını görebiliyoruz. Toplamda 376.707 adet Brand New üyeliğin bu yıl içerisinde son kez aktif olduğunu ve bir kere daha hesabına girmediğini de istatistikler üzerinde görebiliriz.
- 135.418 adet Brand New üyeliğinin 2018 yılından önce kayıt olduğu ve bazı üyeliklerin mesaj yazmadan kullanıldığı da paylaşılmış bilgiler arasında yer alıyor.
1714032017
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714032017
Reply with quote  #2

1714032017
Report to moderator
1714032017
Hero Member
*

Ignore
1714032017
Reply with quote  #2

1714032017
Report to moderator
1714032017
Hero Member
*

Ignore
1714032017
Reply with quote  #2

1714032017
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
December 11, 2018, 01:11:50 PM

Konu günceldir, son zamanlarda piyasalarda yaşanan durgunluk maalesef foruma da yansımış durumda. Artık eskisi gibi konulara ilgi yok ve birçok kategori içerisinde oldukça az konu açılıyor. Tabii ki bu durum konulara da yansımış durumda ve birçok konu hak ettiği ilgiyi ve değeri göremiyor.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
December 11, 2018, 01:35:14 PM

2016 da katıldık az çok mal mülk sahibi olduk yedik içtik en sonunda tabikide herkes gibi battık. Milyonerliğin eşiğinden 2 3 sefer döndük ama olamadık. Kazara 2013-4-5 sularında katılmış olsak şuan rahatından iki ev sahibiydim. Ah mazi ah..

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
December 13, 2018, 08:11:16 PM

2016 da katıldık az çok mal mülk sahibi olduk yedik içtik en sonunda tabikide herkes gibi battık. Milyonerliğin eşiğinden 2 3 sefer döndük ama olamadık. Kazara 2013-4-5 sularında katılmış olsak şuan rahatından iki ev sahibiydim. Ah mazi ah..

2015 yılında katıldım fakat o dönemler pek fazla aktif olmamam nedeni ile maalesef tek bir kuruş bile kazanamadım. Özellikle de bu dönemlerde aktif olmamam bana Hero/Legendary rütbesine ulaşamamam gibi pahalı bir sonuca neden oldu. Her ne kadar zamanında pastadan büyük pay alamamış olsam da buradan da hatırı sayılır kazanç elde ettiğim bir gerçektir. Tabii ki gönül daha üst rütbede olmayı ve daha fazla kazanmayı isterdi fakat bunun tamamen aktif olmamam nedeni ile gerçekleşmediğini de bildiğim için kendimi suçlamaktan başka bir şeye yaramadığı gerçeğini de biliyorum. Belki biz buralardan mal, mülk zengini olamadık fakat güzel bir ortam elde ettik. Ah, o eski günler...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 14, 2018, 06:03:40 AM

o donemler buradaydım ayda 100dolar gelse bayram ediyorduk. bu işin nirvanası 2016/2017 senelerinde oldu. dolayısıyla hesap konusunda hicbirsey kacırmadınız.
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
December 15, 2018, 09:54:27 PM

Güzel konu olmuş, keyifli istatistikler bence Cheesy
2013 Heroları olarak henüz milyoner olamamış oldukça büyük bir grubuz ve sanırım hala kovalamaya devam edenler arasında önde geliyoruz Cheesy Daha da çalışmak lazım Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
January 30, 2019, 05:14:18 PM

Güzel konu olmuş, keyifli istatistikler bence Cheesy
2013 Heroları olarak henüz milyoner olamamış oldukça büyük bir grubuz ve sanırım hala kovalamaya devam edenler arasında önde geliyoruz Cheesy Daha da çalışmak lazım Smiley

Öncelikle konumu incelediğin ve mesaj yazdığın için teşekkür ederek yorumuma başlamak istiyorum. Kayıt yılı fark eder mi bilmiyorum ama forum içerisinde aktif olarak kazanç sağlayan ve geçtiğimiz boğa dönemi sürecinde çok ciddi gelir elde eden birçok Hero Member olduğunu biliyorum. Hatta şöyle söyleyebilirim ki ben Full Member rütbesinde olduğum dönem çok ciddi gelir elde etme fırsatı yakalamıştım çünkü o dönemler tam olarak yükseliş trendinin başladığı zamanlardı. O sebeple birçok Hero Member üyenin çok ciddi gelir elde ettiğini düşünüyorum. Tabii ki 2013 yılında bu işler ile uğraşan fakat ciddi bir yatırım yapmadığı için veya bu forumu aktif olarak kullanmadığı için çok büyük kazanç fırsatını elinden kaçıran çok ciddi bir kitle de bulunuyor.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 31, 2019, 05:43:55 PM

Analiz iyi olmuş Haladaha güncelleme oluyormu acaba? Şu anda baya düşmüş olmalı zaten aslında en baştan 2014 senesinde katılmış olsaydım bende büyük ihtimal legendary olmuştum diyebilirim merit geldikten sonra bu durum imkansız bir hal aldı.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
February 02, 2019, 04:46:52 PM

Analiz iyi olmuş Haladaha güncelleme oluyormu acaba? Şu anda baya düşmüş olmalı zaten aslında en baştan 2014 senesinde katılmış olsaydım bende büyük ihtimal legendary olmuştum diyebilirim merit geldikten sonra bu durum imkansız bir hal aldı.

Son güncelleme en son konu açıldığı dönem yapılmıştı kullandığım kaynağın verilerine göre. Son yıllarda eski üyeliklerin çok aktif olduğu aşikar fakat eski üye olup hesabını aktif olarak kullanmayan ve sonrasında pişman olan kişiler arasında da birçok üye bulunuyor. Tıpkı benim gibi üyeler. Üyeliğimi ilk açtığım dönemden bu zamana kadar hesabımı aktif olarak kullanmış olsaydım şimdiye kadar çoktan Legendary olmuştum. Evet, merit sistemi ile Legendary veya Hero olmak artık çok zor fakat imkansız bir şey değil. Özellikle bu durgun piyasa nedeni ile forumdaki aktifliğin azalması nedeni ile de merit kazanmak biraz daha zor bir hal aldı.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 02, 2019, 08:00:03 PM

Aslında güzel olmuş tabiki Legendary ve hero lar aktif olsa az çok forumları gezseler merit konusunda da bir sıkıntı olmaz bana göre. Birde merit konusunda üşengeçlik olmaması lazım yoksa diğer türlü olmuyor.
Antix06
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 02, 2019, 10:22:01 PM

Aslında güzel olmuş tabiki Legendary ve hero lar aktif olsa az çok forumları gezseler merit konusunda da bir sıkıntı olmaz bana göre. Birde merit konusunda üşengeçlik olmaması lazım yoksa diğer türlü olmuyor.

Evet gerçekten merite muhtaç olduk ne güzek Jr. Memberdım. Fotoğraf bile atamıyorum gruba. üvey evlat muamelesi görüyoruz resmen Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 02, 2019, 11:53:32 PM

Evet gerçekten merite muhtaç olduk ne güzek Jr. Memberdım. Fotoğraf bile atamıyorum gruba. üvey evlat muamelesi görüyoruz resmen Smiley

Merit verecek varsa bu arkadaş'a attığım konuyu incelerse sevinirim. Ha Merit vermeden önce Smiley

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5105373.msg49555471#msg49555471
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 16, 2019, 03:34:32 PM

Merak ettiğim bir nokta var. Neden konuyu bu şekilde alakasız bir yere çekmek istiyorsun? Konu içeriği ile senin yaptığın saçma yorum uyuşmuyor. Bir diğer yandan hakkında açılmış konular, ve senin yaptığın yorumları gördüm. Merit hak edecek ne yaptın acaba? Merit kazanmak için emek sarf etmek, başkalarına faydası dokunacak içerikler üretmek gerekiyor. Senin bu bahsettiklerim hakkında en ufak çalışman veya en ufak bir katkın var mı?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: