Bitcoin Forum
June 08, 2024, 11:25:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: HARDCAP yapmış projeler  (Read 1023 times)
flygate (OP)
Jr. Member
*

Activity: 185
Merit: 1

View Profile
December 06, 2018, 07:26:35 AM
Last edit: December 21, 2018, 06:26:11 AM by flygate

İyi günler arkadaşlar. hardcap yapmış veya çok yaklaşmış projeleri direkt veren bir site var mı acaba. Ben aradım ama bulamadım. Belki borsaya girdiklerinde ucuzdan satın almak isteyenler olur diye buradan konu başlatmak istedim. herkesin yararlanması amaçlı.
benim şuan da bildiğim bir tane var:
1- online.io: idex'te listelenmiş durumda
2- pigzbe
3-Kora
4-foresting
5-swachhcoin
6-Neonexchange (NEX)
7-Shivom
8-Karatcoin
9-Envion
10-Arround.io
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 06, 2018, 07:32:57 AM

Güzel bir konu olmuş bence, düzenli bir şekilde hardcap yapanları veren bir yer ben bilmiyorum ama buraya herkes bildiğini yazarsa zaten güzel bir arşiv olur. Ben de bir tane söyleyim Pigzbe' de hardcap yaptı. Henüz borsaya girmedi bildiğim kadarıyla. Her yazılanı ilk postta toplarsanız güzel bir arşiv olur.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
December 06, 2018, 08:55:07 PM

Kora, foresting, swachhcoin şimdilik aklıma gelenler ama borsaya girince fiyatlar direk düşüyor. Aklıma geldikçe yazarım.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 06, 2018, 08:59:07 PM

Eskiden bir çok Proje vardı şimdi çok fazla takip etmedim ama bende bir ara baktığım ve yer aldığım pigzbe vardı sadece o kadar.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
December 06, 2018, 09:15:14 PM

Çoğu proje hardcap yaptığını açıklıyor ama bir borsaya bile giremiyor anca idex-etherdelta , hardcap yaptığının kanıtı olan projeleri yazarsanız daha iyi olabilir

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 06, 2018, 09:46:18 PM

Hardcap yapsa ne olur softcap yapsa ne olur? Mesela jinbitoken sitesinde açıkladığı 37.5 milyon dolara göre hepsini yaptı ama eldevar sıfır. Millete ödeme bile yapmadılar. Ya da daha önce hardcap yapanların hali ortada

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 06, 2018, 09:56:15 PM

Öncelikle eğer projenin ismini biliyorsan yani belli bir proje hardcap yapmış mı diye bakabileceğin icobench ve foundico sitelerinden bakabiliyorsun. Daha doğrusu proje ile ilgili bilgiler vs de bulunuyor. Bunun haricinde benim merakla beklediğim vertex projesi dediğiniz olayı yapacak gibi yani. Hardcap yapmış projelerin alımını sağlayacak diye hatırlıyorum. Bunun haricinde konu iyi olmuş.
MadeinKayseri
Jr. Member
*

Activity: 93
Merit: 2

View Profile
December 06, 2018, 10:12:11 PM

Neonexchange (NEX) tam olarak hardcap olmasada 2 turlu kuralı satışı yüzünden %90 civarında satış yaptı. Cüzdandaki neoları ve gaslar gördüğümüz için eminiz. Kurayla katılanlar dışında satışa çıkmış olsaydı muhtemelen gözü kapalı yapacaktı.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 06, 2018, 10:12:35 PM

Pxg (Playgame) hardcap yaptı. Adamlara helal olsun öyle güzel domaine-projeye 7.7 milyon dolar hardcap belirlemişler. Haliyle hardcap yapması da kolay oldu. 100 bin dolara yapılabilecek işler için utanmadan 100 milyon dolar hardcap belirleyen zibidi projeler utansın.
Şu an cointiger'da listeleniyor ama 12 Aralık'ta Hitbtc girecek. Pre ico fiyatını yani %20 indirimli fiyatını muhafaza ediyor. Onlarca proje takip ediyorum normalde böyle giriş yapan çok çok nadir şu ara markette geneli 10'da biri fiyatına giriyor.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 06, 2018, 10:17:46 PM

hard,mış softmuş falan bunlar artık hikaye oldu gibi.En çok bouny girenler ancak borsaya girince 5/1 fiyatına satıp biraz birşeyler kazanabilir.Yoksa bir beklenti olmasın.Montha vardı geçen sene 5 dakikada ıcosu bitti.Bir daha ıco fiyatını yakalayamadı.Fazla güven duymamalı bu hardcap'lara.Projenin gerçekliği ve işe yararlılığı önemli.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 07, 2018, 12:37:34 AM

Zamanında çok rahat şekilde hardcap yapmasıyla kendisinden büyük beklentiler olan ama bu potansiyeli resmen yerle bir etmiş Shivom projesini de ekleyebiliriz. Gerçi ekip ne yapıyor, çalışıyorlar mı bilmiyorum; fakat o kadar hype yapmış bir projenin bu derece hızlı dibi boylamasına bir hayli şaşırmıştım.

Az önce icodrops'tan baktım ve ICO zamanındaki USD değerinin tam olarak 50'de 1'inde şu an. Bitcoin değerinin ise 20'de 1'inde. Bu piyasada hiçbir şeye şaşırmamak gerektiğini bir kere daha öğrenmiş olduk.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 07, 2018, 01:08:34 AM

İcodan bitimi borsaya girdiği gibi zaten çoğu girdiği gibi satış başlatıp fiyatı baya düşürmüyolar mı hocam hardcap yapmış projenin avantajı daha sonrasında mı oluyo?

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
December 07, 2018, 06:58:16 AM

Şimdi o kadar proje çıkıyor ki ICo'ya hergün. Takibi bıraktık artık. Hangi birini hangi zaman aralığında hani kriterlere göre değerlendireceğimizi şaşırdık. Başlık güzel olmuş. Takip edilesi. Gözümüzden kaçan sağlam projeler illa ki yazılıp çizilecektir bu başlıkta...
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
December 07, 2018, 07:08:56 AM

Aynen başlığın açıldığı güzel olmuş hem de şu ayı piyasasında tam zamanı aslında sağlam projelerin coinlerinden alım yapmak için, Ama şöylede bir risk var çok sağlam bir proje çok kötü bir zamanda çıkış yaparsa elinizde de patlayabilir dikkatli olunmalı.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 07, 2018, 01:42:47 PM

Şu anda bütün projeler kan ağlamakta ve hardcap yapmaları da bir kıstas değil , kaldı ki hardcap yapan projelere de bu dönemde biraz şüphe ile bakıyorum. Dikkatimi çeken herhangi bir proje yok şu anda ama olsa bile markete düştüğünde takip edip almak benim açımdan daha az riskli bir yöntem.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
December 07, 2018, 01:50:12 PM

aktif projelerin bir çoğu iko satışını uzatıyor veya askıya alıyor. bu düşüşlerde kimsenin icoya yatırım yapacağını zannetmiyorum. kolay bulunmaz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
December 07, 2018, 01:54:34 PM

nasıl proje olursa olsun 2018 ocak ayından itibaren sadece girdiğim 10 ico varsa bunların 1 , bilemedin 2 tanesi iş yaptı. İco mu ? allah korusun. Bounty'sine girerim o başka ama ico Smiley tamamen bitti benim için.
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
December 07, 2018, 02:46:45 PM

Pigzbe'nin hard cap yaptığı ile ilgili tek veri şirketin kendi açıklaması. Açıkçası bu piyasa koşullarında bu projenin hard cap yapmış olması bana pek inandırıcı gelmedi. Kontrat adreslerini paylaştılar mı bilmiyorum bilen bir varsa aydınlatsın ama öyle incelediğim kadarıyla hard cap yapacak bir projede değildi. Umarım yanılıyorumdur.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1468

alex

View Profile WWW
December 07, 2018, 03:40:37 PM

çoğu projenin ne kadarlık token sattığını ya da ne kadar para topladığı hakkında kesin bir bilgi maalesef bulamıyoruz. adam hardcap yaptım, milyon dolarları topladım diyor ve kaynak olarak sitesindeki dandik bir sayacı gösteriyor. ne zaman bu tip olayları belgeleyen bir kurum olur o zaman piyasaya güven biraz artar. koy baboli ortaya verileri. en basitinden cüzdan adresini koy da biraz şeffaf ol. ama tokatlamak varken ne gerek var değil mi!

o yüzden başlığı açan arkadaş üstüne alınmasın ama çok da dikkate alınmaması gereken bir durum. ha bu dönemde gerçekten hardcap yapan projeler piyasanın kötü döneminde biraz da olsa nefes alma şansına sahip olur. hatta softcap bile "nefes alsın yeter" kıvamına sokar.
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
December 07, 2018, 08:58:57 PM

Helal olsun bu piyasa şartlarında dahi hardcap yaptılar umarım yürürler ama pigzbe en son 100 kat düşmüştü mesela.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: