Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:12:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Panik yok, Sabretmeye devam  (Read 855 times)
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
December 07, 2018, 08:41:35 AM

Panik olsa belki de herkes için daha iyi olurdu panik olmayanlar mecburi hodl yapıyorlar ve ne kadar sürecek belli değil.
1714792325
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792325
Reply with quote  #2

1714792325
Report to moderator
1714792325
Hero Member
*

Ignore
1714792325
Reply with quote  #2

1714792325
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714792325
Hero Member
*

Ignore
1714792325
Reply with quote  #2

1714792325
Report to moderator
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 07, 2018, 08:51:02 AM

Artık piyasanın geldiği bu durumdan sonra sabretmekten başka çare kalmadı zaten. Bitcoin eridi, onunla birlikte altcoinler neredeyse yok olma sürecine girdi. Tek yapılacak olan beklemek. Buradan satıp çıkmak birçok kişiyi tatmin etmeyeceği için büyük çoğunluk bekleyecek.

Çünkü o yükseliş umudu her zaman var. Bu noktada iyimser ya da kötümser olmk kişinin tamamen kendisi ile ilgili. Şahsen düşüşün bir süre daha süreceğini düşünüyorum; sonrasında ise muhtemelen yine yatay seyreden bir piyasa ile karşı karşıya kalacağız. Sonrasındaki gelişmeler oldukça önemli.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
December 07, 2018, 11:11:14 AM

Panik olsa belki de herkes için daha iyi olurdu panik olmayanlar mecburi hodl yapıyorlar ve ne kadar sürecek belli değil.
Bu da doğru, çömezler gibi panikleyip elden mi çıkarıcaz düştük diye diye sıfıra doğru yol aldık, bazen bişey bilmiyormuş gibi davranıp panik de yapmak gerekirmiş. Artık boğayı beklicez yapcak pek bir şey kalmadı gibi.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
December 07, 2018, 02:42:50 PM

valla panik edip çıkmak isteyen gönlünce çıkıp psikolojik savaşı kaybetmeyi kabullenebilir. tüm bu yaşananlar panik yapmamız için oluyor zaten.
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
December 07, 2018, 07:05:19 PM

Şu durumda yüksekten giren arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun. Düşerken çıkmadıkları veya çıkamadıkları için baya zarardalar. Ama unutmayın satmadığınız sürece zararda değilsiniz. Giren zaten girmiş, şu dakikadan sonra satsanız ne satmasanız ne?
Benimde kendime göre zararlarım var, ama şuan için yapacak bir şey yok. Mecburen bekleyeceğiz. Yarına belki  0 olacak belkide 20000 dolar, kim bilebilir?
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
December 07, 2018, 08:19:37 PM

Sabredelim derken piyasadan nefret etme durumuna geldik en azından benim için durum bu şekilde. Sürekli düşüyor ve insanlar dip görmeden tekrar yükselmez diyor, 2020 diyorlar. Piyasaya yeni giren 1 yıl daha beklesinde 2017 de giren ne yapsın ?

Hodl yapan kazanır tarzı bir piyasadan satmayanın elinde patlar tarzında bir piyasaya dönüştük.

Bitcoin / Ethereum / Monero
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
December 07, 2018, 08:34:41 PM

Panik halini geçmedik mi daha yahu 10.000 dolarlık bakiyeler 1000 dolar altına düşmüş neyin paniği olacak ki bu saatten sonra beklemeyip ne yapacağız?
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 07, 2018, 09:14:49 PM

Yükseklerden girenlere allah sabır versin diyorum. Elinde unutabileceği parası olanlar içinse harika alım fırsatları bana göre. Tabi bunlar benim düşüncem. Bir kaç sene sonra bitcoin 3500 dolardı biz almadık muhabbetleri dönecek gibi.

Umarım döner hocam yoksa çok canlar yakacak. Dolar 4 tl iken 80000 tl den alım yapanlar var bir de toparlamak için altlara girdilerse hepten erimişlerdir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
yusufmirza
Member
**

Merit: 19

View Profile
December 08, 2018, 12:01:21 AM

Dönecek bir yerden.Sadece sabır deniyorlar.Bu fiyatlar madencilerin maliyetinin bile aşağısında.İndirebildikleri kadar indirecekler.Sonra bir deli şap diye aldığında terse dönecek her şey.Sadece zaman lazım biraz.Bakalım neler olacak.
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252

View Profile WWW
December 08, 2018, 12:02:19 AM

Panik yok diyorsunuz ama nehre karşı yüzüyorsunuz gibi geliyor bana. Elinizde bulunan BTC miktarını arttırmak gibi bir fırsat varken bunu değerlendirmemek ne kadar doğru. Sabır sabır ama sabrı da doğru alana doğru kanalize etmek gerekiyor. Sabrımızı BTC nin yükseleceği zamanı görmek için saklayalım. Ama o arada BTC miktarımızı neden arttırmayalım? Veya dip seviyelerini tahmin etmeye çalışarak en kuvvetli kazanç sağlayabileceğimiz noktalardan neden yatırım yapmayalım? Aslında daha 6400 seviyelerinden USD ye geçmek be bu seviyelerden tekrardan almak lazımdı. NE yazık ki o fırsat kaçmış durumda büyük çoğunluğumuz için. Ancak 3400 seviyeleri de dip gibi görünürken piyasa bugün ciddi bir düşüş yaşadı ve 3000 desteğini zorlamaya başladı. Böyle panik zamanlarında ne kadar da güç olsa da kırılmaz destek diye birşey yok . Eğer kırılırsa BTC nin gideceği durak 1800-1900 seviyeleri buna göre hareket etmek lazım diye düşünüyorum. Hold mantığı sadece çok çok uzun yıllarda kazanç sağlıyor.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
December 08, 2018, 07:22:27 AM

Son 2 ay içerisinde ben her düşüşte belirli bir miktar toparlamaya çalıştım ve şuanda olan durumdan  pişman değilim. Her zaman uzun vadeli düşünmek şart. Günlük ufak bir miktar ile al-sat yapıyorum buda bir çözüm degil aslında çoğu zaman kafa kafaya çıkıyorum neredeyse.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
December 08, 2018, 07:39:48 AM

Malesef sabretmekten başka çaremiz kalmadı. Bu zararlarımızı nasıl çıkartacağız çok merak ediyorum. Umarım dar gelirli insanlar zararlarını çabucak kurtarırlar.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
emrears05
Full Member

Merit: 112

View Profile
December 08, 2018, 08:13:42 AM

kriptolarda yatırımın yoksa keyifle izleme zamanları devam ediyor. parası olan için avantajlı günler bence gelmedi. 3K'dan alırsın 2K'ya düşer. olamaz mı? aranması gereken koşul bu sene bitcoin nasıl 6K'larda geziyor ise aynı onun gibi hareketin başlamasını beklemek.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
December 08, 2018, 08:27:37 AM

Panik halini geçmedik mi daha yahu 10.000 dolarlık bakiyeler 1000 dolar altına düşmüş neyin paniği olacak ki bu saatten sonra beklemeyip ne yapacağız?
Mantıklı, panikleyen insan varsa zaten şu 11 ayda çoktan çıkmıştır piyasadan, belki tek tük satmaya kıyamadığı için kalanlar olmuştur okadar, özellikle aralık ocakta girenlerin çoğu çıkmıştır geri diye düşünüyorum.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
December 08, 2018, 09:12:29 AM

tarihte en fazla yüzde kaç düşmüş? onu takip etsek bile aşağı yukarı döneceği yer belli olur. tam nokta hedefi bilemeyiz. ama şu şartlarda gelecek senenin ilk aylarında bile oyalama yapıp da merdiven basamağını kademe kademe aşağı yönlü inmeye devam edebileceği de ortada.

nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
December 08, 2018, 10:25:30 AM

şuan için beklemekten başka yapılacak bir şey yok maalesef. kimseyi ne kötümserliğe itmeye gerek var ne de umut pompalamaya.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
December 08, 2018, 03:28:43 PM

kriptolarda yatırımın yoksa keyifle izleme zamanları devam ediyor. parası olan için avantajlı günler bence gelmedi. 3K'dan alırsın 2K'ya düşer. olamaz mı? aranması gereken koşul bu sene bitcoin nasıl 6K'larda geziyor ise aynı onun gibi hareketin başlamasını beklemek.
Buradakilerin neredeyse hepsinin yatırımı olduğunu düşünürsek pek keyif yapcak durum olmuyor malesef, piyasa resmen söğüşledi milleti. Çok da fiyatlara bakmamaya alıştım salmak lazım biyerden sonra, nezaman artışlar gelir ozaman tekrar bakarız noluyor ne bitiyor.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
December 08, 2018, 04:12:33 PM

ethereum hakkında senin fikirlerine katılmayacağım Ethereum kısa sürede toparlayacak demişsin ama Ethereum 2. liği Ripple'a kaptırdı. Ben daha da kötüye gidecek diye tahmin ediyorum

murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
December 08, 2018, 05:22:12 PM

Zaten en iyi alım zamanı piyasanın tümü ile fud olduğu zamandır. İşte tam bu zamanlarda alım yapmak lazım.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
freedomforever
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 08, 2018, 06:32:57 PM

Hepimizin bildiği gibi bugün neredeyse tüm kripto para birimleri sert düştü. Eth 100 doların altını gördü ve biraz daha düşeceğini düşünüyorum.
Neden panik yok dediğime gelince;
Dünyada ticaret savaşları gittikçe şiddetini artırıyor.
Bildiğiniz gibi Huwai'nin CFO su aynı zamanda da kurucu ortağının kızı Kanada'da tutuklandı. Bu ticaret savaşlarında çok ciddi bir hamle.
Bu haberden sonra petrol dahil, tüm dünya borsaları çakıldı. Herşeyin düştüğü şu ortamda kripto sektörünün düşmemesini beklemek hayal olurdu zaten.
Şuan için kaybettiğimizde üzülmeyeceğimiz kadar yatırıma devam.
Ama sektörümüz bu sarmaldan çıkabilirse, çok sert yukarı doğru hareketler görebiliriz.

Neredeyse harfi harfine sana katılıyorum hocam. Gündelik fiyatlar üzerinden karamsar olup kendimizi depresyona sokmamıza gerek yok. Uzun vadeli düşünmekten başka türlü de bu piyasadan kazanarak çıkmamızın bir yolu yok. Bekleyeceğiz sabredeceğiz. Elimizdeki coinleri yok fiyatına satmanın da anlamı yok.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: