Bitcoin Forum
April 27, 2024, 01:01:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Steemit platforma  (Read 258 times)
gremlincina (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 61
Merit: 1


View Profile
December 08, 2018, 11:57:23 AM
 #1

Pratite li il pišete na platformi? Kakva su iskustva? Imate li kakve zarade, bar za wc papir? Smiley
1714179718
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714179718

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714179718
Reply with quote  #2

1714179718
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714179718
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714179718

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714179718
Reply with quote  #2

1714179718
Report to moderator
gremlincina (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 61
Merit: 1


View Profile
December 11, 2018, 10:23:58 AM
Merited by Keeshan (1)
 #2

Nema vas baš. Smiley
Šteta, zašto ne koristit tehnologiju? Ako je sama sebi svrha (špekulacije) onda ona nema smisla, proizvodi u kojima se tehnologija povećava i stvara pravu vrijednost te tehnologije.
Što dolaru, kuni, euru daje vrijednost? Vjera korisnika, a vjeru iskazuju korištenjem, tj. za to možeš dobit sve potrebno za život i više.
Obzirom da masu tokena nema uporabljivost, a steem ima, mislim da to treba korisiti. Samim time u globalu podržavamo kripto svijet, a zbog toga smo svi tu, za ne?
EustaceBagge
Member
**
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 54


View Profile WWW
December 11, 2018, 09:00:25 PM
 #3

Nema vas baš. Smiley
Šteta, zašto ne koristit tehnologiju? Ako je sama sebi svrha (špekulacije) onda ona nema smisla, proizvodi u kojima se tehnologija povećava i stvara pravu vrijednost te tehnologije.
Što dolaru, kuni, euru daje vrijednost? Vjera korisnika, a vjeru iskazuju korištenjem, tj. za to možeš dobit sve potrebno za život i više.
Obzirom da masu tokena nema uporabljivost, a steem ima, mislim da to treba korisiti. Samim time u globalu podržavamo kripto svijet, a zbog toga smo svi tu, za ne?

Ja sam je planirao koristiti, a onda mi se dogodilo nešto što mi se nikad ne doogađa,a to je zaboravljanje šifre. Sad više ne mogu povratiti istu, a ne mogu se ni ponovno registrirati jer koristi broj mobitela. No od svih stvari na kojima bih mogao zarađivati, već vidim da bi steem rezultirao sničime. Navodno ljudi samo formiraju kartele, a nedavno su otpustili 70 posto kadra zbog kripto recesije.

Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
December 12, 2018, 03:49:41 PM
Merited by Dux2K (1), RegulusHr (1)
 #4

Po mom misljenju to je "pay to win" platforma. Inicijalna ideja je dobra, ali u praksi to mnogo gadno izgleda.

Pre svega najbolje rankirani tekstovi ce uvek biti oni koji placaju botove, sto je na tom sajtu dozvoljeno, cak se i propagira od vecine najvidjenijih korisnika. Dobar deo korisnika, medju kojima najpoznatiji promoteri Bitconnecta Craig Grant i Trevon James delegiraju svoj Steem botovima i od toga se dobija lepa zarada. Jedno vreme je bilo oko 3% mesecno potpuno pasivnog prihoda, sada je verovatno manje posto je cena steema pala.

Koga zanima da delegira svoj Steem preporucujem ovaj servis: https://smartsteem.com/

Ukratko, vecina glasa ne zato sto misle da je neki tekst kvalitetan, vec zato sto od tog glasanja imaju korist. Od svega ce nastati djubre isto kao Fejsbuk.

Da li se od Steemita moze zaraditi je vec druga prica. Nisam koristio mesecima platformu pa ne znam kako je sada, ali ranije se moglo zaraditi placanjem botova, ali jos bolje ako moze da se napravi neka grupa ljudi koji ce jedni druga upvotovati tekstove. Mozda cak moze i ovde da se pokrene takva inicijativa pa da se napravi grupa na srpsko-hrvatskom jeziku gde cemo jedni drugima davati podrsku.  Grin

Uzgred kad smo vec kod njihove platforme oni su skoro pokrenuli igricu koja se zove Steem Monsters i izgleda da od nje moze da se nesto zaradi. Nisam probao, ali evo video pa mozda nekom bude koristan:

https://www.youtube.com/watch?v=q9tjOpVOeuk&t
gremlincina (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 61
Merit: 1


View Profile
December 14, 2018, 09:44:44 AM
 #5

Ljudi nisu normalni. Sami si kopaju grob i onda su im krive banke, država... kad se pokopaju.
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
December 14, 2018, 02:46:41 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #6

ja imam nalog na platformi, ali je prilicno slaba mogucnost za zaradu, u principu je situacija sledeća
- imaš rank status, koji zavisi od toga koliko visoko-rangiranih članova čita i upvote-tuje tvoj blog
- ako ne plaćaš, niko to ne čita, a smeća na platformi koliko hoćeš
- ako počneš da pišeš zbog bounty-ja, imaš spam-botove koji to identifikuju (nema puno pravde, sve je na par njih koji odlučuju šta je spam (uglavnom
ono što si objavio, a nemaš leđa (nazovi - visoko-rangirani član kome plaćaš upvote))
sve u svemu - gore nego što možeš da zamisliš reketiranje u uslužnom sektoru

probaj golos.io - oni su tek u začetku, pa možda izbegnu ove greške, ili dostigneš neki jači status, pa se bolje snađeš
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
January 14, 2019, 01:45:31 PM
Merited by GreenProfit (1)
 #7

Meni se steemit bas svida.Mozes biti novinar i sam svoj sef nego zanima me na koj nacin ali da bude u skladu pravilima steemita ja smijem npr sa 24 sata neki clanak prevesti u ubaciti u steemit i da ljudi citaju.Nekako mi najbolje sta Hrvatskog na Engleski prevest kopirat slike ali opet ak se nesmije nebi to radio.Dali predovenje npr sa 24 sata,net.hr ili drugog portala ispadne kao krada autorskih prava kada oni od stranaca ukradu i samo prevedu ili sa drugog Hrvatskog portala samo copy paste  Huh Huh

Koliko ja znam (ali možda bolje da netko potvrdi tko se bolje razumije u tematiku) možeš slobodno prenijeti sadržaj, ali moraš navesti izvor. Mislim da naše agencije ionako 99% vijesti pišu na način da ih preuzmu s nekog drugog site-a. Nekad se čak i vidi da su vijest preuzeli s nekog srpskog site-a (u prijevodu im se "omakne" neka riječ na ekavici) ali nigdje ne piše izvor.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
January 18, 2019, 12:56:33 PM
 #8

Meni se steemit bas svida.Mozes biti novinar i sam svoj sef nego zanima me na koj nacin ali da bude u skladu pravilima steemita ja smijem npr sa 24 sata neki clanak prevesti u ubaciti u steemit i da ljudi citaju.Nekako mi najbolje sta Hrvatskog na Engleski prevest kopirat slike ali opet ak se nesmije nebi to radio.Dali predovenje npr sa 24 sata,net.hr ili drugog portala ispadne kao krada autorskih prava kada oni od stranaca ukradu i samo prevedu ili sa drugog Hrvatskog portala samo copy paste  Huh Huh

u steemit-u imas ugradjen mehanizam koji prepoznaje da li je nesto spam (preuzeto sa drugog sajta), dobices like od cheetah ili mack-bot ukoliko se to primeti, prva dva-tri ti nece uraditi nista, ali ce ti cetvrti/peti smanjiti rating i hide-ovati postove
s druge strane, koristi od prevodjenja vesti sa domacih/regionalnih sajtova na engleski su po meni limitirane (u smislu reward-a)

i da, pogotovo ce ti se to desiti ako navedes izvor, jer ce lakse prepoznati izvor Smiley
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!