Bitcoin Forum
March 19, 2024, 04:32:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Αγορά Bitmain Antminer S1 και τελωνείο.  (Read 4928 times)
T0rNie
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
March 28, 2014, 12:27:54 PM
 #21

Γιατί αν δεν έχεις πιστοποιητικά τι σου κάνουν δεν στο περνάνε? Δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί πάρα πολλοι αγοράζουν στην Ευρώπη και το διαβάζω και εδώ σε αυτό το forum. Κατανοώ την ευκολία που έχει μια αγορά από κάποιον εδώ που εμπορεύεται αυτά τα μηχανήματα και για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με τελωνεία.

Εαν δεν έχεις πιστοποιητικά υπάρχουν δύο εκδοχές :

  • Δεν στα περνάνε και σου ζητάνε τιμολόγια αγοράς και σε βαράνε λόγο Ευρώ (340 + 23%φπα + 11%τελωνείο + 0% φπα κίνας + Τέλη προς το Δημόσιο (δασμοί, ΔΕ.ΤΕ) + Τέλη εκτελωνισμού από εταιρεία ταχυμεταφορών: Εργατικά και έξοδα αποθήκευσης + Αμοιβή εκτελωνιστή, που συνήθως ξεκινά από τα 50 – 60€ και αυξάνει ανάλογα με την αξία του τιμολογίου. )

Με λίγα και καλά λόγια το πληρώνεις 340Ε Χ 2 (μην σου πω και κάτι παραπάνω.)

  • Στα κρατάνε μέχρι να τα βρείς και να τα προσκομίσεις και κάθε μέρα που μένουν στην αποθήκη σου κρατάνε εργατικά και έξοδα αποθήκευσης.
  • Και στην καλύτερη κάνουν της κότες και στο περνάνε με : Τέλη εκτελωνισμού από εταιρεία ταχυμεταφορών (Εργατικά και έξοδα αποθήκευσης + Αμοιβή εκτελωνιστή, που συνήθως ξεκινά από τα 50 – 60€ και αυξάνει ανάλογα με την αξία του τιμολογίου.)


Οπότε ; κλάψε , και παίξε Κορώνα Γράμματα. (Μην σου έρθει η ιδέα να βρείς τελωνιακό και να του πείς για μίζα!!! Μπήκες μέσα με βραχιόλια 925 καρατίων.)  Cheesy
1710822763
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710822763

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710822763
Reply with quote  #2

1710822763
Report to moderator
1710822763
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710822763

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710822763
Reply with quote  #2

1710822763
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
March 28, 2014, 12:49:51 PM
 #22

Γιατί αν δεν έχεις πιστοποιητικά τι σου κάνουν δεν στο περνάνε? Δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί πάρα πολλοι αγοράζουν στην Ευρώπη και το διαβάζω και εδώ σε αυτό το forum. Κατανοώ την ευκολία που έχει μια αγορά από κάποιον εδώ που εμπορεύεται αυτά τα μηχανήματα και για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με τελωνεία.

Εαν δεν έχεις πιστοποιητικά υπάρχουν δύο εκδοχές :

  • Δεν στα περνάνε και σου ζητάνε τιμολόγια αγοράς και σε βαράνε λόγο Ευρώ (340 + 23%φπα + 11%τελωνείο + 0% φπα κίνας + Τέλη προς το Δημόσιο (δασμοί, ΔΕ.ΤΕ) + Τέλη εκτελωνισμού από εταιρεία ταχυμεταφορών: Εργατικά και έξοδα αποθήκευσης + Αμοιβή εκτελωνιστή, που συνήθως ξεκινά από τα 50 – 60€ και αυξάνει ανάλογα με την αξία του τιμολογίου. )

Με λίγα και καλά λόγια το πληρώνεις 340Ε Χ 2 (μην σου πω και κάτι παραπάνω.)

  • Στα κρατάνε μέχρι να τα βρείς και να τα προσκομίσεις και κάθε μέρα που μένουν στην αποθήκη σου κρατάνε εργατικά και έξοδα αποθήκευσης.
  • Και στην καλύτερη κάνουν της κότες και στο περνάνε με : Τέλη εκτελωνισμού από εταιρεία ταχυμεταφορών (Εργατικά και έξοδα αποθήκευσης + Αμοιβή εκτελωνιστή, που συνήθως ξεκινά από τα 50 – 60€ και αυξάνει ανάλογα με την αξία του τιμολογίου.)


Οπότε ; κλάψε , και παίξε Κορώνα Γράμματα. (Μην σου έρθει η ιδέα να βρείς τελωνιακό και να του πείς για μίζα!!! Μπήκες μέσα με βραχιόλια 925 καρατίων.)  Cheesy


Ευχαριστώ Tornie για την εξήγηση , έτσι ακριβώς είναι.

Δεν αποτρέπω κανέναν να το κάνει, απλά εξηγώ τους κινδύνους.

Το χειρότερο δεν ειπώθηκε όμως.
Τώρα τελευταία ζητάνε και αντίγραφο της πληρωμής !
Άντε εξήγησε ότι τα πληρώσες με btc !  Δεν θα στο αφήσουν εύκολα να φύγει.

Θα μου πεις τώρα, εσύ είσαι μάγκας και τα φερνεις κ εμείς δε μπορούμε ;

Εγώ τα εισάγω από την Ολλανδία που είναι λίγο διαφορετικό το καθεστώς, προς το παρόν τουλάχιστον.



All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
T0rNie
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
March 28, 2014, 02:19:29 PM
 #23

 +1 Wink
dimfot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
March 29, 2014, 09:48:11 AM
 #24

παιδια εμενα τα gridseeds περασαν απο το τελωνειο κανονικα χωρις να χρειαστει να πληρωσω. φαντασητε οτι το πακετο απο την ζουμχας εκανε 1600 ευρω. και στο τελεωνειο δεν ενδιαφερθηκε κανεις. ουτε για τα τροφοδοτικα κι αυτα που ηρθαν σε αλλο πακετο απο αμερικη. ισως και να ετυχε. στο τρακινγκ παντως το απελευθερωσαν απο το τελεωνειο το πηγαν στον σταθμο παραδωσης και μετα το ξανατραβηξαν πισω στο τελωνειο. εκει σκεφτηκα οτι θα χρειαστει να πληρωσω αλλα μετα αποφασισαν να το ξαναπανε στο σταθμο παραδωσης και μου το εφεραν σπιτι χωρις κανενα προβλημα, τα μονα λεφτα δλδ που πληρωσα ηταν τα λεφτα που εστειλα στην ζοομχας και 2 τροφοδοτικα 12v 8amperes που αγορασα γιατι τα δικα τους καηκαν στα καπακια.




edit: τα εστειλαν με DHL δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο στο να πληρωσεις η οχι γιατι ειδα σε προηγουμενο ποστ οτι με UPS δεν γλειτωνεις

dimfot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
March 29, 2014, 10:21:19 AM
 #25

λοιπον παιδια καλημερα!! τα gridseeds εχουν ερθει κανονικα μετα απο 4-5 μερες που εκανα την παραγγελια. Τελωνειο δεν πληρωσα καθολου αν και στο τρακινγκ ειδα οτι το ξανατραβηξαν πισω στο τελεωνειο 2 φορες μαλιστα. ακομα δεν εχω καταφερει να τα δουλεψω γιατι με το που εβαλα τα τροφοδοτικα στην πριζα καηκαν και τα 2. οποτε περιμενω να μου ερθουν 2 νεα τροφοδοτικα που εχω παραγγειλει απο ελλαδα.
τζορτζο νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη σου. 0.89btc απο bitmain. 340 περιπου ευρω.


Δεν είναι καθόλου τσιμπημένη .Παραγγείλε και εσύ και αν σου βγει λιγότερο θα στο χαρίσω .

Αν καταφέρεις βέβαια αφού η BITMAIN δεν βάζει μικρότερα τιμολόγια.
θα σου ζητήσουν και πιστοποιητικά συμμόρφωσης μιας κ είμαστε στην Ε.Ε.
Η BITMAIN δεν προσκομίζει .

Εγώ τα έχω ετοιμοπαραδοτα τα S1 .

Άμα δεν έχεις εμπειρία δεν μπορείς να έχεις κ γνώμη .

Ωραία είναι άμα είσαι έξω από τον χορό κ δεν χορεύεις !


tzortz απλα εβαλα την λογικη μου και το preev να δουλεψουν. ουτε να σε θιξω ηθελα ουτε να πω οτι δεν κανεις καλα την δουλεια σου.

T0rNie
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
March 29, 2014, 01:24:54 PM
 #26

παιδια εμενα τα gridseeds περασαν απο το τελωνειο κανονικα χωρις να χρειαστει να πληρωσω. φαντασητε οτι το πακετο απο την ζουμχας εκανε 1600 ευρω. και στο τελεωνειο δεν ενδιαφερθηκε κανεις. ουτε για τα τροφοδοτικα κι αυτα που ηρθαν σε αλλο πακετο απο αμερικη. ισως και να ετυχε. στο τρακινγκ παντως το απελευθερωσαν απο το τελεωνειο το πηγαν στον σταθμο παραδωσης και μετα το ξανατραβηξαν πισω στο τελωνειο. εκει σκεφτηκα οτι θα χρειαστει να πληρωσω αλλα μετα αποφασισαν να το ξαναπανε στο σταθμο παραδωσης και μου το εφεραν σπιτι χωρις κανενα προβλημα, τα μονα λεφτα δλδ που πληρωσα ηταν τα λεφτα που εστειλα στην ζοομχας και 2 τροφοδοτικα 12v 8amperes που αγορασα γιατι τα δικα τους καηκαν στα καπακια.




edit: τα εστειλαν με DHL δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο στο να πληρωσεις η οχι γιατι ειδα σε προηγουμενο ποστ οτι με UPS δεν γλειτωνεις

Καλησπέρα,

Η DHL έχει εκτελονισμό στην τιμή που πληρώνεις για την αποστολή και το ποσό ειναι μέσα στο shipping. Η UPS εμένα μου έκοψε τον Κ!@# όταν είχα πάρει ένα Macbook pro 15,4" από USA.
είχε το Macbook 630$ + 50$ shipping to greece + import taxes from country. Εγώ πλήρωσα 185 ευρώ για το τελωνείο.

κάθε εταιρία έχει δικό της κόστος όπως επείσης δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι ότι επειδή δεν σε κάψανε εσένα δεν θα κάψουν και εμάς..

κανονικά είναι παράνομο να μην πληρώσεις απο την στιγμή που το έφερες απο κίνα.

Πάντος όλοι το ξέρουμε ότι είμαστε σε μία χώρα ότι νάνε. Οπότε... δεν υπάρχει νόημα να καθόμαστε και να λέμε Πόσο? γιατί? Πότε? ... Απλά https://www.youtube.com/watch?v=GDOYOOlQ6Z8   Tongue
dimfot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
March 29, 2014, 11:03:08 PM
 #27

παιδια εμενα τα gridseeds περασαν απο το τελωνειο κανονικα χωρις να χρειαστει να πληρωσω. φαντασητε οτι το πακετο απο την ζουμχας εκανε 1600 ευρω. και στο τελεωνειο δεν ενδιαφερθηκε κανεις. ουτε για τα τροφοδοτικα κι αυτα που ηρθαν σε αλλο πακετο απο αμερικη. ισως και να ετυχε. στο τρακινγκ παντως το απελευθερωσαν απο το τελεωνειο το πηγαν στον σταθμο παραδωσης και μετα το ξανατραβηξαν πισω στο τελωνειο. εκει σκεφτηκα οτι θα χρειαστει να πληρωσω αλλα μετα αποφασισαν να το ξαναπανε στο σταθμο παραδωσης και μου το εφεραν σπιτι χωρις κανενα προβλημα, τα μονα λεφτα δλδ που πληρωσα ηταν τα λεφτα που εστειλα στην ζοομχας και 2 τροφοδοτικα 12v 8amperes που αγορασα γιατι τα δικα τους καηκαν στα καπακια.




edit: τα εστειλαν με DHL δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο στο να πληρωσεις η οχι γιατι ειδα σε προηγουμενο ποστ οτι με UPS δεν γλειτωνεις

Καλησπέρα,

Η DHL έχει εκτελονισμό στην τιμή που πληρώνεις για την αποστολή και το ποσό ειναι μέσα στο shipping. Η UPS εμένα μου έκοψε τον Κ!@# όταν είχα πάρει ένα Macbook pro 15,4" από USA.
είχε το Macbook 630$ + 50$ shipping to greece + import taxes from country. Εγώ πλήρωσα 185 ευρώ για το τελωνείο.

κάθε εταιρία έχει δικό της κόστος όπως επείσης δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι ότι επειδή δεν σε κάψανε εσένα δεν θα κάψουν και εμάς..

κανονικά είναι παράνομο να μην πληρώσεις απο την στιγμή που το έφερες απο κίνα.

Πάντος όλοι το ξέρουμε ότι είμαστε σε μία χώρα ότι νάνε. Οπότε... δεν υπάρχει νόημα να καθόμαστε και να λέμε Πόσο? γιατί? Πότε? ... Απλά https://www.youtube.com/watch?v=GDOYOOlQ6Z8   Tongue


αυτο με την dhl δεν συναιβει με την ζουμχας γιατι ειδα οτι εχει και την ιδια τιμη για αποστολη στην αμερικη. και φαντασου οτι τα μεταφορικα που μου εβαλαν ηταν 50$. οπως ειπες κι εσυ επειδη ετυχε και δεν καηκα εγω δεν παει να πει οτι δεν μπορει να καει και καποιος αλλος (κι εγω δλδ για να καταλαβεις ετρεμα για το αν θα πληρωσω τελωνειο και νομιζω πως ημουν τυχερος γιατι καποιος αντι να κανει την δουλεια του ψωλαρε Tongue ) επισης η ζουμχας αναφερει οτι εξαρταται απο την χωρα για το αν θα πληρωσεις τελωνειο και τετοια.

T0rNie
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
March 29, 2014, 11:39:01 PM
 #28

παιδια εμενα τα gridseeds περασαν απο το τελωνειο κανονικα χωρις να χρειαστει να πληρωσω. φαντασητε οτι το πακετο απο την ζουμχας εκανε 1600 ευρω. και στο τελεωνειο δεν ενδιαφερθηκε κανεις. ουτε για τα τροφοδοτικα κι αυτα που ηρθαν σε αλλο πακετο απο αμερικη. ισως και να ετυχε. στο τρακινγκ παντως το απελευθερωσαν απο το τελεωνειο το πηγαν στον σταθμο παραδωσης και μετα το ξανατραβηξαν πισω στο τελωνειο. εκει σκεφτηκα οτι θα χρειαστει να πληρωσω αλλα μετα αποφασισαν να το ξαναπανε στο σταθμο παραδωσης και μου το εφεραν σπιτι χωρις κανενα προβλημα, τα μονα λεφτα δλδ που πληρωσα ηταν τα λεφτα που εστειλα στην ζοομχας και 2 τροφοδοτικα 12v 8amperes που αγορασα γιατι τα δικα τους καηκαν στα καπακια.




edit: τα εστειλαν με DHL δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο στο να πληρωσεις η οχι γιατι ειδα σε προηγουμενο ποστ οτι με UPS δεν γλειτωνεις

Καλησπέρα,

Η DHL έχει εκτελονισμό στην τιμή που πληρώνεις για την αποστολή και το ποσό ειναι μέσα στο shipping. Η UPS εμένα μου έκοψε τον Κ!@# όταν είχα πάρει ένα Macbook pro 15,4" από USA.
είχε το Macbook 630$ + 50$ shipping to greece + import taxes from country. Εγώ πλήρωσα 185 ευρώ για το τελωνείο.

κάθε εταιρία έχει δικό της κόστος όπως επείσης δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι ότι επειδή δεν σε κάψανε εσένα δεν θα κάψουν και εμάς..

κανονικά είναι παράνομο να μην πληρώσεις απο την στιγμή που το έφερες απο κίνα.

Πάντος όλοι το ξέρουμε ότι είμαστε σε μία χώρα ότι νάνε. Οπότε... δεν υπάρχει νόημα να καθόμαστε και να λέμε Πόσο? γιατί? Πότε? ... Απλά https://www.youtube.com/watch?v=GDOYOOlQ6Z8   Tongue


αυτο με την dhl δεν συναιβει με την ζουμχας γιατι ειδα οτι εχει και την ιδια τιμη για αποστολη στην αμερικη. και φαντασου οτι τα μεταφορικα που μου εβαλαν ηταν 50$. οπως ειπες κι εσυ επειδη ετυχε και δεν καηκα εγω δεν παει να πει οτι δεν μπορει να καει και καποιος αλλος (κι εγω δλδ για να καταλαβεις ετρεμα για το αν θα πληρωσω τελωνειο και νομιζω πως ημουν τυχερος γιατι καποιος αντι να κανει την δουλεια του ψωλαρε Tongue ) επισης η ζουμχας αναφερει οτι εξαρταται απο την χωρα για το αν θα πληρωσεις τελωνειο και τετοια.

ΕΛΛΑΔΑ 4 EVER!! ψωλάρουμεεε!!!!!! Ναι ρε! και εγώ τα ίδια έπαθα.. έλεγα ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΕΛΩΝΕΙΟ και 6 μέρες μετά με παίρνουν τηλ. Γεία σας έχουμε ένα δέμα για εσάς πρέπει να περάσει τελωνείο και το κόστος είναι 185 ευρώ..  Angry
GiorgosK
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 253



View Profile WWW
April 07, 2014, 01:57:56 PM
 #29

ρε παιδια εγω σημερα εβαλα μια αγορα για 10 gridseeds υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να πλρωσω τελωνιο?

θα σου ζητήσουν απόδειξη από το τελειωνειο με το τι κόστισε ακριβώς που αποδεικνύεται με απόδειξη πληρωμής
και σίγουρα θα πληρώσεις κάτι στο τελεωνείο το ελάχιστο 100 ευρώ για το UPS εκτελωνισμό

BitBay - The Future of Free Markets  |  BCT thread  |  https://bitbay.market
Dynamic Peg  - Whitepaper out  -  Working implementation to be released soon
Web Markeplace coming Fall 2018
dimfot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
April 07, 2014, 05:00:38 PM
 #30

ρε παιδια εγω σημερα εβαλα μια αγορα για 10 gridseeds υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να πλρωσω τελωνιο?

θα σου ζητήσουν απόδειξη από το τελειωνειο με το τι κόστισε ακριβώς που αποδεικνύεται με απόδειξη πληρωμής
και σίγουρα θα πληρώσεις κάτι στο τελεωνείο το ελάχιστο 100 ευρώ για το UPS εκτελωνισμό

Φιλε μου αν διαβασεις ολο το θεμα θα δεις οτι τα gridseeds τα πηρα στα χερια μου τελικα και δεν εχω πληρωσει τπτ

tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
April 07, 2014, 06:12:43 PM
 #31

ρε παιδια εγω σημερα εβαλα μια αγορα για 10 gridseeds υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να πλρωσω τελωνιο?

θα σου ζητήσουν απόδειξη από το τελειωνειο με το τι κόστισε ακριβώς που αποδεικνύεται με απόδειξη πληρωμής
και σίγουρα θα πληρώσεις κάτι στο τελεωνείο το ελάχιστο 100 ευρώ για το UPS εκτελωνισμό

Φιλε μου αν διαβασεις ολο το θεμα θα δεις οτι τα gridseeds τα πηρα στα χερια μου τελικα και δεν εχω πληρωσει τπτ

Με τι τιμη τα ειχε δηλωσει ο αποστολεας? Τι ποσό τα ασφαλισε?
Σιγουρα τα ασφαλισε κατω απο 27$ γιατι ολες οι κουριερ (ανερτητατα ποια) δεν τα σταματανε στο τελωνειο.
Οπως επισης τα εστειλε σαν δειγματα, χωρις τιμολογιο.

Η EMS, USPS, ισχυει το ιδιο, απλα το ποσό ειναι 100$ και εχει πολυ χαμηλοτερες αμοιβες εκτελωνισμου.

Παντως το thread αφορα την bitmain και οχι την ζουμχας. Η bitmain δεν συνεργαζεται οπως αναφερθηκες με χαμηλοτερες τιμες.

All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
dimfot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
April 09, 2014, 08:15:01 PM
 #32

ρε παιδια εγω σημερα εβαλα μια αγορα για 10 gridseeds υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να πλρωσω τελωνιο?

θα σου ζητήσουν απόδειξη από το τελειωνειο με το τι κόστισε ακριβώς που αποδεικνύεται με απόδειξη πληρωμής
και σίγουρα θα πληρώσεις κάτι στο τελεωνείο το ελάχιστο 100 ευρώ για το UPS εκτελωνισμό

Φιλε μου αν διαβασεις ολο το θεμα θα δεις οτι τα gridseeds τα πηρα στα χερια μου τελικα και δεν εχω πληρωσει τπτ

Με τι τιμη τα ειχε δηλωσει ο αποστολεας? Τι ποσό τα ασφαλισε?
Σιγουρα τα ασφαλισε κατω απο 27$ γιατι ολες οι κουριερ (ανερτητατα ποια) δεν τα σταματανε στο τελωνειο.
Οπως επισης τα εστειλε σαν δειγματα, χωρις τιμολογιο.

Η EMS, USPS, ισχυει το ιδιο, απλα το ποσό ειναι 100$ και εχει πολυ χαμηλοτερες αμοιβες εκτελωνισμου.

Παντως το thread αφορα την bitmain και οχι την ζουμχας. Η bitmain δεν συνεργαζεται οπως αναφερθηκες με χαμηλοτερες τιμες.

φιλε μου τζορτζ δεν γνωριζω τιμη ασφαλισης παντως πανω στο κουτι ειχαν γραψει computer heatsink, ψυχτρες δλδ. ποια ειναι η τιμη το S1 και ηθελα να σε ρωτησω μηπως κανεις καλυτερη τιμη σε αγορα πανω απο 2 κομματια

tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
April 09, 2014, 08:50:11 PM
 #33

ρε παιδια εγω σημερα εβαλα μια αγορα για 10 gridseeds υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να πλρωσω τελωνιο?

θα σου ζητήσουν απόδειξη από το τελειωνειο με το τι κόστισε ακριβώς που αποδεικνύεται με απόδειξη πληρωμής
και σίγουρα θα πληρώσεις κάτι στο τελεωνείο το ελάχιστο 100 ευρώ για το UPS εκτελωνισμό

Φιλε μου αν διαβασεις ολο το θεμα θα δεις οτι τα gridseeds τα πηρα στα χερια μου τελικα και δεν εχω πληρωσει τπτ

Με τι τιμη τα ειχε δηλωσει ο αποστολεας? Τι ποσό τα ασφαλισε?
Σιγουρα τα ασφαλισε κατω απο 27$ γιατι ολες οι κουριερ (ανερτητατα ποια) δεν τα σταματανε στο τελωνειο.
Οπως επισης τα εστειλε σαν δειγματα, χωρις τιμολογιο.

Η EMS, USPS, ισχυει το ιδιο, απλα το ποσό ειναι 100$ και εχει πολυ χαμηλοτερες αμοιβες εκτελωνισμου.

Παντως το thread αφορα την bitmain και οχι την ζουμχας. Η bitmain δεν συνεργαζεται οπως αναφερθηκες με χαμηλοτερες τιμες.

φιλε μου τζορτζ δεν γνωριζω τιμη ασφαλισης παντως πανω στο κουτι ειχαν γραψει computer heatsink, ψυχτρες δλδ. ποια ειναι η τιμη το S1 και ηθελα να σε ρωτησω μηπως κανεις καλυτερη τιμη σε αγορα πανω απο 2 κομματια



Dimfot, αυτη τη στιγμη τα εχω 450Eur το ενα και ειναι ετοιμοπαραδοτα, στο κουτι, με τρεις μηνες εγγυηση.

Πουλαω και φθηνα τροφοδοτικα.

Αν θες παραπανω τεμαχια και τιμη επισης , pm me.

All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 25, 2014, 12:14:18 PM
 #34

Δεν ήξερα οτι υπάρχει θέμα με το τελωνείο... Εγω στο 30αρακι της butterflylabs που μου έλεγε 80 ευρώ DHL shipping απο US δεν είχα απολύτως κανένα θέμα...
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 25, 2014, 10:01:30 PM
 #35

Γενικά το τελωνείο στην Ελλάδα όπως δλδ και όλες οι δημόσιες υπηρεσίες της είναι λίγο τζόγος. Οπως σου κάτσει δλδ Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 25, 2014, 11:37:26 PM
 #36

Η νέες τιμές πώλησης τους κατευθείαν από Κίνα είναι πλέον στα 0.619 δλδ με την τωρινή ισοτιμία γύρω στα 250 ευρώ. Δεν ξέρω αυτή η τιμή αν εκτελωνίζετε μάλλον πλέον περνάει έτσι το προιόν. Φυσικά θα πρέπει να προσθέσουμε στην τιμή και τα έξοδα αποστολής. Οι τιμές του antminer για τους εδώ πωλητές πως έχουν διαμορφωθεί?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
April 25, 2014, 11:47:19 PM
 #37

Ωραια ερωτηση!

Μας κατεστρεψε η Bitmain αυτη τη φορα.

Νεα τιμη 320 ευρω + τροφοδοτικο.

Pm me οποιος ενδιαφερεται.

All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
Juniorpro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
August 20, 2018, 03:30:12 PM
 #38

Αγβρασα έναν antminer s9 και μου ζητάνε αποδείξει αγωρας.το μόνο που έχω είναι ένα τιμολόγιο..τους το έδωσα και δεν το δέχονται. Μου ζητάνε την αποδείξει .. κάποιος που έχει αγοράσει θα γνωρίζει..
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
August 20, 2018, 05:01:51 PM
 #39

Αγβρασα έναν antminer s9 και μου ζητάνε αποδείξει αγωρας.το μόνο που έχω είναι ένα τιμολόγιο..τους το έδωσα και δεν το δέχονται. Μου ζητάνε την αποδείξει .. κάποιος που έχει αγοράσει θα γνωρίζει..


Που πας και μπλέκεις χωρίς να ξερεις; Με τι πλήρωσες;
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
August 20, 2018, 06:30:58 PM
 #40

Bitcoin cash  Tongue


Αν πλήρωσες με κρυπτο δεν ξέρω, αν ξερει κάποιος αλλος ας βοηθήσει..
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!