Bitcoin Forum
June 29, 2024, 06:21:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 128 dolar çekecekti, Bitcoin borsası 35 milyon dolar gönderdi  (Read 156 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
December 15, 2018, 07:11:49 PM

Brezilyalı Kaique Nunes, Brezilya merkezli kripto para borsası Bitcambio‘dan 500 real (128 dolar) çekmek istedi ancak yanlışlıkla 137 milyon reale (35.13 milyon dolar) sahip oldu. Bitcambio, Nunes ile söz konusu işlemin iptaliyle ilgili iletişime geçtiğinde ise Nunes, bunun özenle hazırlanmış bir dolandırıcılık olma ihtimalinden şüphelenerek birlikte çalışmaya pek hevesli durmuyordu.

Geçtiğimiz ay Brezilyalı Nunes, 128$ dolar çekmek için hesabına girdi ancak 9 faktörlü yazılımsal bir hatadan kaynaklanan bir sürprizle karşılaştı. Şirketin işlemleri hesaplamaktan sorumlu biriminin hatası sonucu Nunes bir gecede milyoner olmuştu. Şirket bu işlemi iptal etmiş durumda ancak yerel yetkililer, işlemin büyüklüğünden dolayı önce müşteriyle yazılı bir anlaşmaya varılması konusunda ısrarcı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Brezilyalı Kaique Nunes, yerel haber sitesi Portal do Bitcoin’e
“Geçtiğimiz ayın başlarında her zamanki gibi bazı çekim emirleri verdim. Bir süre sonra, Bitcambio beni aradı ve bütün miktarı aktardıklarını ve noter ofisinde bir belge için bana ihtiyaç duyduklarını söylediler. İşin içinde bir iş olabileceğini düşündüm.” açıklamasını yaptı.

Nunes, arayan kişinin onun imzasını alarak parasını almak isteyen bir dolandırıcı olabileceğini ya da şirketten bir çalışanın onu kandırıyor olabileceğini düşünmüş. Ancak Bitcambio, noter yoluyla iptal etme işleminin önemini belirterek çağrılarına devam etmiş.

Nunes, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Onlar bana işlemi iptal ettiklerini ancak bu işlemin tamamlanması için kayıt bürosuna gitmemin gerekli olduğunu, imza onayı ve bana gönderdikleri maili onaylamam gerektiğini belirttiler.”

Fakat, Nunes yine de emin olamadı ve imza atmadı.

‘Gerçekten bir hata oldu’
Nunes, Bitcambio platformunun sağlayıcı firma yöneticisi Rodrigo Souza’nın sayfasında bir paylaşımda bulundu ve bu konu hakkında bir açıklama istedi. Souza, bunun bir hata olduğunu, Nunes’in bu konuda harcadığı zamanın telafi edileceğini ve problemin çözüme kavuşması için uğraşacağını söyledi. Souza’nın şirketi Blinktrade, Bitcambio borsasına yazılım desteği sağlıyor.

Souza’nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Gerçekten bir hata oldu. Nunes’in bu sorunun çözümü için notere gitmesiyle ilgili tüm masraflar karşılanacak. Bu konudaki sorumluluk bana ait ve bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bitcambio’da her şey yasalar çerçevesinde yürütülür. Hatalar olabilir. Bunlardan çekinmiyoruz.”

Nunes, sonunda işlemin iptaliyle ilgili yardımcı olmayı kabul etti ve gelir servisinin onu sıkıntıya sokmayacağını umuyor.

Haber linki : https://uzmancoin.com/bitcoin-borsasi-yanlislikla/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
December 16, 2018, 03:31:30 PM

haberde noter falan yazıyor. borsa bu parayı zaten bırakamazdı. yazılımsal hataların sonucu. olur arada böyle kazalar. önemli olan o parayı kurtarmak. biraz da teselli olarak yatırımcıya coin verirsin olur biter.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
December 16, 2018, 11:42:09 PM

Bir garip hata yani yaşanabilmesi pek mantıklı gelmedi bana ancak yine de oluş olsa dahi düzeltilebilecek bir durum ortada adam sokağa atmamış sonuçta kuruma göndermiş
mobilewalk
Member
**

Activity: 297

View Profile
December 17, 2018, 01:06:02 PM

akili adam olsaydi ikinci bir hesabani yollardi hemen bir cok sey siparisi verirdi parayi cuka yapar uruguaya kacardi Smiley
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
December 17, 2018, 08:59:12 PM

Pek mantıklı ve inandırıcı gelmedi,yok bilmem notere gitmişmiş vekaletname vermişmiş.35 milyon dolar bu.. Az buz birşey değil. Dünyanın her yerinde adamı aramaya başlarlar.

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
December 17, 2018, 09:08:04 PM

Yaygınlığının artmasının yanısıra bu tarz takılmalar olacaktır, olmalı da. Olmalı ki bu alanda tecrübeler artsın açıklar azalsın, her sistemin yazılımın illa ki zayıf yönleri vardır bunlar bulundukça sistem genel itibariyla geliştirilebilir bir hal alıyor.

garop
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
December 18, 2018, 05:35:34 AM

bunlar parayı manuel mi gönderiyor ki böyle bi hata olmuş?? ilginç
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 18, 2018, 11:28:04 AM

eee sonunda ne olmuş parayı yiyebilmiş mi ? YOK o zaman bunun haber niteliğini anlayamadım.Teknik bir problem olmuş bir çok örneği tr deki borsalarda bile oldu abartmaya gerek yok.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
December 18, 2018, 01:03:52 PM

Borsalarda bu tarz yanlış işlem ve transferler olabiliyor, adamı da mağdur etmeyeceklerdir zira isterse o parayı geri vermeyebilir veya geciktirebilir en azından meblağ da az değil sıkıntı yaratır.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
December 18, 2018, 01:30:13 PM

Az para değil insanı çıldırtabilir, hesaba bir bakıyorsun 35mioUSD, zannediyorum ki adam farketmeden zaten borsa parayı geri çekmiş yada blokelemiştir, yoksa eser kalmaz alır giderdi, adama da bir prim filan birşeyler verip konuyu kapatacaklardır.

pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
December 18, 2018, 07:19:30 PM

Çok ciddi para. Bir sabah uyandığımızda hesabımızda gördüğümüzü düşünsenize. Acayip birşey olurdum herhalde. Borsa bloke koyabilir mi bilmiyorum ama o kadar parayı bu adama yedirmezlerdi.

max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 18, 2018, 10:19:56 PM

Çok sayıda soru işareti dolu bir haber..Borsanın kendi reklamı için yapılmış olabilir..Olayın sonunda sonucunda ne olduğu da muamma..Bir borsa benim hesabıma 35 milyon gönderecek sonra da iptali için benden yazılı kağıt için notere gitmemi isteyecek..Demek ki bunu istemek zorunda olduysalar yasal olarak bu parayı karşıdan onay almadan adamın hesabındaki parayı geri çekme veya bloke koyma gibi bir işlem olmuyor..Olsa bile adamın itirazıyla geri geliyor..Dünya üzerinde o paranın yanlışlıkla geldiğini kabul edecek kişi sayısı da oldukça nadirdir.
nearestore
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile WWW
December 19, 2018, 05:48:48 AM

Brezilya'da yasamis birisi olarak garipsemedigim hata.olur surekli abidik gubidik hatalar orada,cogunluklada bilerek yapilan hatalar olur.boyle uçuk bir rakam icin kimsenin basina bisey gelecegine ihtimal vermiyorum,herkesin hakki geriye iade olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: