Bitcoin Forum
May 17, 2024, 09:23:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bir Futbol Kulübü Daha Kripto Para Geliştiriyor  (Read 461 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 17, 2018, 08:45:03 PM

En son arsenal Cashbet'in forma reklamını aldı, sağda solda reklamını yaptı.
Sonuç ? Cashbet borsaya girdiğinden beri ellide birine indi. Yatırımcılarını sildi piyasadan.
Brezilya para birimiyle sabit fiyatlı olacaksa dahil olmanın ne anlamı var ki o kadar gerekliyse Brezilya reali alınır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 17, 2018, 08:53:21 PM

Bu teknoloji hayatımızın vazgeçilmezi olacak yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olacak futbolda olduğunu düşündüm de artık transferlerde kripto para ile yapılır ve çok ilginç durumlar ortaya çıkar  Smiley
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 17, 2018, 09:06:33 PM

Futbolda bütün dünya genelinde transfer alımı, futbolculara ödeme vs yapılacak FanChain diye bir coin vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yine bir FanToken vardı. Yani bu tarz projeler çıkıyor ama borsaya girenini hala görmedim. Varsa örnek merak ettim açıkçası.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 17, 2018, 09:30:40 PM

Yine blokchainle alakasız bir proje geliyor.Keşke adam akıllı projeler gelsede.Sırtımızı yaslasak iyice.
Desek ulan bu adamlar bu işe girdiyse gelecek burada deriz.Ne kadar spekülatör ne kadar dolandırıcı varsa proje yapıyorlar.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 17, 2018, 09:46:27 PM

Aslında olaya o kadar da kötü gözle bakmıyorum. Sonuçta öyle ya da böyle yerel basında bile haber olsa kar kardır. Arkadaşlar bu teknolojinin gelişmesi için daha fazla güven yaratması lazım. Şuan insanların zihninde; uyuştucu parası dönen, güvenilmez ve karşılığı olmayan bir sistem gibi duruyor. Bırakın aklınıza gelebilecek en saçma yer bile kullansın, kullansın ki yaygınlaşmaya başlasın.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 18, 2018, 05:59:15 AM

Bizim kulüplerimizden ilk kim girerse bu işe bileti vurur. Bu tarz durumlarda fenerli olmama rağmen bjk yi favori görüyorum. Fikret e birisi bu meseleyi çıtlatsa birşeyler yapar.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
December 18, 2018, 02:29:26 PM

Elbette viral reklam anlamında başarılı ve ayrıca her sektörden bir katılımın olması beni mutlu ediyor.

Ancak, nasıl kullanıcaklar ? Forma satışı vs klüp içersinde olabilecek birşey gibi. Herkesin kendi parası olmasından ziyade genellemeler daha iyi. Misal Fifa ya da uefa çıkarsa daha makul
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 18, 2018, 05:35:42 PM

Bizim kulüplerimizden ilk kim girerse bu işe bileti vurur. Bu tarz durumlarda fenerli olmama rağmen bjk yi favori görüyorum. Fikret e birisi bu meseleyi çıtlatsa birşeyler yapar.

Hocam takımın kazancı nerde olucak onu çözemedim. Yukarıda bi arkadaş demiş sabitlesen fiyatı kağıt paradan farkı kalmaz sabitlemesen kullanışsız olur kafam basmadı bi türlü.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 18, 2018, 05:58:04 PM

Futbol taraftarları için yeni bir kripto para
Brezilya Premier Lig ekiplerinden Atletico Mineiro Galo Coins isimli bir kripto para geliştirmeye hazırlanıyor. Galo Coins’le taraftarlar maç biletleri ve kulüp ürünleri satın alabilecek. Aynı zamanda kulübün onlara sunduğu birçok indirimden yararlanabilecek.

Portekizce’de horoz anlamına gelen ‘Galo’ aynı zamanda kulübün maskotu. Atletico Mineiro Güney Amerika’da kripto para geliştiren ilk futbol kulübü olacak.

Yeni kripto paranın en büyük kozu sadeliği, dolayısıyla projeye yeni kripto para kullanıcıları kolaylıkla kazandırılabilir. Galo Coin’lerin fiyatı Brezilya Real’inin fiyatıyla aynı olacak. Taraftarların kripto parayı kullanabilmek için en az 50 Galo Coin (yaklaşık 13 dolar) alması gerekiyor. Taraftarlar Ethereum token’larıyla Galo Coin’leri arasında değişim yapabilecek.

Galo horoz demekse, seneye süper ligte oynayacak olan horozlar adina bir coinda biz mi cikartsak? Smiley Türklerin ne eksigi var; sonucta bizim de horozumuz var...
Isteyen dövüstürür horozlari, isteyen Pamukkale'ye giris icin kullanir, isteyen Denizli tatili yapar:)

Denizlispor'dan coin bekliyoruz... Varsa irtibati olan, duyursun bizim yetkili horozlara, cikarsinlar horozu kafesten:)
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 21, 2018, 07:46:23 PM

Futbol külübü, futbolcularında bu işlere girmesi demek insanlar tarafından daha fazla benimsendiğini gösterir. Çünkü insanlar özellikle futbolcuları yakından takip ediyor.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
December 21, 2018, 07:53:48 PM

bir çok yerlerde bu para birimleri faaliyete geçmeye başlıyor yavaş yavaş geçenlerde bir atm haberi vardı mesela bu da onun gibi kullanılmaya başlanılmasının yaygınlaşması aslında çok iyi ve güzel bir durum
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
December 23, 2018, 09:39:10 AM

Bildiğim kadarıyla Peru için ,yani Peru yu temsil eden bir futbol takımı artık futbol takımları ticari ve siyasi olarak yönetildiği için ve bu takımların üzerinden taraftarlarına ulaşmak çok kolay olduğundan bu piyasaya katılmalarına şaşırmıyorum mantıklı pazarlama piyasaları bunlar Türkiyede şuan için ses yok ama belki Fenerbahçe zamanı geldiğinde hamle yapabilir.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
December 23, 2018, 09:48:15 AM

Futbolculardan etkiler gelmeyince daha mantıklı hamleler ile insanlara ulaşmaya çalışıyor bu piyas gibi görüyorum bu durumu tabiki bu bir ihtimal,gerçekten yatırım amacı ile de yapılmış olabilir mantıklı geliyor bana böyle şeyler hem coin piyasası için hemde futbol için yararlı işler Tebrikler.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
December 23, 2018, 10:17:05 AM

Yahu kripto para piyasasina girmek ayri yeni kripto para cikarmak ayri.  Şuan için yeni kripto çıkarmak piyasaya ciddi anlamda zarar veriyor.  Mevcut olan bitcoin surekli daha fazla coine dagilirken insanlarin elinde bulunan coinler her gecen gun daha kucuk pay aliyor.  Bu boyle devam ettigini bir dusunsenize,  neredeyse bir suru coin 1 satoshi olur. Kardeşim yap dash ile islemlerini veya litecoin ile veya her ne ise.  Ne diye yeni para cikariyorsun.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
December 23, 2018, 10:32:52 AM

futbol kulüplerinden böyle atılımlar gelmesi bana çok normal geliyor. en kötü ihtimalde taraftarlarına satarlar ve ilerlerler bir şekilde.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
December 23, 2018, 11:11:24 AM

Aslında içimden bende bir futbol kulübü kurup bu mantıkla geliştirsem fena olmaz diyorum. Çok değişik bir sistem olur bu sayede insanlar büyük bir çağ atlamış olurlar.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
December 23, 2018, 12:36:12 PM

bu ve bunun gibi haberler yakın gelecekte daha çok duyacağız kripto paraların bilinirliği adına güzel gelişmeler.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 23, 2018, 12:52:30 PM

Bence çok da önemli bir gelişme değil. Çünkü çıkardıkları tokenlerin ön ödemeli kartlardan bir artısı olmayacak. Çünkü coinlerinin hepsi sabit fiyatlı olacak.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
December 23, 2018, 06:49:44 PM

Bu teknolojinin reklamı ve daha çok yayılması için güzel bir reklam olur bu tarz gelişmeler işlevsellik yönünde bu teknolojinin futbolda yer alması ve kullanılması bir çok yönü ile çok fazla katkı sağlar

murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
December 23, 2018, 06:59:15 PM

Aslında güzel bir ekosistem oluşturulursa güzel tuta bilir. Mesela külübün bilet ve ya üniforma satışları çıkartığı coin üzerinden yapıla bilir.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: