Bitcoin Forum
June 16, 2024, 08:15:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: En güvenilir borsa bunlardan hangisi??  (Read 313 times)
btc55 (OP)
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
December 18, 2018, 07:24:46 AM

Binance? poloniex? bittrex? bu 3 borsadan en güvenilir hangisi binance kullanan varmı polo az coin var bitrrex volume çok düşük binance en iyi gibi bunlardan ama  ne düşünüyorsunuz Huh
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 18, 2018, 10:20:23 AM

Binance? poloniex? bittrex? bu 3 borsadan en güvenilir hangisi binance kullanan varmı polo az coin var bitrrex volume çok düşük binance en iyi gibi bunlardan ama  ne düşünüyorsunuz Huh

Uzun zamandır bunların hepsini kullanıyorum.

Sorun yaşamadığım sadece Binance var aralarında

Poloyu çok zaman kullandım bence  grafikleri en başarılı Borsa, en rahat anlaşılır , ve kar zarar hesaplamasını  trade geçmişini en anlaşılır gösteren borsa "bence" polo.

Ama  vaktiyle çok canımı sıkan hadiseleri olmuştu. Yatırdığım coinlerin hesaba geçmemesi,  günler sonra  geçmesi ve beni zarara uğratmasından sonra bu borsayı bıraktım.

Bu şekilde poloya olan güvenim kırıldı.    Benzer bir olay  daha az olsa da  Bittrex te de  başıma geldi.  Ama poloya nazaran daha az sıkıcı bir olaydı.  
Binance de  ise  bir sorun yaşamadım.

Tabi yaşanmayacağı anlamına gelmiyor bu.  Yaşayanlar vardır.  

Güven konusu göreceli.  Esas mevzu "kullanıcı deneyimi"
Sonuçta her hangi birisi bir gün "hacklendik biz arkadaş"  veya  "dükkanı kapatıyoruz"  diyip   yol alıp gidebilir.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 18, 2018, 11:11:26 AM

Kraken
btc55 (OP)
Member
**

View Profile
December 18, 2018, 11:19:37 AM
Last edit: December 19, 2018, 09:51:43 AM by btc55

Binance? poloniex? bittrex? bu 3 borsadan en güvenilir hangisi binance kullanan varmı polo az coin var bitrrex volume çok düşük binance en iyi gibi bunlardan ama  ne düşünüyorsunuz Huh

Poloyu çok zaman kullandım bence  grafikleri en başarılı Borsa, en rahat anlaşılır , ve kar zarar hesaplamasını  trade geçmişini en anlaşılır gösteren borsa "bence" polo.

Ama  vaktiyle çok canımı sıkan hadiseleri olmuştu. Yatırdığım coinlerin hesaba geçmemesi,  günler sonra  geçmesi ve beni zarara uğratmasından sonra bu borsayı bıraktım.

Bu şekilde poloya olan güvenim kırıldı.    Benzer bir olay  daha az olsa da  Bittrex te de  başıma geldi.  Ama poloya nazaran daha az sıkıcı bir olaydı.  

Sonuçta her hangi birisi bir gün "hacklendik biz arkadaş"  veya  "dükkanı kapatıyoruz"  diyip   yol alıp gidebilir.

tşkler bilgi için bitrex ve polo kullandım bende, ama iksinede ulaşamıyorum artık bittrex 2fa kodu kaybettim hesabı kurtaramıyorum,polo da 2fa kodu var bu da kimlik kontrolu istiyor yoksa kullandırtmıyor borsayı kimlik resim vs. istiyor gönderiyorum, onaylamıyor selfie filan istiyor heralde sıkıldım sabahtan beri uğraşmakdan binance hesap açtım,kimlik onayı vs. istemeden 2 btc günlük limit veriyor yeter zaten bana.dediğin gibi binance arayüz çok karışık Cheesy en güzeli bittrex sade poloda güzel ama bunları kullanamıyorum şuanda :S ve bana usdc geçen borsa lazım polo ve binance kullanıor usdc, o yüzden binance ile devam edeceğim gibi,usdc kullanma sebebim usdc wallet var coinbasede, mobilde vs coinbase kullanıyorum uygulaması vs güzel oyüzden.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 19, 2018, 06:19:25 AM

Binance? poloniex? bittrex? bu 3 borsadan en güvenilir hangisi binance kullanan varmı polo az coin var bitrrex volume çok düşük binance en iyi gibi bunlardan ama  ne düşünüyorsunuz Huh

Bittrex'de bugüne kadar hiç güvenlik açığına rastlamadım. Amacımız en güvenli olanı bulmaksa sanırım Bittrex en iyi seçeneklerden birisi. Binance'da hacim yükseldikçe bazılarının dikkatini çekti elbette. Bir kaç API kaynaklı olduğu söylenen problem yaşandı. Ancak sonucunda kimsenin mağdur edildiğini görmedim, duymadım. Tabi müşteri ilişkileri anlamında sorunlar vardır.

Bittrex'de bir dönem KYC olayından sıkıntı çok çıkmıştı. Benim dahil binlerce insanı KYC yüzünden aylarca beklettiler. Oraya da KYC yapmadan para aktarmak akıllıca olmayabilir.
btc55 (OP)
Member
**

View Profile
December 19, 2018, 09:52:54 AM

Bittrex'de bugüne kadar hiç güvenlik açığına rastlamadım. Amacımız en güvenli olanı bulmaksa sanırım Bittrex en iyi seçeneklerden birisi. Binance'da hacim yükseldikçe bazılarının dikkatini çekti elbette. Bir kaç API kaynaklı olduğu söylenen problem yaşandı. Ancak sonucunda kimsenin mağdur edildiğini görmedim, duymadım. Tabi müşteri ilişkileri anlamında sorunlar vardır.

Bittrex'de bir dönem KYC olayından sıkıntı çok çıkmıştı. Benim dahil binlerce insanı KYC yüzünden aylarca beklettiler. Oraya da KYC yapmadan para aktarmak akıllıca olmayabilir.
KYC nedir hocam? hesap onayındanmı bahsediyorsun kimlik ile?
garop
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
December 19, 2018, 12:29:37 PM

ben binanceye güveniyorum ondan önce bittrex kullanıyordum öncelikle hesap onay yapmak lazım boğa döneminde sıkıntı yaşatıyo sonra
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
December 19, 2018, 12:47:30 PM

Poloniex'ten uzak durunda Binance ve Bittrex arasında tercih yapın derim çünkü aralarında en sorunlusu Poloniex 3-4 ayda 1 ticket'a cevap yazamayan heriflerden borsa yönetmesini beklemek saçmalık
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 19, 2018, 02:29:53 PM

Poloniex'ten uzak durunda Binance ve Bittrex arasında tercih yapın derim çünkü aralarında en sorunlusu Poloniex 3-4 ayda 1 ticket'a cevap yazamayan heriflerden borsa yönetmesini beklemek saçmalık

Aynen, doğru.  Benim ETH lerin haftalarca üzerine yattılar ve  mesajlara da cevap bile vermediler, onaylı üye olmama rağmen hemde.

Kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 19, 2018, 05:28:47 PM

Polo bayadır kullanmıyorum desem yeridir o yüzden bana göre mümkün mertebe Binance ve bitrrex en çok kullanıyorum.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
December 19, 2018, 08:11:30 PM

tşkler bilgi için bitrex ve polo kullandım bende, ama iksinede ulaşamıyorum artık bittrex 2fa kodu kaybettim hesabı kurtaramıyorum,polo da 2fa kodu var bu da kimlik kontrolu istiyor yoksa kullandırtmıyor borsayı kimlik resim vs. istiyor gönderiyorum, onaylamıyor selfie filan istiyor heralde sıkıldım sabahtan beri uğraşmakdan binance hesap açtım,kimlik onayı vs. istemeden 2 btc günlük limit veriyor yeter zaten bana.dediğin gibi binance arayüz çok karışık Cheesy en güzeli bittrex sade poloda güzel ama bunları kullanamıyorum şuanda :S ve bana usdc geçen borsa lazım polo ve binance kullanıor usdc, o yüzden binance ile devam edeceğim gibi,usdc kullanma sebebim usdc wallet var coinbasede, mobilde vs coinbase kullanıyorum uygulaması vs güzel oyüzden.

Dostum önce adres bilgilerini doldur polo da İngilizce karakter olayına dikkat et. Sonra kimliğini arkalı önlü fotoğrafını çek. En son kimliğini elinde tut ve başka birisi fotoğrafını çeksin yükle. En geç 1-2 güne onay gelir. Ben en az 10 tane yaptım. Bu işlere vesile olduğum arkadaşlarımın kyc si. Eğer polo da bir yatırımın yoksa da hiç uğraşma. Binance ile takil
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
December 23, 2018, 07:50:39 AM

Binance hepsinden daha anlaşılır ve kullanıcı dostu olarak görüyorum.
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
January 07, 2019, 06:46:24 PM

Binance arayüzü ve güvenirlilik açısından bence en iyi borsadır.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
salmonella
Jr. Member
*

Activity: 32

View Profile
January 07, 2019, 06:59:15 PM

binance en iyisi gibi duruyor bunların arasından ama altın kural; private keyi sende olmayan hiçbirşey güvenli değildir.
The Lord Of The Rings
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 17, 2019, 11:12:20 PM

binance
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
January 17, 2019, 11:17:08 PM

Kripto gezenegininde asla en güvenilir diye bişey yoktur. En güvenilir borsa bile an sızın hacklenebilir. En güvenli cüzdan kendi yönettiğiniz başkasının erişimi olmayan cüzdandır. Borsaları kullanıp atın içinde fazka bekleme yapmayın
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 18, 2019, 07:17:31 AM

Kendi değerlendirmelerime göre bana en güvenilir olan Binance gibi geliyordu. Ancak bu rapor beni şaşırtmıştı açıkçası.

ICO Ratings' e göre düzenlenen en güvenilir borsalar raporu 18 Aralık'ta yayınlandı.

Gördüğünüz gibi ilk sırada Kraken yer alırken, listede en güvenli borsalar arasında 8 numarada ise Türk borsası olan BTCTurk yer aldı. 30 borsanın yer aldığı listede Binance'ın yer almaması beni çok şaşırttı açıkçası.

Raporu buradan görebilirsiniz

easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
January 18, 2019, 04:55:22 PM

Görsel fake gibime geldi. Binance hiç hack olayı yaşanmamış nadir borsalardan. Fake oğlu fake
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
January 19, 2019, 07:09:43 AM

Ben binanceyi seviyorum. Kullanımı kolay, yaşanan sıkıntılarda kullanıcılarının mağduriyetlerini giderdiler. Bundan sonrada gidereceklerini düşünüyorum. Hacim yüksek. Al-sat imkanları oldukça fazla oluyor bu yüzden. En büyük sıkıntısı bot olayının çok fazla olması.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 10, 2019, 09:07:33 PM

Bana göre yabancı borsalardan en güvenilir olanı Binance. Yerlilerden ise Paribu. Elbette başkaları da vardır ama ben bu ikisini kullanıyorum ve memnunum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: