Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:44:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: hanginiz aldı 32bin tl den bitcoin ?  (Read 725 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
December 22, 2018, 07:52:02 PM

Benim tahminim parası olan acemi bir yatırımcı market buy yaptı sıralı topladı fiyat oraya kadar geldi. Böyle adamlarda para oluyor bizde olmuyor yahu.

Market büy yüzde beş maksimum yukarı yapar yanı 24000 gibi stopları çalışır.
Market alışı değil bu

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
1714970640
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714970640
Reply with quote  #2

1714970640
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714970640
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714970640
Reply with quote  #2

1714970640
Report to moderator
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
December 23, 2018, 04:14:30 AM

Bitcoini değil ama piyasaya ilk girdiğim zaman market buyla almıştım ve coinin fiyatını baya bir zıplatmıştım cahilliğimle  Grin Burada da aynı durum olmuştur bence.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 23, 2018, 06:12:56 AM

Sevgili dostlar, bakın burada süpheler var. Çok masum yaklaşıyoruz. Olay birinin gelip o saatte yüklü alıma girmesi değil. Zaten o kadar parası olan adam gerizekalı değildir sıradan acemice alıma girecek kadar ki acemi olsa bile "aa ben geçenlerde para yatırmıştım dur onu tl/btc tl/eth çevireyim mi" diyecek? Sonra da o parayı dışarıya mı çıkaracak.. BTCTurk sonra eteği tutuşa tutuşa fişi çekip kapatacak dükkanı.

Bakın o saatlere şahit olan kullanıcı (BTCTurk Ana Konusundan Alıntıladım);

04:30 - 07:30 arası yaklaşık 550 btc trade edildi.

Konunun arka tarafında neler oldu bilmiyorum ...

Market buy yok olayda, sakin sakin mal toplama var yüksek fiyattan hemde %40 yukarıdan...

Bana normal gelmiyor ne diyim. Ama çekim tl yaptım 20 dk.da geldi. İşlemlerde herhangi bir sorun yok tek kafama takılan saat 01:00- 02:00 civarı bi ddos yediler ve sonra "sanki" back-up güncellemesi yaptılar sanki orada mı bir olay oldu çözemiyorum.

zaten gece 550 btc 2-3 saatte yapıldı. Ben rutinden bahsediyorum.

Ayrıca yarım saat oldu etheri çıkarmıyorsunuz...
Daha dün 1-2 saniyede çıkardı bu meret.

edit: 55 dakikadır çıkmdı. Hayırdır inş.

https://etherscan.io/address/0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b

1 saati geçti ve hala sizin cüzdandan hiçbirşey çıkıyor nedense... Sadece bana değil kimseye çıkmıyormuş...

edit 2 : dün geceye söyle bir baktımda olayın geçtiği saatlerde bir cüzdan 1000den fazla etheri çekmiş bir anda. Ve önce birer birer denemeler yaparak ve cüzdanın yeni cüzdan sanırım ilk işlemi bu olmuş...

https://etherscan.io/txs?a=0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b&p=5

https://etherscan.io/address/0x7825c8feef026251257bbc344100c12e9ea3b334

ben mi fesatım yoksa aklım almıyormu nedir.

Piyasa emirleri normalde %5 üstünde durur zaten. Bu all in buy felan değil...

edit son: 05:15 te 1350 ether alınmış 690 dolardan hemde ve sanırım bunlar dışarıya çıkarılabilmiş.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2018, 11:01:26 AM

bunun neden bu denli büyük bir olay olduğunu anlayamasam da bana da epey tuhaf geliyor o seviyeden alınmış olması.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
bychemist32
Member
**

Activity: 588

View Profile WWW
December 23, 2018, 07:06:36 PM

Eminimki çoğu kişi bu seviyelerden alış yapmıştır.Kim adlı,kim sattı demeye gerek yok bence .Bitcoin 20k dolar iken,15k'ya düştüğünde efsane üşüş var diye herkes daldı zaten.Atıp tutmaya gerek yok

▔▔▔▔▔
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 23, 2018, 09:41:52 PM

Garip bir durum aslında böyle durumlarda borsanın bunun reel bir alış olduğuna dair ekstra açıklama yapması lazım yani mesela bir alıcı mı yoksa bir den çok alıcı ile mi olmuş bu iş.
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372

View Profile
December 24, 2018, 08:05:53 PM

Henuz bir açıklama olmadıysa kapı arkasında işi halletmiş yoluna devam ediyodur btcturk. Ama insanların aklında soru işareti kalması sıkıntı.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
December 25, 2018, 01:28:24 AM

Teorileri ve komplo teorilerini gorunce bir aciklama yapayim dedim.
Ben bu olay esnasinda onlinedim. Saat sabah 5 gibi başladı ve 8 - 8:30a kadar devam etti bu durum.

Saat 5 gibi biri(leri) çatır çatır market order koyup btc
toplamaya başladı. Ben, kız arkadaşım ve online olan tanimadigim birkaç trader bunlara BTC dumpladik fakat yetistiremedik. Hesaplarimizda fiat birikti. Yeni BTC yatırdık onları da dumpladik birkaç tur. Almaya devam ettiler.

Adam(lar) aldıkça aldı, kademeli olarak fiyat saçma yerlere geldi ve bu esnada makas 6-7bin TLlere ulaştı.

O dakikadan itibaren baktım confirmation bekliyorum ve hesapta TL var, adamlar da almaya devam ediyor, biz de onlara katilip almaya basladik. Makasın 6-7bin TL olduğunu görünce ben de dayadım, sacma fiyatlara alımlar yapmaya başladım çünkü bu adam(lar) almaya devam ediyordu. Onlar almadan market orderlar alıp, onlara birkaç bin TL daha pahalıya sattım. Bunu sadece ben değil, birkaç online trader daha yaptı.

Bu şekilde fiyat saçma yerlere geldi. Adamlar alımlarını bitirince saat 8 buçuk falandı. Muhtemelen BTCTurk çalışanları işe geldiklerinde daha afyonları patlamadan bu manzarayı gördüler ve kalp krizi geçirmeden çekimleri dondurdular. Çünkü mevcut durum gerçekten garipti.

Inceleyip şüpheli birşey olmadığını görünce de çekimleri yeniden açtılar. Bu sırada ben ve kız arkadaşım poşetin içine nefes veriyorduk tabi.  Grin Çekimler durdurulunca insanın aklına binbir türlü şey geliyor doğal olarak.

Gece saat 5 ile 8 buçuk arası toplam 760 civarı BTC döndü. Fakat bunu "yalnizca" 1 adamın ya da bir grup adamın aldığını düşünmeniz hata olur. O an online olan kişiler manyak gibi al-sat yaparak fiyatı oralara getirdi. Market order verip gerçekten alim yapan kisi(ler) de bizim yüzümüzden saçma rakamlara alim yapmış oldu.  Grin

Fazla fanteziye girmeye gerek yok. Parası olan bir yada birkaç vatandaşın yarattığı fırsatla yerel bir ralli yaptık, durum bundan ibaret gibi geliyor bana.

Eğer baska bir durum olsaydı da açıklarlardı bence. Bugüne kadar hep şeffaf davrandılar.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 25, 2018, 10:09:05 AM

yerel borsalardaki fiyatı takip ederken, dolar karşılığı ne ve kur ile çarpılması ile kıyaslanmasında fayda var. bazen derinlik hızlıca kaybolur, fiyat anormal artar. çok pahalıdan satın almış olursun. satana hayırlı, o fiyattan satın alana geçmiş olsun.  Smiley
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
December 25, 2018, 12:12:33 PM

Evet kesinlikle parası olan biri ama bu işlerde yeni olan biri olmalı.Aklıma 2 şey geliyor zaten. Ya bu işlerde yeni yada alım yaparken kafası çok güzeldi alış rakamını beğendi ve girip aldı  Smiley Ayıldığında ise ulan ben ne yaptım demiş olabilir Grin
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
December 28, 2018, 12:41:03 PM

Teorileri ve komplo teorilerini gorunce bir aciklama yapayim dedim.
Ben bu olay esnasinda onlinedim. Saat sabah 5 gibi başladı ve 8 - 8:30a kadar devam etti bu durum.

Saat 5 gibi biri(leri) çatır çatır market order koyup btc
toplamaya başladı. Ben, kız arkadaşım ve online olan tanimadigim birkaç trader bunlara BTC dumpladik fakat yetistiremedik. Hesaplarimizda fiat birikti. Yeni BTC yatırdık onları da dumpladik birkaç tur. Almaya devam ettiler.

Adam(lar) aldıkça aldı, kademeli olarak fiyat saçma yerlere geldi ve bu esnada makas 6-7bin TLlere ulaştı.

O dakikadan itibaren baktım confirmation bekliyorum ve hesapta TL var, adamlar da almaya devam ediyor, biz de onlara katilip almaya basladik. Makasın 6-7bin TL olduğunu görünce ben de dayadım, sacma fiyatlara alımlar yapmaya başladım çünkü bu adam(lar) almaya devam ediyordu. Onlar almadan market orderlar alıp, onlara birkaç bin TL daha pahalıya sattım. Bunu sadece ben değil, birkaç online trader daha yaptı.

Bu şekilde fiyat saçma yerlere geldi. Adamlar alımlarını bitirince saat 8 buçuk falandı. Muhtemelen BTCTurk çalışanları işe geldiklerinde daha afyonları patlamadan bu manzarayı gördüler ve kalp krizi geçirmeden çekimleri dondurdular. Çünkü mevcut durum gerçekten garipti.

Inceleyip şüpheli birşey olmadığını görünce de çekimleri yeniden açtılar. Bu sırada ben ve kız arkadaşım poşetin içine nefes veriyorduk tabi.  Grin Çekimler durdurulunca insanın aklına binbir türlü şey geliyor doğal olarak.

Gece saat 5 ile 8 buçuk arası toplam 760 civarı BTC döndü. Fakat bunu "yalnizca" 1 adamın ya da bir grup adamın aldığını düşünmeniz hata olur. O an online olan kişiler manyak gibi al-sat yaparak fiyatı oralara getirdi. Market order verip gerçekten alim yapan kisi(ler) de bizim yüzümüzden saçma rakamlara alim yapmış oldu.  Grin

Fazla fanteziye girmeye gerek yok. Parası olan bir yada birkaç vatandaşın yarattığı fırsatla yerel bir ralli yaptık, durum bundan ibaret gibi geliyor bana.

Eğer baska bir durum olsaydı da açıklarlardı bence. Bugüne kadar hep şeffaf davrandılar.

Şahsen ben de canlı şahidiyim. Market emir ile başladı sorasında 1-2 saatlik trade yarışmasına döndü olay.
Dİğer tüm boralardan paralarımı btc ye çevirip BTCturk'e attım, getirip 24bin-27bin arası sattım.. sonra yoldaki diğer coinler gelmesini beklerken gittim bozduğum paralarla XRP aldım, bitstampe geri yolladım. Ucuza BTC aldım geri getirdim ve 23 bine geri sattım. sOnra XRP ve ETH aldım çekme emri verdim ama bu sefer çekme emirlerimi yerine getirmedi BTCTURK. ÇEkme emrimi 2 saat sonra onayladı. Onayladıktan sonra da BTC ve diğer koinler pump yedi globalde. BTCTURK'ün 2 saat sonra yolladığı koinler %5 daha pump oldu Smiley) Çok güzel iş cıktı o gün.

AMa sonra o güzel insanlar o güzel atlat binip gittiler.
bychemist32
Member
**

Activity: 588

View Profile WWW
January 06, 2019, 08:27:25 PM

İnsan alırken kar eder derler.Bitcoinde de durum aynı.Şu an dolar aşağıda.Yani tl cinsinden bitcoin alanlar her türlü kazanacaklar.Ancak yukarıdan alanlar çok uzun bir süre bekleyebilirle...

▔▔▔▔▔
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
January 06, 2019, 08:35:54 PM

tombul parmak sendromu olabilir  Smiley Peki neydi tombul parmak bir hatırlayalım isterseniz :

"Tombul parmak" olarak nitelendirilen hatalı emirler, genellikle gönderilmek istenen alış ya da satış emrinin sehven çok daha büyüğünün sisteme iletilmesi olarak tanımlanmakta.

Genellikle brokerların kullandıkları klavyelerde "sıfır" ile "3 sıfır" tuşlarının yan yana bulunmasının, çok hızlı şekilde emir girmeye çalışılması sırasında "sıfır" yerine "3 sıfır" tuşuna basılmasıyla yapılan bir hata olduğu biliniyor. Örneğin, sadece 100 adet satış emri gönderecek olan bir broker, iki kez "sıfır" tuşuna basacakken sehven "3 sıfır" tuşuna iki kez basması ile milyon adetlik bir satış emrini sisteme iletmiş oluyor.

Yurt içinde, hisse senetleri piyasasında da çokça görülen "Tombul parmak" hataları, gelişen teknolojiyle azalsa da halen devam etmekte. Özellikle borsada müşteri emir numarası girme zorunluluğu ve sisteme tanımlanan müşteri bazlı emir limitleri ile bu tür hatalar minimize edilirken, limit dahilindeki hataların, çok yoğun işlem yapılan piyasalarda sıfıra düşürülmesi mümkün görünmüyor.

http://t24.com.tr/haber/piyasalarda-tombul-parmak-panigi,363965
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 07, 2019, 06:29:25 AM

yerel borsalarda işlem yaparken dolar kuru ve bitcoin fiyatı ile TL fiyatına ulaşıyorum. bazen aradaki makas baya açılıyor. ki hesap makinesinden çıkan sonucunda daha üzerinde yerel borsada fiyatla işlem yapmışlığım var. ama 32,000'den alan baya heyecanlanmış olsa gerek.

Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
January 07, 2019, 08:01:28 AM

bu seviyeden böyle saçma alımlara gülüyoruz ama yeri gelecek 100 bin dolardan kapış kapış bizde alacağız.he ben gerçekte böyle bir işlem olduğuna inanmayanlardanım sistemsel bir hata sonucu olduğu aşikar.

bitskytr
Member
**

Activity: 301

libertas veritas aequitas

View Profile
February 05, 2019, 03:10:34 PM

Olay bazı kullanıcıların sabaha karşı grup kurarak pump yapıcaz diye düğmeye basmasından kaynaklanıyor. Geçen hafta bir yerde gruplaşma vardı toplu alıma girelim diye. Tek kişinin işi değil baktılar çıkmayınca pes ettiler galiba.

Yahu 250 btc hacimli borsayla pump mı olur Allah aşkına kimi kandırıyorlarsa kandırsınlar bilmiyorum ama konu benim ufak araştırmalarıma göre btc ye saldırıp çıkartamayıp sonra 1300 küsür ether ile çıkmaları.

Btctürk konusuna ether adresleri ile de yazdım. 2-3 milyonu kimse kimseye havadan dağıtmaz bu şekilde...

Konu başka ya da btcturk çıksın aydınlatsın herkesi...
Fikrime göre 3 milyon kullanıcılara ödenen btc kur fark ve 850bin tl giden etherden doğan ile 4 milyona yakın zarar var...

Başka bir Türk borsası hacklenseydi şu an Show TV’de param nerede diye ağlıyor olurdunuz. Her ne olduysa Btctürk hiçbir kullanıcısını mağdur etmeyerek benim güvenimi kazandı. Bu yüzden muhtemelen işim düştüğünde Paribu yerine Btctürk’ü kullanacağım. Söylediğiniz rakamlar ise bir Türk borsasının altından kalkabileceği büyüklükte değil. Ortalama 1000 Ether olsa sadece 80.000 dolar eder kaldıki müdahale edildi.

Ana Konusundan alıntıdır.
https://etherscan.io/address/0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b

1 saati geçti ve hala sizin cüzdandan hiçbirşey çıkıyor nedense... Sadece bana değil kimseye çıkmıyormuş...

edit 2 : dün geceye söyle bir baktımda olayın geçtiği saatlerde bir cüzdan 1000den fazla etheri çekmiş bir anda. Ve önce birer birer denemeler yaparak ve cüzdanın yeni cüzdan sanırım ilk işlemi bu olmuş...

https://etherscan.io/txs?a=0x9fcafcca8aec0367abb35fbd161c241f7b79891b&p=5

https://etherscan.io/address/0x7825c8feef026251257bbc344100c12e9ea3b334

Çıkan etherler burada saatler herşey örtüşüyor..
Açıklamaları kendileri yapsın he ben param gitti diye ağlamam BTCTÜrk etherleri hesaba 12 saat sonra yatırdı diye 14.000 tl zarar yazmışım bir günde bana bunlar koymaz konusunda da yazmıştım bunları.
Ama ağlayacak var ise para kaybetti diye hiç oynamasın...

Tamam da gönderilen Ethereumlar sadece 114 bin dolar ediyor ve her ne olduysa borsa hiçbir kullanıcısını mağdur etmedi.

Doğrusu o çünkü ben tek başıma kaç bin lira komisyon ödüyorum buraya yumurtlayan tavuk kesilir mi?

32000 tl den satılan btcleri soğuk cüz<dana çektiler sadece 85000 tl zarar var. zaten btc ticareti yapıyorlar o fiyatlara gelince satar geçerler ama sanki limitleri düşürmüşler para çekme işleminde bu da biraz zaman kazanıp sermayeyi doğrultmak ve sıkıntı yaşamamak adına sanırım.

Hamlelerini doğru buluyorum. bende burayı kullanıyorum ve güveniyorum. bazen 6 haneli rakamlar emanet ediyorum...

He niyetleri kötü ise bir dump anında elindekileri borsayı kapatır %10 yukarıdan satar müşterisine sonra da açar borsayı alır geri ucuzdan yapar demiyorum ama bunlarda olmayacak şeyler değil sonuçta İNSAN...

Kumarı oynatan kazanır Smiley

ben btc leri çalırmadılar soğuk cüzdanda diyordum ama onlarda gitmiş ...

13 Milyon TL Değerinde BTC, ETH ve XRP Çalındı!

Konuyla ilgili gelişme bugün yaşandı. İddiaya göre bir bilişim şirketine ait kripto paralar bir gecede farklı hesaplara transfer edilmiş durumda. Aktarılan miktar ise az bir rakam değil. Tam olarak 13 milyon TL. Bu kripto para hırsızlığı ile ilgili olarak bir sorulturmanın yürütüldüğü de belirtiyor. Kripto para hırsızlığını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu soruşturuyor.

Soruşturma neticesinde yapılan incelemede 2018 yılı 20 Aralık gecesinde yaklaşık olarak üç saat içerisinde kripto para alım satımı yapan bir şirkette yer alan ve içerisinde kripto para piyasasının önde gelen üç kripto para birimi Bitcoin, Etherium ve Ripple gibi kripto paraların bulunduğu iki hesap üzerinden yaklaşık olarak 13 Milyon TL tutarında kripto paranın farklı adreslere aktarıldığı tespit edildi.

https://kriptokoin.com/turk-kripto-borsasindan-13-milyon-tllik-bitcoin-eth-ve-xrp-caldilar/

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 26, 2019, 07:43:28 PM

Ben almışimdir büyük ihtimalle. Ana şu da bir gerçek ki o malum yükselişi yaptığında da 80 bin TL civarına gittiğinde de 75 binlerden BTC sattigimi da bilirim.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 26, 2019, 11:17:38 PM

Ben almışimdir büyük ihtimalle. Ana şu da bir gerçek ki o malum yükselişi yaptığında da 80 bin TL civarına gittiğinde de 75 binlerden BTC sattigimi da bilirim.

hocam sanırım fiyatı 20 binlerdeyken birileri 32 bin tl lik satış emrinden alım yapmış muhtemelen borsanın botlarının yaptığı bir alımdır diye düşünüyorum ben de
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
March 27, 2019, 11:42:57 AM

fakat 75 bin lira civarlarından satış koyabilmek bana göre çok başarılı bir işlem. benim amacıma ulaştırır o seviyeden elimdekileri satabilmek.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 27, 2019, 08:07:08 PM

Benim tahminim parası olan acemi bir yatırımcı market buy yaptı sıralı topladı fiyat oraya kadar geldi. Böyle adamlarda para oluyor bizde olmuyor yahu.

Market büy yüzde beş maksimum yukarı yapar yanı 24000 gibi stopları çalışır.
Market alışı değil bu

Kesinlikle katılıyorum. Ben de tam market buy olamayacağını düşünüyordum. Elle yanlış girmiş olmalı. Satan kişi de bu kadar çabuk gitmesine şaşırmıştır  Cheesy
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: