Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:50:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 12 x RX570 4GB ile günlük 5.40$ Kazanç - Yeni Algoritma - NVIDIA & AMD  (Read 503 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 23, 2018, 01:55:39 PM
Last edit: December 23, 2018, 02:06:02 PM by igotek
Merited by mhanbostanci (1)

Farklı coin'leri araştırırken denk geldiğim ve kazancın dip olduğu şu son günlerde diğer coinlere göre daha yüksek getirisi olan bir coin ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım. 12 adet RX570 4GB ile günlük 5.40$ kazandırıyor. Dört farklı borsada işlem görüyor.

Coin Adı: Energi
Coin Simgesi: NRG
Algoritma: energi

Borsa: https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=NRG_BTC
Borsa: https://wallet.crypto-bridge.org/market/BRIDGE.NRG_BRIDGE.BTC
Borsa: https://www.coinexchange.io/market/NRG/BTC
Borsa: https://www.digifinex.com/trade/BTC/NRG

Yeni çıkan bu coin kendisine ait energi algoritmasını kullanıyor. Bu algoritmada başka coin bulunmuyor. Bu algoritma ASIC cihazlar ile kazılamıyor. CPU mining de mümkün değil. Sadece AMD ve NVIDIA ekran kartları ile mining mümkün. Dört farklı borsada işlem görmesi de gelecek vaad ettiğine dair bir işaret. Adım adım nasıl madencilik yapılacağı bilgisini sizlerle paylaşacağım.

1- Madenci yazılımını indirin.

Windows Madenci Yazılımı: Energiminer v2.2.1

2- İndirdiğiniz dosyayı RAR'dan çıkartın.
3- "start.bat" isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle seçeneğine tıklayın ve içeriği silin.
4- AMD ve NVIDIA ekran kartları için ayrı ayrı BAT dosyası örneğini altta belirttim. Size uygun olanını kopyalayın.

AMD BAT:
Code:
@REM off
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

@rem off
energiminer.exe "stratum://EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw.YA01@eu.mining.energi.network:3110" -G --opencl-platform=1

NVIDIA BAT:
Code:
@REM off

@rem off
energiminer.exe "stratum://EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw.YA01@eu.mining.energi.network:3110" -U --opencl-platform=1

5- Kopyaladığınız içeriği "start.bat" isimli dosyaya yapıştırıp kaydedin.
6- Şimdi "start.bat" isimli dosyaya çift tıklayın.
7- Kısa süre içerisinde mining işlemi başlayacak.

1 adet RX570 4GB ile 28.20 Mh/s - 28.90 Mh/s üretim gücü mevcut.
12 adet RX570 4GB ile 344 Mh/s üretim gücü mevcut.

Sistemde 2 adet PSU bulunmakta. 2 adet Everest 1650W PSU ile tüm sistem 1660W elektrik tüketimine sahip. Test için kullandığım PSU kaliteli değil. Kaliteli bir PSU kullanırsanız daha az elektrik tüketecektir.

Test yaparken 1150 Core, 2020 Memory değerleri kullandım. Test yaptığım ekran kartlarında memory için kullanabileceğim en üst sınır 2020. Daha yüksek belirleyebiliyorum ve hashrate de artıyor. Ancak bu defa hwinfo programında memory error görmeye başlıyorum ki bu da verimliliği düşürdüğü için daha yüksek memory belirlemedim. Çok elektrik tüketmesin diye core değerini 1150 belirledim. Çünkü bu algoritma ve madenci yazılımı ekran kartının verimliliğini en üst seviye kullanıyor. Core değerini 1206 yaptığımda üretim gücü arttı. Ancak harcadığı elektirk de arttığı için pek tavsiye etmiyorum. Ne kadar çok elektrik o kadar çok ısı demek ve bulunduğum şehirde yüksek ısıdan kaçınmam gerekiyor. Aksi takdirde daha çok kazanacağım derken elimdeki cihazlar bozuluyor.Ama soğuk şehirlerde yaşayanlar daha yüksek core değeri verebilirler.

Madenci yazılımını test ettikten sonra borsalardan birindne klendinize ait bir cüzdan adresi edinin.
BAT dosyasındaki "EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw" yazan yeri size ait cüzdan adresi ile değiştirin.
BAT dosyasındaki "YA01" yazan yeri kendi belirleyeceğiniz rig adınız ile değiştirin.
Eğer RX4604GB, GTX1050TI 4GB vb. düşük model ekran kartları kullanacaksanız BAT dosyasındaki "3110" yazan yeri "3105" olarak değiştirin.
RX470, RX570, RX580, GTX1060, GTX1070, GTX1080 vb. ekran kartları kullanacaksanız port numarasını 3110 olarak bırakın.

Önemli Not: Anakartınızda onboard ekran kartı aktif ve AMD ekran kartı kullanıyorsanız sorun yaşamazsınız. Eğer onboard ekran kartı aktif değilse yada NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız "--opencl-platform=1" yazan yerdeki değeri değiştirmeniz gerekebilir. Yazabileceğiniz değerler: 0, 1, 2

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714841405
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841405
Reply with quote  #2

1714841405
Report to moderator
1714841405
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841405
Reply with quote  #2

1714841405
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 27, 2018, 08:17:39 AM

Selamlar,
Linux için madenci yazılımı baktım ama göremedim.
Bir önerin olabilir mi?
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
December 27, 2018, 09:43:22 AM

Selamlar,
Linux için madenci yazılımı baktım ama göremedim.
Bir önerin olabilir mi?

githubta var görünüyor.

https://github.com/energicryptocurrency/energiminer/releases
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 29, 2018, 11:20:09 AM

Linux Eenrgi Miner v2.2.1
Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 04, 2019, 08:11:16 AM

Hocam pool adresi bu değilmi?

mining.energi.network/?page=login

Yeni üyelik kabul etmiyor.
Mevcut kazancımızı nasıl takip etcez?

MPOS pool'larda normalde üye olmak gerektirirken bu pool'da üye olmak gerekmiyor.
Cüzdan adresinizi login formuna yazmanız yeterli oluyor.
Dikkat ettiyseniz BAT dosyasında da username ve worker name yoktur.

yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
January 11, 2019, 04:51:11 PM

Hocam pool adresi bu değilmi?

mining.energi.network/?page=login

Yeni üyelik kabul etmiyor.
Mevcut kazancımızı nasıl takip etcez?

MPOS pool'larda normalde üye olmak gerektirirken bu pool'da üye olmak gerekmiyor.
Cüzdan adresinizi login formuna yazmanız yeterli oluyor.
Dikkat ettiyseniz BAT dosyasında da username ve worker name yoktur.

Hocam günlük güncel kazanç nedir şuanda hesaplama siteleri eksik gösteriyor hashrate
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
January 11, 2019, 04:53:45 PM

birde üyelik onay uğraştırmayan kolay exchange yapabileceğimiz yani sizin kullandığınız borsa hangisi bunlardan.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 11, 2019, 05:10:43 PM

birde üyelik onay uğraştırmayan kolay exchange yapabileceğimiz yani sizin kullandığınız borsa hangisi bunlardan.

https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=NRG_BTC

Bunu kullanıyorum ben. Üyeliğimi uzun zaman önce onaylatmıştım.

Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 22, 2019, 02:51:08 PM

Farklı coin'leri araştırırken denk geldiğim ve kazancın dip olduğu şu son günlerde diğer coinlere göre daha yüksek getirisi olan bir coin ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım. 12 adet RX570 4GB ile günlük 5.40$ kazandırıyor. Dört farklı borsada işlem görüyor.

Coin Adı: Energi
Coin Simgesi: NRG
Algoritma: energi

Borsa: https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=NRG_BTC
Borsa: https://wallet.crypto-bridge.org/market/BRIDGE.NRG_BRIDGE.BTC
Borsa: https://www.coinexchange.io/market/NRG/BTC
Borsa: https://www.digifinex.com/trade/BTC/NRG

Yeni çıkan bu coin kendisine ait energi algoritmasını kullanıyor. Bu algoritmada başka coin bulunmuyor. Bu algoritma ASIC cihazlar ile kazılamıyor. CPU mining de mümkün değil. Sadece AMD ve NVIDIA ekran kartları ile mining mümkün. Dört farklı borsada işlem görmesi de gelecek vaad ettiğine dair bir işaret. Adım adım nasıl madencilik yapılacağı bilgisini sizlerle paylaşacağım.

1- Madenci yazılımını indirin.

Windows Madenci Yazılımı: Energiminer v2.2.1

2- İndirdiğiniz dosyayı RAR'dan çıkartın.
3- "start.bat" isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle seçeneğine tıklayın ve içeriği silin.
4- AMD ve NVIDIA ekran kartları için ayrı ayrı BAT dosyası örneğini altta belirttim. Size uygun olanını kopyalayın.

AMD BAT:
Code:
@REM off

@rem off
energiminer.exe "stratum://EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw.YA01@eu.mining.energi.network:3110" -G --opencl-platform=1

NVIDIA BAT:
Code:
@REM off

@rem off
energiminer.exe "stratum://EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw.YA01@eu.mining.energi.network:3110" -U --opencl-platform=1

5- Kopyaladığınız içeriği "start.bat" isimli dosyaya yapıştırıp kaydedin.
6- Şimdi "start.bat" isimli dosyaya çift tıklayın.
7- Kısa süre içerisinde mining işlemi başlayacak.

1 adet RX570 4GB ile 28.20 Mh/s - 28.90 Mh/s üretim gücü mevcut.
12 adet RX570 4GB ile 344 Mh/s üretim gücü mevcut.

Sistemde 2 adet PSU bulunmakta. 2 adet Everest 1650W PSU ile tüm sistem 1660W elektrik tüketimine sahip. Test için kullandığım PSU kaliteli değil. Kaliteli bir PSU kullanırsanız daha az elektrik tüketecektir.

Test yaparken 1150 Core, 2020 Memory değerleri kullandım. Test yaptığım ekran kartlarında memory için kullanabileceğim en üst sınır 2020. Daha yüksek belirleyebiliyorum ve hashrate de artıyor. Ancak bu defa hwinfo programında memory error görmeye başlıyorum ki bu da verimliliği düşürdüğü için daha yüksek memory belirlemedim. Çok elektrik tüketmesin diye core değerini 1150 belirledim. Çünkü bu algoritma ve madenci yazılımı ekran kartının verimliliğini en üst seviye kullanıyor. Core değerini 1206 yaptığımda üretim gücü arttı. Ancak harcadığı elektirk de arttığı için pek tavsiye etmiyorum. Ne kadar çok elektrik o kadar çok ısı demek ve bulunduğum şehirde yüksek ısıdan kaçınmam gerekiyor. Aksi takdirde daha çok kazanacağım derken elimdeki cihazlar bozuluyor.Ama soğuk şehirlerde yaşayanlar daha yüksek core değeri verebilirler.

Madenci yazılımını test ettikten sonra borsalardan birindne klendinize ait bir cüzdan adresi edinin.
BAT dosyasındaki "EVM2v9XNoH3pBzrx6WELhmzcKVjPLmx2qw" yazan yeri size ait cüzdan adresi ile değiştirin.
BAT dosyasındaki "YA01" yazan yeri kendi belirleyeceğiniz rig adınız ile değiştirin.
Eğer RX4604GB, GTX1050TI 4GB vb. düşük model ekran kartları kullanacaksanız BAT dosyasındaki "3110" yazan yeri "3105" olarak değiştirin.
RX470, RX570, RX580, GTX1060, GTX1070, GTX1080 vb. ekran kartları kullanacaksanız port numarasını 3110 olarak bırakın.

Önemli Not: Anakartınızda onboard ekran kartı aktif ve AMD ekran kartı kullanıyorsanız sorun yaşamazsınız. Eğer onboard ekran kartı aktif değilse yada NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız "--opencl-platform=1" yazan yerdeki değeri değiştirmeniz gerekebilir. Yazabileceğiniz değerler: 0, 1, 2

Airdrobundan 10bin tl kalmıştı Cheesy 3. raunda az kaldı. Beklemedeyim
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 28, 2019, 05:48:27 PM

Adrenalin 18.6.1 - Compute mod uygulamayı unutmayın.

ozanuygar
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile WWW
January 29, 2019, 07:19:58 AM

mining.energi.network/?page=login hocam bu pool kaç coin olunca ödeme yapıyor pool da bilgi yok direk cüzdana mı yolluyor bilgi verir misiniz
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
January 29, 2019, 08:18:56 AM

mining.energi.network/?page=login hocam bu pool kaç coin olunca ödeme yapıyor pool da bilgi yok direk cüzdana mı yolluyor bilgi verir misiniz

anasayfada en altta böyle yazıyor. 0.1 NRG olunca otomatik gönderiyormuş.

Payouts are done automatically once account balance reaches 0.1 NRG.
ozanuygar
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile WWW
January 29, 2019, 08:47:30 AM

0.5 üye olmadan yapamıyoruz sanırım diigifinex.com borsasaı 0,5 altındaki depostleri kabul etmiyor ve gelse bile hesaba yatmıyacağını söylüyor kazdıklarımı 0.1 şeklinde göndermiş ama hesaba yansımamış.Siz hangi borsaya kazıyorsunuz başka borsa önerisi varmısır. Teşekkürler
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 29, 2019, 10:04:30 AM

Ben cryptopia da çalışmıştım. Şimdi crypto-bridge çalışıyorum Ödemeler geliyor sorun yok. Digifinextede 0.5 tamamalanınca gösterir sanırım. Gelen ödemeleri toplamaları lazım. Poloniexte öyleydi ETH için.

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 30, 2019, 08:16:45 AM

varmıdır bu coinler gibi mine edilecek bir coin Cheesy kaçırdık en azından bir sonrakini kaçırmayalım.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
February 02, 2019, 11:57:15 PM

İlginç bir başlık olmuş, şu anda RX580'lerle Türkiye enerji masraflarıyla karlı ve uzun vadede canlı kalacak bir kripto var mı kazılabilecek, ben de tavsiyelere açığım...

Pages: [1]
  Print  

Jump to: