Bitcoin Forum
June 25, 2024, 08:11:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Facebook'un Stabil Coin Geliştirmesi  (Read 624 times)
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
December 25, 2018, 05:55:06 PM

Geleceği gören her şirket zaten bu sektöre adım atacak. Atmayanlar ise zamanı gelince adım atmak zorunda kalacak. Bu teknolojiden kaçış yok. Devletler bile bu teknolojiden kaçamayacaklar.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 25, 2018, 05:59:48 PM

Mantıklı bir hamle, ileride ödeme alma aracı olarak da kullanacaklardır. Market vs. bir ton açılımı da olur.
distorsiyon
Member
**

Merit: 15

View Profile
December 25, 2018, 07:28:45 PM

Geçen seneki yasaktan sonra çark etmiş sanırım, kendisi de tatmak istiyor pastadan Mark efendi.

Yerinde karar almışlar, stabil olması da çok daha yerinde.

Asıl ben steam'de görmek istiyorum. Hele şu sıralar olan yılbaşı indirimleri için boşyere bankalara aktarma yapıyorum. Steam de kendisi çıkarsa, eth, btc atarak kendi sisteminden alsak çok güzel olurdu. Geçen senelerde kripto ile çalışıyorlardı sanırım, iptal ettiler diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam, ama sistemlerinde hiç denk gelmemiştim.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
December 25, 2018, 08:33:02 PM

Haber gerçekse şayet Facebook oldukça aktif kullanılan bir sosyal medya platformu haliyle tahminlerin çok üstünde bir reklamı olabilir kripto paraların bana kalırsa. Amazon dedikoduları da dönüyordu bir ara umarım dedikodu olarak kalmaz bu gelişmeler.

Bitcoin / Ethereum / Monero
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
December 25, 2018, 08:58:04 PM

Facebook bir ara kriptoparaları yasaklamıştı. Şimdi kendi tek yapacak galiba ki bu hamleyi yaptı. Bir bakıma kripto piyasası için iyi haber.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
December 25, 2018, 09:22:17 PM

Bunu duymak gerçekten insana daha büyük ümitler veriyor çünkü bu kadar büyük şirketlerin bu işe girmesi işi belki değerli kılmıyor fakat daha sağlam olduğunu düşündürtüyor

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 26, 2018, 12:06:20 AM

Piyasada dünya kadar stabil coin var zaten yeni birine ihtiyacımız yok. Ama çıkarsa böyle bir şey en azından kriptonun yaygınlaşması için faydalı olur.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 26, 2018, 12:48:51 AM

Bunu facebookta nasıl kullanacağız. Büyük ihtimal facebook oyunlarında kullanmak için falan çıkaracaktır. Normal para varken bu konuda bilgisi olmayan adamlar niye bu coini alsın.

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 26, 2018, 08:03:36 AM

Bunu facebookta nasıl kullanacağız. Büyük ihtimal facebook oyunlarında kullanmak için falan çıkaracaktır. Normal para varken bu konuda bilgisi olmayan adamlar niye bu coini alsın.
sence sadece biz mi kullanıcaz hacı?
facebook reklamları var mesela. belki reklam almak için bununla ödeme isteyecek
instagram ve whatsapp da facebook un
whatsapp'tan düşünsene bu stabil coinle birbirimize para gönderdiğimizi

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
December 26, 2018, 09:37:33 AM

Facebook da 2019'da kripto piyasalara giriş yapan devler ligine girdi.
Önümüzdeki sene usd destekli stabil coini piyasa sürmeyi planlıyormuş.
İşlev olarak da whatsapp transferleri için olduğu bilgisi mevcut.

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-21/facebook-is-said-to-develop-stablecoin-for-whatsapp-transfers

Whatsapp transferleri derken sanırım, whatsapp hesapları arasında para aktarımı gibi bir işe yarayacak. Kripto ile pek alakası yok gibi daha çok dijital para.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 26, 2018, 09:57:39 AM

Facebook her ne kadar modası geçmiş bir sosyal medya mecrası olarak gözükse de; aktif olarak çok büyük bir kitleyi bünyesinde barındırıyor.

Üstelik bu kitle anonim bir şekilde değil, kendi isimleriyle var oldukları için yakın çevrelerini de direkt etkileyebilecek etkiye sahipler. Marketing açısından eşi bulunmaz bir mecra kısacası. Facebook bu durumu çok rahat bir şekilde değerlendirip, piyasaya hızlı bir şekilde giriş yapabilir. Bunun mevcut piyasaya etkisi olur mu; olursa ne ölçüde olur bilemeyiz ama işin sosyal ve kitlesel boyutu açısından takip etmek öğretici olacaktır.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 26, 2018, 12:24:23 PM

Gecenlerde amazon kendi kriptosunu olusturacak diye haberler vardi... Bitcoin bu haber neticesinde düsmüstü galiba? Gecen yil WeChat vardi, simdi Facebook... Herkes isminin kripto ile bir sekilde anilmasini istiyor galiba:) Bu düdükleride bir üst akilin yönettigini düsünürsek; bir halt ceviriyorlar yine ama... Hadi hayirlisi...
ly0yl (OP)
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 3

View Profile WWW
December 26, 2018, 02:52:02 PM

Facebook da 2019'da kripto piyasalara giriş yapan devler ligine girdi.
Önümüzdeki sene usd destekli stabil coini piyasa sürmeyi planlıyormuş.
İşlev olarak da whatsapp transferleri için olduğu bilgisi mevcut.

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-21/facebook-is-said-to-develop-stablecoin-for-whatsapp-transfers

Whatsapp transferleri derken sanırım, whatsapp hesapları arasında para aktarımı gibi bir işe yarayacak. Kripto ile pek alakası yok gibi daha çok dijital para.

Kripto Para dediğimiz aslında özünde dijital para.
O yüzden Whatsapp'ta tamamen kullanılan bir kripto para'nın öyle  ya da böyle bir etkisi olacaktır.
Whatsapp; ödeme, para al-ver gibi işlemler olacağını söylemek hata olmayacaktır. Fakat detaylar netleşince daha sağlıklı yorum yapabileceğiz.

Twitter:
https://twitter.com/dsncszdusunceli    Telegram: http://t.me/KriptoParaAnaliz   Medium: https://medium.com/@dusuncesizdusuncel
okanciftci74
Member
**

View Profile
December 26, 2018, 07:36:48 PM

Facebook stabil coin işine girmez bence girerse normal bir coin yapar adamlar stabil coin yapıp ne yapıcaklar hiç sanmıyorum yani stabil coinle uğraşanlar belli birde ne gibi kazancı oluyor bu stabil coinleri onuda anlamıyoruum anlatırsanız sevinirim.
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 26, 2018, 07:55:41 PM

Google Facebook ve diğer dev şirketler kripto piyasasına ve bu teknolojiye giriş yapıp yatırım yapmaya başladıkları zaman elbette bu piyasaya büyük ölçüde olumlu etki yapacak bu şirketler sayesinde piyasanın reklamı daha çok yapılmış olacak
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
December 26, 2018, 08:30:50 PM

Facebook gibi büyük bir şirket bence coin işine girmek için geç bile kaldı. Hele bir de son aylarda facebook hakkında açılan davalar gidişatı olumsuz etkiler ve coinden bekledikleri verimi alamazlar diye tahmin ediyorum. Kullanıcılarının bilgilerini izinsiz olarak paylaşması da ayrıca uygunsuz davranış.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 26, 2018, 08:45:57 PM

Facebook stabil coin geliştiriyor. Zuckerberg'in kardeşi de farklı projelerde yer alıyor baya iyi bir şey aslında. Yani demek ki hala ümit var umut var arkadaşlar. Yani umarım bir an önce piyasalar yeşillensin.
ly0yl (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 26, 2018, 09:12:56 PM

Facebook stabil coin işine girmez bence girerse normal bir coin yapar adamlar stabil coin yapıp ne yapıcaklar hiç sanmıyorum yani stabil coinle uğraşanlar belli birde ne gibi kazancı oluyor bu stabil coinleri onuda anlamıyoruum anlatırsanız sevinirim.

Çok basit ve sade bir şekilde anlatıyorum (Alırım bir merit puanını Cheesy )
Stabil coinlerin en büyük artısı 1 usd'ye sabitlenmeleri. Bu demek değil ki her alan ya da satan 1 usd ile işlem yapıyor. arada küsüratlık bir fark var ki bu da stabil coini piyasaya sürenin komisyonu. ne demek bu?
1 usd ile alınması gereken stabil coin 0.998 ile satın alınıp bir başkasına ise 1.002 ile satılır. o gördüğünüz küsürat da dediğim gibi tedarikçinin cebine gidiyor.
Daha fazla teknik ayrıntıya girmeden bu bilginin soru amacını karşılayacağını düşünüyorum. Daha teknik ve ayrıntılı bilgi ihtiyacı varsa yardımcı olabilirim.
Selamlar,

Twitter:
https://twitter.com/dsncszdusunceli    Telegram: http://t.me/KriptoParaAnaliz   Medium: https://medium.com/@dusuncesizdusuncel
ly0yl (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 26, 2018, 10:16:11 PM

Çok basit ve sade bir şekilde anlatıyorum (Alırım bir merit puanını Cheesy )
Stabil coinlerin en büyük artısı 1 usd'ye sabitlenmeleri. Bu demek değil ki her alan ya da satan 1 usd ile işlem yapıyor. arada küsüratlık bir fark var ki bu da stabil coini piyasaya sürenin komisyonu. ne demek bu?
1 usd ile alınması gereken stabil coin 0.998 ile satın alınıp bir başkasına ise 1.002 ile satılır. o gördüğünüz küsürat da dediğim gibi tedarikçinin cebine gidiyor.
Daha fazla teknik ayrıntıya girmeden bu bilginin soru amacını karşılayacağını düşünüyorum. Daha teknik ve ayrıntılı bilgi ihtiyacı varsa yardımcı olabilirim.
Selamlar,

Şu durumu da göz önünde tutmak gerekir ki Facebook'un amacı bu durumun ötesinde olacaktır. Ne gibi?
Kendi uygulamaları için hızlı ve daha düşük komisyon ile para transferleri, hizmet ödemelerinin gerçekleştirilmesi vs gibi.
Facebook, sadece bu iki alt başlıktan milyonlarca lira tasarruf edecektir.

Twitter:
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
December 26, 2018, 11:51:18 PM

Dünya devlerinin kripto para işine doğrudan girmesini ben pozitif bulmuyorum açıkçası. Meydan boşken dalgalanma seviyeleri yüksek olur ve fiyatlanmalar önceden kestirilemez. Ama meydana büyük amcalar geldiği zaman kimsenin öyle kafasına göre at koşturmasına izin vermezler. Bunun en güzel örneğini vadeli işlemler gerçeğiyle gördük. Açıkçası kripto paralar realiteye ne kadar fazla yaklaşırsa, dalgalanmalardan ve yüksek fiyatlardan da bir o kadar uzaklaşırlar.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: