Bitcoin Forum
June 18, 2024, 06:01:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Maymuncuk  (Read 586 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 23, 2018, 11:33:06 PM

Maymuncuk seti ile kısa sürede kilitleri anahtar olmadan açmayı öğrenebilirsiniz.
Beraberinde göndereceğim şeffaf asma kilidi kullanarak kısa sürede nasıl kullanacağınızı öğrenebileceksiniz.
Ben bu asma kilidi 5 saniyede açabiliyorum. Şuanda pek çok asma kilidi bu seti kullanarak 5 saniyede açabiliyorum.
Bazı kilitlerin sistemi daha farklı olduğu için onları açmak biraz daha zor oluyor.

Kapı kilitlerinin de çoğunu bu set ile açabilmek mümkündür. Mul-t-lock vb. pahalı kilitleri henüz açamadım.
Onların sistemleri çok farklı. Ama piyasada çok kullanılan YUMA - KALE vb. markaların hemen hemen pek çoğunu açabilirsiniz.
Tabi ki karmaşık kilitlerin nasıl açıldığını anlamak için biraz pratik yapmanız gerekiyor.

Elimde iki set bulunmakta. Hiç kullanılmamış kutusunda olan set için 200 TL istiyorum.
Kullanılmış olan set için ise 150 TL istiyorum. Dilediğinizi seçebilirsiniz.
Filmlerde kapıları anahtar olmadan nasıl bu kadar çabuk açıyorlar diye merak ederek satın aldım.
Gerçekten işe yarıyor. Dileyene whatsapp'tan görüntülü arama yaparak kilidin nasıl kısa sürede açıldığını gösterebilirim.

0536 428 74 31 den ulaşabilirsiniz.

http://market.igotek.net/maymuncuk-cilingir-araclari

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 24, 2018, 12:24:32 PM

Saç tokası 1₺ Smiley
Plastik şişe 50kuruş Smiley

Şaka bir yana bende maymuncuk almak isterdim daha gençken. Şimdilerde merakım kalmamış bunada.
Ama muhakkak işe yarar maymuncuk. Kapıda kalsanız çilingir gelse 100₺ alıcak. Hayat boyu 3kez kalsan 300₺ Smiley
Yani fiyatta makul gibi Smiley

...
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2018, 05:25:09 PM

Saç tokası 1₺ Smiley

Şaka bir yana bende maymuncuk almak isterdim daha gençken. Şimdilerde merakım kalmamış bunada.
Ama muhakkak işe yarar maymuncuk. Kapıda kalsanız çilingir gelse 100₺ alıcak. Hayat boyu 3kez kalsan 300₺ Smiley

Saç tokası ile çok uğraştım ama beceremedim. Bu maymuncuk seti ile açabiliyorum.
Plastik şişe de kapı kilitli değilse işe yarıyor. Zaten kapı kilitli değilse maymuncuk seti gerekmez.
Plastik şişe ile açılıyor. Biraz uğraştırıyor ama açılıyor. Bu arada plastik şişe yerine de uğraştırmadan açacak bir aparat satılıyordu.
Ama plastik şişe ile açılıyorken o aparata para vermek gereksiz olur.
Ben bu maymuncuk setini aldıktan sonra depodaki kilitlerimi değiştirdim Smiley
Ben bu kadar kısa sürede açıyorsam hırsız da açar diye düşünerek kaliteli kilit aldım.
Bu arada kaliteli kilitler de açılıyor ancak onları açmak çok zor. Hırsız basit açabileceği yerleri genelde hızlıca soyar.

LordSinik
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 24, 2018, 07:58:05 PM

Saç tokası 1₺ Smiley

Saç tokası ile çok uğraştım ama beceremedim. Bu maymuncuk seti ile açabiliyorum.
Plastik şişe de kapı kilitli değilse işe yarıyor. Zaten kapı kilitli değilse maymuncuk seti gerekmez.
Plastik şişe ile açılıyor. Biraz uğraştırıyor ama açılıyor. Bu arada plastik şişe yerine de uğraştırmadan açacak bir aparat satılıyordu.
Ama plastik şişe ile açılıyorken o aparata para vermek gereksiz olur.
Ben bu maymuncuk setini aldıktan sonra depodaki kilitlerimi değiştirdim Smiley
Ben bu kadar kısa sürede açıyorsam hırsız da açar diye düşünerek kaliteli kilit aldım.
Bu arada kaliteli kilitler de açılıyor ancak onları açmak çok zor. Hırsız basit açabileceği yerleri genelde hızlıca soyar.

Plastik şişe taktiğini merak ettim Smiley
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2018, 08:04:26 PM

Dairenin çelik kapısını kapat ama kilitleme.
Plastik su şiseni yukarıdan aşağıya doğru kes.
Kapının diline denk gelecek şekilde kestiğin şişeyi içeriye doğru sok.
Yukarı aşağı ileri geri yaparak hareket ettir. Biraz uğraştırktan sonra kapı açılacak.
Önemli olan kapı diline denk gelecek şekilde ilerletebilmek.
Bazı kapılar çok kolay açılırken bazı kapılar zor açılıyor.
Kapının bu şekilde açılmasını önlemek de çok basit.
Kapı dilinin denk geldiği yere dışarıdan bu şekidle aparat sokulmasını önlemek için sac vidası vidalayacaksın.
Bu şekilde olunca açılmıyor.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 24, 2018, 08:07:40 PM

Yukarı aşağı ileri geri yaparak hareket ettir. Biraz uğraştırktan sonra kapı açılacak.
Kapı dilinin denk geldiği yere dışarıdan bu şekidle aparat sokulmasını önlemek için sac vidası vidalayacaksın.
Bu kadar kolay olamaz. Olmamalı! Cheesy

Bazen kilitlemeyi unuttuğumda "aman ne olacak" diyordum. Daha da unutursam! Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2018, 08:13:41 PM

Emin olun bu kadar kolay. Ben markete giderken dahi kilitliyorum kapıyı.

Başka bir bilgi daha paylaşayım. Kapıları herkes genelde üç defa kilirler ki bu çok yanlış bir şey.
Bir defa veya üç defa kilitlerseniz incebir manivela yardımıyla kapı kanırtılarak 10-15 saniyede açılabiliyor.
İki defa kilitlemek en mantıklı olanı. İçerdeki kilit mekanizması her iki taraftada eşit oluyor ve kapının kanırtılarak açılması büyük ölçüde engelleniyor. Bir de iki adet emniyet kancası takarsanız kanırtılarak açılmasının tam önüne geçmiş olursunuz.

LordSinik
Newbie
*

View Profile
December 24, 2018, 08:30:34 PM

Ha ben bunu eski kimlikle yapıyordum mecidiyeköyde öğrenci evinde 3 ay anahtarsız takılmıştım ama kimlik baya bi hırpalanmıştı
Diğer konulara gelince hırsız girmek istediği yere öyle yada böyle giriyor önemli olan hedefi olmaktan kaçınmak bence
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 24, 2018, 08:46:10 PM

kalenın normal kılıtlerının 2 kat daha pahalı bır kılıtı var 6 ay once 250 lıraydı anahtarında 4 tarafında da delıklı kodlamalar var. bu acılabiliyormu? birde tuzaklı kilitler var maymuncukta tuzak işe yarıyor mu? bende kılıtlerden bırı bu kalenın en pahalı olanı dıgerı tuzaklısı.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2018, 09:15:42 PM

kalenın normal kılıtlerının 2 kat daha pahalı bır kılıtı var 6 ay once 250 lıraydı anahtarında 4 tarafında da delıklı kodlamalar var. bu acılabiliyormu? birde tuzaklı kilitler var maymuncukta tuzak işe yarıyor mu? bende kılıtlerden bırı bu kalenın en pahalı olanı dıgerı tuzaklısı.

Tuzak maymuncuk ile açılmaya engel değil. Tuzak barelin kırılarak açılmaması için önlem.
Kalenin bahsettiğiniz kilidi tüpten şifreli diye geçen model. O kilit bu tarz maymuncukla açılmıyor.
O kilidi açan maymuncuk seti farklı. Onu da biliyorum. 1000 TL civarında.
O maymuncuk seti ve sadece bilyalı tüpten şifreli modelleri açıyor. Normal kilitleri açamıyor.
Burada ilandaki maymuncuk seti ise normal kilitleri açmak için.
Altta resimde eklediğim anahtarların uyduğu kilitleri ve asma kilitleri açar.
Ayrıca çekmece kilitlerinin de tamamını açıyor.
Marka farketmiyor hepsini açar.

yyildizz
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 1

...

View Profile WWW
December 25, 2018, 01:59:57 AM

geçen hafta plastik-kredi kartı-kimlik kombosunu denedikten sonra binbir küfür ile çilingir ağırdım.
toplam 3 snde açtı kapıyı.

70 tl aldı

evlat acısı gibi...

o gün bende maymuncuk almaya karar verdim. googleda reklam yapacağım. millet çağırınca gider paramı alır gelirim Smiley

...
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
December 25, 2018, 05:26:44 AM

bir keresinde anahtarı içeride unutup kapıyı çekmişim. sonra akşam eve geldiğimde farkettim ki anahtar üzerimde yok. biraz plastik şişe, krati kartı ve benzeri plastik kartlarla uğraşıp açamadıktan sonra mecbur çilingir abinin yolunu tuttum. çilingiri aldım geldim.dairem binadaki en üst katta idi, çilingir binadan bir komşunuz olması lazım daire sizin mi diye emin olmam lazım alt komşuyu çağıralım dedi, ben alt komşunun ziline basarken adam daireye çıktı 5sn geçmedi geldi kapıyı açmış.böyle bir hızla açılabiliyorsa bu çelik dediğimiz kapılar, kilitlemeden çıkıp gitmek ülkemizde büyük risk gerçekten.

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 25, 2018, 05:59:54 AM

Bu yöntem ile bir çok kez kapı açtım  çok fazla kapıda kaldıgım için ilk seferde çok uğraşarak da olsa kapıyı açtım ama kapı kilitli değildi.
Aynı şekilde tam kapanmamış otomobil kapısınıda açabiliyorum.Kontak koltugun üzerinde kalınca lanet şey kitliyor kendini  Smiley
Toka ile çok uğraştım ama o yöntem ile daha bir başarı elde edemedim.
4 sene önce MAymuncuk alacağım zaman çilingirlik sertifikası, kimlik fotokobisi diyince vazgeçmiştim, Almak isterdim ama bütçe sıkıntısı var şu sıralar.
cabsav
Legendary
*

View Profile
December 25, 2018, 06:47:28 AM

Tuzak maymuncuk ile açılmaya engel değil. Tuzak barelin kırılarak açılmaması için önlem.
Kalenin bahsettiğiniz kilidi tüpten şifreli diye geçen model. O kilit bu tarz maymuncukla açılmıyor.
O kilidi açan maymuncuk seti farklı. Onu da biliyorum. 1000 TL civarında.
O maymuncuk seti ve sadece bilyalı tüpten şifreli modelleri açıyor. Normal kilitleri açamıyor.
Burada ilandaki maymuncuk seti ise normal kilitleri açmak için.
Altta resimde eklediğim anahtarların uyduğu kilitleri ve asma kilitleri açar.
Ayrıca çekmece kilitlerinin de tamamını açıyor.
Marka farketmiyor hepsini açar.

https://www.youtube.com/watch?v=YbrooBPBQvo

bahsettiğim ürün bu. baya meraklısınız ondan sordum. ben bu kiliti aldığımda anahtarcı bu kiliti arkadan kilitliyse acamıyoruz demişti. İnternettede arastırmıstım acılamadıgı iddia ediliyordu. işin ehlinden birde duymak istedim.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 25, 2018, 12:46:30 PM
Merited by cabsav (1)

Arabaların kilit sistemleri farklı oluyor. Arabaların kapısını açmak için farklı maymuncuklar mevcut. Normöal araçlar ile porche bmw mercedes vb. markaların maymuncukları farklı. Yalnız bu maymuncuklar sadece kapı açar. immobilizer olduğu için aracı çalıştıramazsınız.

Doğru maymuncuğu kullanarak Kale 164 CEC tüpten şifreli kilidi açmak en fazla 5 saniye sürüyor. Kilit sistemi tamamen bozuluyor ve kapı açılıyor. Bu kilit çok kaliteli. Hatta piyasadaki en iyi kale marka kilit. Ama 1000 TL vererek doğru maymuncuğu alırsanız bu kilit kolaylıkla açılıyor. Bu kilidi açan aparat Türkiyede çok kişide yoktur. Anahtarının şuan için kopyalanamadığı doğru.

Maymuncuklar normalde kilit sistemini bozmaz. Kapıyı kilitleyip açabilirsiniz. Ama kale 164 cec vb. yükske güvenlikli kilitlerde kilit sistemin bozmadan kapıyı açamazsınız.

Kaliteli kilit arayanlara Mul-t-lock'ın üst versiyonlarını tavsiye ederim. Şuanda Mul-t-lock kilitlerin en düşük olan modeli dışındaki modellerini Türkiye'de açabilen çok az kişi var. Bu markayı açabilen maymuncuk da baya pahalı. Sadece en düşük modelini burada ilan verdiğim maymuncuk ile açabilirsiniz. Pahalı modellerinin anahtarı kopyalanamıyor.

Hem kale 164 cec hemde pahalı model mul-t-lock kilitlerin anahtarı aslında kopyalanamıyor değil. Normal anahtarcılarda kopyalayacak donanım yoktur. Makinesi hem pahalı hemde herkese satılmıyor. Makinesi olanlarda kopyalamak için anahtarın size ait olduğunu gösteren belge görmek zorunda. Anahtarı aldığınızda yanında güvenlik kartı veriyorlar.

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 25, 2018, 08:19:39 PM

Konu  "Nasıl tufacı oluruz" a  doğru gidiyor  Smiley
ilgiyle takip ediyorum.
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
December 25, 2018, 10:20:56 PM

En güvenli kilit marka model olarak yazabilir misiniz ? Ona göre bizde kilitlerimizi tercih edelim
LordSinik
Newbie
*

View Profile
December 26, 2018, 06:29:14 AM

ilgiyle takip ediyorum.

Ahaha Harbiden ne kadar çok bu işe merağı olan varmış yahu Smiley
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 26, 2018, 10:29:28 AM

ilgiyle takip ediyorum.

Burda herşey fork yapıyo Smiley

Bir ufak tüyoda ben vereyim Smiley
Şu rakam şifreli bisiklet motor vs zincir kilitleride açılıyor biraz uğraşınca Smiley
Yani ben genel olarak açıyorum Smiley

Eğer bir iş olarak düşünmüyorsanız yahut benim gibi bende bulunsun elbet lazım olur demiyorsanız gerek yok Smiley

Ben uğraşmayı sevdiğim için evde fayans bile yapacak olsam kendim yaparım. Yani şimdiye kadar bi kere yaptım ama ondada fayans kesme makinası aldımda yaptım Smiley

...
cabsav
Legendary
*

View Profile
December 26, 2018, 10:32:53 AM

En güvenli kilit marka model olarak yazabilir misiniz ? Ona göre bizde kilitlerimizi tercih edelim
keso diye bir marka var tam zırhlısı 1000tl üzerinde sadece kilitin fiyatı. ama youtube da testleri falan var. matkapla girişiolar dakikalarca parcalanmıyor. anahtar harici açılmama garantisi veriyorlar.
o kadar vermek istemdiğimden ben kale 164 cec aldım. buda yerli üretim en iyisi. 300tl civarında fiyatı var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: