Bitcoin Forum
May 25, 2024, 04:21:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: [SATILIK] 5.4 - 6.0 MH/s MINING RIG  (Read 2330 times)
calligrapher (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 10, 2014, 05:10:31 AM
Last edit: March 10, 2014, 02:02:24 PM by calligrapher

5x R9 290 (hynix)= 900 KH/s

1x R9 290x (hynix)= 980 KH/s

5x 60cm USB RISER kaliteli olanlardan. gürmrükte takılan riser olayımı çözersem 1 tane daha veririm.

4X4 16GB CORSAIR RAM

2x FSP AURUM PRO GOLD 1200W PSU

MSI z87 G45 7 SLOT MOBO

PENTIUM G3220 CPU

4 ADET CORSAIR 2000RPM 120mm FAN

AHŞAP RIG KASASI (buna çok uğraşmıştım he) bide daha sözünü verip yapamadıklarım var:)

FİYAT: 8750TL - Ankara / Sanalpazar 9 taksit : 9180TL / BTC: BTCTURK direk TL dönüşüm karşılığı

Parça satışı olmayacak, alan kişi tamamen alsın ya da devam edeceğim mininge.

Satış nedenim, aklımdaki projeleri hayata geçirmek için kaynak yaratmak. Deneyim sahibi olduğum için artık daha büyük yatırımlara yönelmek zorunda hissediyorum, bunun için kredi çekeceğim fakat kredinin en az 3-4 ay ödemesini garantilemem lazım. Dolayısıyla rigi satarak başlayacağım. Bu sektör hakkındaki fikirlerimi en ince detaylarına kadar postlarımdan bulabilirsiniz, günlük satıcı veya panik yatırımcısı değilim. Zira uzun zamandır beklemedeydim tecrübe kazanmak için. Artık ufak ufak harekete geçmem lazım.

Hashrate down voltaj ile stabil olarak bu ayarlardadır. 290lar 980 kh/s, 290x 1160 kh/s ye kadar devam edebiliyor fakat potansiyeli görmek dışında zorlamadım. Ürünler birer birer ekleyerek alınmıştır. Kimisi 3 aylık kimisi 1 aylık.

Hepsinin gpu block'unu zımparalayıp sıvı metal ile termal iletimi sağladım. Bi tanesi dışında hepsi 76-77 civarında çalışıyor. Diğerini çözemedim, 83 civarında. Siz hepsini 83 kabul edin. Hawaii chipset için 95-100 dereceye kadar sıkıntı yok, endişeniz olmasın. Yeni yapılan bir stilt biosu ile çok daha düşük voltajlara inmek mümkünmüş, stabiliteyi bozmayım diye denemedim. Kurcalamayı seviyorsanız deneyebilirsiniz.(yaptığım işlemlerin hepsi garanti kapsamında)

Alan kişiye 1-2 hafta destek verebilirim gerek piyasaya gerek mining'e dair. İlerideki projelerim için de önceden haberdar edebilirim/ortaklık vs. Elimden gelen başka bişiy olursa pm'den sorabilirsiniz. facebook twitter ekşisözlük 05533260416 bitcointalk artık nerden isterseniz buyrun. Görüşmek üzere.

selamlar olsun.
bitcoyim
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
March 10, 2014, 08:06:38 AM

Al & Sat yapmak son zamanlarda daha zahmetsiz gelmeye başladı herkese. Sizin de projeniz bu mudur ? Smiley
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 10, 2014, 12:18:35 PM

yok, daha profesyonel şeyler. kredi çekip coin alım satımı biraz çılgınca olur.

selamlar olsun.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 10, 2014, 12:50:10 PM

Tek anakart üzerinde stabil olarak o değerleri alabiliyorsanız çok avantajlı. Şu anda maliyetleri tam bilmiyorum ama ben 4,3 mhs yi 280 x ler ile yaklaşık o fiyata kurmuştum. Yeni rig kurma planım olsa iyi bir tercih olabilirdi.

Judaz49
Full Member

Activity: 135

View Profile
March 10, 2014, 03:05:48 PM

fanlar %de kaçta çalışırken 76-77 dereceyi görüyorsunuz?
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 10, 2014, 03:11:28 PM

fanlar %de kaçta çalışırken 76-77 dereceyi görüyorsunuz?

4500-4800 rpm. sgminer kullandığımdan yüzde kaç olduğunu bilmiyorum.

dış ortam sıcaklığı da önemli tabi. bulunduğu odanın camı sürekli açık duruyor. eğer komple hava akışı yaparsam 3500e kadar iniyor bazen. ama dediğim gibi garanti bir değer verecek olursam 4700rpm 85 derecedir sanırım en öldüm bittim haliyle oda tamamen kapalıyken.

selamlar olsun.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 11, 2014, 12:50:59 AM

kınalı kuzum satılmıştır. hayırlara vesile olsun.

selamlar olsun.
labtek38
Full Member

View Profile
March 13, 2014, 01:24:11 PM

Sakıncası yoksa kaça sattın acaba?

calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 13, 2014, 01:33:09 PM

8000e verdim

selamlar olsun.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 13, 2014, 02:08:22 PM

8000e verdim

Konfigürasyon çok iyimiş. Güle güle kullansın alan. Satanın da nakit ekipmandan daha çok işine yarasın.
Amin Smiley
labtek38
Full Member

View Profile
March 13, 2014, 03:09:34 PM

8000e verdim

Bence çok ucuza satılmış. Alana da satana da hayırlı olsun diyelim. O parçalar tek tek satılsa daha çok ederdi bence. özellikle 290 ve 290 x ler daha az yardımcı ekipmanlarla daha fazla hash gücü alınmasını sağlıyor.

Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
March 13, 2014, 05:21:44 PM

Arkadaşlar yapmayın böyle zaten arkadaşın iki gündür morali bozuk foruma bile girdiği yok rig i sattiği için. hepten dertlendirmeyin böyle yazarak..
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 13, 2014, 05:44:25 PM

ucuza verdiğimin farkındayım zaten benim için paranın miktarı değil de aciliyeti önemliydi.

yeminederim iki gündür yemek yemek yiyemez halde geldim resmen  Smiley forumdan runomata arkadaşımıza satmıştım kendisiyle konuştum saolsun kırmadı beni geri gönderecek, zaten o da bana destek olma amacıyla hareket ettiğinden sıkıntı olmadı pek. kendisi başında uyarmıştı "bak emin misin?" şeklinde ama dinlemedik işte. demek ki hala yeteri kadar tecrübeli değilmişim.

size tek bir şey diyeyim, eğer siz de benim gibi riginizi uğraşa uğraşa didine didine kuranlardansanız, şansı yaver gitmeyip hatalarla boğuşa boğuşa kurduysanız rigi satmayın abi sakın, sakın yani. size 2 günde ne kadar soğuduğumu anlatamam. ne bir haber ne bir şey takip edesim geldi, ne bi bişiy düşünesim geldi ne lanet bir şeymiş, nasıl bir bağımlılıkmış şimdi çok iyi anladım.

bu nasıl bişiy biliyor musunuz? böyle üniversite yurdunda deli gibi hızlı internetiniz vardır da film, müzik falan indirmeye doyamazsınız, salak salak oturup internet download manager ekranı izlersiniz "yahu ne kadar güzel iniyor" diye, işte aynen onun kadar değişik bir bağımlılık bu.

bildiğin o sıcaklık değerlerine, hash ratelerine bakmaktan ne kadar zevk aldığımı elimden gidince anladım. şu dakikadan sonra öldürseler satmam. gerekirse projeleri ertelicez artık.

http://www.youtube.com/watch?v=H3hskbuFtVI

sevindirik oldum. runomata'ya teşekkürler.

selamlar olsun.
eozdem
Full Member

Activity: 227

View Profile
March 13, 2014, 05:48:55 PM

ucuza verdiğimin farkındayım zaten benim için paranın miktarı değil de aciliyeti önemliydi.

yeminederim iki gündür yemek yemek yiyemez halde geldim resmen  Smiley forumdan runomata arkadaşımıza satmıştım kendisiyle konuştum saolsun kırmadı beni geri gönderecek, zaten o da bana destek olma amacıyla hareket ettiğinden sıkıntı olmadı pek. kendisi başında uyarmıştı "bak emin misin?" şeklinde ama dinlemedik işte. demek ki hala yeteri kadar tecrübeli değilmişim.

size tek bir şey diyeyim, eğer siz de benim gibi riginizi uğraşa uğraşa didine didine kuranlardansanız, şansı yaver gitmeyip hatalarla boğuşa boğuşa kurduysanız rigi satmayın abi sakın, sakın yani. size 2 günde ne kadar soğuduğumu anlatamam. ne bir haber ne bir şey takip edesim geldi, ne bi bişiy düşünesim geldi ne lanet bir şeymiş, nasıl bir bağımlılıkmış şimdi çok iyi anladım.

bu nasıl bişiy biliyor musunuz? böyle üniversite yurdunda deli gibi hızlı internetiniz vardır da film, müzik falan indirmeye doyamazsınız, salak salak oturup internet download manager ekranı izlersiniz "yahu ne kadar güzel iniyor" diye, işte aynen onun kadar değişik bir bağımlılık bu.

bildiğin o sıcaklık değerlerine, hash ratelerine bakmaktan ne kadar zevk aldığımı elimden gidince anladım. şu dakikadan sonra öldürseler satmam. gerekirse projeleri ertelicez artık.

iyi anliyorum bu hisleri, bir nevi nerd sendromlari, cogumuz donem donem benzer durumlar yasamisizdir Smiley  . Projen paylasilabilecek birseyse belki angel investorlar cikabilir icimizden ...

BTC: 3CK57YEqbkQNAj9UetrK2S2WpBEe8rke4J
Telegram : EttercapDb
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
March 13, 2014, 06:00:50 PM

iyi anliyorum bu hisleri, bir nevi nerd sendromlari, cogumuz donem donem benzer durumlar yasamisizdir Smiley  . Projen paylasilabilecek birseyse belki angel investorlar cikabilir icimizden ...

aslında direk somut bişiy yok aklımda, hepsi belli belirsiz fakat bi sürü insan gerek bunun için, marketing, developing kısmı için cin gibi bi sürü adam lazım. onun yanında kendini adayabilecek kadar potansiyel gören insanlar lazım. o yüzden sanırım öncelikli amaç türkiye'de bu işi yaymak olacak. şöyle zehir gibi ortalığı karıştıracak bi çoğunluk oluştursak çok güzel şeyler yapabiliriz. çok amatör ve çok fırsat barındıran bir sektör yavaş yavaş gelişiyor artık. 1 sene önce bataklığın içinde uyuşturucu için kullanılan bu sektör artık e-ticaret sistemini kökten değiştirme arayışına girdi.

dikkat ettiyseniz son dönemde şirketsel yatırımcılar işin içine ufak ufak girmeye başladı, bu aslında çok büyük bir balonun geleceğini anlamamıza yeter. (2013 nisan-ekim aralığındaki haberleri inceleyin) yerlerimizi almamız lazım, öyle bir yer almamız lazım ki, btc düşse de yükselse de biz para kazanalım.

selamlar olsun.
dalak
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
March 13, 2014, 09:23:59 PM

yeminederim iki gündür yemek yemek yiyemez halde geldim resmen  Smiley forumdan runomata arkadaşımıza satmıştım kendisiyle konuştum saolsun kırmadı beni geri gönderecek, zaten o da bana destek olma amacıyla hareket ettiğinden sıkıntı olmadı pek. kendisi başında uyarmıştı "bak emin misin?" şeklinde ama dinlemedik işte. demek ki hala yeteri kadar tecrübeli değilmişim.

aslında direk somut bişiy yok aklımda, hepsi belli belirsiz fakat bi sürü insan gerek bunun için, marketing, developing kısmı için cin gibi bi sürü adam lazım. onun yanında kendini adayabilecek kadar potansiyel gören insanlar lazım. o yüzden sanırım öncelikli amaç türkiye'de bu işi yaymak olacak. şöyle zehir gibi ortalığı karıştıracak bi çoğunluk oluştursak çok güzel şeyler yapabiliriz. çok amatör ve çok fırsat barındıran bir sektör yavaş yavaş gelişiyor artık. 1 sene önce bataklığın içinde uyuşturucu için kullanılan bu sektör artık e-ticaret sistemini kökten değiştirme arayışına girdi.

dikkat ettiyseniz son dönemde şirketsel yatırımcılar işin içine ufak ufak girmeye başladı, bu aslında çok büyük bir balonun geleceğini anlamamıza yeter. (2013 nisan-ekim aralığındaki haberleri inceleyin) yerlerimizi almamız lazım, öyle bir yer almamız lazım ki, btc düşse de yükselse de biz para kazanalım.

Ben çok ucuza satılmış olduğunu düşünmüyorum bu arada. Özellikle şu anda mining getirisinin neredeyse elektrikle kafa kafaya gelmek üzere olduğu bir dönemde.

Bir kaç hafta önce iki rigimdeki anakartı da yaktım. Hem çok yoğun bir dönemime denk geldiği için hem de üretici firmanın raporunu beklerken zaman geçti. Tam olarak söylediğin gibi, haftalarca araştırarak, deneyerek, bozarak, öğrenerek kurmuştum rigleri, çok uğraşmıştım. Kazı yapılmayan sürede en sevdiği oyuncağı kırılmış çocuk gibi hissettim, o yüzden çok iyi biliyorum ne demek istediğini. Cgminer'ın içinden çıkan bir php programı var, onunla monitör ediyordum, chrome'un ana sayfasındaki 6 en sık ziyaret edilen siteden biri olarak duruyordu, her bilgisayarı açtığımda farenin imlecini üzerine getirip tıklayamanın üzüntüsünü hissediyordum. Neyse fazla dramatikleştirmenin manası yok, ama çok iyi biliyorum ne demek istediğini. Kurumuş sosis gibi kalakalıyor insan :p

runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 14, 2014, 04:03:51 AM

Wink

Calligrapher bu camiada kesinlikle var olması gereken bi adam.. Para/pul bir yere kadar.. Bu arada gerçekten kısa vadeli kriz yada bunalım anlarında elinizdeki rigi satmadan önce çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim.. Çünkü emeğinizle yarattığınız o rig çoğu noktada "paradan" çok daha değerli..
Bu arada Calligrapher, keyfinin tekrar yerine gelmesine en çok ben sevindim..
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
March 14, 2014, 11:37:59 AM

Wink

Calligrapher bu camiada kesinlikle var olması gereken bi adam.. Para/pul bir yere kadar.. Bu arada gerçekten kısa vadeli kriz yada bunalım anlarında elinizdeki rigi satmadan önce çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim.. Çünkü emeğinizle yarattığınız o rig çoğu noktada "paradan" çok daha değerli..
Bu arada Calligrapher, keyfinin tekrar yerine gelmesine en çok ben sevindim..

+11 desteğin için saol : ) aramıza geri döndü valla.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 14, 2014, 01:42:27 PM

Ne kadar güzel diyaloglar, adam gibi adamlar. Olması gereken şeyler yaşanınca şaşırır olduk. Vah halimize...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 14, 2014, 01:54:49 PM

forumu duygusal bir hava kaplamış Grin Grin
olayların sonunda herkesin mutlu olmasına sevindim
gün geçtikçe büyüyoruz güzel günler bekliyor  bizi
Pages: [1] 2 »  All
  Print