Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:48:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Paytomat - Merkezsiz Kriptopara Ödeme Sistemi  (Read 953 times)
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 09, 2019, 12:41:47 PM

Paytomat Ekosisteminin kendisine ait 3 adet tokeni olacak. PTM, PTX ve PTI.
PTM; Ana coin olarak düşünebiliriz. Sistem PTM zinciri üzerinden işleyecek. Ödeme kabul eden developerlar, vendorlar ve satıcılar ödül olarak PTM kazanacaklar. Aynı zamanda PTM sayesinde smart contract yapıları oluşturulabilecek ve atomic swap işlemleri yine bu coin desteği ile sağlanacak.
PTX: Bunu kredi kartlarındaki puan olarak görebiliriz. Kullanıcılar, paytomat ile işlem yaptıkça PTX kazanacaklar.
PTI: İco'da kullanılan Token, PTM yaratıldığında PTI'lar 1:1 oranında PTM ile değiştirilecek.

PTM, PTX, PTI... Kaç tane varyasyon var. Burada işler biraz karışmış. Daha basit yöntem geliştirilebilirmiş gibi geldi. Yine de proje ana ekseninde çok başarılı duruyor.
1715388502
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388502
Reply with quote  #2

1715388502
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sufferer123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
January 10, 2019, 06:05:21 AM

PTM, PTX, PTI... Kaç tane varyasyon var. Burada işler biraz karışmış. Daha basit yöntem geliştirilebilirmiş gibi geldi. Yine de proje ana ekseninde çok başarılı duruyor.

Hocam 3ü 2 gibi düşünebilirsiniz. PTM ile PTI aynı şey olacak zaten, PTI'lar PTM çıkınca 1:1 oranında değiştirilecek. PTX de sistemin bonusu gibi. Yaptığınız harcalamar ile nasıl kredi kartında bonus mil vs birikiyorsa burada da PTX birikecek.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 10, 2019, 09:51:36 AM

Dün telegramda ilettikleri haberlere göre 3 yeni borsada daha işlem görmeye başladılar.

2 tanesi merkezsiz
BTex ve DeltaDex

1'i merkezi borsa Codex >> Codex.one üzerinde Eos'a ek olarak Btc ve  USDT paritesi ile de işlem görüyor.

PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 10, 2019, 04:47:46 PM

Ödeme sistemleri şu anda bebek adımlarını atıyor ve çok geçmeden ayağa kalkıp yürüyeceklerine inanıyorum.

Bunun gerçekleşmesi için kripto para bilinci ve günlük hayat entegrasyonunun da daha geniş kitlelerce benimsenmesi gerekiyor. Eninde sonunda bunun olacağını düşündüğüm için genel olarak ödeme sistemleri ile ilgili projelere de sıcak bakıyorum. İnceleme gayet doyurucu olmuş hocam. Elinize sağlık.
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 11, 2019, 08:20:00 AM

Chaince borsasında da işlem görmeye başladı. Bu ay içerisinde presale da satılan tokenler de dağıtılacak .

https://chaince.com/trade/ptieos

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
January 11, 2019, 12:56:42 PM

Şimdilik bu tip ödeme sistemlerine karşı temkinli olmakta fayda var. Burada önemli olan ne kadar merchant ile anlaşma yapacakları ve bu sistemi kaç kullanıcıya ulaştırabilecekleri.

Takip etmekte yarar var ama yatırım yapmak için aceleci olmamak lazım.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 13, 2019, 07:03:57 PM

Hocam 3ü 2 gibi düşünebilirsiniz. PTM ile PTI aynı şey olacak zaten, PTI'lar PTM çıkınca 1:1 oranında değiştirilecek. PTX de sistemin bonusu gibi. Yaptığınız harcalamar ile nasıl kredi kartında bonus mil vs birikiyorsa burada da PTX birikecek.

Açıklamanız için sağolun ama ne kadar açıklayıcı olmuş emin değilim Smiley Hatta daha karışı bile diyebilirim Smiley

Bu kadar detaya gerek var mı hala emin değilim. Başlığı anlamak umuduyla heyecanla takip ediyorum.
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 14, 2019, 06:53:37 AM

Açıklamanız için sağolun ama ne kadar açıklayıcı olmuş emin değilim Smiley Hatta daha karışı bile diyebilirim Smiley

Bu kadar detaya gerek var mı hala emin değilim. Başlığı anlamak umuduyla heyecanla takip ediyorum.

Hocam şöyle tekrar yazayım, Paytomat esas coini PTM olacak. Ancak henüz kendi zincirleri olmadığı için önsatışta satılan tokenleri PTI adı ile piyasaya sürüyorlar. Şöyle düşünebilirsiniz bunu. Örneğin Vet kendi zincirine geçmeden önce ETH zincirinde ico yaptı, kendi zincirine geçene kadar eth zincirinde VEN isimli tokeni kullandı. Aion kendi zincirine geçmeden önce icosunu eth zincirinde yaptı ve aynı isimle tokeni vardı. ICX keza aion ile aynı. Matrix aynı şekilde ETH zincirinde icosunu yaptı, kendi zincirine geçince eth zincirindeki MAN'ler 1:1'e oranında Matrix coini ile değiştirilecekler. Yani aslında bildiğimiz şeyler.

PTX dediği ise sadakat programından dolayı kullanıcıların kazanacakları bonus tokenler.

Bunların açıkçası detay olduğunu pek sanmıyorum, tipik ico öncesi ve sonrası token swap işlemleri. (=

Konu dışı olarak TRON'da Paytomat ekosistemine eklendi. Paytomat uygulaması ile ödeme yapılan noktalarda Tron ile de alışveriş yapılabilir duruma geldi.

sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 15, 2019, 12:33:25 PM

Cüzdanda 100 PTI bulunduran ya da önsatışta PTI alıp hold.paytomat accountda 100'den fazla PTI olanlara ekip telegram üzerinden hediye gönderimi sağlayacak. Hediyeden kasıt Atkı, bere, matara, not defteri gibi ufak tefek hediyelik eşyalar, tabi hepsinde Paytomat logosu var.

Katılmak isteyenler telegramda pinli mesajda paylaşılan formu doldurabilirler.

https://t.me/paytomat

sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 21, 2019, 08:23:02 AM
Merited by EFS (2)

18 Ocak da Medium hesaplarından 2018'in ikinci yarısı rakamlarını açıkladılar.

https://medium.com/paytomat/paytomat-h22018-report-e804723a28d3

Blogda detay çeken noktaları aşağıda paylaşıyorum.

Partnerler
EOS - Bitfury Group - Lightning Peach - BuildTeam Blockchain Innovators

2019 Yol Haritası
Q1
oturup detaylı inceleyeceğim, bakalım bu NCR işbirliği gerçek mi?
- NCR Aloha , R-keeper POS entegrasyonları
- Telegram üzerinden bot ile ödeme yapabilme imkanı
- Paytomat Core MVP'nin EOS zincirine entegresi
- Mobil cüzdan 2.0 (Üye işyeri kataloğu, Yerleşik Borsa)
- PTI'ın ana borsalara eklenmesi
Q2
-Paytomat Core'un Eos zincirinde çalışır hale gelmesi
-Üye işyeri web paneli
-GitHub üzerinde kodların paylaşılması
-Üye işyeri uygulaması 2.0 (Raporlama, faturalama, ürün kataloğu)
Q3
-Eos altında Paytomat'ın kendi zincirine sahip olması ve bununla birlikte PTX sadakat programının başlaması
- Paytomat ekosisteminde bulunan herkesin kullanabileceği web paneli, Panel üzerinden ödül, transfer, volume takibi gibi işlemler yapılabilecek.
Q4
- Paytomat Wallet 3.0

2018 ikinci yarısındaki yapılan işlemlere ait diğer rakamlar da mevcut. Ancak burada en önemli noktayı ben NCR Aloha POS sistemine entegrasyon olarak görüyorum. Entegrasyon işlerinin iyi gittiğine test aşamalarına başladıklarına dair duyumlar mevcut.

Bunlara ek olarak blogda bu hafta içinde çok önemli bir haber paylaşacaklarını ilettiler. O haber de geldiğinde burada ayrıca yazarım. Tokenler halen açılmadı bu arada, yeni bir tarih de verilmedi. Bir aksilik olmazsa Ocak sonuna kadar dedikleri için 10 günlük bir süre kaldı gibi. Gelişme olması durumunda başlık altından paylaşmaya devam edeceğim.

sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 22, 2019, 05:59:02 PM

Bugün token dağıtımı ile ilgili bilgilendirme sonunda geldi. PTI satın alanların tokenlerini nasıl alacaklarını medium linkinde paylaştılar. İngilizce bilmeyenler arkadaşlar için çeviriyorum. 29 Ocak tarihine kadar bu işlemlerin yapılması gerekiyor, aksi halde tokenlerinize erişim süreniz uzayabilir.

https://medium.com/paytomat/paytomat-starts-token-distribution-37a5ea2a820c

1. Adım olarak mobil cihazımıza Paytomat Wallet uygulamasını indiriyoruz. Konu başlığında linkleri bulabilirsiniz.

2. Adım Eos hesabı olmayanlar için, Eos hesabı olanlar Paytomat Wallet'a Eos hesaplarını tanımlayarak devam edebilirler. Eos hesabı olmayanlar Paytomat Wallet'a 2-3$'lık(fiyat sürekli değiştiği için tam rakam iletemiyorum) Waves, Tron, LTC, BTC, ETH vb Paytomat Wallet'ın desteklediği coinlerden atarak ücreti ödeyip direkt hesap açabilirler ya da telegram grubuna katılıp giveaway olması durumunda Eos Account Promo Code alarak o code ile işlem yapabilirler. Medium makalelerinde adminde promo code isteyebilirsiniz yazdılar ama telegramda bunun için giveaway yapılacağı söylendi yani şu an direkt olarak vermiyorlar.

3. Adım olarak uygulamadan ayarlar kısmına geliyorsunuz. Orada bulunan mail sekmesine token satışının yapıldığı hold.paytomat.com adresine kayıt olduğunuz mail adresinizi yazıyorsunuz.

4. Adımda ayarlardan profil kısmına geliyorsunuz, profil kısmından Public addresses kısmından Eos'u aktif hale getiriyorsunuz.

Bu adımları tamamladıktan sonra 29 Ocaktan sonra Paytomat Eos hesabınıza PTI dağıtımı başlayacak.

Ekibin hazırladığı video'ya aşağıdan ulaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=2MdQuotVSns

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
January 22, 2019, 07:04:47 PM

Uzun zamandır sanırım böyle bir ico kaçırdım genelde böyle icoları yakalardım. Çok güzel inceleme olmuş bir bakmak lazım

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 18, 2019, 03:58:04 PM

Dağıtımlar parça parça yapılmaya devam ediyor. İlk dağıtımda sanırım ufak bir hata yapıp bazı yatırımcılara fazladan token gönderdiler. Daha sonra bu kullanıcılar fazlalık tokenleri geri yolladılar. Eosflare.io sitesi üzerinden yaptığım kontroller ile bunu tespit edebildim, konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

Bu ay içerisinde cmc'de üst sıralarda bulunan 3 borsada listeleneceklerini söylüyorlar bakalım sonuç ne olacak.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 18, 2019, 05:18:32 PM

Dağıtımlar parça parça yapılmaya devam ediyor. İlk dağıtımda sanırım ufak bir hata yapıp bazı yatırımcılara fazladan token gönderdiler. Daha sonra bu kullanıcılar fazlalık tokenleri geri yolladılar. Eosflare.io sitesi üzerinden yaptığım kontroller ile bunu tespit edebildim, konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

Bu ay içerisinde cmc'de üst sıralarda bulunan 3 borsada listeleneceklerini söylüyorlar bakalım sonuç ne olacak.
Fazla token gönderilip geri göndermeyen var mı acaba? Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 18, 2019, 06:49:12 PM

Fazla token gönderilip geri göndermeyen var mı acaba? Cheesy

Bazı hesaplara 2 defa aynı sayıda, bazılarına ise totalde fazladan göndermişler gibi duruyor, o yüzden emin değilim ama vardır tabi ki illa birileri.  Cheesy

Bu arada Bold Awards yarışmasında en iyi blokzinciri projesi dalında aday oldular. Oy vermek isteyenler buyursun. https://bold-awards.com/paytomat

Tanıdık projelerden Menapay da yarışmada var.

Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 19, 2019, 06:09:08 PM

Bu projeleri ilk hayata gecirenler hep öncelikli olacak.  Sayenizde inceleyecek başka bir konu daha oldu. Anlatımınız ve paylaşımınız için teşekkürler.
sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 26, 2019, 07:13:21 PM

Önsatıştan token alanların dağıtımları yapıldı. Dağıtım yapılırken bazı kullanıcılar paytomat wallet'daki eos hesaplarını public olarak işaretlemedikleri için ekip mil adresi ile eos hesaplarını eşleştiremediği için ufak miktar kullanıcıya henüz dağıtım olmadı.

Ekip şubat ayı içerisinde halen ilk 20den borsaya gireceklerini söylüyorlar. 2-3 gün bir şey kaldı. Girilip girilmemesi benim için çok önemli değil ancak ekibin bu söylemlerde ne kadar ciddi olduğunu görmüş olacağız.

akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
February 26, 2019, 07:18:42 PM

Önsatıştan token alanların dağıtımları yapıldı. Dağıtım yapılırken bazı kullanıcılar paytomat wallet'daki eos hesaplarını public olarak işaretlemedikleri için ekip mil adresi ile eos hesaplarını eşleştiremediği için ufak miktar kullanıcıya henüz dağıtım olmadı.

Ekip şubat ayı içerisinde halen ilk 20den borsaya gireceklerini söylüyorlar. 2-3 gün bir şey kaldı. Girilip girilmemesi benim için çok önemli değil ancak ekibin bu söylemlerde ne kadar ciddi olduğunu görmüş olacağız.

Umarim dediklerini yaparlar. Bir aralar pivot uygulaması vardı onlarda Aralık ayında ilk 3 borsadan birisine girecekti ama ses çıkmadı şuana kadar

sufferer123 (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 26, 2019, 08:35:59 PM
Last edit: February 27, 2019, 07:02:10 AM by sufferer123

Bu arada önsatışa katılmak için belirli bir bütçenin üzerinde yatırım yapmak gerekiyordu. Altcoin_TR telegram grubu adminlerinden AztecGoldHero sayesinde önsatıştan bonuslu olarak faydalanabilmiştik. Topladığı yatırımların karşılığı olan tokenleri bugün sahiplerine gönderdi. Verdiği güven ve destekleri için teşekkürler.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 27, 2019, 08:22:15 AM
Last edit: February 27, 2019, 01:48:23 PM by PHI1618

ICO'dan fon oluşturup girmiştik. Tokenler gelmiş. Ne zaman para eder ne olur bilmiyorum bu piyasada. Beklemeye mahkumuz Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: