Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:25:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: ETHEREUM'da OCAK AYINDA 1 DEĞİL 3 FORK VAR!!!  (Read 986 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 01, 2019, 06:58:59 PM

Hepimiz Ethereum için fork beklentisi içindeyiz. Meşhur Constantinapole forku gündemde yer alıyor. Ancak az önce rastladığım bir haberde bundan daha fazlası olduğunu öğrendim. Doğrulunu teyit edemedim ama buyrun bilgileri sizle de paylaşayım.

Bu Haberin Kaynağı

Ethereum’da bu ay 3 önemli hard fork yaşanacak. Bu hard fork’lara dair bilgiler şu şekilde:
Classic Vision Hard Fork – 11 Ocak 2019: Tüm Ethereum sahipleri, cüzdanlarında tuttuğu her ETH için 3 ETCV alacak.

Ethereum Nowa Fork – 12 Ocak 2019: Ethereum sahipleri cüzdanlarındaki her ETH için 1:1 oranında ETN alacak.

Constantinople Hard Fork – 16 Ocak 2019 (veya daha erken): Constantinople ana ağ hard fork’unun 7080000. blokta yapılması planlanıyor. Constantinople şüphesiz ki bu hard fork’lar içinde en önemlisi. Zira Ethereum’un proof of work protokolünden proof of stake protokolüne yapacağı geçişte kilit adımlardan biri.

Fork’ların Ethereum ağı ve fiyatı için önemi
Ethereum son zamanlarda EOS, Cardano ve Zilliqa gibi Blockchain projeleriyle hiç olmadığı kadar sıkı bir rekabet içerisinde. Her ne kadar söz konusu kripto paralar 2018’de %90’a varan değer kayıpları yaşasa da hard fork’ların bir Blockchain ağını zayıflatma potansiyeline sahip olduğu bir gerçek. Zira geliştiricilerin bazıları, hatta yatırımcılar eski chain’den yeni chain’e geçme özgürlüğüne sahip.

Bu bahsi geçen forkların hangi borsalarca destekleneceğiyle ilgili bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa hepimiz faydalanırız.

Edit 1: Ethereum CV için kendi websitesinde şöyle bir şey buldum;
Will I get ECTV if I have ETH in my wallet on a digital exchange?
Unfortunately not. You must hold ETH in your personal wallet at the moment of the snapshot on January 11 in order to get free ECTV coins.

Borsalardaki hesabımda ETH tutarak ECTV'lerimi alabilirmiyim?
Maalesef hayır. 11 Ocaktaki snapshot sırasında ETH'lerinizi kendi kişisel cüzdanınızda tutmalısınız.

Edit 2: Ethereum Nowa içinde SCAM olduğuyla ilgili çok fazla söylenti çıkmış. Hatta BTT'de bununla ilgili başlıklar açılmış. Event sayfasında ETN adına açılmış olan Twitter hesabı da silinmiş.
SCAM Olduğuyla İlgili Bitcointalk başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5079183.0
Kapatılan Twitter Hesabı: https://twitter.com/EthereumNowa/status/1068841359077978112
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715369141
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715369141
Reply with quote  #2

1715369141
Report to moderator
1715369141
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715369141
Reply with quote  #2

1715369141
Report to moderator
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
January 01, 2019, 07:02:02 PM

Hepimiz Ethereum için fork beklentisi içindeyiz. Meşhur Constantinapole forku gündemde yer alıyor. Ancak az önce rastladığım bir haberde bundan daha fazlası olduğunu öğrendim. Doğrulunu teyit edemedim ama buyrun bilgileri sizle de paylaşayım.

Bu Haberin Kaynağı

Ethereum’da bu ay 3 önemli hard fork yaşanacak. Bu hard fork’lara dair bilgiler şu şekilde:
Classic Vision Hard Fork – 11 Ocak 2019: Tüm Ethereum sahipleri, cüzdanlarında tuttuğu her ETH için 3 ETCV alacak.

Ethereum Nowa Fork – 12 Ocak 2019: Ethereum sahipleri cüzdanlarındaki her ETH için 1:1 oranında ETN alacak.

Constantinople Hard Fork – 16 Ocak 2019 (veya daha erken): Constantinople ana ağ hard fork’unun 7080000. blokta yapılması planlanıyor. Constantinople şüphesiz ki bu hard fork’lar içinde en önemlisi. Zira Ethereum’un proof of work protokolünden proof of stake protokolüne yapacağı geçişte kilit adımlardan biri.

Fork’ların Ethereum ağı ve fiyatı için önemi
Ethereum son zamanlarda EOS, Cardano ve Zilliqa gibi Blockchain projeleriyle hiç olmadığı kadar sıkı bir rekabet içerisinde. Her ne kadar söz konusu kripto paralar 2018’de %90’a varan değer kayıpları yaşasa da hard fork’ların bir Blockchain ağını zayıflatma potansiyeline sahip olduğu bir gerçek. Zira geliştiricilerin bazıları, hatta yatırımcılar eski chain’den yeni chain’e geçme özgürlüğüne sahip.

Bu bahsi geçen forkların hangi borsalarca destekleneceğiyle ilgili bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa hepimiz faydalanırız.

Bu fork muhabbetine şimdi bir sürü scam token piyasaya çıkar. Neyin fork tokeni olup olmadığına dikkat edin. Hele ki işin içinde yobit tek olan bir token varsa daha da dikkat edin
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
January 01, 2019, 07:03:20 PM

Yani özellikle fork için ETH alınmasını bende tavsiye etmem. Ama halihazırda ETH sahibi olanların faydalanması mantıklı olur bence.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 01, 2019, 07:07:21 PM

acaba binance destekleyecek mi daha birkaç gün önce tüm ethlerimi binance borsasına aktarmıştım : /
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 01, 2019, 07:23:04 PM

Bende hiç eth kalmadı. Hepsini alt coinlere gömdüm. Sırf bu fork muhabbeti yüzünden eth tutulur mu? o da ayrı bir tartışma konusu. Ama özellikle yatırımını eth de tutanlar için güzel haberler bunlar.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
January 01, 2019, 07:47:10 PM

bence yok ama hadi bakalım yine umut verdin bana :=). etehreumdan çok şey bekliyorum evet ama sanki yapamayacak gibi yok yani , umarım yanılırımda artık mutlu günler yaşarım çöktüm ya

vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
January 01, 2019, 07:48:52 PM

acaba binance destekleyecek mi daha birkaç gün önce tüm ethlerimi binance borsasına aktarmıştım : /

Edit 1: Ethereum CV için kendi websitesinde şöyle bir şey buldum;
Will I get ECTV if I have ETH in my wallet on a digital exchange?
Unfortunately not. You must hold ETH in your personal wallet at the moment of the snapshot on January 11 in order to get free ECTV coins.

Borsalardaki hesabımda ETH tutarak ECTV'lerimi alabilirmiyim?
Maalesef hayır. 11 Ocaktaki snapshot sırasında ETH'lerinizi kendi kişisel cüzdanınızda tutmalısınız.

Hayır. Binance desteklemiyor hiç bir borsa desteklemiyor. Buradan anladığım sadece normal ETH adreslerinden snapshot alacaklar. Zaten ikinci yani ETN için SCAM olduğuyla ilgili çok fazla görüş var. Belki Ethereum CV iş yapar. Diğer çöp gibi.
tonidin
Full Member

Activity: 361
Merit: 100

View Profile
January 01, 2019, 07:54:44 PM

Yani insanı muallakta bırakıyor ETH mi geçsem dedim şimdi ama değer mi diye de düşünüyorum. Kesin mi değil mi kazançlı olur mu olmaz mı soru işareti daha fazla işte risk burada benim göze alasım gelmedi. Piyasa da fırsatçılar çok iyi araştırma yapıyor onlara sormak lazım nedir ne değildir onlar bilir Smiley Dolandırıcılara bak haberi nereden duydular da hemen duyuru konusu açtılar. Çok dikkatli olmak lazım iyi erken fark edilmiş de no trust almışlar.
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
January 01, 2019, 07:55:28 PM

Btc fork haberleri yapıldığında çoğu yatırımcıyı üzmüştü etmişti eth için de bu söylemler bilemedim. Şahsen eth için umutluydum bu aralar karamsarım ama gene de durumu izleyip göreceğim.
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
January 02, 2019, 10:56:21 AM

Constantinapole hariç diğer ikisinin scam olduğunu düşünüyorum.
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
January 02, 2019, 11:05:14 AM

Dün rastladım ETCV bounty kampanyası yapılıyordu fork olduklarını söylüyorlardı telegram'dan fiyat bu yüzden mi böyle yükseliyor ki acaba fork öncesi iyi gibi 150 usd oldu 2 sıraya tekrar yerleşti. Merak ettim 11 ocak en yakın tarih ilk fork da nasıl olur o zamana kadar ETH fiyatı baya bir ilerleme yapacak gibi. Aslında şu forkları kaçırmamak lazım da öyle ters anda geliyor hepsi fırsat olmuyor 1 ETH olana 3 ETCV vereceklermiş. 100 tane olana 300 gibi diğer çatallar ne kadar dağıtır onu bilmiyorum.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
January 02, 2019, 11:17:26 AM

1 etherin altında ether tutanlara da forktan tokenler gelecek ise güzel. 16 ocaktaki fork medyanın daha ilgisini çekmiş olmalı ki diğer önceki iki tanesine değinmemişler bile. önemsiz buldukları için belki.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
January 02, 2019, 12:46:15 PM

Bu aralar birsürü coinlerde fork olması bekleniyor bu yüzden piyasada canlanma beklentisi de aynı oranda artmış durumda bu yüzden beklemede kalın.

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
January 02, 2019, 12:55:02 PM

Borsa desteklemelerini bilmiyorum ama ben hep cüzdanda tuttuğum için ne kadar fork varsa yararlanacağım. Bu ocak ayı ethereum için de bizim için de heyecan dolu geçecek gibi görünüyor.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
January 02, 2019, 01:01:42 PM

Piyasaya biraz kan pompalıyor bu haberler, uzundur takipte etmiyorum haberleri. Haber verdiğiniz için teşekürler belkide bu haber 200 e kadar itebilir ethereum'u
fatih15
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
January 02, 2019, 02:38:27 PM

şimdi ben anlamadım, bu forktan faydalanmak için (yenii çıkacak olan coinleri almak için)eth leri hangi hesapta tutmak lazım ? Borsalar desteklemiyor galiba(?)
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
January 02, 2019, 02:47:31 PM

Büyük coinlerde fork öncesi düşüş olduğunda ardından uzun soluklu yükseliş geliyor genelde. Fork kaynaklı yükselişlerde de uzun soluklu düşüş. Ethereum şu an yükseliyor bakalım sonraki süreçte ne yapacak.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
January 03, 2019, 01:47:42 PM

Ethereum Nova Forkunun scam olduğu konusunda neredeyse herkes hem fikir, Ethereum Classic Vision hakkında ise biraz araştırma yapmıştım, telegramda adminlerinin yazışmalarına göz gezdirmiştim ve scam olmayabilir kanısına varmıştım. Fakat bugün bir tur daha baktım ve galiba buda scam çıkacak. Constantinople ise herkesin beklediği fork bakalım etkisi ne olacak.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
January 03, 2019, 02:27:23 PM

bu forkların umarım ethereuma pozitif bir dönüşü olur. düşüp durmasından artık gına geldi bir yerde. ocak ayı çok şeye gebe olacak gibi.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 03, 2019, 02:33:03 PM

fork coinleri elde edebilmek icin illa Ethereuma sahip olmaniza gerek yok,suan etcv 11 ocak kadar 5 milyon coin dagitacak tabi belirli kosullar karsiliginda.https://bitcointalk.org/index.php?topic=5089912.new#new inceleyin.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: