Bitcoin Forum
May 12, 2024, 12:38:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3  All
  Print  
Author Topic: Kriptoparalar ile gelen yeni meslekler  (Read 708 times)
srknzk (OP)
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
January 04, 2019, 04:08:46 AM
Merited by brkttlv (1), exturudere (1)

Bu konular ile ilgili olmayan insanlar için belki hala blockchain, kriptopara, bitcoin, ico, sto gibi kelimeler anlamsız ve gereksiz gelebilir hatta bir oyun gibi görenler de vardır bu işleri hala ama bu yeni teknolojik altyapı ve beraberinde kriptoparalar çoktan kendi sektörünü oluşturdu. Bununla beraber kendine has meslekleride ortaya çıkardı. Şimdilik bu mesleklerin çoğu kendi kendisini eğiten insanlardan oluştuğu gibi blockchain teknolojisi konusunda eğitim veren kurumlarda boy göstermeye başladı. İşsizlik konusunda yaşanan sorunlara karşın bu sektörde etkin ve yetkin olan kişiler böyle bir sorun ile karşılaşmayacaktır diye düşünüyorum. Bu mesleklerin bazıları kişisel deneyim ve ve araştırmalarla edinilebilinecek  düzeyde iken bazıları ileri seviyede eğitim gerektirebilir. Peki bu meslekler nelerdir?

Blockchain, Smart contract, Dapps Geliştiriciler 

Blockchain teknolojisi yaygınlaştıkça bu türden mesleklere sahip insanlara daha çok ihtiyaç duyulacak. Şimdiden önemli kuruluşların bu teknolojiye eğildiklerini ve kullanmaya başkadıklarını görüyoruz. Günümüzde daha çok bilgi teknolojileri ve kodlama alanında eğitimli insanların bu alana yönelmesi ve kendini geliştirmesi sonucunda blockchain developer ve smart contract writer diye adlandırılan mesleklere sahip insanlar ortaya çıktı.  fakat özellikle bu alanlarda eğitim veren kurumlarıda görmeye başlıyoruz. Bu alandaki meslekler geleceğin gözde mesleklerinden olmaya aday diye düşünüyorum.

Tanıtım, pazarlama, topluluk yönetimi vs.
 ICO projeleri kendilerini en iyi şekilde tanıtmak ve pazarlayabilmek için ekiplerine bu alanda başarılı olan kişileri almak isterler. Bu kişiler bazen projeden daha popüler bir advisör olabilirken bazen yerel bir topluluğun telegram kanalının yöneticisi pozisyonunda bir çalışan da olabilir. Geniş bir yelpazeden oluşan bir ekibi kapsadığı için bu alanda çalışanlarda çeşitlilik gösterir

Bounty ve Airdrop managerliği
 ICO projeleri için tanıtım amaçlı yapılan bounty ve airdrop kampanyaları vazgeçilmez bir hal aldı. Tabiki bunları yönetmek ve takip etmek için profesyonel kişilere ihtiyaç duyuyorlar. Bounty sayfası hazırlayabilecek, gerektiğinde sosyal medya çalışmalarını takip etmek için API leri kullanabilecek, stake hesaplamalarını adilce yapabilecek ve multicileri ayıklayabilecek bir bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekir bu iş için..

Bounty avcılığı  ve airdrop takibi yapan ve bu işe önemli bir mesai harcayan pek çok insanda var ama bir meslek olarak  ne kadar adlandırılabilir emin değilim
 Diğer meslekler
 Web tasarım, Mobil app geliştirici, makale ve blog yazarlığı gibi hali hazırda var olan pek çok meslekte blockchain be kriptopara ile ilgili alanlarda çalışma imkanına sahiptir. Ayrıca benim burada yazamadığım farklı meslek dallarıda olabilir. Benim bildiğim ve aklıma gelenler bunlar oldu..
 Peki bu alanda personel ve iş arayanlar hangi mecralarda buluşuyor bulduklarımı sizinle paylaşıyorum

https://cryptojobslist.com

https://www.xbtfreelancer.com

http://www.cryptogrind.com

https://coinbucks.io

https://coinality.com

https://www.reddit.com/r/Jobs4Bitcoins

https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0
1715517481
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715517481
Reply with quote  #2

1715517481
Report to moderator
1715517481
Hero Member
*

Ignore
1715517481
Reply with quote  #2

1715517481
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715517481
Hero Member
*

Ignore
1715517481
Reply with quote  #2

1715517481
Report to moderator
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
January 07, 2019, 05:49:02 PM

Blokchain ve kripto piyasalar gerçekten yeni bir istihdam kapısı oldu. Sadece bounty menajerliği yaparak geçinen insanlar bile var. Bu trene erken binenler gerçekten şanslı, nasıl ki 2017'den önce piyasayı tanımayanlar ahh keşke diyorsa bir kaç yıl sonra bu işleri duyanlar biz nerelerdeydik diyecektir.
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 07, 2019, 06:48:08 PM

Herhangi Bir mesleginin olmasina gerek yok bu alanda para kazanmak istiyorsan aslinda.Gunluk bi kac saat piyasa takibi ve buna hitaben terimleri bil youtube kanalinda yayin yap,destek/yardim sitelerinden birinde hesap ac hem youtubedan para kazan hem yaptigin yorumlari begenenlerden.bunu yaparak aylik geliri 300 dolardan baslayan cok insan var.heleki ingilizce varsa boyut atlarsin^^
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
January 07, 2019, 06:57:27 PM

Piyasa yeni bir piyasa gerçekten ve birçok kişiye meslek grupları oluşturdu.Bu piyasada haber takibi gerçekten çok önemli,belli bir zaman ayırarak en basitinden Airdrop ve bounty ler yaparak bile para kazanılabilir.Piyasaya biyerlerden başlamakta fayda var kaçırmamak lazım bu treni
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
January 07, 2019, 08:50:05 PM

Herhangi Bir mesleginin olmasina gerek yok bu alanda para kazanmak istiyorsan aslinda.Gunluk bi kac saat piyasa takibi ve buna hitaben terimleri bil youtube kanalinda yayin yap,destek/yardim sitelerinden birinde hesap ac hem youtubedan para kazan hem yaptigin yorumlari begenenlerden.bunu yaparak aylik geliri 300 dolardan baslayan cok insan var.heleki ingilizce varsa boyut atlarsin^^

Durmaksızın içerik üreterek elbette ayda 300 dolar kazanabilirsiniz. Fakat:
1. Üzerine çalışacağınız proje scam olmayacak.
2. Adil bir şekilde stake sayımı yapılacak, hak ettiğiniz ödül miktarı sizin için spreadsheete incelenecek.
3. Ödüller gerçekten dağıtılacak.
4. Sahip olduğunuz bu token bir borsada listelenecek.
5. Tokenin satılması için bir sebep olacak, listelendiği borsada hacim olacak.
6. Bütün bunlar olurken aylarca bekleyeceksiniz, ödül işe yarar hale gelene kadar belki de yıllar geçecek.

Bu nedenle ayda 300 dolar varmış bloglardan para kazanılıyormuş falan hikaye, şu anda para kazanacaksanız yatırım yapacaksınız.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
January 08, 2019, 03:24:39 AM

adminler vs vs de var bunların arasında. ana parayı da tabii ki normal olarak geliştiriciler ve proje sahipleri götürüyorlar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
January 09, 2019, 08:47:03 AM

İnsanlara çok iyi bir ekmek kapısı açıldı ama bu iş de de her iş gibi garanti olmaya bilir dolandırıla bilirsiniz. Önemli pozisyonlar da görev alıp işini iyi yapan tanıdıklarım var piyasada aldıkları kadar alamadıkları var belki fazlası öyledir. Yani kesin ödeme alamayacağınız işler de olabilir ama insanlara umut kapısı oldu bu piyasa çok fazla seçenek var sadece telegrama katılmak ile bile bazen iyi miktarlar alınabiliyor. Tabi önceden iyi miktarlar vardı şimdi çok zor. İş yapmak isteyen ek iş olarak bile burada bir şeyler yapabilir istedikten sonra.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 09, 2019, 10:07:26 AM

Bu konular ile ilgili olmayan insanlar için belki hala blockchain, kriptopara, bitcoin, ico, sto gibi kelimeler anlamsız ve gereksiz gelebilir hatta bir oyun gibi görenler de vardır bu işleri hala ama bu yeni teknolojik altyapı ve beraberinde kriptoparalar çoktan kendi sektörünü oluşturdu. Bununla beraber kendine has meslekleride ortaya çıkardı. Şimdilik bu mesleklerin çoğu kendi kendisini eğiten insanlardan oluştuğu gibi blockchain teknolojisi konusunda eğitim veren kurumlarda boy göstermeye başladı. İşsizlik konusunda yaşanan sorunlara karşın bu sektörde etkin ve yetkin olan kişiler böyle bir sorun ile karşılaşmayacaktır diye düşünüyorum. Bu mesleklerin bazıları kişisel deneyim ve ve araştırmalarla edinilebilinecek  düzeyde iken bazıları ileri seviyede eğitim gerektirebilir. Peki bu meslekler nelerdir?

Blockchain, Smart contract, Dapps Geliştiriciler 

Blockchain teknolojisi yaygınlaştıkça bu türden mesleklere sahip insanlara daha çok ihtiyaç duyulacak. Şimdiden önemli kuruluşların bu teknolojiye eğildiklerini ve kullanmaya başkadıklarını görüyoruz. Günümüzde daha çok bilgi teknolojileri ve kodlama alanında eğitimli insanların bu alana yönelmesi ve kendini geliştirmesi sonucunda blockchain developer ve smart contract writer diye adlandırılan mesleklere sahip insanlar ortaya çıktı.  fakat özellikle bu alanlarda eğitim veren kurumlarıda görmeye başlıyoruz. Bu alandaki meslekler geleceğin gözde mesleklerinden olmaya aday diye düşünüyorum.

Tanıtım, pazarlama, topluluk yönetimi vs.
 ICO projeleri kendilerini en iyi şekilde tanıtmak ve pazarlayabilmek için ekiplerine bu alanda başarılı olan kişileri almak isterler. Bu kişiler bazen projeden daha popüler bir advisör olabilirken bazen yerel bir topluluğun telegram kanalının yöneticisi pozisyonunda bir çalışan da olabilir. Geniş bir yelpazeden oluşan bir ekibi kapsadığı için bu alanda çalışanlarda çeşitlilik gösterir

Bounty ve Airdrop managerliği
 ICO projeleri için tanıtım amaçlı yapılan bounty ve airdrop kampanyaları vazgeçilmez bir hal aldı. Tabiki bunları yönetmek ve takip etmek için profesyonel kişilere ihtiyaç duyuyorlar. Bounty sayfası hazırlayabilecek, gerektiğinde sosyal medya çalışmalarını takip etmek için API leri kullanabilecek, stake hesaplamalarını adilce yapabilecek ve multicileri ayıklayabilecek bir bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekir bu iş için..

Bounty avcılığı  ve airdrop takibi yapan ve bu işe önemli bir mesai harcayan pek çok insanda var ama bir meslek olarak  ne kadar adlandırılabilir emin değilim
 Diğer meslekler
 Web tasarım, Mobil app geliştirici, makale ve blog yazarlığı gibi hali hazırda var olan pek çok meslekte blockchain be kriptopara ile ilgili alanlarda çalışma imkanına sahiptir. Ayrıca benim burada yazamadığım farklı meslek dallarıda olabilir. Benim bildiğim ve aklıma gelenler bunlar oldu..
 Peki bu alanda personel ve iş arayanlar hangi mecralarda buluşuyor bulduklarımı sizinle paylaşıyorum

https://cryptojobslist.com

https://www.xbtfreelancer.com

http://www.cryptogrind.com

https://coinbucks.io

https://coinality.com

https://www.reddit.com/r/Jobs4Bitcoins

https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0

İlk grup ve ikinci grubu anlayabiliyorum ama diğerleri meslek sayılmaz. Bounty ve topluluk yönetimi bence uzun süreli bir şey değil. Gelecekte bunların sürdürülebilirliği olmayabilir. Global tanınmışlık geldiğinde diğer raklam ve pazarlama yöntemleri ağır basacaktır Bounty dönemi o zaman sona erebilir işte.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
January 09, 2019, 05:19:38 PM

Kripto paralar ile doğan mesleklerin oluşumu tam olarak başlamadı sayılır ,dünya genelinde regülasyonlar biter ve ülkeler birer birer kripto paraya geçiş yaparsa ,o zaman ciddi meslek grupları oluşacak.

tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
January 10, 2019, 01:55:32 AM

genelde de var olan meslek ve adlarını uyarlama yoluna gittiler. yılların madenciliği bilgisayar başında mabad büyütmek oldu  Grin

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
muse45
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 16, 2019, 04:45:13 PM

Yeni icatlar yeni iş alanları doğururlar bunda yadırganacak bir şey yok. Özellikle gelecekte finans alanında, tıpta,gıda endüstrisinde vs. Yeni meslekler doğacaktır
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
January 16, 2019, 06:45:04 PM

Proje merkezinde olan meslekler, ve yatırımcılar genelde iyi para kazanıyorlar. blockchain uzmanları ise süper para kazanıyorlar. İllaki bir projeye eleman olarak girmek gerekmiyor. Danışman olsalar bile iyi para alıyorlar.

Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
January 16, 2019, 10:30:18 PM

Şüphesiz bu alanda gelen ve gelişmekte olan en iyi meslek araştırmacı ve geliştirici meslekleri, forumda bile birçok arkadaş aslında bu mesleği icra ediyor. Sonuçta kripto para piyasası çok büyük bir piyasa ve öğrenilmesi gereken çok fazla detay mevcut o nedenle geliştiriciler her zaman artmaya devam edecektir.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
January 17, 2019, 12:08:31 AM

Hayat yerinde saymadıkça hayatı yorumlayanlar da yerinde saymayacaktır. Bilimsel her gelişme beraberinde kendi yetkin kitlesini yaratır. Blockchain teknolojisi de kendi halkasını oluşturacak. Hatta öyle genişleyecek ki kendi iş kolları bir endüstriye dönüşecek. Çok mu abarttım? Bu postu 10 sene sonra okuyun abartmadığımı anlayacaksınız.
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
January 17, 2019, 05:46:20 PM

Muhakkak yeni meslek dalları oluşacaktır ,zaten önümüzdeki yıllarda beden işçiliğinin yerini robotik teknolojilere kaydırmaları insanların teknolojik yönlere yönelmesine yol açacaktır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
January 17, 2019, 11:04:49 PM

Forumdan airdroplardan para kazanan çok kişi gördük ama geçti artık bence. Şimdi bountyler para ödemiyormuş diye duydum airdroplarda şans gelirse geliyor sigara parası. Gerçekten para kazanmak isteyen günde 10 saat binlerce airdrop katılımında bulunmalı. Meslek dallarından ilki madencilik, managerlik falan hikaye hocam
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 18, 2019, 12:02:03 PM

Meslek yarattı mı bilemiyorum ama insanları mesleklerinden ettirdiği bir gerçek. Bir çok kişi kolay para kazanabilirim dediği bu sektöre girmek için işini bırakıyor maalesef.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
January 18, 2019, 12:20:04 PM

Kripto paralar ile ilgili gelen yeni meslekler mi ,yoksa blockchain teknolojisi ,ile yeni gelen meslekeler demek daha doğru olur ,bütün bu yeni başlayan meslek kolları blockchain ile çok daha fazla kollara ayrılacak.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 18, 2019, 08:11:29 PM

Gerçekten bu iş baya bir sektör oluşturdu.İnsanlar için yeni yeni meslekler oluştu. Ancak şu var;kazançlar azaldıkça bu piyasada insan falan kalmaz. Millet yoruldu ve tükendi artık bu piyasadan...

▔▔▔▔▔
muse45
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 18, 2019, 08:39:57 PM

Kripto paralar buzdağının görünen kısmı asıl sürükleyici güc blockchain teknolojisi.
Pages: [1] 2 3  All
  Print  

Jump to: