Bitcoin Forum
June 28, 2024, 12:05:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Eos Hakkında Biraz Bilgi (Soru-Cevap)  (Read 23124 times)
forumalacali (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
January 07, 2019, 01:42:41 PM

Neyse bu hack olayı mantıklı gelmedi, uzatmayayım Smiley
Eos platformunu sevmiyorum, sevemedim. Ama üzerine araştırmalarım okumalarım devam ediyor.

Derine inmeyince anlamak konusunda bocalamanız normal önce dediğim gibi mantığını işleyişini anlamak gerek. Sevip sevmeme olayında benim görüşüm hiç bir tokena aşık değilim taraftar gibide tutmam Smiley ben cebime bakarım doluyormu tamam sorun yok musluk kesildimi başka limana  Cool  babamın tokeni değil sonuçta

Benim inandığım bir şeydir. Herkesin bildiğinden para kazanamazsınız Smiley kazanırsanız da oyunu siz kurmalısınız. Oyun kuramadığımıza göre araştırmaya okumaya devam.
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
January 09, 2019, 12:59:45 PM

Eos Accountu oluşturma ile ilgili sorunun çözümü ana yazıya eklendi...
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 09, 2019, 02:53:03 PM

Teşekkürler yüzlerce hesapla eos toplama olayı nasıl oluyor bunu çözememiştim baya zamandır. Bu yazı ike bir nebze olsun mantığını çözdüm.
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
January 09, 2019, 04:27:45 PM

Teşekkürler yüzlerce hesapla eos toplama olayı nasıl oluyor bunu çözememiştim baya zamandır. Bu yazı ike bir nebze olsun mantığını çözdüm.

Afiyet olsun bol kazançlar
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
January 09, 2019, 05:16:02 PM

EOSun kullanım amacı olsun DAPP geliştirmeleri olsun gayet iyi.Ancak halen RAM Ve CPU yüzünden karışıklık yaşayan ve kullanmak istemeyen birçok insan var.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
January 09, 2019, 07:00:57 PM

EOSun kullanım amacı olsun DAPP geliştirmeleri olsun gayet iyi.Ancak halen RAM Ve CPU yüzünden karışıklık yaşayan ve kullanmak istemeyen birçok insan var.

RAM 0.2 EOS'luk bedava diyebileceğin bir fiyata alıp aylarca kullanabilirsin hocam. Ayrıca haftalık yine 0.2 EOS'a  yaklaşık 150EOS değerinde CPU kiralayabilirsin. Bu sayede hızlı ve basit bir şekilde işlem yapabilirsin. CPU ve RAM'i bahane edip EOS'a laf ediyo herkes halbuki hiç alakası yok

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
January 11, 2019, 07:15:14 AM

RAM 0.2 EOS'luk bedava diyebileceğin bir fiyata alıp aylarca kullanabilirsin hocam. Ayrıca haftalık yine 0.2 EOS'a  yaklaşık 150EOS değerinde CPU kiralayabilirsin. Bu sayede hızlı ve basit bir şekilde işlem yapabilirsin. CPU ve RAM'i bahane edip EOS'a laf ediyo herkes halbuki hiç alakası yok

İnsanlar bazen anlayamadığı şeyleri umursamaz veya yok sayar. Biz tüm blockchaine hakim miyiz ? Tabiki hayır bir sürü sistem birbirinden farklı yapılar. Kimi kopya kimi orijinal yapılar. Önemli olan burada bence kazanç.

Yatırımcılar acısından konuşursak eğer bir para yatırılıyor. Bu yatırılan para kendisinin olduğu kadar Türkiye nin bir değeridir. Bu parayı sıfırlarsan kendin kadar Ülke nede zarar verirsin. Batık bir yatırım olarak düşünebilirsin bu olayı. Bizim Ülke halkı olarak biraz birilerinin diline bakma alışkanlığımız ve anlayamadığımız şeyleri kendimizce sağdan soldan duyduklarımız ile yorumlama olayımız mevcut.

Umarım bu yazı Eos az çok anlamasını sağlamışlardır insanları.

Keşke bunları daha önceden biri yazıp biz okusaydık ama genel olarak çok saçma şeyler yazıldı cizildi

Çok basit bir olay yazıyorum güncel olduğu için Eos ilk çıktığında scam proje filan falan yazıldı. Arkasındaki mantığı kimse anlamadı.

Oysa Dpos olarak Eth dan kat ve kat hızlı bir sistem sunacağım dedi. Eth killer olarak lanse edilmesi burada başlandı.

İkincisi Eth kadar bloklar arasında kaybolmayacaksınız ve bunu basit hale getireceğiz diyerek ikinci bombasını patlattı. Bu bomba python gibi C++ gibi şuan uzman olmayan bir yazılımcının da bu olaya dahil edilmesiydi.

Şuan basit bir yazılım dilen biri kendi uygulamasını veya sitesini veya oyunu hatta kendisini Smiley bile Eos zincirine adepte edebilir. Bu şuan Dapp patlaması olarak yaşanıyor. Şuanda oluşturulan organizma büyüyor hatta çılgınlar gibi Dapp enfelasyonu mevcut. Bir baktığın uygulmaya şuan dönüp bakmıyorsun bile 3 gün sonra çünkü yerine başkası geçiyor.
Günlük dapp 40.000 kişiyi geçti ve 10.000.000 Eos bu uygulamalarda harcanıyor,hacim oluşuyor.

Bakın bu sadece kendi iç organizmasında olan bişey binance vs... gibi borsalarda alıp satılan Eos lar buna dahil değil bile.

Ben başka organizmalar (projeler) ve bunların türevlerinide bu forumda çokca görmek isterim ama bilgi kıtlığı mevcut.

Herkes elinden geldiğince paylaşım yapabilse ,araştırsa ,okusa ve bunları yansıtsa çok daha güzel bir kazanç sağlanabilinir.

Ama forumda açılan konular he aynı Btc yukselicek , Eth düşecek !!! Boğamı geliyor ? Öküz dereyemi kaçtı vs....

Oysa en başta Eos mainette doğru dürüst bir yazı olsaydı belki bizde faydalanabilirdik.  Biz Trene ortadan binenler deniz ve buna rağmen çok şükür kazanıyoruz ve kazanmaya devam ediyoruz.

En baştan bilseydik bunları ne olurdu.

Adını zikretmeyeceğim bir token Eos mainete girmeden önce Airgrap yapacağını ve Snapshot olarak dağıtım yapacağını açıkladı. Oran 1:10 idi. Yani 100 eos olana 1000 x token verildi.

Şuan o x tokenın kilitleri açıkdı ve 100 eos olana verilen 1000 x tokenı şuan borsada satsam 60-70 eos arası gidiyordu hatta 3-4 gün önce 80-90 arası vurdu.

Adam 0,50 centlerdeyken almış 10.000 eos koymuş cüzdana ve hiç dokunmamış. Şuan adamın  16000 tokenı oldu ve bu bir airdrop dan oldu. Bunun gibi kaçtane snapshot alındı Allah bilir. Biz o günlerde yoktuk ne yazık ki...

Keşke birileri çıkıp işi özetlese ve geleceği görebilse idi. Biz Eos la 10 Dolarken tanıştık kendisi ile geçen sene mayıstı ne tokenıymış bu dediğimde fiyatı 10 dolardı vaybe  Smiley ve buradaki çoğu insanda keza öyle...

Yok Cpu imiş yok Ram imiş karışık geliyormuş vs... hocam kimsenin bilmediğinden para kazanmak kolaydır zaten. Uzaktan bakan için karışık işin içine girince çoçuk oyuncağı...

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
January 11, 2019, 01:43:59 PM

Eos an itibariyle en çok işlemin gerçekleştiği platform ve teknoloji açısından eleştirilecek çok bir tarafı yok. 

Asıl problem kullanımının yeteri kadar kolay olmaması. Bu forumdaki herkes Eos cüzdanı açabilir veya kolayca kullanabilir, ama teknolojiden fazla anlamayan insanların yapabileceği bir şey değil. Kullanımı daha kolay hale getirilirse çok daha iyi yerlere gelecektir.
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
January 11, 2019, 04:30:12 PM

Eos an itibariyle en çok işlemin gerçekleştiği platform ve teknoloji açısından eleştirilecek çok bir tarafı yok. 

Asıl problem kullanımının yeteri kadar kolay olmaması. Bu forumdaki herkes Eos cüzdanı açabilir veya kolayca kullanabilir, ama teknolojiden fazla anlamayan insanların yapabileceği bir şey değil. Kullanımı daha kolay hale getirilirse çok daha iyi yerlere gelecektir.

Bir geliri olmadığı ve reel dünyaya adepte olmadığı sürece benim için  çok bir değeri yok aslında. Olay bir pasta var ve onu yemek. Ha inerse sokağa tadından yenmez
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
January 21, 2019, 11:54:30 AM

Uzun zamandır Eos'a karşı hep bir önyargı ile bakıyordum ama sayenizde bu önyargıdan kurtulup daha fazla okumam gerektiğini anladım. Detaylı paylaşımınız ve her soruya vermeye çalıştığınız cevaplar için çok teşekkürler.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
January 21, 2019, 01:00:12 PM

Uzun zamandır Eos'a karşı hep bir önyargı ile bakıyordum ama sayenizde bu önyargıdan kurtulup daha fazla okumam gerektiğini anladım. Detaylı paylaşımınız ve her soruya vermeye çalıştığınız cevaplar için çok teşekkürler.

Yazımı okuduğunuz için bende teşekkür ederim  ne mutlu bana
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 24, 2019, 06:15:24 PM

Bu konu ölmemeli mukemmel bir anlatım ve teknik bir yaklaşım bence bitcointalka yakışan bir konu işte bu. Anlatım için ayrıca teşekkürler hocam.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 24, 2019, 06:19:15 PM

koineks, 25 ocakta eos'u ekleyeceklerini mail olarak bildirmiş.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
January 24, 2019, 07:57:58 PM

Eos ethereum ile kıyaslandığında biraz zorlandığımız, terimlerine uzak olduğumuz , paraya kıyıp (2-3 $ fazla tabi ) cüzdanına sahip olamadığımız bir platform. İnceleyip araştırmak niyetindeyken sizin yazınızla aydınlandık. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 24, 2019, 08:50:18 PM

Başarılı kripto paralardan birisi; düşüşlerden diğer kripto paralara göre daha az etkilendi. Bence Ethereum ve Tron'un en ciddi rakibi.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
February 05, 2019, 08:45:08 AM

Başarılı kripto paralardan birisi; düşüşlerden diğer kripto paralara göre daha az etkilendi. Bence Ethereum ve Tron'un en ciddi rakibi.

Tron önce dapp uygulamalarında bi eos u yakalasında Smiley

izlediğim ve gördüğüm kadarı ile eos muş eth muş tronmuş diye konusurken biri bir oyun yapıyor bunu eos da oynatıyor sonra hacim azalıyor hop trona entegre ediyor oradan başka bir mainete vs... adam bir token aşağı değil dolar aşığı üçkağıtçılar.
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
February 05, 2019, 08:47:38 AM

Eos ethereum ile kıyaslandığında biraz zorlandığımız, terimlerine uzak olduğumuz , paraya kıyıp (2-3 $ fazla tabi ) cüzdanına sahip olamadığımız bir platform. İnceleyip araştırmak niyetindeyken sizin yazınızla aydınlandık. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.

Rica ederim afiyet olsun
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
February 05, 2019, 08:48:35 AM

Bu konu ölmemeli mukemmel bir anlatım ve teknik bir yaklaşım bence bitcointalka yakışan bir konu işte bu. Anlatım için ayrıca teşekkürler hocam.

Rica ederim kolay kolay ölmez,  araştıran bir toplum olduğumuz sürece bizi kimse kolay kolay öldüremez Smiley 
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
February 05, 2019, 08:49:49 AM

koineks, 25 ocakta eos'u ekleyeceklerini mail olarak bildirmiş.

Bizim borsalarımız komisyonculuktan öte gidemiyorlar ne yazık ki  , oysa elin çinlisinin borsasında bu işlemleri yapacağımıza neden Türk borsaları değil ? anlamıyorum.
forumalacali (OP)
Full Member

View Profile
April 09, 2019, 06:18:29 AM

https://eosflare.io/ buraya şu linki ekleyeyim çoğu kişi bi haber. Buraya eos accountunuzu yazarsanız tüm hareketlerinizi görürsünüz. Genel olarak kaç token var kimler holder vs vs...

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: