Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:00:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ‘Bitcoin dibi görmedi’ diyen Mahmudov’dan can sıkacak tahmin  (Read 278 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 04, 2019, 07:54:41 PM

Tanınan kripto para analistleri Tone Vays ile Murad Mahmudov, Youtube'da Bitcoin'i tartışlar. Mahmudov, bu yayında Bitcoin'in henüz dibi görmediğini ileri sürdü.

Eski bir kurumsal yatırımcı olan Tone Vays, Youtube kanalında Princeton mezunu önde gelen bir kripto para analisti ve ekonomisti olan Murad Mahmudov’la birlikte Bitcoin‘i tartıştı.

Mahmudov, iki saati aşan yayında BTC’nin hala uzun vadeli bir tutunma noktası bulma sürecinde olduğunu ve bu noktanın 1,800 – 2,400 dolar aralığında olabileceğini açıkladı. Mahmudov’un öngörüsü gerçekleşirse, 2,000 dolarlık bir fiyat seviyesi, Bitcoin’in mevcut fiyattan yaklaşık yüzde 50 düşmesini gerektirecek. Dünyanın sonu olmasa da kasvetli bir hareket. Bununla birlikte Mahmudov, BTC’nin 1,000 doların altına düşmeyeceğinden %100 emin olduğunu belirtti.

Analist, sözlerinin devamında Ether, EOS ve XRP gibi birçok kripto paranın hala büyük ölçüde değerinin üzerinde olduğunu ileri sürdü.

Öte yandan Mahmudov, uzun vadede Bitcoin’in küresel finansta devrim yaratma potansiyeli ile birlikte aşırı derecede yükseliş yaşayacağı görüşünde. BTC’nin değişmeyecek olan arzının zamanla milyarlarca doları çağıracak olan katalizör olduğunu iddia eden Mahmudov, ayrıca en az on yıl boyunca Bitcoin harcamayacağını söyledi.

Mahmudov, son olarak arz da dahil olmak üzere yirmi kadar temel faktörü göz önünde bulunduran modellerine dayanarak 2023 yılında 2017 yılındakine kıyasla çok daha büyük bir balonun görüleceğini ileri sürdü.

https://uzmancoin.com/bitcoin-vays-mahmudov/

paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 04, 2019, 10:54:42 PM

Açıkçası bu tahminleri benim hoşuma gitmedi. Çünkü bu dedikleri gerçekleşirse zaten Ethereum, Eos ve XRP gibi coinler şu anki sveiyelerinin oldukça altında bulunur.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
January 05, 2019, 10:11:35 AM

Ethereum, Eos, Ripple daha da düşerse zaten piyasalar çok çok ağır yara alır. Bu Mahmudov kimdir necidir bilemem ama umarım tahminleri tutmaz. Uzun vadede öngörüsü heyecan verici ama yakın zamanda bir hareket lazım bize, kriptoya inancımızı pekiştirmek adına.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
January 05, 2019, 10:25:14 AM

Hep boyle aciklamalar geliyor ve sonrasinda inanip satan kisilerden ucuza mal toplamis oluyorlar. Elbette dusus devam edebilir ama bu tur aciklamalar bana pek gercekci gelmiyor.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 05, 2019, 10:30:28 AM

Ne zaman görecekmiş acaba dibi ? şuan bu seviyelerde olması bile normal değil bitcoinin.Ayıp yahu.ama yakındır altın grafiğine yakın bir grafik bizi bekliyor çok uçuk seviyelere gelecek bitcoin.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 05, 2019, 02:11:28 PM

Zaten ölü olan piyasayı yerin dibine sokma çabaları olarak görüyorum ben bu açıklamaları. Çılgın yükseliş öncesi malum balinalar ne kadar çok Bitcoin, Ether vs toplarlarsa gelirleri de o kadar çok olacak.

xnusret30
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
January 05, 2019, 02:41:01 PM

2018 zaten berbat geçmişken daha dibin dibini görmedik denilenleri daha çok gördükçe piyasaya taze para girişi konusunda karamsarlığım artıyor
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 05, 2019, 03:31:22 PM

var böyle ihtimaller. bitcoin için sağlam bir duvar arıyorsanız orası 5000 dolar. 5000'den 600 dolar dump gelirde oralarda tutunamaz ise zaten gideceği yer daha aşağılar. ama günü gününe değerlendirme yapmak daha doğru.

DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
January 05, 2019, 08:48:01 PM

Bitcoin dibi görmedi diye düşünenlerdenim ben de. Umarım yanılırım tabi ki ama 2500 dolar seviyelerine kadar gerileyecek gibi geliyor Bitcoin önümüzdeki günlerde.

LoveEther
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 05, 2019, 09:26:25 PM

suana kadar Dinlediginiz yada yorumlarini okudugunuz tüm analizciler uzun vadede olumlu konusmustur neden ? cunku uzun vadenin zaman sinirlamasi yoktur ^^

Uzun vadede dusunmeyen zaten kripto para isine girer mi,bir cok analizcinin analizleri aslinda insanlarin duymak istedikleri,ucuzdan btc alalim uzun vadede zengin olalim tavrinda cok insan var buda onlara mutluluk veriyor tabiki.

iyi Forumlar !
hxres
Member
**

Activity: 429

View Profile
January 05, 2019, 09:36:52 PM

Hangi tahmin tutuyorda bu da tutsun ? 2018 başlarında ki fiyat tahminlerine bir bakın sonra şuan ki fiyat ile kıyaslayın arada dağlar kadar fark var. Ha dibi görmedi görecek diyorsa bu o dediği için değil de piyasa hareketlerinin olumsuz bir havada devam etmesi ve tedirginliğin artması ile olur diğer türlü btc dibi görürse diğer coinleri düşünemiyorum.
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252

View Profile WWW
January 05, 2019, 11:39:53 PM

BTC dibi görmedi söylemlerinin artmış olması bana BTC nin önümüzdeki günlerde tam tersi yönde ilerleyeceğini düşündürüyor ancak, gerçekten de kendi analizlerim doğrultusunda da dibi kesinleştirmiş bir seviyede değil. Uzun vadeli düşünen yatırımcılar için tabii ki bu seviyeler de çok büyük fırsat ama al satçılar için daha temkinli olmakta fayda var.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 06, 2019, 07:19:48 AM

olaya iyi tarafından bakın. parada duranlar için düşüş esnasında satıp daha ucuzdan ve daha fazla coin alma olasılığı var. ayrıca 1800 dolar alıcıların yoğunlaştığı bir yer. 150 dolardan başlayan atak 3000'e geldiğinde 1800'den fırlamış 20,000'e gitmişti.
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
January 06, 2019, 04:41:58 PM

Öne sürülen sav mantıklı, bu seviyelere yakın dip çalışması yapılabilir ancak bu işte dibi bulmak imkansıza yakındır.Yanlış oldu dibi bulmak mümkün ama yakalamak imkansız.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 06, 2019, 04:46:29 PM

Murad Mahmudov'un Türkiye'den de hatırı sayılır sayıda takipçisi var. Genelde kısa vade işlem yapıyor.
Uzun vade düşüş beklentisi boş değildir. 

Aragorrn
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
January 06, 2019, 06:58:45 PM

Herkeste btc 3000 altına düşecek algısı var, piyasada da biliyorsunuz herkesin beklediğinin aksi oluyor. Tıpkı eth 50$ civarına gelecek diye algı oluştuğunda 80$'dan 158$ civarına çıkış yaptı. Bütün analistlerin btc düşüş yaşayacak demesi de beni işkillendirmiyor değil.
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
January 06, 2019, 07:50:36 PM

ben hala düşüşün bittiğini sanmıyorum. bende 2600 seviyelerini bekliyorum. ara yükselişlerin bu ana trendi kıracağını düşünmüyorum.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
January 06, 2019, 07:57:40 PM

Herkeste btc 3000 altına düşecek algısı var, piyasada da biliyorsunuz herkesin beklediğinin aksi oluyor. Tıpkı eth 50$ civarına gelecek diye algı oluştuğunda 80$'dan 158$ civarına çıkış yaptı. Bütün analistlerin btc düşüş yaşayacak demesi de beni işkillendirmiyor değil.

Aslına bakarsan ethereumda fork olmasaydı 50 doları görebilirdi diye düşünüyorum ben. Şuan ki fork bile ethereumun yeteri kadar değerlenmesini sağlamadı bence çünkü blok ödülü 3 ten 2 ye düşecek haliyle arz azalacak. Ben hızla 200 doların üzerine atar diye düşünüyordum mesela ethereumun.

leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 06, 2019, 08:07:08 PM

Henüz tekrar dibi görmesi mümkün ama yükselişe geçmesi bence moralleri düzeltiyor ve tekrar 6000 bin dolar olan eski seviyelere geleceğinin göstergesi. Hatta ocak ayındaki ethereum forku rüzgarın gidişine göre boğayı bile başlatabilir
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 07, 2019, 01:49:25 PM

Bitcoin artık fiyattan daha çok zaman odaklı hale geldi ,beklenen fiyata çıkması için en az 2-3 bekleyeceğini bilen yatırımcı artık bu saatten sonra kaça düşerse düşsün umursamıyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: