Bitcoin Forum
May 23, 2024, 10:19:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Çevreci proje Poseidon Foundation  (Read 496 times)
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
February 05, 2019, 07:18:03 PM

Poseidon projesi ile tanıştık ama aklıma takılan bir şey var.. "Poseidon platformunda, karbon kredisi alıp satabilir veya bağış yapabilirsiniz." Bu cümle bana bir şey ifade etmiyor. Biz bir şeyler alarak dünyanın temizlenmesine mi katkıda bulunuyoruz yoksa bağış yaparak bu Poseidon vakfını mı destekliyoruz bunu anlayamadım. Karbon kredisi alışverişinin nasıl işlediği hakkında bilgi verebilecek biri varsa dinlemek isterim. İnceleme için teşekkürler.
Platform müşterileri, herhangi bir mağazada veya çevrimiçi mağazalarda alışveriş yapabilecek ve yaptığı alışveriş sonucunda iklim değişikliği ile mücadeleye katkı sağlayacaktır. Ayrıca vakıf projesi olduğundan dolayı bağış yaparak da katkıda bulunabileceksiniz.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
February 05, 2019, 07:23:12 PM

stellar altyapısından çıkan projeleri dikkatle takip ediyorum. pigzbe vardı mesela çıktıktan sonra epey yatırımcı topladı ve sanırım bitfinex borsasında listeleniyor şu an. poseidon da iyi yatırımcılar çekerse çok güzel hareketler yapıp kripto dünyasında kalıcı bir yer edinebilir. umarım bunu sağlarlar zira epey sofistike bir proje.

Poseidon a boubtyhiveden katılmıştım. Stellar cuzdan adresi istedigini hatırlamıyorum.  Zaten boubtyhivede eth cuzdani kayitli. Ne yapmak lazim bilenler yardimci olabilir mi?

Poseidon projesi ether tabanlı değil, stellar tabanlı bunun için stellar cüzdanı eklemeniz lazım bountyhiveye.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
February 10, 2019, 09:46:23 AM

Poseidon güzel bir proje.Bildiğim kadarıyla da Xlm tabanlı bir proje.Bugünlerde revaçta bu tarz projeler.Avantajı büyük.Bür borsaya giremese bile lobs,stealerport tarzı platformlarda alış satış imkanı var

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 10, 2019, 01:36:09 PM

Ben de bounty programına katılmıştım, ancak 2 gün önce stellar cüzdanına eklenilmesi gerektiğini farkedip ekledim.

Umarım dağıtımda sorun olmaz. Olursa da kısmet. Bazı farklı projelerin cüzdanlarını eklememiştim, 5-10 dolar belki eder diye kasmamıştım.

phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
February 10, 2019, 04:25:26 PM

Poseidonun değerli olacağını söyleyenler var.Bencede bir vakıf projesi olması ve Stellar tabanlı olması fiyatlandırmasına birazda olsa etki edebilir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
February 10, 2019, 05:05:38 PM

Ekip kötü niyetli olmadıktan sonra vakıf projeleri genelde iş yapar. Umarım 31 temmuza kadar en azından softcap miktarları kadar yatırım alabilirler. Proje güzel ve umut verici.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
February 10, 2019, 05:41:14 PM

Stellar tabanlı projeler çok fazla rağbet görüyor ve projeleri gayet iyi gidiyor. Poseidon gelecekte ses getirebilecek ender projelerden.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
February 10, 2019, 06:44:32 PM

Stellar projeleri çok güzel oluyor. Özellikle borsa beklemeden cüzdandan alıp satılması harika. Ben sırf bu özellik yüzünden bile Stellar'ın uçabileceğini düşünmüştüm ama ilginç şekilde yerinde sayıyor. Pigzbe projesi öyle yine Poseidon projesi de öyle, sadece cüzdana trust etmeniz yeterli. Ardından proje de para ederse süper ötesi bir şekle bürünür Poseidon. Ben başarılı olacağına inananlardanım. Sadece hala kafama takılan kısım Carbon Credit denen ayrıntının nasıl işleyeceği..??
janocuk
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
February 10, 2019, 07:18:06 PM

stellar tabanli projeler cidden son zamanlarda saglam yatirimcilar cekti ve epey ilgi odagi oldular ama stellar portun dezavantaji trust muhabbeti. ortalama bir kullanici icin trust etmek ve platformu kullanmak cidden zor.
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1778
Merit: 345

View Profile
February 12, 2019, 09:12:33 PM

Poseidon bounty kampanyasından kazanılan ödüller henüz stellar hesabına gelmemiş, sizin ne durumda arkadaşlar dağıtım başladı mı acaba?

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
February 12, 2019, 09:48:30 PM

Ben de bounty programına katılmıştım, ancak 2 gün önce stellar cüzdanına eklenilmesi gerektiğini farkedip ekledim.

Umarım dağıtımda sorun olmaz. Olursa da kısmet. Bazı farklı projelerin cüzdanlarını eklememiştim, 5-10 dolar belki eder diye kasmamıştım.

İlk dağıtımda gelmezse geç kalanlar için muhtemelen ikinci bir dağıtım yaparlar. Eklediyseniz o zaman alırsınız tokenleri hocam. Sıkıntı olmaz yani o konuda.

Diğer yandan projeden beklenti oldukça fazla. Özellikle mobil uygulaması tutarsa çok daha değerleneceğini düşünüyorum. Stellar zaten yapı olarak çevreci bir ağ; Poseidon da tam olarak bunu destekleyen bir proje.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
February 12, 2019, 09:51:22 PM

Stellar projeleri çok güzel oluyor. Özellikle borsa beklemeden cüzdandan alıp satılması harika. Ben sırf bu özellik yüzünden bile Stellar'ın uçabileceğini düşünmüştüm ama ilginç şekilde yerinde sayıyor. Pigzbe projesi öyle yine Poseidon projesi de öyle, sadece cüzdana trust etmeniz yeterli. Ardından proje de para ederse süper ötesi bir şekle bürünür Poseidon. Ben başarılı olacağına inananlardanım. Sadece hala kafama takılan kısım Carbon Credit denen ayrıntının nasıl işleyeceği..??
 Ben de inceledim projeyi vakfın işleyişi nasıl sürdüreceğine ilişkin W.P. açıklamalarından anladığım şöyle: Herkesin bir miktar karbon üretme durumu var ki bu kaçınılmaz. Size bunu başta tesbit edip veriyorlar. Bu sizin karbon krediniz. (Şu anda miktar aklıma gelmediği için atıyorum. 100 metreküp gibi. Bunun para karşılığı da yine atarak söylüyorum 1000 XLM. Siz diyelim ki 80 metreküplük karbon salınımı yaptınız (Yani fazla tüketmediniz.) 10 metreküp yani 100 XLM lik hakkınız kaldı. Bunu çok karbon üreten bi sanayiciye satabiliyorsunuz. Sanayici 100 metreküpü diyelim aştı ki işi gereği aşacak. O zaman kaç metreküplük fazla aşmış ise poseidon vakfına o kadar XLM yatırarak karbon kredisi elde etmek zorunda(Yoksa devlet aracılığıyla sanayi üretimine kesinti gelebilir) O yatan parayla da vakıf yeni ağaçlar dikip o sanayicinin fazladan saldığı karbon miktarını oksijene dönüştürecek. Böylece harcanan her karbon metreküpü için boş alanlarda yeni ormanlar yaratılarak karbon oranını düşürmeye çalışacaklar.
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
February 12, 2019, 10:50:29 PM

poseidon ya da bir başkası, dünya ve üzerindeki yaşama katkıda bulunan herhangi bir gerçek proje şeffaf blok zincir teknolojisi ile hayatımızda yer edinebilir.
Nuxxorcoin
Member
**

Activity: 332
Merit: 22

Turkish Translator

View Profile
February 12, 2019, 11:23:34 PM

Posedion proje olarak gerçekten çevreci ve önemli bir proje. bountysine katılmıştım.. şu zamana kadar da gerçekten kayda değer bir yatırım çekmeyi başardılar. her şey yolunda gözüküyor sadece icolarının üçücü evresi 6.aya uzadı o kadar..
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
February 13, 2019, 03:53:39 AM

Piyasa düzelse de posedion gibi gerçekçi ve dünyaya odaklanmış projeler hak ettiği değeri bulsa. Softcapı 6. aya kadar yapacaklarını düşünüyorum umarım başarılı olurlar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1778
Merit: 345

View Profile
February 13, 2019, 01:54:56 PM

Türkçe telegram grubunun yöneticisi dağıtımın başladığını ama el ile yani manuel olarak yapılacağından dağıtımın biraz zaman alacağını söyledi.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
February 13, 2019, 02:21:08 PM

Steller tabanlı projeler Erc20'nin aksine son zamanlarda iyi bir performan gösteriyor. Belki sayının az olmasından kaynaklı bilemiyorum Erc20'de coin çıkarmanın maliyeti daha düşük olduğu için çöp diye tabir ettiğimiz projelerin büyük kısmı burada toplanıyor. Bu projeninde başarılı olacagına inanıyorum.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 13, 2019, 02:45:22 PM

Twitterda bounty tweetleri atarken ne paylaştığımızı sorgulayan şurasını düzelt burasını sil dedikleri bir medya yöneticisi vardı beni banladı. Sonra zorla açtırmıştım.
Birde bu poseidon adı hep bana tanıdık geliyordu meğerse izlediğim bir filminde adıymış Smiley  https://www.imdb.com/title/tt0409182/

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 13, 2019, 05:26:40 PM

Poseidon dağıtımını bekliyoruz heyecanla, hem doğa kazansın, hem biz kazanalım.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1131

View Profile
February 13, 2019, 06:17:13 PM

stellar tabanlı ve doğa amacı ile beraber gerçekçi organizasyon yapısı başarılı olmaması için bir sebebin olmadığı görüntüsü oluşturuyor.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: