Bitcoin Forum
May 03, 2024, 02:28:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Craig Wright: Biri Size Yanlışlıkla Bitcoin Gönderirse Kullanmayın  (Read 239 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
January 05, 2019, 02:41:35 PM

Bitcoin SV’nin (BSV) sıkı bir destekçisi olan Craig Wright, “beklenmedik” kripto para işlemleriyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Wright’ın bu açıklamalarına göre cüzdanında durduk yere fazladan kripto para bulan kişiler aslında risk altında olabilirler.

BSV’nin önde gelen isimlerinden olan Craig Wright, beklemediği halde cüzdanında fazladan kripto para gören kişiler için bir uyarıda bulundu. Wright’a göre eğer yatırımcılar kendilerine yanlışlıkla gönderilmiş koinleri kullanmaya kalkışırlarsa tehlike altında olabilirler.

Birleşik Krallık’taki bir yasayı kaynak göstererek konu hakkında konuşan Wright şu açıklamayı yapıyor:

“Eğer beklemediğiniz halde biri size Bitcoin gönderirse bu Bitcoin’i yasal olarak harcamamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Cüzdanınızda Bitcoin tutuyor olabilirsiniz ama bu Bitcoin ‘sahibi’ olduğunuz anlamına gelmez.”

Wright aslında bu açıklamayı yaparken yukarıda da belirttiğimiz üzere Birleşik Krallık’taki bir yasayı kaynak gösteriyor: 1968’deki Hırsızlık Yasası. Wright’a göre yanlışlıkla yapılmış bir işlem yüzünden fazladan Bitcoin alan kişiler, bu koinleri kullanırlarsa yukarıdaki yasayı ihlal etmiş sayılabilirler:

“Eğer adresinize hiç dokunmamışsanız davadan bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ama eğer o koini kullandıysanız…”

Wright’a göre eline yanlışlıkla fazladan Bitcoin geçen kişiler, bu işlemin aslında “bağış” olduğunu iddia ederek alacakları cezayı hafifletebilirler. Ancak bu durumda dahi söz konusu kişilerin belli oranlarda vergi ödemeleri gerekecek. Tabii eğer bu kişinin resmiyette “hayır kurumu” diye bir kaydı varsa durum değişebilir.

Wright tüm bu açıklamaları yaparak kripto parayla işlem yaparken son derece dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyor ve insanları uyarıyor.

Haber linki : https://koinbulteni.com/craig-wright-biri-size-yanlislikla-bitcoin-gonderirse-kullanmayin-35112.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
1714746495
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714746495
Reply with quote  #2

1714746495
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714746495
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714746495
Reply with quote  #2

1714746495
Report to moderator
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 05, 2019, 03:30:15 PM

ingiltereye özgü bir kanun. ayrıca yanlışlıkla birisi bana bitcoin gönderecek olsa electrum adresim var, hiç bir borsayı kullanmadan yine satışını yapmam mümkün. ingiltere vatandaşı olsan bile çokta tın.

Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
January 05, 2019, 05:41:53 PM

Salakmı la bu ? Birisi bana bitcoin yollamış doğru veya yanlış yada bilerek yada bilmeyerek ? Ben bu adamın sahibini nerden bulucam mk Cheesy mal la bu.Tabiki bana ait değil ama boş boş cüzdanda tutmak yerine bişiler alınabilir veya saklanılabilir.

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 05, 2019, 05:57:14 PM

Ya kardeş hani kripto paralar takip edilemediği için suç işlemeye müsaitti,hani birçok illegal iş bitcoin üzerinden dönüyordu.İnsanların bir çogu bu sebeple uzak duruyordu.Şimdi cüzdanımıza gelen paradan soruşturma geçireceğiz öylemi.

tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 05, 2019, 06:34:46 PM

İngiltere'de yaşayan düşünsün bana ne o ülkenin kanunundan.Benim en fazla yapabileceğim geldiği adrese geri göndermek olur Smiley

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 05, 2019, 09:20:12 PM

Bu adamin yaptigi yorum sadece kendini ön plana cikarmaktan ibaret,boyle bir kanunu bizzat digital paralar icin onandigini ben ne duydum ne gördüm.
Zaten heleki bu zamanda bedava btc yi kim kabul etmez.
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
January 05, 2019, 09:45:55 PM

Bu nasıl bir yorumlama ya Smiley  Su adamın hesabından yanlışlıkla benim cuzdana geleydi ne iyi olurdu..
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 06, 2019, 07:21:13 AM

bana nereden geldiği olmayan bitcoinleri yollasınlar. her türlü okuturum onları. forumda bitcoin bozanlar var. aç kardeşim yeni bir bitcoin adresi derim. oraya transfer ederim küçük küçük banka hesabıma para gelir. ingilteredeki kanun maddeleri biraz ilginç.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 06, 2019, 09:01:55 AM

Blok zinciri ağında o kadar çok işlem yapılıyor ki her transferin peşine düşmek zaten imkansız. He olur da yanlış adrese Bitcoin gönderimi tespit edilirse ve haksız harcama yapılırsa bu elbette ki diğer geleneksel para işlemlerinde verilen cezaların farklı bir uygulamasına konu olabilir.

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
January 06, 2019, 09:38:49 AM

Size yanlışlıkla gelen koin varsa onu bir şekilde anonimleştirmeniz gerekiyor. Bunu yapan siteler var. Göndereceğiniz koini havuza alıp farklı bir adresten koin gönderebiliyorlar.
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
January 06, 2019, 07:50:26 PM

Oldukça sert bir kanunmuş bu. İngiltere biraz işi sıkıya almış görünüyor. Eline yanlışlıkla fazladan kripto para geçen yanmış o zaman resmen. O kişinin kendi hakkını daha rahat savunabilmesi için de biraz düzenleme yapılabilir bence.

leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 06, 2019, 08:02:06 PM

Sonuç olarak ingiltereyi bağlayan bir kanun. Zaten gönderen adresin kime ait olduğunu bilemiyorsun ki. Fakat çok içine sinmiyorsa geri iade edilebilir, bu yolda cüzdan bulmaya benziyor tamamen vicdan meselesi
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
January 09, 2019, 06:07:23 PM

Cüzdana fazladan bitcoin gelecekte millet kullanmayacak ,yatırımcılarda var bir dünya cüzdan, millet onu kullanırda kimse nerde kullanıldığının izini bile bulamaz .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
January 09, 2019, 07:38:32 PM

Benim cüzdana yanlışlıkla bir bitcoin meblağ düşerse way haline onu gönderenin bulana kadar bir uğraşır alana kadar bin uğraşır yoklukla hiç ederim anında hiç acımam söyliim gönderirken adresi 5 kez kontrol edin benden günah gitti Smiley

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
January 09, 2019, 07:55:07 PM

Cüzdanlardan yanlışlıkla varlık gönderimi özellikle ilk başlarda sanırım hepimizin yaptığı en başta gelen hatalardan biri yapmadan da öğrenilmiyor bu arada ancak benim ve çevremin bugüne kadar bu paraların geri geldiğini duymadım görmedim, alan için çok basit aslında gelen hesaba yollanır iş biter ancak böyle olmuyor işte.

BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406

View Profile
January 09, 2019, 08:01:37 PM

Bıraksınlar bu işleri, adam birine yanlışlıkla bitcoin gönderdi heralde o yüzden triplere girmiş. Hiç bir şey iddia edebileceklerini sanmıyorum. O bitcoini kimse anlamadan fiata çevirip yerler, ruhun bile duymaz.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
January 10, 2019, 09:41:24 PM

Ama niyevkullanmasın yazıda bunun sebebini tam anlayamadım kaldıki risk olsada biz kriptocular onun bir şekilde riszksiz hale getirmeyi biliriz Smiley
hxres
Member
**

Activity: 429

View Profile
January 11, 2019, 12:06:38 PM

Pardon filmi gibi olacak Smiley Gönderecekler bir süre bekleyeceksin sonra gelen yok giden yok sonra efendim niye kullandin bilmem ne. Al başına iş cik çıkabilirsen durumu resmen.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
January 11, 2019, 12:40:47 PM

Biri yanlışlıkla bizim cüzdanımıza bitcoin gönderecek ve bunu kullanmamak lazımmış ,biri böyle birşey ile karşılaşsa dakika sürmeden o bitcoini hemen kullanır.  Tongue

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: