Bitcoin Forum
May 12, 2024, 12:59:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Waves X ve ETCV (Ethereum Classic Vision) bountysine katılan arkadaşlar dikkat  (Read 869 times)
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 07, 2019, 09:29:10 AM

Açıkçası ikisine de katılasım vardı. Biraz bekliyeyim dedim sonra vezgeçtim. İyi ki vazgeçmişim. Bir de makale falan düşünüyordum.

Aslında güzel fikir.

Bir domain+hosting al max 100$ (o kadar bile tutmaz.)
Birer twitter, facebook ve medium sayfaları (Bedava)
Bir token oluştur. Waves de 3-4$ Eth'de de ucuz diye biliyorum.

Maksimum 250-300$ harca bir projeyi kopyala. Bedavaya bounty ile hype yaptır. 100 milyon token bassan 50'sini bedavaya dağıt geri kalan 50 milyon adeti 0.1$ a satsan 5 milyon dolar yapar.

Boşa uğraşıyoruz bounty falan Smiley Toplanıp bir proje copy yapalım. Token oluşturup büyük miktar bounty dağıtıp sonra satıp kapatalım dükkanı Smiley

Ethereum Re-Decentralized yapalım mesela simgesi de ETR olsun Smiley Bizdende bişeyler olsun içinde

Emin ol bunu forumdaki çoğu kişi düşünmüştür. Keşke bahsettigin kadar kolay olsa. 5 milyon para toplayacaksın ve hiçbirsey olmayacak gibi kapatıcaksın tezgahı.Topladıgın para 3,5 bişey değil milyon.Santimin hesabını sorarlar adama  Smiley
Ethereum dark bu söylediğini yapmıştı hatta adamların web sitesi bile yoktu bırak onu bunu cokda güzel para topladılar + en güzeli herifler Türk dü  Grin Grin En son gerizekalının biri youtube de ses kaydı yayınlamıştı Allah aşkına peygamber aşkına bu coini alın diye millet ondan sonra ayılmıştı  Grin

1 keresinde de multi hesap sahibi bir ekip scam ico yapmışlardı pitipawn ifşa etmişti bunları. 1 gecede tüm sosyal medya hesaplarını web sitesini falan kapatıp kaçmışlardı.

Yani parayı topladıktan sonra hiç birşey olmamış gibi tezgahı kapatıp kaçabilirsin kimse bir şey soramaz.

Ha evet hatırladım olayı.Mevzuyu öğrendiğimde ne gülmüştüm ya Grin

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
1715475546
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715475546
Reply with quote  #2

1715475546
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715475546
Hero Member
*

Ignore
1715475546
Reply with quote  #2

1715475546
Report to moderator
1715475546
Hero Member
*

Ignore
1715475546
Reply with quote  #2

1715475546
Report to moderator
1715475546
Hero Member
*

Ignore
1715475546
Reply with quote  #2

1715475546
Report to moderator
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 07, 2019, 11:27:43 AM

Ethereum dark gibi Türklerin işin içinde olduğu ve gerçekten de havadan güzel paralar kazandıran scam bir proje gördük. Ben şahsen kazanamasam da kazanan bir çok forum üyesini gördüm. Yine Ethereum blu, hat hawala token hepsi birer scam proje olmasına rağmen bir anda çok iyi paralar kazandırdı elinde bulunduranlara. Waves x etcv gibi projelerin hiç bir Bountysine felan gitmedim ama bunlar da yukarıdaki coinler gibi çoğu yatırımcısına para kazandırırken çoğu kişiyi batıracagini göreceğiz büyük ihtimalle.

mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 07, 2019, 11:33:29 AM

Ortalıkta bir ekip yok ethereumun hardforku bahane edilerek onunda reklamı kullanılarak fork yaotık ayağına coin dağıtacaklar . Koparabildiklerini koparık tüyecekler bence de.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
January 07, 2019, 03:34:05 PM

Ben ve benim gibi birsuru katılan olmuş imzasına ama galiba tırt çıkacak. Allah'tan süre uzun değil, daha spreadsheet bile güncelleme yok. Böyle yaparak ne elde edecekler merak ediyorum doğrusu. Aklı olan forka yatırım yapmaz.

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
January 07, 2019, 03:48:32 PM

En son katılayim diye baktım 495 kişi ölmüş imzasında. Şimdiye kadar böyle bir imzaya katılımı görmedim. Buna jinbitoken dahil. 11 inde bitecek bakalım ne çıkacak. Tahminim bir tek kod bile yoktur ortalıkta.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 07, 2019, 03:50:37 PM

İmzasına katıldım. ödül gelir diye sanırım scam kalsın biraz gelmezse kaldırırm
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
January 07, 2019, 07:40:22 PM

Spreadsheet güncellenmiş katılanların dikkatine. Adamlar 2 haftalık Stake dağıtımı yapmışlar. 11 ine kadar kampanya devam diyorlar. Umarım katılanlar 3-5 birşey alabilir.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
January 07, 2019, 08:13:54 PM

Baht ' ımız ne yönde olacak bakalım . Bir furya çıktığı zaman peşi sıra dökülüyorlar . Her zaman ki öncüler ufak da olsa bir kazanç bırakıyorlar. Ama söylediklerin konusunda haklısın. En azından sonuna geldik . Bakalım bekleyip göreceğiz .
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
January 08, 2019, 12:16:41 PM

Ben de inceledim az önce de scam gibi geldi hiç değiştirmedim imzamı 2 hafta sürmesi de biraz cezbetti ama 2 hafta 2 haftadır

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
January 08, 2019, 12:19:14 PM

benimde çok bir beklentim yok sadece süresi kısa olduğu için katıldım. bakalım ne olacak beklemedeyiz:)
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
January 08, 2019, 02:08:52 PM

Görüntü çok güven vermiyor ancak bu işler belli olmuyor.Bekleyip görecegiz, ortaya çıkan adamların bir planı olmalı.

caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
January 08, 2019, 02:43:37 PM

Yani katıldım imzasına ETCV nin neden katıldım bir çok haber kanalında orjinal bilgi kaynağı ve önemli haber kanallarında yayınlandığını gördüm nereden scam tanısı koydunuz onu da anlamadım çünkü fork dediğimiz olayı biliyorsanız ekip bilgilerine gerek olmadığını da bilmelisiniz bu kişiler her hangi bir ICO düzenlemiyor yatırım toplamıyor wallet leri var ister kurun ister kurmayın bunun da zorunluluğu yok eğer mecbur derlerse indirmezsiniz. Stakeler de güncellendi. 11 ocak kısa bir süre bekleyip görebiliriz. 1 ETH olan herkes 3 ETCV alacak denildiğinde bunun altında ne gibi bir şey aranıyor hala anlamadım. Bounty yapılması mı acaba tuhaf geldi. Büyük iddalar atmıyorum ortaya ama madem memnun değil scam ise imzasını taşımayın Smiley Bir sürü scam projenin peşinden aylarca gidip 11 ocağa kadar süren projeyi scam yaptınız bir de yatırım toplamıyorlar da yani. Bunları doğrudan en büyük borsalar destekleyecektir çünkü fork.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
January 10, 2019, 02:44:26 AM

ethereum classic vision ile ilgili sürekli bir olumsuzluk haberi olmasına rağmen tuhaf bir şekilde bana güvenilir geliyor. zor tutuyorum kendimi katılmamak için.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
January 10, 2019, 05:23:14 AM

Benim gibi ethereum cv de iseniz yarına kadar kampanya süresi var. İstenilen post miktarını atın bence belki 4 günlük süre için bile tam Stake alırız. Ben öyle yapıyorum.daga once ki tecrübelere binaen.

stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
January 10, 2019, 12:31:43 PM

Bounty konusu ilk açıldığında yazdım scam büyük ihtimalle diye. Tüm sosyal hesaplar aynı gün açılmış, geçmişten gelen bir data yok. Github da hiçbişey yok. Site zaten bomboş. Takım yok bişey yok.

Scam olduğu aşikar ama Hero falan imzada çok diye millet atladı iş yapar diye düşünüp.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
January 10, 2019, 01:16:57 PM

Bounty konusu ilk açıldığında yazdım scam büyük ihtimalle diye. Tüm sosyal hesaplar aynı gün açılmış, geçmişten gelen bir data yok. Github da hiçbişey yok. Site zaten bomboş. Takım yok bişey yok.

Scam olduğu aşikar ama Hero falan imzada çok diye millet atladı iş yapar diye düşünüp.

Dostum fork olacak ise takım olmalı mı illaki? Ben katılmadim ama spreadsheet i kontrol ettim. En son 500 e yakın katılım vardı imza kampanyasında. Scam bile çıksa iyi para götürülebilir.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
January 10, 2019, 02:44:51 PM

var mi bu waves x ile alakali son durum bilgisi olan. elinde waves tutanlara bedavaya dagitilacak mi? Smiley dagitilacaksa kaca kac oranda, ne zaman dagitilacak? yok dagitilmayacaksa ne ise yarayacak baska? waves tutanlara dagitirlarsa bir hareketlik olur, yoksa bir cacik olmaz bu x'ten mix'ten... etcv'de neyin nesi simdi? ya, her delikten biseyler cikiyor... biz harbiden yaslanmisiz, yorulmusuz bu piyasada:)
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 10, 2019, 03:45:25 PM

Açık söyleyeyim hiç araştırmadan millet giriyor diye Etcv imzasına girmiştim ama sanırım hata ettik.
Neyseki kısa dönemli bir ödül kampanyası düzenlemişler, scam'sa bile çok emek kaybettirmeyecek.

Renovatioo
Member
**

Activity: 159

View Profile
January 10, 2019, 05:50:37 PM

İyi kötü bişeyler gelir çok fazla scam söylentisi var ama dayanak yok
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 11, 2019, 06:37:46 PM

Yani katıldım imzasına ETCV nin neden katıldım bir çok haber kanalında orjinal bilgi kaynağı ve önemli haber kanallarında yayınlandığını gördüm nereden scam tanısı koydunuz onu da anlamadım çünkü fork dediğimiz olayı biliyorsanız ekip bilgilerine gerek olmadığını da bilmelisiniz bu kişiler her hangi bir ICO düzenlemiyor yatırım toplamıyor wallet leri var ister kurun ister kurmayın bunun da zorunluluğu yok eğer mecbur derlerse indirmezsiniz. Stakeler de güncellendi. 11 ocak kısa bir süre bekleyip görebiliriz. 1 ETH olan herkes 3 ETCV alacak denildiğinde bunun altında ne gibi bir şey aranıyor hala anlamadım. Bounty yapılması mı acaba tuhaf geldi. Büyük iddalar atmıyorum ortaya ama madem memnun değil scam ise imzasını taşımayın Smiley Bir sürü scam projenin peşinden aylarca gidip 11 ocağa kadar süren projeyi scam yaptınız bir de yatırım toplamıyorlar da yani. Bunları doğrudan en büyük borsalar destekleyecektir çünkü fork.

Bu mesajınız global'de olsa, scam projeyi desteklediğiniz için ekip üyeleri ile birlikte, siz bile negatif trust alabilirdiniz. Umarım cüzdanlarını indirip, kendi ethereum cüzdanınızdan da olmazsınız.

İyi kötü bişeyler gelir çok fazla scam söylentisi var ama dayanak yok

Ateş olmayan yerden duman tütmez  Smiley Bu dönemde bırakın scam söylentilerini, bu proje fail olur bile denilirse oradan koşarak uzaklamak lazım.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: