Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:09:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Beam madenciliği yapan varmı???  (Read 464 times)
RagingBull (OP)
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
January 07, 2019, 10:26:27 AM

Arkadaşlar ayın 4 ünde mainnete geçen yeni bir coin var şu aralar globalde ve twitterde cok konusuluyor. Henüz AMD için düzgün bir madenci programı yayınlanmamış ama genel bilgiler şu şekilde :

RX 570 için : 8.5 Sol
RX vega : 13.5 Sol
RX 580 : 9.8 Sol

gibi yazmışlar. Beam şuan hotbit borsasında listeleniyor tanesi 1.8$

https://www.hotbit.io/exchange?symbol=BEAM_ETH

Global madencilik bölümündeki konusu :
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5092948.0

Buda twitterde türk bir arkadaş tarafından yapılan miner yazılımı :
https://twitter.com/SenseiCyber
Download linki github:
https://t.co/1tagR5lSS0

eğer günlük kazancı iyiyse kapattığım rigleri açıp yeniden başlayabilirim.
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714802999
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714802999
Reply with quote  #2

1714802999
Report to moderator
1714802999
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714802999
Reply with quote  #2

1714802999
Report to moderator
xnusret30
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
January 08, 2019, 12:55:25 PM

Amd kartlarda ne kazandırıyor deneyen varmı bende rigleri tekrar aktif edebilirim kazancı rigleri açmaya değiyorsa
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
January 08, 2019, 09:53:15 PM

Amd kartlarda ne kazandırıyor deneyen varmı bende rigleri tekrar aktif edebilirim kazancı rigleri açmaya değiyorsa

Hocam düzgün bir miner bulamadım ama ETH'de 430 h/s aldığım rig bunda toplam 115 Sol veriyor. O da 24 saatte 6 BEAM 'e denk geliyor şu an. Daha 21 saat önce bu rakam 8-9 arasıydı. Muhtemelen 2-3 güne bir numarası kalmaz.
zafa
Newbie
*

Activity: 136

View Profile
January 08, 2019, 10:11:32 PM

Ben 23 adet RX580 ile kazıyorum.
175 Sol alıyorum ortalama. Günde 10-14 arası geliyor.
İlk gün 20 tane geldi, tanesini 9-10 USD'den millet sattı.
Şu an 1.7 USD lerde geziyor. Günlük olarak gelenleri Hotbit'de hemen satıyorum.

Pool: https://sparkpool.com
Miner: Poolun kendi minerı, tutorialde bulabilirsiniz linki var.

Pool listesi: https://miningpoolstats.stream/beam
xnusret30
Newbie
*

View Profile
January 09, 2019, 10:00:11 AM

Bilgi paylaşan arkadaşlara tşkler 2-3 gün düzgün çalışan bir dosya bulamadığım için çalıştırmamıştım güzel fırsat kaçmış sağlık olsun
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
January 09, 2019, 01:35:58 PM

Ben 23 adet RX580 ile kazıyorum.
175 Sol alıyorum ortalama. Günde 10-14 arası geliyor.
İlk gün 20 tane geldi, tanesini 9-10 USD'den millet sattı.
Şu an 1.7 USD lerde geziyor. Günlük olarak gelenleri Hotbit'de hemen satıyorum.

Pool: https://sparkpool.com
Miner: Poolun kendi minerı, tutorialde bulabilirsiniz linki var.

Pool listesi: https://miningpoolstats.stream/beam

hotbit'e beam yatırmak sıkıntılı gibi siz nasıl buraya beam gönderiyorsunuz.
RagingBull (OP)
Sr. Member

View Profile
January 09, 2019, 04:45:36 PM

Beam fırsatını kaçırdık diye uzulen arkadaşlara grin mv ye bakmalarını öneriyorum ayın 15 inde kazıma başlanacak.
ysakay
Sr. Member

Merit: 259

View Profile
January 09, 2019, 10:39:48 PM

Beam fırsatını kaçırdık diye uzulen arkadaşlara grin mv ye bakmalarını öneriyorum ayın 15 inde kazıma başlanacak.
Konu linki falan var mı hocam?
RagingBull (OP)
Sr. Member

View Profile
January 10, 2019, 06:51:26 AM

Konu linki falan var mı hocam?

@grinMW twitterde burdan veya grin.mv web sitesinden takip edebilirsiniz
RagingBull (OP)
Sr. Member

View Profile
January 11, 2019, 08:33:58 AM

Biraz baktım grin.mw işinede adamlar How to mine kısmına şunu yazmışlar : GPU mining currently requires 7 GB of memory. If your video card has less than 7 GB of RAM you will not be able to use it for mining Grin until a “lean” version of the miner is released. Coming Soon (tm).

Dalgamı geçiyorlar adammı seçiyorlar anlamadım herkesin elinde gtx 1080ti 11 gb mi var mk  Grin en az 8 gb ekran kartları ile şuan mining yapılabiliyormuş.
xnusret30
Newbie
*

View Profile
January 11, 2019, 12:06:12 PM

8 Gb lı ekran kartları ile yapılıyor olması önemli ölçüde üretim miktarını kısıtlayacaktır
mdikmetas
Full Member

Merit: 118

View Profile
January 11, 2019, 04:46:34 PM

bu btc dünyasından ekran kartı üreticilerinin ne kadar konunun içinde olduklarının en büyük göstergesi budur bence
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 13, 2019, 11:53:56 AM

Biraz baktım grin.mw işinede adamlar How to mine kısmına şunu yazmışlar : GPU mining currently requires 7 GB of memory. If your video card has less than 7 GB of RAM you will not be able to use it for mining Grin until a “lean” version of the miner is released. Coming Soon (tm).

Dalgamı geçiyorlar adammı seçiyorlar anlamadım herkesin elinde gtx 1080ti 11 gb mi var mk  Grin en az 8 gb ekran kartları ile şuan mining yapılabiliyormuş.

Bence çok mantıklı. Şöyle düşün: Piyasada çok fazla miktarda kart var. Herkes aynı anda kazancı en yüksek olan coin'i üretmek istiyor. Bu durumda karlılık düşüyor ve boşa kürek çekmek oluyor. Ayrıca 4GB ekran kartı da 11GB ekran kartı da ETHASH üretmek için kullanılıyor. Ekran kartı üreticilerinin yeni ekran kartı satabilmesi için ürettikleri yeni teknolojilerin kullanılmasına ihtiyaçları var.

2GB ekran kartları Ether üretemiyor. 3GB ve üzeri ekran kartları ile Ether üretilebiliyor. 2GB ekran kartları ile cryprtonight üretilebiliyor ki piyasada çok fazla 2GB kart olduğu için karlılık oranı düşük. Şimdi 7GB üzeri memroy sahip ekran kartları ile üretilebilen bir coin var. Bu çok iyi. Neden iyi ? Çünkü bu kartı kullanan kişiler artık ether üretmeyecek ve ether zorluğunda ciddi düşüş olacaktır.

closed-source coin'ler yakında piayasaya hakim olacak diye düşünüyorum. Bir örnek vermek gerekirse: Bitcoin Rhodium (XRC)
Adamlar kaynak kodu paylaşmıyorlar ve sadece kendi kurdukları havuzda kazım yaptırıyorlar. Bu sayede havuz gelirini kendi ceplerine atıyorlar. Bu parayı yeni borsalara girmek için kullanabilirler. Yani bu coin için havuz kurmak istersen kuramazsın.

Neden madenci yazılımlarına da benzer şekilde kısıtlama gelmesin ki ? Mesela madenci yazılımı ekran kartı modeline bakarak ne üreteceğine karar verecek. RX470 ise şu algoritmalar desteklenir, RX570 ise şu algoritmalar desteklenir gibi...

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
RagingBull (OP)
Sr. Member

View Profile
January 13, 2019, 02:49:47 PM

Bence çok mantıklı. Şöyle düşün: Piyasada çok fazla miktarda kart var. Herkes aynı anda kazancı en yüksek olan coin'i üretmek istiyor. Bu durumda karlılık düşüyor ve boşa kürek çekmek oluyor. Ayrıca 4GB ekran kartı da 11GB ekran kartı da ETHASH üretmek için kullanılıyor. Ekran kartı üreticilerinin yeni ekran kartı satabilmesi için ürettikleri yeni teknolojilerin kullanılmasına ihtiyaçları var.

2GB ekran kartları Ether üretemiyor. 3GB ve üzeri ekran kartları ile Ether üretilebiliyor. 2GB ekran kartları ile cryprtonight üretilebiliyor ki piyasada çok fazla 2GB kart olduğu için karlılık oranı düşük. Şimdi 7GB üzeri memroy sahip ekran kartları ile üretilebilen bir coin var. Bu çok iyi. Neden iyi ? Çünkü bu kartı kullanan kişiler artık ether üretmeyecek ve ether zorluğunda ciddi düşüş olacaktır.

closed-source coin'ler yakında piayasaya hakim olacak diye düşünüyorum. Bir örnek vermek gerekirse: Bitcoin Rhodium (XRC)
Adamlar kaynak kodu paylaşmıyorlar ve sadece kendi kurdukları havuzda kazım yaptırıyorlar. Bu sayede havuz gelirini kendi ceplerine atıyorlar. Bu parayı yeni borsalara girmek için kullanabilirler. Yani bu coin için havuz kurmak istersen kuramazsın.

Neden madenci yazılımlarına da benzer şekilde kısıtlama gelmesin ki ? Mesela madenci yazılımı ekran kartı modeline bakarak ne üreteceğine karar verecek. RX470 ise şu algoritmalar desteklenir, RX570 ise şu algoritmalar desteklenir gibi...

Hoca bu algoritmanın güç tüketimide bana biraz fazla geldi. Globalde incelediğim konularda genelde rx 580 8gb için 120-130w falan demişler. 8GB ürünle madencilik yapalım iyi güzel ama bu tüketimle çıkardığımız coin satamadan elimizde patlarsa işte o zaman yan basarız çalıştırdığımız rig elektrik faturası olduğu gibi elimizde kalır.

Bu yeni çıkan mimble winmble olayı açıkcası cok kafama yatmadı burnuma yine signatium kokuları gelmeye başladı. O coin içinde ilk zamanlar yapıp satanlar çok güzel para kazanmıştı hatta 1 rig parasını 2 haftada çıkarabilen insanlarlar görmüştük.
igotek
Hero Member

View Profile WWW
January 13, 2019, 07:17:33 PM

Signatumda üretip satmayıp bekletip de zarar edenlerden biriyim. Hangi coin ne olacak önceden bilmek imkansız. Zaten riske girilerek üretim yapıp yapmamaya karar veriliyor. Direk üretip satmak isteyenler için zaten pek çok coin var. Getirisi sabittir. Daha çok kazanma amacı ile farklı ocinlere yöneliyoruz genelde. Mesela satamadığım halde c0ban üretiyorum. Sadece Japanyoda yaşayanlar için borsası mevcut. Ancak 12 li RX570 ile günde ortalama 15 USD getirisi var. Olurda bizimk ullanabileceğimiz borsaya girerse parayı vurmuş olacağım. Tüm bunlar risk.

easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
January 18, 2019, 04:30:10 PM

Signatumda üretip satmayıp bekletip de zarar edenlerden biriyim. Hangi coin ne olacak önceden bilmek imkansız. Zaten riske girilerek üretim yapıp yapmamaya karar veriliyor. Direk üretip satmak isteyenler için zaten pek çok coin var. Getirisi sabittir. Daha çok kazanma amacı ile farklı ocinlere yöneliyoruz genelde. Mesela satamadığım halde c0ban üretiyorum. Sadece Japanyoda yaşayanlar için borsası mevcut. Ancak 12 li RX570 ile günde ortalama 15 USD getirisi var. Olurda bizimk ullanabileceğimiz borsaya girerse parayı vurmuş olacağım. Tüm bunlar risk.
12 kartla getirisi gayet tatminkar gözüküyor bende 7 kart var ortalama 7-8 dolar gunde alsam öper başıma koyarım. Suan borsada gunluk satmak mumkun mu pek anlamadım japon borsasında mı ıslem goruor ?
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
February 10, 2019, 09:29:32 AM

bu c0banlar ne durumda hala iyi getiriyorlar mı?
igotek
Hero Member

View Profile WWW
February 10, 2019, 09:43:55 AM

Hayır artık iyi getirmiyor. Blok ödülünü düştüler. Güncel blok ödülü:1 Bu rakam daha önce sekizdi. Fiyat artar diye bekliyordum. Ancak fiyat artmadı.

dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
February 10, 2019, 12:33:41 PM

Hayır artık iyi getirmiyor. Blok ödülünü düştüler. Güncel blok ödülü:1 Bu rakam daha önce sekizdi. Fiyat artar diye bekliyordum. Ancak fiyat artmadı.

bu latoken deki ryo sizin c0ban dediğiniz coin mi?
igotek
Hero Member

View Profile WWW
February 10, 2019, 07:53:29 PM
Last edit: February 10, 2019, 08:23:21 PM by igotek

bu latoken deki ryo sizin c0ban dediğiniz coin mi?

Evet o. Ancak şöyle bir durum söz konusu: mining yapılan coinler orada nedense gelmiyor. Deposit kısmında gözükmüyor. Bu konu hakkında supporta mail atım ama 5,60 c0ban'dan az gönderirsen o para sonsuza dek kayboluyormuş. Yani ceplerine atıyorlar. Sonradan 5,6 ' ya tamamlasan dahi vermiyorlar. LATOKEN borsasının bu özelliği çok kötü.

Code:

LATOKEN Customer Support (LAToken)

Feb 10, 22:59 +03

Your deposit amount was less than the minimum required - 5.6 RYO
(This value is displayed below the deposit address in the wallet tab)

Unfortunately, this means your money is lost forever.

Please, pay attention next time.

Best regards,
LATOKEN Team

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: