Bitcoin Forum
May 17, 2024, 08:15:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık 2012 Model Hyundai ix35 1.6 GDI Style Plus - Coin ile ödeme  (Read 359 times)
varanvaran (OP)
Legendary
*

Activity: 1070
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
January 08, 2019, 09:47:36 AM
Last edit: April 04, 2019, 08:28:07 AM by varanvaran

Merhaba arkadaşlar

Yine Bitcoin ve diğer coinlerle alabileceğiniz bir araç satışı ile karşınızdayım. Aracı ister nakit ister Coin ile alabilirsiniz.

Aracım 2012 model Hyundai Ix35 Gdi Style Plus sınıfının en full'üdür. Araçda yok yoktur. Sonroof Panoromik cam tavan koltuk ısıtma dijital klima tv navigasyon geri görüş kamerası (dikiz aynasında) yan basamak çıtası deri koltuk fonksiyonel direksiyon

KM: 94 bin

Bir çok özelliklerine ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz

https://www.epey.com/araba/2015-hyundai-ix35-1-6-gdi-135-ps-style-4x2.html

Aracın yanında orjinal yan basamakları, ve Orjinal USB cd çalar panelide verilecek olup

yanında yine 4 adet kış lastiği verilecektir.

Fiyat: 82500 TL olup karşılığı Bitcoin yada Coin ile ödeme yapabilirsiniz.

arac hasar kayıtsız ve orjinaldir. Renk siyah'dır.

Alana şimdiden hayırlı olsun.

varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
January 16, 2019, 11:47:29 AM

göremeyenler için konu güncel

aracın bütün bakımları yeni yapıldı eksiksiz ve tamdır.

varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
April 04, 2019, 08:28:30 AM

Konu güncel

Ardaa
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 10

View Profile
April 17, 2019, 10:17:31 PM

Verdiğiniz link'te araç 2015 model görünüyor. İlana 2012 yazmışsınız. Hangisi doğru Smiley?
varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
April 17, 2019, 10:49:38 PM

ben örnek özellikleri görmeniz icin ekledim aynı özellikler zaten

model 2012

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 18, 2019, 09:05:48 AM

Paşam başlığını öncesinde görseydim ilk önce aşağıdaki yorumu buraya yapardım. Sen ne düşünüyorsun acaba bu mevzularda. İleride sıkıntı çıkarır mı her iki taraf içinde bu alım satım işleri?

"Yeni sahibine şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Sana da iyi satışlar paşam. Hiç alıp satmadığım için bilemiyorum da miktar yüksek. Sonradan yasal olarak her iki tarafa da sıkıntı çıkmaması için nasıl önlemler almayı planlıyorsunuz acaba? Belki şimdi olmasa da yıllar sonra yaygınlaşır ve biz de kripto ile bir şeyler sahibi olabilirsek bilgilenmek isterim açıkçası?"
varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
April 18, 2019, 10:54:06 AM

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu şekilde araç satışı konusunda olursa bu 3. aracım olacak. Mevzuat konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Nedeni ise suanda kripto paralar hiç bir şekilde tanınmıyor tanımlanamıyor ve yasal mevzuata aykırı olamıyor.

sonuçda şu varki herşeyi geçtim ilerde bir sıkıntı yaşama durumunu düşünürsek hiç bir ücret ödemeden satışı gerçekleştirebiliriz sonuçda şahısların bir birbirlerine karşı borcu olabilir ve bu borclarına karşıda ödemeyi bu şekilde yapılmış olabilir.

borcuda şahıs ve elden borç olarak nitelendirdiğinizde sorunu bu şekilde çözmüş olabilirsiniz.

erguse
Sr. Member

View Profile
April 18, 2019, 11:55:05 AM

Bu şekilde araç satışı konusunda olursa bu 3. aracım olacak. Mevzuat konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Nedeni ise suanda kripto paralar hiç bir şekilde tanınmıyor tanımlanamıyor ve yasal mevzuata aykırı olamıyor.

sonuçda şu varki herşeyi geçtim ilerde bir sıkıntı yaşama durumunu düşünürsek hiç bir ücret ödemeden satışı gerçekleştirebiliriz sonuçda şahısların bir birbirlerine karşı borcu olabilir ve bu borclarına karşıda ödemeyi bu şekilde yapılmış olabilir.

borcuda şahıs ve elden borç olarak nitelendirdiğinizde sorunu bu şekilde çözmüş olabilirsiniz.

Paşam, cevap için asıl ben teşekkür ederim. 2 araç satmışsınız. Tanıdık, eş dostta sıkıntı olmayacaktır illa ki. Ama adamın biri iyi bir araba satıyor ve hiç tanımıyorsunuz. Almak istediniz. Anlaştınız aldınız arabayı. 2 hafta sonra adam polis'e gitti. Bu adam ödemeyi yapmadı ki bana diye. Nasıl çıkarız işin içinden, bizim yaptığımızı gel de anlat sonrasında devletimizin polisine hakimine. Nasıl ispatlayacağız. Biz biliyoruz hadi olayları,priv. key var. Transaction no var, var da var. Ama yaa herif yooo, bu cüzdan benim değil, o gelen tutarın da kime gittiğinden haberdar değilim, zira bu cüzdan bana ait değil dedi. O zaman ne yaparız ki acaba? Bu durumda tek yol tanıdık bildik biri ile ticaret yapmaktan geçiyor sanırım...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 18, 2019, 12:21:30 PM

Paşam, cevap için asıl ben teşekkür ederim. 2 araç satmışsınız. Tanıdık, eş dostta sıkıntı olmayacaktır illa ki. Ama adamın biri iyi bir araba satıyor ve hiç tanımıyorsunuz. Almak istediniz. Anlaştınız aldınız arabayı. 2 hafta sonra adam polis'e gitti. Bu adam ödemeyi yapmadı ki bana diye. Nasıl çıkarız işin içinden, bizim yaptığımızı gel de anlat sonrasında devletimizin polisine hakimine. Nasıl ispatlayacağız. Biz biliyoruz hadi olayları,priv. key var. Transaction no var, var da var. Ama yaa herif yooo, bu cüzdan benim değil, o gelen tutarın da kime gittiğinden haberdar değilim, zira bu cüzdan bana ait değil dedi. O zaman ne yaparız ki acaba? Bu durumda tek yol tanıdık bildik biri ile ticaret yapmaktan geçiyor sanırım...
noterde arac satısı sırasında noter para alısverısınızı yaptınız mı dıye onay alıyor. ve ımza atıyorsunuz o dakıkadan sonra itiraz edemezsınız. sonucta nakitte verebilir parayı onunda bir izi surulemez.
erguse
Sr. Member

View Profile
April 18, 2019, 12:26:17 PM

noterde arac satısı sırasında noter para alısverısınızı yaptınız mı dıye onay alıyor. ve ımza atıyorsunuz o dakıkadan sonra itiraz edemezsınız. sonucta nakitte verebilir parayı onunda bir izi surulemez.
Dedim ya hiç alış satış, noter vs işlerim olmadığından böyle bir durum olduğunu da bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Eğer öyle bir durum var ise elbbette nakit, banka havalesi, eft ya da kripto para farketmeksizin olay kapanır gider dediğiniz gibi. İyiymiş ya sevdim bu işi. İlk hedefim kripto para ile bir araç alışı olacak ilerleyen zamanlardaki hedefim  Grin
Ya da varanvaran hocam kabul ederse 120 ay, ayda 500 TL karşılığı kripto para + 200 TL de sodexo ticket karşılığı hemen gidelim notere  Grin
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 18, 2019, 12:41:26 PM

Dedim ya hiç alış satış, noter vs işlerim olmadığından böyle bir durum olduğunu da bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Eğer öyle bir durum var ise elbbette nakit, banka havalesi, eft ya da kripto para farketmeksizin olay kapanır gider dediğiniz gibi. İyiymiş ya sevdim bu işi. İlk hedefim kripto para ile bir araç alışı olacak ilerleyen zamanlardaki hedefim  Grin
Ya da varanvaran hocam kabul ederse 120 ay, ayda 500 TL karşılığı kripto para + 200 TL de sodexo ticket karşılığı hemen gidelim notere  Grin

O zaman size bir cakallık ogreteyım alım satım yaparken dıkkat edın. cok yaygın bır dolandırıcılık yontemıdır. arabayı satarken adam dıyorkı banka havalesı yapıcam tamam dıyorsunuz. sonra sıze bırınden para gelıyor tam tutar. sızde arabanın satısını verıyorsunuz. sonra o havaleyı yapan kısı gıdıp sızden sıkayetcı oluyor. ben bu adama para gonderdım araba ıcın o gıttı baskasına sattı dıyor. arabayı sattıgınız kısı adı ile havaleyi gonderen kişi adının aynı olması gerekiyor. Konuyla alakasız oldu ama onemli bir bilgi.
varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
April 18, 2019, 01:55:27 PM

@Cabsav öncelikle yorumun ve örneklemen için bilgiler için çok teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı ve net şekilde cevap vermişsin.

Kesinlikle tanıdık ve yabancı olmak üzere 2 araç satışım oldu. Noter kısmında parayı aldınızmı ve parayı verdinizmi alacak verecek kaldımı diye zaten soruluyor aynı şekilde teyit ediyorsunuz. Diğer türlü nakit elden verilen paranın bile ispatını zaten yapamazsınız.

@erguse teşekkürler teklifin çok iyiymiş değerlendireyim bakalım Smiley

erguse
Sr. Member

View Profile
April 19, 2019, 06:30:10 AM

40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir örnek olay bu paşam bee... Ne çakallar var desene. Bizi suya götürür susuz getirirler anlaşılan. Bilgilendim. Bir gün böyle bir durumda olacaksam da aklımdasın PM ile hatta tlf ile de görüşmek isterim seninle. Yakın bir gelecek de olmayacak bu muhtemelen ama. Aklımdasın. Bu işin pirisiniz ikiniz de artık gözümde  Cool

varanvaran, paşam sen bi düşün PM'ini 4 gözle bekliyorum. İstersen yıllık tefe tüfe oranında da taksitlere zam yaparız, ne dersin ?  Grin
varanvaran (OP)
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
April 22, 2019, 10:58:32 AM

Aracın satışı nakit olarak gerçekleşmiştir.

erguse
Sr. Member

View Profile
April 22, 2019, 12:48:27 PM

Satın alana hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: