Bitcoin Forum
May 13, 2024, 03:07:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance bahsedilen coin tutma bedeli alımına başlamış.  (Read 240 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 09, 2019, 09:25:35 PM

Geçenlerde farkettim. Uygulama hayata geçmiş. Tam sayıdaki ve boştaki tüm coin/token kesinti yapılmış. Kesinti milyarlarını bilmiyorum. Ancak kesildiği kesin.

Yalnız işlemde olanlarda kesinti olmamış. Bende tümüne yüksekten satış verdim. Zaten yakın zamanda binancetaki coinlerimi komple çekicem o ayrı konu. Binance da bi haltlar olacak ama ne.. güzel bi vurguna hazırlanıyorlar gibi. Hayırlısı olsun bakalım.

Ancak bu kesintiden etkilenmek istemeyenler yüksekten satış emri verip kesintiye engel olabiliyor.

...
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715612833
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715612833
Reply with quote  #2

1715612833
Report to moderator
1715612833
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715612833
Reply with quote  #2

1715612833
Report to moderator
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
January 09, 2019, 11:40:08 PM

Bu tam olarak nedir, biraz daha detayli birsekilde anlatabilirmisin.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 16, 2019, 07:33:37 PM

her hangi bir alım satım emrinde olmayan bitcon veya altcoinlerden cüzdanda tutma hizmet bedeli alacaklar anladığım kadarıyla, ne diyelim hayırlı olsun.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 17, 2019, 01:31:54 AM

Yok yok, oyle demek istedigini bende anladim ama bu bilgiyi nerden edinmis ben onu sormak istedim aslinda, cunku ben aktif olarak Binanceyi kullaniyorum ama boyle birsey duymadim. Varsa boyle birsey link alabilirsek detaylari inceleriz.

easyboy
Full Member

Activity: 122

View Profile
January 17, 2019, 11:07:17 PM

Adamlar binlerce milyonlarca kişisel hesabı güvende tutuyorlar bunun için bedel almışlar çok mu yani. Böyle teknolojik bir dönemde sanal paralarını borsada tutan salak olmalı zaten. fiziksel cüzdanlar ve kağıt cüzdanlar sizi üzmeyecektir Wink
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 17, 2019, 11:34:22 PM

Böyle teknolojik bir dönemde sanal paralarını borsada tutan salak olmalı zaten.

Burdan hareketle tum balinalarda salak zaten Cheesy super bir bakis aciniz var tebrik ettim Cheesy

easyboy
Full Member

Activity: 122

View Profile
January 17, 2019, 11:39:38 PM

Burdan hareketle tum balinalarda salak zaten Cheesy super bir bakis aciniz var tebrik ettim Cheesy
Balina denen godomanlar sistemli çalışır. Zombi hesaplar yani yan hesaplarla düşürür düşürür sonra ana hesapla vurgunu toparlar çekilir. Zombi hesaplar piyasayı yükseltir ana balina vurur geçer cüzdanına çeker coinini. Balinaların cüzdan boyutları 100 200k dolar falan mı sanıyorsunuz acaba. adamlar onlarca milyonlarla oynuyor. Sen balina olsan 50m dolar borsada bekletirken uyuabilir misin ? Smiley
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 18, 2019, 12:08:00 AM

Balina denen godomanlar sistemli çalışır. Zombi hesaplar yani yan hesaplarla düşürür düşürür sonra ana hesapla vurgunu toparlar çekilir. Zombi hesaplar piyasayı yükseltir ana balina vurur geçer cüzdanına çeker coinini. Balinaların cüzdan boyutları 100 200k dolar falan mı sanıyorsunuz acaba. adamlar onlarca milyonlarla oynuyor. Sen balina olsan 50m dolar borsada bekletirken uyuabilir misin ? Smiley

Borsada bekletemiyorsan borsayada yollayamazsin okadar parayi, yollayabiliyorsan zaten gecede orda birakip uyuyabilecek mental yapidasindir. Borsalarda para birakanlara komple salak demeniz gercekten efsane olmus Cheesy o zaman bende soyle bir sey soyliyim size nasil olur bakalim. Borsalarda para tutmayip anlik firsatlari kaciranlar cok salak bence Cheesy oldumu simdi? Olmadi dimi? Borsada para tutmak risklimi ? Evet, getirisi varmi ? Evet. Cuzdanda para tutmak safe mi? Evet? Getirisi varmi? Yok.

Bu piyasaya bir sekilde girmissek zaten bir sekilde risk almayi goze almisiz hepimiz (HODL cular dahil), ama fiyat riski ama borsa riski. Mesela BTC 20.000 dolarken satmayanlarin hepsi salak diyelim ozaman? Yada BTC gunun birinde 200.000 USD ye cikarsa BTC yi 20.000 den satanlara mi salak diyecez? Eger millete hakaret etmek isterseniz bahane cok. Ama olaylara sadece kendi perspektifinizden bakmak cok yanlis. Evet cuzdan guvenlidir ama ozamanda Arbitraj yapamazsiniz, dolayisiyla para kaybedersiniz (Bakiniz, isletme: alternatif maliyet). Muhim olan dogru borsalari dogru miktarlari, dogru coinleri secerek riskinizi minimize etmek ve aldiginiz bu riskinde sonuclarini ve dogurabilecegi kaybi karsilayabilecek mental ve finansal yapida olmak. Bunlarin bilincindeyseniz ve ona gore duzeninizi kurmussaniz Borsalarda para tutmak salaklik degil aksine yapilabilecek en akilli islerden biridir bu volatilitede.

Demek istedigim, siz sadece HODL yapiyorsaniz tabiki kendi cuzdaninizda tutmaniz gayet normal, ama tutmayipta arbitraj yapanlar icinde paralarini borsalarda tutmak gayet normal. Herhangi bir tarafinda digerini "salak" diye tanimlamayada hakki yoktur, zaten komik olur. Bu tamamen kisisel tercih meselesidir. Risk ve getiri durumu. 0 risk 0 getiri dogurur, cok risk cok getiri dogurur. Bunun oranini herkes kendi butcesine gore ayarladigi zaman sorun yoktur. Sizin icin borsada 1000 tl tutmak buyuk risk ve salaklik iken baskasi icin borsada 100.000 usd tutmak cerez parasidir bunu bilemezsiniz. O salak diye nitelendirdiginiz adamlar borsada tuttuklari o 100.000 usd ile saniyeler icinde onlarca bin dolar kazanmis olabilirler bilemezsiniz, onlar sizi bu firsattan yararlanmiyorsunuz, bu riske girmiyorsunuz diye "Salaga bak borsada hazirda para tutmamis firsati kacirmis enayi" mi diyorlar? Hayir .Dedigim gibi siz o sekilde tercih etmissiniz baskasi baska sekilde tercih etmis olabilir, herkese saygi gostermek gerekir, saygi gormek istiyorsak...

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 18, 2019, 09:07:59 AM

Bu tam olarak nedir, biraz daha detayli birsekilde anlatabilirmisin.

böyle bir konu açıldı zamanında gerçi orda coinbase pro için dendi ve sonra diğerleride alabilir olayına döndü

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5078129.msg48349135#msg48349135

Geçen günde binance ceo su twitterda yazdı dediler paranızı borsada tutun cüzdanlara tutmayın mevzusu vardı sanırım çeken çok olduki borsadan adam öyle demiş.yoksa nasıl komisyon kesecek.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 18, 2019, 03:51:15 PM

Tesekkurler,

Asparagas haber oldugu cok belli, borsacilik mantigina ters birkere Cheesy Borsalar "noolur bizde coin tutun, orderbooklarda order acin maker olun valla billa makerlardan cok az komisyon alacaz hatta uzerine komisyon verecez" derken bir yandanda "borsamizda sakin para tutmayin yoksa maazallah %1 komisyon aliriz sizden" demeleri mumkunmu Allahaskina Cheesy. Hani bunu borsalar degilde bir ust otorite borsalara dikte etse ve mecbursunuz bu fee yi almaya dese ok anlarim ama borsalarin kendi kendilerine boyle bir yola gitmeleri akilla mantikla ortusmez Cheesy

coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
January 18, 2019, 09:03:44 PM

Bir borsa coin tuttuğu için komisyon alacak öyle mi? Breehh..

Negatif faiz yani, Japonya gibi. Gel beni bu sektörden sil der gibi, komisyon alacak öyle mi. Saçmalık.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 19, 2019, 10:28:39 PM

Peki sence balinalar milyonlarca dolarlık varlıklarıyla piyasayı nasıl manipüle ediyorlar? Kendi cüzdanları arasında transfer yaparak mı fiyatları değiştiriyorlar/dump-pump yapıyorlar? Balina ister tek hesapta 10 milyon doları olsun, ister 10 dolarlık 1 milyon hesabı olsun, işlemini ister istemez borsadan yapacak.
Ha, borsalar batamaz mı, dolandıramaz mı veya hack olayı olamaz mı? Elbette olur ama bu piyasanın riski bu, ve içinde yer almak istiyorsan göze alacaksın (elbette çok yeni, şaibeli veya dandik borsalarla büyük ve ciddi çalışan borsaları ayırdederek).
Ayrıca dışarıya erişimi (internet yoluyla veya fiziken) hiçbir yer güvenli değil, istatistiklere bakarsan görürsün, en yaygın hack yöntemi şu veya bu şekilde cüzdan bilgisi ele geçirip içini boşaltmaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████