Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:23:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Hard Fork’unda Son Durum Ne? Hangi Borsalar Destekliyor?  (Read 174 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
January 10, 2019, 06:02:02 PM

Ethereum Constantinople hard fork'unu destekleyecek borsalar belli oldu. Ethereum sıradaki kilometre taşına ulaşmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Constantinople adı verilen hard fork dört aşamada yapılıyor ve son aşamaya gelindi.
Geliştirmeler Ağustos 2018’de teste tabi tutuldu ve bazı hatalar tespit edilince hard fork’un devreye girme zamanı ertelendi. Bütün hazırlıkların tamamlamasının ardından son verilen tarih 14-19 Ocak oldu. Bu tarihler arasında Ethereum Blockchain’inde 7080000 numaralı blok kazılacak ve hard fork gerçekleşmiş olacak. Hard fork zamanı tahminleri ortalama blok oluşturma süresine göre yapıldığı için fork büyük olasılıkla 16 Ocak’ta gerçekleşecek.

Şimdiye kadar 19 borsa Ethereum hard fork’unu destekleyeceğini duyurdu. OKEx ve Huobi hard fork’u ilk onaylayan borsalardandı. Huobi kullanıcılarına fork tarihinden önce ETH yatırma işlemlerini yapmalarını gerektiğini duyurdu. Bittrex ve Binance de hard fork’un bütün teknik gerekliliklerini karşılayacaklarını açıkladı. Ayrıca Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk de Ethereum hard fork’unu destekleyecek.

Constantinople hard fork’u Ethereum topluluğunun büyük çoğunluğu tarafından destekleniyor. Değişiklikler sayesinde Ethereum’un şu an kullandığı proof of work (PoW) protokolünden proof of stake (PoS) protokolüne geçiş için adım atılmış olacak. En nihayetinde tamamen PoS’e geçmeyi planlayan Ethereum geliştiricileri böylece daha iyi ölçeklendirme ve daha az enerji kullanımı sağlamayı hedefliyor.

Hard fork’un getireceği bir diğer yenilikse madencilerin bloklardan aldığı ödülün 3 ETH’den 2 ETH’ye düşecek olması. Madenciler ve node’lar fork hakkında bütün konularda filir bilriğine varmış durumdalar ancak geçtiğimiz günlerde Ethereum node’larının sadece %14,6’sının yeni sürüme geçtiğini sizlere bildirmiştik. Fork’un gerçekleşmesine az bir zaman kala Ethereum topluluğundan birkaç isim node’lara yükseltme yapmaları konusunda çağrı yaptı.

Haber linki: https://coin-turk.com/ethereum-hard-forkunda-son-durum-ne-hangi-borsalar-destekliyor

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:11:33 PM

Fork süreci teknik bir olay, borsalar zaten desteklemek zorunda muhtemelen de ekstra yapmaları gereken birşey olmayacak.
Sadece bir süreliğine witdraw ve deposit işlemlerini kapatacaklar.

usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:41:24 PM

Binance destekliyor sanirim oyle bir aciklama geldi.  Bittrex ve okexte destekler diye dusunuyorum. 

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 10, 2019, 07:45:07 PM

demekki hard forku aklı başında olan bütün borsalar destekliyor şurada yazan isimlere baktığımız zaman zaten hem dünyada hemde ülkemizde en çok kullanılan borsaların bu duruma dahil olduğunu görebiliyoruz türk yatırımcılarda en çok btctürk yurtdışındada binance kullanılıyor zaten. forku desteklemeyecek olan borsalara insanların ethereum yatıracağını hiç sanmıyorum

paca08
Member
**

Merit: 14

View Profile
January 10, 2019, 11:32:38 PM

Bakalım bu hard forkdan sonra ethereum nasıl bir yol çizecek. Açıkçası çok merak ediyorum. Hard forku Binance gibi büyük borsaların desteklemesini de çok olumlu buluyorum. Hard fork başarılı olacaktır.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
January 11, 2019, 03:19:06 AM

Zorluk bombası devreye girecek ve mevcut ağ donacak, o yüzden forku desteklemiyorum deme alternatifi yok.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 11, 2019, 06:39:49 AM

Fork süreci teknik bir olay, borsalar zaten desteklemek zorunda muhtemelen de ekstra yapmaları gereken birşey olmayacak.
Sadece bir süreliğine witdraw ve deposit işlemlerini kapatacaklar.

Benim okuduğum kadarıyla da aynen durum bu. Ethereum'u listelemeye devam edecek olan her borsa destekleyecek. Bu opsiyonel bir şey değil.
BoozeHoundPoker
Member
**

Merit: 11

View Profile
January 11, 2019, 07:29:20 AM

Bu güncelleme ethereuma yeni bir nefes olacaktır, zaten uzun zamandır beklenen bir şeydi. Ethereum ekibini de tebrik etmek gerek, sürekli çalışıyorlar ve hep sektörü arkalarından sürüklüyorlar. Böyle devam ederlerse ethereum gibi projenin yok olması neredeyse imkansızlaşacak. Uzun vadeli yatırımlarda bitcoin ile birlikte değerlendirilebilir. Şu anki fiyatından zirve fiyatına bir kere daha çıksa zaten 10x yapmış oluyor.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
January 11, 2019, 10:42:36 AM

Sanirim ethereum aginda yasanacak guncelleme icin bir destek gerekmeyecek. Aynen kullanima devam ama galiba benzer sekilde fork ayagina token verenlerde var ama dikkat etmek lazim.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 11, 2019, 11:02:17 AM

ledger ether cüzdanı da destekliyor dimi

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 11, 2019, 06:47:42 PM

Ethereum hard fork'unu destekleyen borsa sayısı artıyor ve bu borsalar elle tutulur büyük borsalar. Gerekli hazırlıklar da büyük titizlikle yapıldı ve ben bu hard fork'un piyasalar için önem arz ettiğini düşünüyorum.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 11, 2019, 07:02:17 PM

Ethereum hard forkunun tamamlanmasına az bir zaman kaldı bu hardfork tamamlanma sürecinde bazı riskleride beraberinde taşıyacaktır bakalım bu yapılan güncellemelerin sonunda eth nasıl fiyatlanacak ve tüm piyasa bundan nasıl etkilenecek merakla bekliyoruz.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
January 11, 2019, 07:33:15 PM

Şu an görünüyor ki Ethereum, gelişimi için yapılan yatırımlar bakımından üst sıralarda belki de en üstte yer alıyor. Ethereum'un gelişimi için gösterilen büyük çabalar inanıyorum ki meyvesini vermeye başlayacak.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 12, 2019, 11:19:15 AM

Ethereumhard forku piyasanın gidişatı açısından büyük önem arzediyor. Herkes nefesini tuttu bu hardforku bekliyor. Kimileri için tekrar yükseliş döneminin fitilini bile ateşleyebilir. Borsaların da desteklemesi gayet normal bir tutum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: