Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:39:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Hardfork ‘u 1 di 3 oldu !!!  (Read 171 times)
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 11, 2019, 12:46:48 PM

Uzun süredir beklenen ve bir süredir  ertelelenen Metroplis forkunun Byzantium dan sonraki 2. aşaması  Ethereum Constantinople  Hardfork'u7080000 blokta muhtemel 16 Ocak'ta  olacağı açıklanmıştı. Bu beklenen ve planlı bir forktu. Blok ödülünü 3 Ether den 2 Ethere düşürecek, bıu forkla POS a geçilmese bile POS a geçiş yolunda atılmış son ve en sağlam adım olacak. Planlı bir fork olduğu farklı düşününe bir ekip olmadığı için yeni bir fork coin oluşma ihtimalide yoktu. Bunu herkesin az çok bildiği konuya hakim olduğunu düşündüğüm için. Çok ayrıntılarına girmiycem . Gelelim diğerlerine

Bugün coinmarketcal a göz atarken ocak ayı içerisinde Ethereum ile ilgili 2 hardfork daha olduğunu gördüm. Ufak bir araştırma yaptım. Bir İki yerli sitede de haberlerinin gördüm.  Ama  çokta ayrıntılı bilgi bulamadım. Hemkendim için hemde siz değerli okurlar için izlenimlerimi paylaşmaya karar verdim.

Ethereum Classic Vision Hard Fork (ETCV)– 11 Ocak 2019, 20:00 GMT: Tüm Ethereum sahipleri, cüzdanlarında tuttuğu her ETH için 3 ETCV alacak.

Ethereum Nowa Fork (ETN)– 12 Ocak 2019: Ethereum sahipleri cüzdanlarındaki her ETH için 1:1 oranında ETN alacak.

Her iki projeyide ayrıntılı olarak inceledim. Öncelikle belirtmek isterimki her iki forkunda doğrudan ether geliştiricileri ile uzaktan yakından alakası yok. Belirtilen tarihlerde ether zincirinin snapshot görüntüsü alınacak,cüzdanlarında  ether tutanlara yeni coinden belirtilen oranlardadağıtılacak

Sırayla inceleyelim. Önce  eli yüzü düzgün gözkenden başlayalım. ETCV bana daha derli toplu geldi. sosyal medya hesapları daha düzgün bitcointalkta açılmış bir ANN konusu var, GitHub hesabı 25 aralıkta açılmış içi boş olsada var. hatta bir whitepaper bile düzenlemişler. yine 25 aralıkta açılan hepi topu 10 tweet atılan twitter, az çok ölü olmayan bir telegram kanalları  var.Hatta bounty bile düzenlemişler. Mevcut bulgularla scam diyemem , ama shitcoinden ötesi değil, şuanki bulgularla

Gelelim Ethereum nowa ya amatör  bir site, 1 Aralıkta açılmış bir twitter hesabı, ve bir telegram kanalı var, sitede bir wallet linki var, ama metamask tehlikeli diye uyarı veriyor. ETN coinler forkla dağıtılacağı gibi satışıda planlanmış.  whitepaper yada github hesabı göremedim.

En bombası ise tüm bilindik borslarda listeneceğinin iddaa edilmesi. her iki fork içinde her hangi bir borsadan desteklediğine dair açıklama gelmedi bu arada.  Mevcut bulgularla amatörce planlanmış scam olarak değerlendirilebilir. uzak durmanızı tavsiye ederim.

Son olarak bahsettiğim her iki forkta bana güven vermedi, muhtemel plalı ether forkunun gazıyla birşeyler elde edebilirmiyiz mantığı ile ortaya çıkmışlar. ETN tam scam, ETCV bol soru işaretli bir proje şimdilik. Destekleyen borsa yok, bu yeni coinlere ne olur ne olmaz ilerde iş yapar mantığı ile sahip olmak istiyorsanız kendi cüzdanınınzda tutmanız lazım Etherleri. Fork coinlere nasıl ulaşılacağı net değil. Henüz her iki projenin de düzgün çalışan walletı yok. İlerde netleşirse konuya eklerim.  Fork coinlere hızlıca ulaşmak ümdiyle private keylerinizi güvenliği test edilmemiş uygulamalara girmeyin. İlla deniycekseniz etherlerinizi başka adrese gönderip sonra denemenizi tavsiye ederim.

https://criptoturk.com/2019/01/02/ethereum-hardfork/

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 11, 2019, 12:52:24 PM

Etcv de nowa da scam, belli yani çok üstüne düşmeye gerek yok.
Eğer bir şekilde işlem göreceği bir borsa olursa ilk pumpda 3e 5e bakılmadan satılabilir.

goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 11, 2019, 01:00:20 PM

Etcv de nowa da scam, belli yani çok üstüne düşmeye gerek yok.
Eğer bir şekilde işlem göreceği bir borsa olursa ilk pumpda 3e 5e bakılmadan satılabilir.

muhtemelen bence de  scam , ama hardfork ve yeni coin duyunca millet balıklama atlıyor, yazının amacı birazda bu konularda insanları uyarmak
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 11, 2019, 08:33:26 PM

ETCV'nin kokusu çıktı cüzdanınızda kaç tane ether varsa 3 katı olarak verilecekti güya  ama yeni cüzdana bağlanmak için kendi eth cüzdanınızın  private key'i gerekiyor. Sanırım buna düşecek bounty hunter yoktur diye düşünüyorum aramızda  Smiley
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 11, 2019, 08:45:51 PM

ETCV'nin kokusu çıktı cüzdanınızda kaç tane ether varsa 3 katı olarak verilecekti güya  ama yeni cüzdana bağlanmak için kendi eth cüzdanınızın  private key'i gerekiyor. Sanırım buna düşecek bounty hunter yoktur diye düşünüyorum aramızda  Smiley

Private derken sifreden mi bahsediyorsun yoksa adressten mi? eger sifreden ise gercekten mantik disi.
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
January 11, 2019, 08:48:21 PM

Bu çatallanmalar güçlü olması halinde faydalı ancak çok başarılı olmadıkları anlaşılıyor, bu durumda mevcut bağlı oldukları varlığın değerinden yiyorlar. ETH değeri düşüyor zaten bu hiç olumlu değil umarım piyasaya sirayet etmez. 

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 11, 2019, 11:11:23 PM

ETCV private key istiyormuş. Demekki ethereum forku adı altında milleti dolandıracaklar. Dikkat etmekte fayda var. Sonra buralarda post açıp dolandırıldım diyebilirsiniz.
tokenexpert
Jr. Member
*

Activity: 128
Merit: 1

View Profile
January 12, 2019, 01:22:09 AM

Private key isteme olayını şimdi sizden duyuyorum, gerçekten dolandırma amaçlıysa çok ucuz bir numaraymış.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
January 12, 2019, 07:10:50 AM

Ethereum aginda gerceklesecek guncellemeyi firsat bilip bunu bile degerlendirmeye kalktilar. Piyasada o kadar cok kotu niyetli insan varki gercek yatirimcilar birakip gidiyor.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 12, 2019, 11:04:28 AM

O değilde etcv birde bounty yaptı, milletin zamanını çaldı. Allahtan girmemişim. Private key istemelerinden ne oldukları belli, umarım kimse bu hataya düşmemiştir.
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 12, 2019, 08:53:03 PM

Scam fork projelerine katılan insanlar negatif trust alma riski taşıyor,dikkatli olun arkadaşlar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: