Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:05:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ETHEREUM YOL HARİTASI  (Read 530 times)
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
January 14, 2019, 02:17:19 PM

Belki kısa süreli düşüş yaşatabilme ihtimali olsa da, fork'un etkisi uzun vadede fiyata artı değer katacaktır.

Fork zamanları çekinirim, girişmem. 1400 dolar civarında ath yapmış sağlam bir projenin, 70-150 dolar bandındayken alım yapılması bana gayet makul geliyor. Kendim alım yapmıyorum, bounty tokenlerim var. Biara dönüştürmeyi düşünmüştüm ancak eylemsizlik ve tokenlerimi elimde tutma düşüncesi daha ağır basıyor.

Teos (OP)
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
January 14, 2019, 07:11:27 PM

32 ETH yüksek bir rakam değil.Bence gayet uygun.Şu an ucuz iken alıp kenara atanlar piyasa düzeldiğinde hem pos gelirlerinden hemde fiyat arttığı için iki gelir elde edecekler.Ama tam açıklanmadı nasıl ne şekilde olacağı 16 Ocağa da bir şey kalmadı.Beklemede kalmaya devam.

16 Ocakta POS gelmiyor, Serenity için 2020 tarihi öngörülmüş.

Serenity; Casper+Sharding demek oluyor. Casper; POS demek yani  ekran kartı veya asic cihazlarla yapılan POW madenciliği sona eriyor ve POS, yani sahip olduğunuz Etherlerle madencilik yapabiliyorsun. Sharding ise ölçeklenebilirlik konusunda çok iddialı, mevcut durumdan bin kat daha hızlı olacağı söyleniyor.

Daha önce ki planlarda Casper'a kademeli olarak geçiş yapılacağı söyleniyordu fakat plan değişmiş sanırım doğrudan geçilecek.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
January 14, 2019, 07:54:45 PM

Bugün röportajında  neo kurucusu şöyle söze başladı.Bence Ethereum er yada geç Bitcoini aşacak
 ve ilk sırayı alacaktır.Bende aynı düşünüyorum Eth hakettiği yere yavaş yada hızlı gelecektir.Şu an onun sancısı çekiliyor.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 14, 2019, 07:55:44 PM

Bu yol haritasını uygularsa şaşmadan bir hayli değerlenecektir. Fork ve Pos ile değerinin artacağını düşünüyorum. Sonuçta ethereumdan bahsediyoruz ve ekibi sürekli çalışıyor.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 14, 2019, 08:04:39 PM

POS gelince POW işi bitecek mi? Yani Ethereum'un ocak ayında yapacağı güncelleme yada çatallanma da böyle bir şey mi olacak? Olacaksa iyi mi kötü mü olur bilemiyorum. Olayı bu gerçekleşirse anlayabiliriz sadece diye düşünüyorum.
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
January 14, 2019, 08:18:12 PM

Şu an iyi gidiyor Eth kıpırdanmaya başladı.Fiyata olumlu yansıyacaktır bu durum ben gelecek için umutluyum.Biraz ekledim sepete ne olur ne olmaz.Dursun bir köşede.Gelecek vaat eden bir coin.

Oracolcoin XOR         
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
January 14, 2019, 09:06:59 PM

Ethereum taban olarak ciddi biçimde yerleşti dolayısıyla her fork onu geliştireceği gibi genel olarak fiyatını da arttırır. Buraya kadar yazdığım beklenen, doğal olan. Ancak cryptocurrency de öyle çok da genel doğrularla hareket etmiyor. bir kaç yıl içinde öylesine büyük bir değer kazancı var ki ETH'de nereye düşse az kalıyor sanki, bir daha dip yapıyor..
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 15, 2019, 07:57:22 AM

Yarın gerçekleşecek Eth forku.Yine tarihi bir forkla karşı karşıyayız.Üzerindeki hantallığı atıp biraz daha iyileşerek yola devam edecek.Bugün yine bir hareket yapabilir ETH yukarı doğru.Takip etmekte fayda var.
Metazen
Member
**

Activity: 213

View Profile
January 15, 2019, 09:12:37 AM

Bu arada Binance ın bu yarınki hard forku desteklemesi ne demek bilen var mı gerçek manada ? Desteklemese ne olur yani Eth'in yapısı değiştikten sonra. Coin filan alınmayacak yapı değişecek sadece.Mesela benim etherler Mew de şu anda Mewde bir sorun olmaz sanırım.
Teos (OP)
Member
**

View Profile
January 15, 2019, 09:47:31 AM
Last edit: January 17, 2019, 04:34:55 AM by Teos

Bu arada Binance ın bu yarınki hard forku desteklemesi ne demek bilen var mı gerçek manada ? Desteklemese ne olur yani Eth'in yapısı değiştikten sonra. Coin filan alınmayacak yapı değişecek sadece.Mesela benim etherler Mew de şu anda Mewde bir sorun olmaz sanırım.

Ether'de zorluk bombası denen bi' olay var. Zorluk bombası POW'dan POS'a geçerken sorun çıkmasın, POS'da kalmayı tercih eden birileri olursa ağ bölünmesin diye konmuştur. Yani Zorluk bombası devreye girdiğinde zorluk hızla artmaya başlayacak ve kısa zaman zarfında bloklar bulunamayacak kadar zorluk artacak ve nihayetinde ağ donacaktır. Mevcut POW ağı donacağından herkes POS ağına geçecektir.

Bu zorluk bombası daha önce ki forkta 3milyon blok olarak ayarlanmıştı, bu süre doldu sayılır ve POS'a geçiş için  yeterli gelmediği için, 16 ocakta ki forkta 2milyon blok daha ileri alınacak, bu 2milyon blok takribi 12 ay'a denk geliyor.

Ezcümle; forku desteklemeyen birileri çıkarsa 2ay sonra zorluk bombası devreye girdiğinde mevcut ağ donacağından elinde ki etherler çöp olur, yani seve seve herkes forka katılmak zorunda.
Metazen
Member
**

View Profile
January 15, 2019, 11:38:24 AM

Bilgi için teşekkürler hocam..evet POW dan POS a geçiş filan bilgi olarak okudum , eyvallah fakat mesela . Yazı içinde de sorduğum ;

Mesela elinde ether tutan herkesin bu POS a geçmesi mecburi gibi geliyor. Mesela benim ether myetherwalletta ,

1-myetherwalletta ben POSa geçmiş olacakmıyım ? (Bu benim için önemli olanı)
2-Bu desteklemeyen borsaların herhangi birinde olsan da sanki illa POS a geçeceksin gibi geliyor. Ya da biryerlerden işlem yaparken atıyorum desteklemeyen bir borsadan binance'a atarsan (Mesela 1 ay sonra) ne olacak ? Başka bir ether sistemindemi olacaksın? Bana kendiliğinden geçecekmişsin gibi geliyor. Ama bu destekleyen desteklemeyen muhabbeti yani böyle yapısal bir olay için garip geldi , hadi coin mevzusu olsa neyse...
Metazen
Member
**

View Profile
January 15, 2019, 02:42:18 PM

Basitçe sorayım. Şu an Etheri myethereumwallet'dan Binance'a aktarmaya gerek varmı ? Ne gibi bir farkı olur.
Teos (OP)
Member
**

View Profile
January 15, 2019, 06:29:56 PM

Basitçe sorayım. Şu an Etheri myethereumwallet'dan Binance'a aktarmaya gerek varmı ? Ne gibi bir farkı olur.

Ethereum'un 2020'de POS'a geçmesi planlanıyor. 16 Ocakta ki fork için, myetherwallet de olur Binance de ama borsa yerine myetherwallet de tutmak daha güvenli.
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
January 15, 2019, 06:41:08 PM

Tüm bu geliştirmeler Ethereum'un gelişmesini sağlayacaktır. POS'a geçiş ile birlikte değeri artacaktır. Sistemin hızlanması sayesinde ethereumun tercih edilirliği artacaktır. Ufak ufak kenara Ethereum atmakta fayda var gibi gözüküyor.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Metazen
Member
**

View Profile
January 15, 2019, 06:50:09 PM

Ethereum'un 2020'de POS'a geçmesi planlanıyor. 16 Ocakta ki fork için, myetherwallet de olur Binance de ama borsa yerine myetherwallet de tutmak daha güvenli.

Teşekkürler bunu merak etmiştim.
Teos (OP)
Member
**

View Profile
January 16, 2019, 04:42:06 AM

7080000. blokta olması planan constantinople forku; eip 1283'te tespit edilene kod hatası sebebiyle ertelendiği açıklandı, cuma günü toplanıp karar verileceği söylendi. Şahsen sürenin fazla uzamadan forkun yapılacağını düşünüyorum.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 16, 2019, 07:50:22 AM

Eth yol harıtası yine ertelenmiş.Güvenlik acığı olduğundan biraz daha beklememiz gerekiyor.Herşey tamam olduğunda yola devam edecekler.Fork gerçekleşip bu açık ortaya çıksaydı çok değer kaybederdi Eth.

████████████         AVXChange         ████████████
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
January 16, 2019, 08:22:29 AM

Ethereum Yol Haritasına göre hareket ederse zaten kendiliğinden Fiyatı artışa geçecektir.Bunun yanında yeni İCOlarda piyasada yerini alacaktır.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 16, 2019, 08:26:32 AM

Eth yine erteleme yoluna gitti.Yaptıkları iş basit bir iş değil.Eth kendi yolunu çiziyor ve güvenliği de ihmal etmemeye dikkat ediyor.Zor ve ilk işlerde hep yol acıcı olmuştur ve olmaya devam ediyor.Kirpto sektöründe devrim deyince ETH akla gelir.
Teos (OP)
Member
**

View Profile
January 17, 2019, 05:08:10 AM

Zorluk bombası devreye girmiş durumda 3 ocakta blok bulma süresi %6 civarında arttı, artış çok fazla olmadığı için pek dikkat çekmedi ama katlanarak devam edecek. O yüzden biran önce Constantinople forkunu yapmaları gerekiyor. Fork'a 2 gün kala hatayı fark etmelerine sevinsek mi üzülsek mi bilemedim...
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: