Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:57:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: teknik analiz ethereuma ne diyor bir bakalım (fibo ve bolinger)  (Read 127 times)
miller14 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 13, 2019, 07:58:59 PM

arkadaşlar nacizane öğrendiklerim ile sizlere faydalı olmaya çalışıyorum, teknik analiz noktasında bugun ethereumu ele almak istedim.
Öncelikle teknik analiz elbette bir başına belirleyici değildir, yanında mutlaka temel analiz olmalı... bilgi vermesi açısından ele
aldığımızda;

aşağıda göründüğü gibi bir fibonancci düzeltmesi yaptığımızda direncin görüldüğü gibi epey yukarda yani temel analiz noktasında
güzel bir hikayenin gelmesi 300 dolar seviyelerine dahi birden götürebilir, öte yandan olası destekde 100 dolar seviyesi önemini korumakta,

burada birde bolinger bandını paylaşmak istedim, bolinger bandı bilindiği gibi alt, orta ve üst olmak üzere 3 ayrı eğriden meydana gelir. Orta Bollinger Bandı 20 günlük basit hareketli ortalamayı baz alarak hareket eder. Alt ve üst bantlar 20 günlük hareketli ortalamanın aşağı ve yukarı yönde 2 standart sapma değeri kadar kaydırılması ile oluşur. Üst ve alt bantların rolü, ortalama kapanış fiyatlarının en yüksek ve en düşük noktalarının belirlenmesidir.
Alt bant ile üst bant önemli destek ve direnç seviyeleri konumundadır. Zaten bu açıklama ile aşağıdaki grafiğide yorumlamış oldum.

Analizlerin devami gelecektir. Diger indikatorlerle ozellikle td sequential ile ilgili soyleceklerim sizleri cok sasirtacaktir. Desteklerinizi esirgemeyin tesekkurler, herkese  bol kazanclar.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 13, 2019, 08:12:19 PM

Dip diyip dalıyoruz,adamlar da kafa göz bize dalıyorlar. ETH tam yükselişe geçti diyoruz,bakıyoruz 30 dolar artmış.Sonra 1 saat sonra adamlar 80 dolar aşağı çekiyolar.Yok böyle bi olay yaa.Bu piyasaya asla güvenim yok benim

▔▔▔▔▔
miller14 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 13, 2019, 08:22:58 PM

Dip diyip dalıyoruz,adamlar da kafa göz bize dalıyorlar. ETH tam yükselişe geçti diyoruz,bakıyoruz 30 dolar artmış.Sonra 1 saat sonra adamlar 80 dolar aşağı çekiyolar.Yok böyle bi olay yaa.Bu piyasaya asla güvenim yok benim

Tabi burasi hacim olarak kucuk bir piyasa bunun onemi cok, balinalar ne isterse artik
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 14, 2019, 06:56:43 AM

Eth"yi harekete geçirecek yeni güncellemeleri.16 Ocak Eth'ye olumlu yansıyacaktır.Tırmanışa geçerse alımlar artar.Düşmeyeceği anlaşıldığında sağlam yatırımlar gelecektir.Şu an beklemedeyiz.

████████████         AVXChange         ████████████
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
January 14, 2019, 07:45:48 AM

Bu fiyatlardan sakın ETH alayım demeyin. Ayın 11'i ve 12'sindeki forklardan sonra ayın 16'sında POW'dan POS'a geçme aşamasının en önemli forklarından birini yiyecek ETH. O yüzden tüm bunlar fiyata yansıdı ve şu an göreceli olarak pahalı sayılabilecek bir seviyede. Dolar bazında 115 USD BTC bazında ise 0.033-35 seviyesinde çok güçlü bir desteği var. Ancak BTC aşşağı hareket ederse (yada muhtemelen ayın 16'sındaki forktan sonra) bu seviyeyi aşşağı kıracaktır. En iyi ihtimalle BTC bazında 0.0315, muhtemelende 0.0275 seviyelerine çekilecektir. Bu seviyelerden kademeli alım yapılabilir. En güçlü desteği ise 0.026 seviyesinde (dolar bazında yaklaşık 90 dolar). Burayı kırarsa olabileceklerden bahsetmek bile istemiyorum.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 14, 2019, 08:14:07 AM

Ethereum'un bu durumu bir fırsat ve uzun vadeli yatırım olarak görüyorum.

Şahsen bu piyasanın amiral gemilerinden biri olan Ethereum 1 sene de geçse elbette toparlanacaktır. Bu açıdan günlük al-sat yapılmıyorsa fiyattaki dalgalanmaları önemsemek o kadar da mantıklı değil. Ethereum sıradan bir coin değil ve şu an potansiyelinin çok çok altında. Bunu hepimiz biliyoruz.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
January 14, 2019, 02:00:05 PM

Bitfinex rakamları genelin 10-15 dolar üzerinde seyrediyor. Ethereumun usdt fiyatı büyük oranda bitcoin fiyatına bağlı olsa da, bende 100-120 aralığını orta vade alım yeri olarak görüyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: