Bitcoin Forum
June 28, 2024, 10:01:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 2019'da LTC, 2020'de BTC yarılanması var. Bizi Neler Bekliyor?  (Read 597 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 14, 2019, 12:04:16 PM
Last edit: April 09, 2019, 08:39:19 PM by PHI1618

Toplam LTC sayısı 60 milyona ulaştı. Yarılanması Ağustos 2019'da.
https://www.litecoinblockhalf.com/

Toplam BTC sayısı 17,5 milyona yaklaştı. Yarılanması Mayıs 2020'de.
https://www.bitcoinblockhalf.com/

Neler bekliyor bizi sizce? 2020 güneşli olacağa benziyor Smiley

Halving(Yarılanma) nedir?
https://kriptokoin.com/bitcoin-halving-nedir/

An itibariyle LTC 30 dolar civarlarında. BTC ise 3500 dolar seviyelerinde.

Edit1:
9 nisan

Btc 5200 dolar

Litecoin (LTC)
$87,92 USD (-0,35%)
0,01695597 BTC (-0,46%)

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 14, 2019, 12:15:51 PM

dün  etc de olan %51 saldırısını gördükten sonra korkmadı değilim heran herşey olabilir bakmışssın 21 milyonluk coin sayısı 25 milyon olmuş o yüzden hala işin çok başında. hep yarılansa ne olur. normalde fiyata etki eder derdim ama

bugünkü düşüşün bence asıl sebebi etc ki madenci desteği az olan nice coinler var.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 14, 2019, 12:45:10 PM

Yarılanma olunca elbet fiyat artışı olacaktır.Ama piyasanın o zaman ki durumu da ne olacak orası önemli. Bunu da unutmamak lazım.
frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
January 14, 2019, 01:50:18 PM

Bitcoin için geçmiş yıllardaki yarılanmaları grafik üzerine koyunca yükselişler bir yıl önce fiyatlanmaya başlamış. Bitcoin için fiyatlanmanın bu yıl başlaması gerekiyor.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
January 14, 2019, 01:55:53 PM

Ltc'den pek bir şey olacağını zannetmiyorum.ETH sürpriz yapabilir.Madenciliği kademeli olarak kaldırıyorlar.16 Ocakta ödülü düşürüyorlar.Ödül düşmesi zorlaşma bir nevi.Bu ara dönemde hem Eth az çıkacak hemde güncelleme ile birlikte kendini yenileyecek.Eth'ye dikkat derim.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 14, 2019, 02:37:10 PM

litecoin 7.000 dolar olacak arkadaşlar. charlie lee yeni araba alacağı için biraz paraya ihtiyacı var. ibiş düşükten toplayıp yine yüksekten satacak. çoğu kişi piyasanın düzelmesi için halvingi bekliyor. bana da mantıklı geldiği için ben de bekliyorum.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 14, 2019, 02:47:05 PM

Ödül yarılanması çoğu yatırımcının heyecanla beklediği dönüm noktalarından biri. Halving'e kadar elimizdekileri kış uykusuna yatırıp, zaman zaman da iyi projelerden kenara ufak ufak bir şeyler atmak gerekiyor. İki yıl sabredebilen büyük ihtimalle kazanacaktır.
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 14, 2019, 04:59:58 PM

Yarılanma derken ney demek isteniyor tam olarak anlayamadım? Toplam çıkarılan adetin yarılanması mı?
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 14, 2019, 05:48:01 PM

1 yıla kadar neler olur kim bilir. O zamanlar BTC uçuşa bile geçebilir. Bir ara 2020 de BTC'nin 20 bine ulaşacağını söyleyenler vardı. Şimdi bu görüşlerden eser yok tabi ama benim bildiğim bir tane gerçek var, o da piyasa da kıpırdanmalar genelde beklenmedik anlarda olur.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
January 14, 2019, 07:46:01 PM

Muhtemelen bir sonraki ATH de 2020 de olacak. Bu teknik gelişmelerin yanı sıra piyasa biraz daha olgunlaşacaktır o zaman kadar.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
January 14, 2019, 08:29:10 PM

Ltc'yi sevemedim bir türlü.Btc kopyası coinler piyasaya pek alternatif getirmiyor.Sadece değer olarak saklayabiliyorsun.Muhtemelen değerlenecektir alım yapılacaksa şimdi alıp unutmak lazım yarılanma olayına kadar.

Oracolcoin XOR         
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 15, 2019, 10:23:48 AM

btc nin sıkıntısı madenci maliyetleri değilki isterse madenci maliyetleri 100 kat artsın gelir 100 kat düşsün.
sıkıntı early adopter denen tipler 5-10 yıl önce girmiş piyasaya içlerinde 1 doları bırak cent hesabı maliyetle btc tutanlar var ve madencilerdeki stok bu adamlarınkine göre çölde kum tanesi.
yani adam 100 dolardan okutsa btc lerini 7 sülalesine mahşere kadar yetecek kadar para eder. kaderimiz madenci maliyeti falan değil onların keyfine bağlı.
alt coinleri zaten geçiniz ether in bile btc den bağımsız hareket edemediği piyasada onlardan bir şey beklemeyin btc de hareket olmadan. altcoinler de her zaman uçan kaçan olurda ayı piyasasında o altcoin i bulmaya çalışacağınıza gidin sayısal loto oynayın.
frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
January 15, 2019, 11:39:45 AM

Yarılanma derken ney demek isteniyor tam olarak anlayamadım? Toplam çıkarılan adetin yarılanması mı?

Madencilerin blok ödüllerinin yarı yarıya düşmesi, tam olarak adet yarılanması olmasa da öyle diyebiliriz. (Tam olarak yazmamın nedeni madencilerin transfer onaylarından da coin kazanmaları)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 02, 2019, 03:32:20 PM
Merited by EFS (1)

2018 yılı, Bitcoin'in ETF teklifi ve SEC onayını bekleyerek geçti. Oldu, olmadı, ertelendi derken aylarca buna kafa yoruldu... Şimdi sırada ödül yarılanması var. Bu sene de Halving'in olası etkileri tartışılarak geçecek gibi görünüyor. Aslında çok da büyütülecek bir şey yok ortada ama elbette ki karşımıza neyin çıkacağını bilmemiz gerekiyor. Bu süreç yeni bir süreç değil, daha önce de oldu ve yine olacak... 4 yıl önceye baktığımızda, yarılanma zamanından 8-12 ay önce başlayan düşüşler görülüyor. Bu düşüşler tam olarak yarılanma gerçekleştiği andan sonra yükseliş ile devam ediyordu. Yine aynı şeyin olacağı muhtemeldir. Bu konuda "piyasa beklentinin tersine hareket eder" tezi oldukça güçsüz diyebiliriz.

Yarılanma zamanından önce büyük sıçrayışlar görmeyi düşünmüyorum ben şahsen. Bu yüzden 2019'un da ayı piyasası etkisinde geçeceği yüksek ihtimal. BTC dominasyonu da halen çok güçlü olduğu için, BTC'nin yarılanma sürecindeki kan kaybı tüm piyasada etkili olacaktır. Özellikle ETH için 50 dolar altı seviyeler görülebilir. Zaten POS süreci Ethereum'da ertelendiği için, 2019 yılı boyunca ETH ekosistemi komple BTC dominasyonuda hareket edecektir. Dominasyondan etkilenmeyen bildiğim birkaç coinden biri Binance'nin BNB'si. Borsa performansına göre tepki veriyor BNB... Yarılanma tamamlandığında ise büyük sıçrayışlar görebiliriz. Geçmişte Halving sonrası eski ATH'ler geçilmişti. Mayıs 2020 sonrasında da BTC'nin son 2017 ATH'si geçilebilir.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 02, 2019, 04:47:22 PM

Ben LTC stoklamaya başlıyorum, fırsat buldukça ufak tefek almaya başladım. Dursun kenarda bakalım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 02, 2019, 05:19:12 PM

btc nin sıkıntısı madenci maliyetleri değilki isterse madenci maliyetleri 100 kat artsın gelir 100 kat düşsün.
sıkıntı early adopter denen tipler 5-10 yıl önce girmiş piyasaya içlerinde 1 doları bırak cent hesabı maliyetle btc tutanlar var ve madencilerdeki stok bu adamlarınkine göre çölde kum tanesi.
yani adam 100 dolardan okutsa btc lerini 7 sülalesine mahşere kadar yetecek kadar para eder. kaderimiz madenci maliyeti falan değil onların keyfine bağlı.
alt coinleri zaten geçiniz ether in bile btc den bağımsız hareket edemediği piyasada onlardan bir şey beklemeyin btc de hareket olmadan. altcoinler de her zaman uçan kaçan olurda ayı piyasasında o altcoin i bulmaya çalışacağınıza gidin sayısal loto oynayın.

ziya1453 bir süredir forumda yoktun. Bazı eski arkadaşların yavaş yavaş foruma dönmesi güzel bir haber.

Aslında olay yukarıdaki gibi; adına ister early adopter, isterseniz balina ya da spekülatör diyebilirsiniz. Sayıca adeti elinde fazla tutanlar zamanı geldiğinde karar vererecek, yükselişe geçecekler. Hatta bunların alarında çok iyi bir iletişim olduğunu düşünüyorum, kimse kimsenin oyununu bozmuyor.

Kısaca beklemeye devam.
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
February 02, 2019, 05:22:53 PM

Bitcoin için geçmiş yıllardaki yarılanmaları grafik üzerine koyunca yükselişler bir yıl önce fiyatlanmaya başlamış. Bitcoin için fiyatlanmanın bu yıl başlaması gerekiyor.

aklımdan geçeni söylediniz hocam. Her yarılanmanın öncesinde yükseliş oluyor. Bu düşüşler hep moralimizi bozdu ama ben 2019'dan çok umutluyum.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 02, 2019, 05:44:25 PM

Paylasim icin tesekkurler bundan onceki yarilanmalar grnelde piyasaya kan getirmis buda avantaj olacaktir diye dusunuyorum
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 02, 2019, 06:17:56 PM

2017 boğası piyasanın bütün heyecanını alıp götürdü ayılarla halay çekiyoruz neredeyse 1.5 yıldır. Bütün piyasa yarılanmayı bekliyor kurnaz büyük yatırımcılar çok önce girip mini bir boğa görülebilir yarılanma yaklaşınca tam tersi kırılma olabilir. Millet yarılanma var daha yeni başlıyoruz dediğinde milletin kucağına tepeden bırakabilirler.

Bitcoin / Ethereum / Monero
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 02, 2019, 06:40:26 PM

Güzel günler bekliyor gibi.Ama şu an sıkıntılı durumlar söz konusu onu bir atlatabilsek rahat nefes alacağız.2019 bundan dolayı önemli.Btc'nin toparlanma yılı olmalı.Ama şubat ayına girdik sanki hala ölü gibi bitkisel hayatta.Kıpırdama belirtisi yok btc'de.Beklemeye devam.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: