Bitcoin Forum
May 30, 2024, 10:59:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Son Dakika: Dev Borsa Hacklendi, Kayıp Devasa Boyutta Olabilir  (Read 206 times)
mailimechul (OP)
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
January 15, 2019, 08:32:24 AM

Yeni kripto paraların ilk uğrak yerlerinden birisi olan Yeni Zelanda merkezli kripto borsası Cryptopia, hacklendiğini geçtiğimiz dakikalarda Twitter üzerinden duyurdu. Olayın dün gerçekleştiğini duyuran borsaya göre kayıp 'önemli ölçüde'. Hack olayı fark edilir edilmez çalışanların borsayı bakıma aldığını belirten Cryptopia, hükümet ve Yeni Zelanda polisinin de soruşturmaya başladığını bildirdi. Net boyutlar ortaya çıkana kadar 'bakım modunda' olacağını aktaran borsada herhangi bir işlem yapmak yakın gelecek için mümkün olmayacak. Umuyoruz ki kayıp çok büyük olmaz.

https://www.haberzincir.com/haberler/son-dakika-dev-borsa-hack
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
January 15, 2019, 10:10:09 AM

Bu borsada genellikle dandik projeler ve saçma span scam projeler yer alıyordu.Piyasayı çok derinden etkileyeceğini sanmıyorum açıkçası.Yapılabilecek en iyi şey şuan bekleyip yetkililer paraları kurtarmaya çalışmaları

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 15, 2019, 10:18:09 AM

Ya şu click bait  işini bari forumda yapmayın. hürriyet.com a döndü site.   DEV BORSA HACKLENDİ. diye başlık mı olur ? dev falan değil.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 15, 2019, 10:27:58 AM

Gereksiz ne kadar coin varsa burdaydı, yobitin benzeri gibi. Piyasaya çok etkisi olmasada kripto borsalarından birinin hacklenmesi yine güven sarsar. Bakalım hacklenen miktar ne kadar çıkacak.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
January 15, 2019, 10:45:28 AM

Piyasayı etkileyecek boyutta etkiye sahip olacağını sanmıyorum ancak yatırımcıların kötü anılarını depreştirebilir.Sonuçta kimse kötü anıların hatırlatılmasını istemez.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 15, 2019, 11:51:46 AM

2 milyon doların üzerinde ethereum çalınmış. Aktarıldığını cüzdandan da parça parça başka cüzdanlara gönderiyorlar.
Cryptopia için üzücü haber.

iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
January 15, 2019, 11:59:46 AM

2 milyon dolar küçümsenecek bir rakam değil, Cyrptopia yatırımcıları için üzücü bir haber.Bu işlerin olmasını engelleyecek yasal ve caydırıcı mekanizmalara ihtiyaç var. Hem de uluslararası işbirliği sağlanarak yapılacak düzenlemeler gerekiyor. 

garop
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
January 16, 2019, 06:29:41 PM

içerde tokenlerim vardı inşallah geri döndürebiliriz Cry
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
January 16, 2019, 10:59:44 PM

Dev borsa hacklendi denilince ben de gerçekten dev bir borsanın saldırıya uğradığını sandım. Piyasa açısından pek etki yaratabilecek bir olay değil.

Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
January 16, 2019, 11:06:14 PM

Zaten şu an yüzde 90'ının çöp olduğu söylenen kripto paralardan potansiyeli bulunmayan coinleri bünyesinde bulundurmasından dolayı çok da önemli bir haber olarak görmüyorum bunu.

semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
January 16, 2019, 11:36:14 PM

Borsanın neresi dev onu anlamadım. Başlığı okuyan binance,okex, huobi falan mı hacklendi acaba diye düşünür. Tabii ki kripto para piyasalarında yaşanan hacklenme olayı nerede olursa olsun kötü ama, başlıkta söylenen gibi dev bi etki yaratacağını düşünmüyorum.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 17, 2019, 08:03:00 AM

borsa hack haberi nete düştüğünde bitcoinde kırmızılar artmaya başlamamış ise oradaki hack rakamları azdır. zira 3-4 milyon dolarlık hack yapılmış. binance hacklendiğindeki etkiyi tabiki bitcoin üzerinde oluşturamazlar.

turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 17, 2019, 09:18:28 AM

Piyasa artık bu hack haberlerine karşı bağışıklılık kazandı sıkıntı olmaz. Ethereum'un fork ertelemesi daha kötü etkiledi piyasayı eminim.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 17, 2019, 10:24:14 AM

dev borsa diyince bittrex binance hitbtc falan gibi biryerler patladı sandım yeni zelandadaki dandik dandik projeleri listeleyen düşük hacimli bir borsa hacklendi diye hiçbirşey olmaz yeni zelanda bu aralar çok şaibeli bir yer halini almaya başladı ilginç şeyler oluyor gibi geliyor bana. sitenizede tıklamadım neyseki arkadaşlar burada haber hakkında yorumlarda bulunmuşta fazladan tık yapmaya gerek kalmadı

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
January 17, 2019, 12:33:56 PM

Piyasaya etki edecek bir borsa değil ama yobit ile kıyaslamak da acımasız olmuş.  Undecided Cryptopia birçok coinin ilk adresi. 

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 17, 2019, 12:40:23 PM

dev borsadan az buçuk coin çıkmış. medya neden bu kadar abartıyor anlamıyorum. hani paniğe sevk edelim, ya tutarsa diye mi sırf tık almak için mi? o hacker binanceye coinleri göndermekle büyük hata yaptı.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
January 17, 2019, 12:50:05 PM

lan ne dev borsası market capden incele hacim yerlerde sanki binance yada okex hack yemiş. amk. Grin

Bitcoin
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 17, 2019, 05:56:37 PM

Hacklenmeyen borsa kalmayacak bu gidişle nedir bu arkadaş ya,kendi içlerinden birilerimi yapıyor nedir.

adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 17, 2019, 06:52:32 PM

Cryptopia zaten maddi olarak güçsüz bir borsa ve bu hack ile ciddi şekilde sarsıldı malesef. Uzun zamandır faaliyetteydiler çalınan miktar ise 2.4 milyon usd civarında ethereum.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
January 17, 2019, 08:19:29 PM

Sırf başlığı okuduğum için posta girdim. Ama hayal kırıklığına uğradım. Cryptopianın neresi dev borsa? Adamların ha varlığı ha yokluğu. Cryptopiada dev borsa oldu ya arkadaş, pes doğrusu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: