Bitcoin Forum
May 29, 2024, 03:13:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: TL ile Holo Token (HOT) almak  (Read 261 times)
fandangos123 (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
January 23, 2019, 09:04:52 AM
Last edit: November 06, 2019, 06:55:46 AM by fandangos123

Borsalarla ilgili güvensizlik gibi konulara değinmiş arkadaşlar, zaten birazda bu yüzden başlık açıp konu tartışılsın istedim. Eğer olumsuz tecrübeleri olan varsa ya da yazılım bilgisi olan arkadaşlar bazı açıklar bulursa paylaşılır bizlerde öğreniriz, tartışırız.

Yeni borsa olabilirler hatırlarsanız binance ilk açıldığında bittrex, poloniex, bitfinex kullananların çoğu binance'ı duyduğunda Çin'de açılan sıradan borsa diye bakıyorlardı, kayıt bile açmıyorlardı. Aksini düşünenler bnb icosuna girdiler, güzel kazandılar. O zaman binance'da işlem yapmakta riskti. Değerlendirmek, incelemek lazım. Mevcut borsalarda eleştirdiğimiz bir çok konu var yani benim var.Yavaşlıklarından, grafik eksiklerine, para çekerken sorunlara gibi gibi. Belki bu borsalarda daha kötüleri olacak ya da olmayacak. İncelemeye ve hatta denemeye şans vermek lazım.

Şu anda Holo trade yapmak için Binance'dan daha düzgün borsa yok. Diğer global borsalar nedense hala işlemlere açmıyorlar. Binance'daki problemde hot/btc çitfinde devamlı %5'lik spread farkı olması. Bu demek oluyor ki al-sat için uygun olmuyor alıp bekleyeceksin ki zaten grafikte olmuyor doğru düzgün. Hot/eth paritesi teknik analiz çalışmaya daha uygun. Spread farkı yok, grafik düzgün. Buradaki problemde piyasa çökerse kendinizi fiat'a geçerek koruman için iki işlem yapman gerek önce Eth sonra usd. Stop koyup bekleme gibi lüksünüz olmuyor, piyasa şiddetli bir dump yerse terste kalıp mecbur bekleyeceksin yani.

Bu sorun yüzünden TL ile Hot almaya sıcak baktım. Gerektiğinde tek işlem ile TL'ye geçip kendimi korumak için. Birde Türk Borsaları global piyasalarda olan işlemlere geç tepki verebiliyor. Bunu HOT içinde kullanmayı düşündüm. İki borsayıda kullandım hatta arbitraj yapıyorum fırsat olursa.

Holochain'in çok ciddi vaadleri var. Açıkçası blockchain ya da internetin yerini alması bence çok zor. Ama bu para kazanmayacağız anlamına gelmiyor. Projeye inanan bir kitle var, ki bu talep demek, ve daha piyasalara yeni girdiğinden fiyatı çok düşük seviyelerde. Proje tutar tutmaz bilemem ama Holo token'ın değerleneceğine inanıyorum. İki tane Türk Borsa'sı bu hizmeti bize açmışlar ve gerekli tedbirler çerçevesinde değerlendirmeyi uygun buluyorum.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 23, 2019, 10:10:26 AM

Bahsi geçen borsalardan haberim dahi yoktu. Bu borsalardan alınan HOT'ları başka bir cüzdana aktarmayı denediniz mi hiç acaba?
fandangos123 (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
January 23, 2019, 10:41:58 AM
Last edit: November 06, 2019, 06:54:35 AM by fandangos123

Bahsi geçen borsalardan haberim dahi yoktu. Bu borsalardan alınan HOT'ları başka bir cüzdana aktarmayı denediniz mi hiç acaba?

Evet denedim. Hem şahsi cüzdanıma hemde binance hesabıma HOT çekimi yaptım.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: