Bitcoin Forum
June 26, 2024, 01:28:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Borsalar kimlik bilgilerinizi Darknette para ile satıyor  (Read 703 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 22, 2019, 03:26:49 PM

Haberi açtım okudum. Borsalar satmıyor kimlik bilgilerini. Yazılana göre, hackerlar borsalardan kimlik bilgilerini ele geçirip darknet'te satıyor. Olayın sonucu aynı; satılıyormuş yani. Fakat başlıktaki "borsaların sattığı" ifadesi yanlış olmuş. Borsalar satıyor olsa ve bu apaçık ortaya çıkmış olsa, yasal süreç çok ağır yaptırımlar getirirdi, ortalık toz-duman olurdu. Özetle, hackerlar satıyormuş. Tabii ne kadar kimlik çalınmış, ne kadarı satılmış orası belli değil.
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
January 22, 2019, 03:32:29 PM

Kendi adıma genelde KYC isteyen airdrop vs. katılmıyorum. Binance gibi borsaların da bilgi satacağını pek zannetmiyorum.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 22, 2019, 04:26:25 PM

En büyük risk bu platformlarda pasaport bilgilerini paylaşanlar için geçerli. Kimlik için aynı durum söz konusu değil. TC kimliği yurtdışında hiçbir resmi geçerliliği olmayan bir evrak. Siz siz olun kesinlikle pasaport bilgilerinizi paylaşmayın derim.
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 22, 2019, 05:22:45 PM

Ben kaliteli kendini kanıtlamış borsaların böyle bir şeye yelteneceğini sanmıyorum özellikle Binance'nin bu kadar kendini kanıtlamışken böyle bir şeye asla kalkışmaz
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 22, 2019, 05:36:11 PM

Şaşırdım mı? Hayır. Bunun olacağı zaten belli birşey. Onca proje kyc adı altında kimlik bilgilerini topladı topluyor. Bizlerde yapıyoruz. Bu verilerin zaten bir şekilde piyasaya düşeceği belliydi. Hiç şaşırmadım.

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 22, 2019, 05:44:57 PM

İyice paronayak olduk ve işin kötüsü böyle olmakta haklıyız da. Binance gibi borsalar açık vermiş midir diye merak ediyorum fakat henüz toy bir piyasa da her şey yaşanabilir bence.

En iyisi bir coini aldıktan sonra hodl yapılacaksa direkt cüzdana aktarmak.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
January 22, 2019, 05:46:22 PM

Herkes birbirine airdrop ve bounty yollarken KYC var ama 2 dakikada hallediyorsun diye yazıyordu. Şimdi 2 dakikada donumuza kadar soysalar adamlar haklı elimizle verdik tüm bilgileri. Ulan hay aklıma edeyim diyenleriniz vardır evet bende diyorum ama elden de bişey gelmiyor. Dua edelim de başımıza işler açılmasın.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
January 22, 2019, 05:48:04 PM

Binance işin içindeyse kötü çünkü en büyüm kimlik deposu onlarda gerçekten burada para kazanmak madende çalışmaktan bile zor meşakatli küçük borsalara dikkat edin onlar kesin yapıyor bence
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
January 22, 2019, 05:50:10 PM

En büyük risk bu platformlarda pasaport bilgilerini paylaşanlar için geçerli. Kimlik için aynı durum söz konusu değil. TC kimliği yurtdışında hiçbir resmi geçerliliği olmayan bir evrak. Siz siz olun kesinlikle pasaport bilgilerinizi paylaşmayın derim.

aynen katılıyorum hocam. bizim kimlikleri ne yapsın adam yurt dışında ama dediğiniz gibi pasaport her yerde resmi bir evrak. o yüzden ben kyc yaparken mutlaka kimlik kullanırım. o da sadece borsalar için airdrop ya da bounty için hiç vermedim.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
January 22, 2019, 05:50:32 PM

kimlik bilgilerini satacak kadar düşmüşler mi Smiley ben hiç zannetmiyorum öyle olacağını olursa da çözüm bulunur işlemediğin bir suçu kalkıp üstüne atsalarad kendini ifade edersin kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz taş devrinde miyiz
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
January 22, 2019, 06:12:55 PM

Gerçekten iyi para ediyorsa ben gidip bizzat kendim satayım, sahi nerede satılıyor ve kimler alıyor acaba? Bilmem kaç milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandasının TC kimlik numaraları bundan 8-10 yıl önce public olarak internetteydi.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 23, 2019, 05:42:39 AM

ilerde kyc doğrulamaları için standart olarak pasaport, selfie ile kimlik, yazı notu falan bunlar yetersiz kalacak gibi. atıyorum ses kaydı istenecek. karşıdaki canlı kişi ile kamerada bu belgeleri göstermeniz daha yaygın hale gelecek.

Bloclchainde zaten mevcut. Yani xml cüzdanında. Selfie video çekiyor anlık. Size bir kaç sayı gösteriyor bunları söylüyorsunuz Smiley

...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 23, 2019, 05:44:23 AM

kimlik bilgilerini satacak kadar düşmüşler mi Smiley ben hiç zannetmiyorum öyle olacağını olursa da çözüm bulunur işlemediğin bir suçu kalkıp üstüne atsalarad kendini ifade edersin kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz taş devrinde miyiz

Üstad zaten öyle kimlikle olmuyor bu işler Smiley
Çok çok kara paracılar yahut banka hesabı açarlar. Paraları farklı kişilere o kimlikle çektirirler. Onun dışında pek bi işte kullanmazlar. Ha bide sahte kimlik yapabilirler Smiley

...
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
January 23, 2019, 06:43:10 AM

Çok şaşılacak bir durum değil bu kyc yaparken bu ihtimal her zaman var. Kaldı ki günlük alışverşlerimizde ısrarla  istedikleri telefon numaralarımız adreslerimiz başka kurumlara satılmıyor mu? Tabi kimlik bilgileri kadar tehlikeli değiller elbette; mantık aynı mantık!
Drldrl2767
Jr. Member
*

Activity: 257
Merit: 1

View Profile WWW
January 23, 2019, 07:26:18 AM

Adi herifler ne yapıyolar bu bilgileri anlamadım sahte kimlikmi yapıyorlar. İnşallah bu yaptıkları şey bizi etkilemez aslında sorumluluk bize ait kimlik bilgilerimizi atmamamız gerekli
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
January 23, 2019, 08:31:14 AM

Sonuçta ne olursa olsun hata bizde,  vermesek böyle bir sorun ile karşılaşmamız mümkün değil ama para hırsı ile her yere verdik bundan sonra olacaklar için hazır olmak lazım bilgilerinizin başka güvenilir sitelerden de paylaşılması ihtimali var biliyosunuz , burada kimin eline geçtiği konusu önem taşıyor falan falan.....  Ulan zengin olsak içim yanmaz
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 23, 2019, 12:52:20 PM

direkt borsa sahiplerinin izni ile olacağını sanmam. teknik ekip o dökümanları inceler ve kendisine bir de yedek alır. deebwebi tanıyorsa zaten arşivler ve satar geçer. kim neyin takibini yapsın ki.

SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
January 23, 2019, 03:29:14 PM

Bu haberin yalan olduğu söylendi . Bilerek böyle bir haber ortaya attıkları söylendi.  Piyasa zaten karışık ortalığı daha da karıştırmaya çalışıyorlar.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 23, 2019, 04:07:21 PM

Kendini bilen ve yasaların doğru şekilde işlediği hiçbir ülkedeki borsa böyle bir şey yapamaz. Tamamen FUD ortamı yaratmak için ortaya atılmış bir haber.

Böyle safsatalarla gaza gelip sağda solda dillendirin istiyorlar ki, kaos ortamı oluşsun. Bunu haber yapıp ciddi ciddi anlatanlar da bu adamların ekmeğine yağ sürmüş oluyor. Dikkatli olmak lazım. Binance'in kimlik satmaya ihtiyacı mı var? Biraz mantıklı düşününce bunun saçmalık olduğu zaten ortada.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
January 23, 2019, 05:46:45 PM

Çok klişe olacak ama ülkenin büyük çoğunluğunun kimlik bilgileri internette dolaşırken borsalardaki kimliklerimiz gitmiş gitmemiş ne yazar. Birileri bu sebeple hergün sıkıntı yaşıyordur sebebini bile bilmeden.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: